Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

Probaj Teror od istog pisca, koji nema SF tripove ili Olimp (od istog pisca) ako si željan još žešćih SF tripova :)

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Konacno sam procitao Uspon Endimiona.

Koje smece je Endimion u poredjenju sa Hyperionom ja prosto ne mogu da poverujem da je isti covek pisao...

Hah, a meni bas Endimion i Uspon sledeci na listi citanja i da stvar bude gora, nisi prvi od kojeg to cujem. :/ Ali moram... Da zavrsim ciklus i saznam pricu oko Shrikea, pa kud puklo da puklo. :D

Link to comment
Share on other sites

Nemoj.

Sve sto je bilo "zbunjujuce" u Hiperionu je objasnjeno u Endimionu... LOSE... jako jako lose... kao da je rekao petogodisnjem sinu "ajde mene mrzi da pisem dalje, sta bi ti napisao?"

objasnjenje oko nastavka price nekih glavnih aktera iz prve knjige, ceo trip pax-a, "razvijanje"/useravanje price oko Tehnocora, Shriek, sve je jebeno ocajno... retke scene fajta su da bacis peglu... nivo patetike u prici je toliki da sam na trenutke morao da pogledam korice da budem uveren da citam SF a ne neku pateticnu losu ljubavnu pricu.

Stvarno ti kazem bez zajebancije, pravi se kao da je zavrseno sa hiperionom i da je to cela prica.

In other news

Mistborn: The Final Empire

Odlep!

edit: Hvala na preporukama, al vec sam se pripremio sa sledecih 40 knjiga koje planiram da procitam u narednim mesecima, skinuo sam sve Star Wars knjige i na to se bacam cim zavrsim Mistborn :D

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Zavrsio sam Mistoborn trilogiju i sad sam negde na kraju Alloy of Law.

Jako zanimljiv koncept, lepo napisano, ume da iznenadi sasvim fino, ali opet nekako mi se cini da postaje predvidljiviji u drugoj i trecoj knjizi, al mozda je to zbog toga sto sam poceo vise paznje da obracam na neke detalje, nzn. Sve u svemu izuzetno kvalitetna epska fantastika, topla preporuka svima.

Nesto sam sad gledao na netu, on planira Mistborn kao trilogiju trilogija, s'tim sto je Alloy of Law standalone knjiga i u sledecim treba da predje vise u neki sf/cyberpunk fazon koliko sam provalio po ovome sto sam gledao po netu, sve u svemu deluje da ce biti krajnje interesantno :)

Jel neko ima mozda The Kingkiller Chronicle u nekoj elektronskoj formi, epub bi bilo najbolje, ali svejedno je u sustini :)

Nego, ako neko planira da uzima neki ebook reader, najtopije preporucujem Nook Simple Touch, ja sam prezadovoljan :D

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Procitah sad 100tinak strana Endimiona i ne razumem hejt... Ne desava se previse stvari, ali mi drzi paznju. I bas mi se svidja da izvaljujem kako se svet promenio u tih 274 godine od proslog dela, ali otom potom za dalji tok radnje.

Sjajan je Kingkiller, toplo preporucujem svima.

keep reading my young padawan. hejt will come to you soon.

Edit:

Zavrsio sam upravo i Alloy of Law, dosta losija od prve tri, ali i dalje je dobra. Neke stvari mi se nesto ne uklapaju ako posmatram mitologiju i svet prve tri knjige ali u svakom slucaju drzao mi je paznju i procitao sam je jako brzo(kratka je knjizica), glavni lik mi je malo suvise "cudan" da se tako izrazim, reaguje na jednu situaciju na jedan nacin, a potom par minuta kasnije na izuzetno slicnu situaciju kompletno drugacije. Lik Wayna je fenomenalno zamisljen i jos fenomenalnije izveden, vise puta u toku citanja sam lolnuo irl :)

E da nisam rekao okruzenje, desava se oko 300 godina posle Hero of Ages, u steampunk fazonu. :)

The work that eventually turned into Mistborn: The Alloy of Law was originally a creative writing exercise to help clear Sanderson's head before continuing work on A Memory of Light from The Wheel of Time and the next book in The Stormlight Archive that was not necessarily intended for publication. It turned out better than expected and was released for publication
Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Формуле љубави је супер књига, и Киза је велики цар. Није само за емотивне олупине, већ за сваког пунолетног кога иоле интересује проблематика партнерских несугласица.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zavrsio kingkillera, kad izlazi treci deo? :)

nije losa knjiga ali ima poprilicno nedoslednosti, kao da je neko celu knjigu zamislio kao igricu, radnja je preterano i nerealno zbrzana.

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

kako je proslo kad na kraju druge ima tipa 17 godina?

prebrzo ga vozaju kroz sve price, kaze da na jednom mestu ostane tipa 2 meseca, a prica o tome kao da je ostao 2 godine..

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

elantris.jpg

Interesantna knjizica, ono sto mi je izuzetno zanimljivo je sto se tacno vidi Brandonova evolucija u knjizevnom smislu od elentrisa ka mistborna.

Cela knjiga mi deluje kao velika knjizevna vezba, sama knjiga je ok, vidi se sta je zeleo da postigne ali nekako mu to nije bas poslo za rukom, nisam "osetio" svet Elentrisa i njegove likove kao sto sam "osetio" to u mistbornu.

Glavna mana knjige po meni je ista kao i glavna mana u Kingkilleru recimo, previse suzbijena radnja.

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

xD

Pa citam dosta, ali mislim da je vise stvar sto izuzetno brzo citam, posebno ako me zainteresuje radnja :)

U proseku mi treba 2-3 dana po knjizi, i cim zavrsim jednu napravim pauzu od pola sata - sat i krenem drugu :)

Kad smo vec kod toga sad sam negde skoro kod polovine Warbreakera

137668-cover.jpg

Odusevljen sam, izuzetno uvrnut svet u koji je radnja postavljena (magija koja se napaja dusama/dahovima ljudi i bojom, kad neko kreira nesto dahovima da bi dao energiju tim stvarima mora da isisa na neki nacin boju koja ga okruzuje), mozda malo komplikovano da neko prihvati nacin na koji je sve namesteno jer je potpuno drugacije od svega sto sam citao. Izuzetno interesantna i bogata prica, likovi koji su fenomenalno odradjeni, lagano evoluiraju, nema nekih vecih propusta u prici i jednostavno svakog lika je zabavno pratiti (Dok recimo u Elantrisu sam hteo da se upucam od muke u poglavljima sa princezom). Mislim gde ces jace od Boga koji ne veruje u sopstveni panteon i u sopstvenu religiju... xD

EDIT: Zavrsen warbreaker, nije mi jasno zasto nije nastavio da pise knjige u tom univerzumu, jer ga je odlicno postavio, do samog kraja nisi svestan sta se desava. Jedino mi je zao sto je sam kraj malo zbrzao, lagano je mogao da ubaci jos 100tinak strana da sve lepo lagano uokviri.

EDIT 2: Lightsong the Brave FTW

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Završio Salvatoreovu Dark Elf trilogiju, i razočaran sam.

Knjige su solidna zabava, ali mi ne leži njegov stil pisanja koji dosta puta nepotrebno razvlači tenziju. Najveći problem leži u plitkim likovima - cela priča oko Driztovog razočarenja u drow društvo, spletki i izdaja, je suviše prosta i neuverljiva. I Driztovi motivi i razmišljanja su isto neočekivano plitki.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da si imao malo prevelika ocekivanja sto se tice dubine likova i radnje u pulp fantasy knjizi. Sve te knjige koje se desavaju u postojecim svetovima (Faerun, Star Wats, Warhammer itd), moraju se posmatrati na sopstvenoj skali, jer cim krenes da ih uporedjujes sa ostalom fantastikom, ispadnu losije.

Meni se Dark Elf svideo, a pogotovo drugi deo. Suzu sam pustio za Clackera. :D

Link to comment
Share on other sites

Završio Salvatoreovu Dark Elf trilogiju, i razočaran sam.

Knjige su solidna zabava, ali mi ne leži njegov stil pisanja koji dosta puta nepotrebno razvlači tenziju. Najveći problem leži u plitkim likovima - cela priča oko Driztovog razočarenja u drow društvo, spletki i izdaja, je suviše prosta i neuverljiva. I Driztovi motivi i razmišljanja su isto neočekivano plitki.

Svojevremeno sam procitao sve Salvatore-ove knjige i u sustini ista mi je reakcija bila kao i tvoja, jedino sto me je dobro bas izvozalo je Sellsword trilogija, koja je opet fokusirana na Entrerija i Jarlaxle-a koji su ipak daleko interesantniji kao likovi od drizzta i kompanije

Meni je endimion bas krsh jebiga, ukus je kao dupe :)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

The-Way-of-Kings1.jpg

Odlicno. I sa ovim sam procitao sve sto je Sanderson napisao xD

Ovo mu je definitivno "najkompletnije" delo, nemam ni jednu zamerku, sve je uradjeno bas kako treba, konacno je naucio da ne treba da brza radnju unutar knjige, tj kad treba da je zbrza a kad treba da prodje "par nedelja" izmedju dva poglavlja.

Takodje ubedljivo najcudniji i najkompleksniji svet koji je do sada stvorio, stvorenja, okruzenje, ma haos...

Mozda malo konfuzno u samom pocetku, ali vrlo uskoro se fokus fino uspostavlja.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...