Jump to content

OBLIVION


G!!!

Recommended Posts

  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E jedno ozbiljno pitanje. Ima li neko 131. stranicu "Oblivion Game Guida"? Nashao sam skeniranu knjizhicu, ali fali 131. stranica. Mapa okoline Chorrola.

Edited by [oveRk1nd]
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Vi mene ignorishete :(.

U ovih 19 stranica chini mi se da se niko nije osvrno na dva baga, bar su za mene bagovi.

Prvi, malecni, je da se pecihine pune protivnicima kada ih jednom ochistish. Mozesh da se vratish.

Drugi je da trgovci ne troshe pare. Svakom mozhesh da utrapish ceo inventar.

Samo ja mislim ovako, ili?

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Nije bug.

Pecine i ostalo se ponovo pune, kao sto se i cvece posle nekog vremena obnavlja. Samo zato sto si ti pre mesec dana u igri pobio sve vampire u nekoj kuli, ne znaci da tu istu kulu nece da nastane druge karakondzule.

A koliko sam ja shvatio, te pare sto se vide kad trgujes je max lova koju taj trgovac moze da da za neki item, videces kad budes stigao da prodajes Ebony ili Deadra oklope a trgovac nudi 1200g.

I da neko je pomenuo ono investiranje u radnju,kad postanes Master of Mercata*something* dobijes opciju da "ulozis" 500g u radnju. Posle toga ta radnja ima +500g za kupovinu. Ako je do tada najvise sto si mogao da uzmes bilo 1000g sad je 1500g. Ja taman pomislio da mogu da ulozim lovu i da mesecno ubiram kajmak ... a ono nista.

Edited by Seth Fix

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ajde ono za pechine i sl. mogu da shavtim, mada se napune istim likovima na istim mestima, ali OK.

Za pare sam i ja shvatio da izgleda da je tako napravljeno. Imam i ja problema sa prodajom skupih stvari. Ali chini mi se da sam u "Game Guide" - u, onom za koji niko nema 131. stranicu :), prochitao neshto shto me je navelo da pomislim da je ipak bag.

Bilo kako bilo ne dopada mi se previshe, ali shta je tu je.

PS:

Kako se baca magija koja zarobi dushu u gemove? Ne ide mi nikako :).

Edited by [oveRk1nd]
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

3 nacina.

1.Napravis/kupis "Soul Trap on target for X seconds", bacis magiju i po uslovom da imas prazan soul gem i da si ubio zivotinju u tih X secundi, dobijes pun soul gem.

2.Napravis/kupis "Soul Trap on touch for X seconds", bacis magiju i po uslovom da imas prazan soul gem i da si ubio zivotinju u tih X secundi, dobijes pun soul gem.

3.Napravis oruzje koje ima "Soul Trap on strike for X seconds" ikad udaris moba i pod uslovom da imas prazan soul gem i da si ubio moba u tih X secundi, dobijes pun soul gem.

Pravila:

Magija mora da ti uspe, znaci kad je bacis moras da vidis animaciju magije na mobu, a da bi ti uspela moras da imas dovoljan skill u toj grani *zoboravi ime*

Ako ti i uspe magija, moras da imas dovoljno velik soul gem kod sebe da uhvati tu dusu.Sta ti vredi da bacas soul trap na minotaura ako imas samo petty soul gem.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Pesmi zaboravih na to, treba black soul gem za ljudske duse, a vrednost je ista kao Grand duse, znaci Minotaur Lords , Dremora Lords itd. its. Cisto da kazem da mi je sistem u Morrowindu bio mnogo primamljiviji od ovog kad je u pitanju stavljanje bonusa na stvari. Bilo je vise stvari koje si moga da obuces i samim tim zacaras nekim bonusom.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Trolovi su smešna stvorenja, ljudi, šta vam je? Samo ih rokajte vatrom, jer su extra ranjivi na nju, i kraj priče. Isto važi i za vampire.

@OrthodoX- jeste izgleda limitirano... Ne znam kako je ako izmasteruješ Heavy...

A što se trgovine tiče, pali fora sa Fortify Merchantile... Znači samo to tipa 100pts for 2 sec i kreneš da trguješ-može i invest, a i više se para dobije...

I da, Morrowind je pojam za ovo....Znači, O ima SAMO grafiku, i ništa više...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Jel se to meni samo chini ili sad svi odjednom vishe ne volite Oblivion??? :)

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

Volemo ga i dalje :).

Porobao sam ja to kada sam igrao sa misticizmom, to je shkola magije. Ali bivhe da sam bio ili daleko od umirucheg, ili sam nosio male gemove, nedovoljne da upokoje gospodu :).

Aj hvala, i ako se smorim probam ponovo.

El moguche da je Mrrovind toliko dobar? Nisam ga igrao jer me je malo mrzelo tada. Ali uz tolike hvalospeve cu ga nabavim.

Postoje li neke ekspanzije za isti?

Edited by [oveRk1nd]
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Dve ekspanzije.

Tribunal i Bloodmoon. Iskreno ti preporucijem da uzmes i njih i da ih instaliras. Posle toga samo skines jedan patch za Bloodmoon i krenes da igras, 10x bolje radi i nema tone problema koje su postojali na pocetku. Plus imas nebrojano plugin-ova koje su napravili fanovi. Od tvoje posebne kuce do prodavnice zacaranih strela koje nisu postojale na pocetku. Plus sa TESCS-om mozes da ubacujes neke svoje stvari u igru.

Kad smo kod TES-a, jer probao neko da modifikuje Oblivion pomocu Morrowind-ovog TES-a ? Mrzi me da probam a koliko vidim ova instalacija nema TESCS u sebi.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Jel se to meni samo chini ili sad svi odjednom vishe ne volite Oblivion??? :)

Dozvoli mi da ti odgovorim pitanjem:

Da li si ti igrao Morrowind?

@[oveRk1nd]: Kao što rekoh, smatram ga mnogo boljom igrom u svemu sem grafike:

1. Bolja priča.

2. Više gildova, questova, povezanost glavnog sa sporednim questovima (tj ukrštanje)

3. Jedno 100 puta komplikovaniji i upotrebljiviji sistem enchantovanja, armora (4 tipa, naspram 2), oružja (6-7, naspram 3)

4. Izuzetak užasavajućih gluposti kao što je to da u O. Strenght predstavlja Governing attribute za korišćenje bodeža i kratkih mačeva (?!), ili da sekira spada u Blunt oružja (!?!?!?!?!??!)...

5. M. je praktično tr00 RPG, ne bih dabrajam sve zbog čega, ali toga u O. nema, i stoga je više arkadan...

etc...

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da Oblivion i nije pravi RPG, nego FPS sa mnogo elemenata RPG - a. Ali pravi, chisti FRP nije sigurno.

Nadam se da su "plugin - ovi" sa Maorrovind za dzh, a ne kao za Oblivion. O. je tu da bude pitak i da se proda u n*10^6 [:)] komada, ne da bude samo za hardkorovce.

Ke probam da nadjem igru, original ima za 850 kinti, i expanzije. Hvala na savetu ljudi...

Edited by [oveRk1nd]
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Palo mi na pamet da odradim Oblivion ali pomocu TESCS-a za Morrowind, znaci ista prica,misije, vecina NPC-a i ostalo da dodam, ali da se naravno koristi Morrowind sistem. Vise oruzja, delova oklopa, zanimljiviji sistem napredovanja, vise klasa, vise mogucnosti, definitivno bolji echant sistem. Jedino bi konji i putovanje sa mesta na mesto predstavljalo problem, posto nemam pojma kako to da uradim.

E to bi bio pravi Oblivion, vredan nastavak Morrowinda , minus grafika. Mada bi i to moglo da se sredi, modeli sa vise poligona i bolje teksture. Naravno da neki od efekata nece moci da se odrade ali ostalo ce da bude isto.

Nego jer neko primetio da u igri nema dece ? Mislim male dece, malisani i tako to ? Zasto ?

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

@Seth Fix

Ma progutao bi te Ashes of the Appocalipse, izgleda da će biti baš xtra mod za Morrowind...Post-appocalise RPG u engine-u Morrowinda=FTW!

To što nema dece nije ni blizu katastrofa kao neke od gluposti koje sam primetio, a i pomenuo (npr sirova snaga kao atribut koji određuje veštinu korišćenja bodeža, ili sekira kao blunt oružje, ili gluposti koje se javljaju kao posledica stalnog levelovanja protivnika-paz ovo:

Ja 30 i neki level, onako extra mag heroj,ownujem restoration, destruction, alteration, nailazim na 3 clannfeara. I nekako mi žao da ih spržim, pa izvučem mač da se šibamo... Prethodno bacim forify agilty, što mi ukupno, sa enchantmentima. dalo oko 170 agility-ja, kad ono- tras udari me jednom, ja stagerovan par sekundi, tras drugi put-još više stagger, tras treći frajer, znači letim unazad, jebote, ceo život mi proleće pred očima, letim, padam... ne ustajem 10 sekundi, jebote!!! A agility 170! Mislim stvarno, šta, clannfear ima 350 unarmed skil, ili kako već... Ustanem i spžim govna vatrom....)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...