Jump to content

Nashi vozovi


Recommended Posts

Guest kli[c]a

Kada se samo setim kada sam isao na letovanje vozom ,uzas svakog sekunda sam mislio da ce da sleti u kanjon i vidi sad sta se desilo ccc.Moracu jos da razmislim kako cu da se vracam iz bg-a

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bedak:(...vise ne idem vozom za crnu goru...

Ma nema to veze, pogotovu sa tim vozom BGD-Bar, ovo se sjebao lokalni putnički voz, da vidiš kakvi su srbijanski putnički vozovi... Zamisli vojni transportni autobus sa kraja prvog svetskog rata ofaraban u belo, kome su namontirani šinski točkovi, sedišta nema već par decenija, sada su tu daske koje nisu svuda ni pričvršćene, jedino kondukter ima počasno mesto sa koga je samo delimično otpao tapacirung, ambijent je tako upečatljivog mirisa (kao posledica dobrog održavanja higijene) da čak višestruko potpuno potapanje tog "vagona" u koncentrat AmbiPure tečnosti ne bi puno pomogao. Svratiš do WC-a, i ako imaš sreće ostaneš u "vozu" jer odmah posle vrata WCa dolazi velika zjapeća površina kroz koju možeš da pratiš najnoviji dezen pružnih pragova za sezonu jesen-zima 1956. Naspram toga popularni Gorbačov koji je bio u upotrebi u ovoj tragediji je kao avion.

A sa druge strane, naš međunarodni voz Avala, koji ide za Beč, ima hidraulična ulazna vrata, automatska međuvagonska vrata sa senzorom za samootvaranje, klimu, muziku, u WC-u ubruse, toalet papir, tečni sapun i toplu vodu. A da, i karta za taj voz košta oko 150 evra.

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

...ma i da je jos njih prezivelo.... ko bi mogao po ovom mrazu da doceka novi dan jbt...

...NEGO....znate o cemu ja razmisljam BASH CESTO ? Al iskreno... KADA CE (a hoce sigurno)

se desiti da na vestima jave kako se neki od nasih AVIONA SRUSHIO NEGDE!? Zasto

ovo pitam? Zato sto mi deluje da je nasa avio kompanija imala LUDACKU SRECU da im se

do sada to ne desi, jer svi znamo da nam ni avioni nisu u nista boljem stanju nego vozovi,

a jos se iz JAT-a konstantno kurche na kartu "ma nama to NE MOZE da se desi, mi

smo JAT bre, alo..." !!! Ono, ako ste se skoro vozili JAT-om, znate o cemu pricham...

Eto, znaci, da li ce se i tu cekati da neki od njih padne, pa onda da se napada drzava i da

se naruci posten nov jebeni avion ili ce biti sve po starom...?

Uvek je to slichna pricha: Nismo znali da ce poplava bash tu naici (+da chinjenice govore suprotno), nismo ovo nismo ono. Kao shto je recheno, ne postoji odgovornost, politichka kultura (khm, koja? kad nemaju ni osnovnu kucnu varijantu). Ajde da josh chovek shvati nema se para, ok, shta bi sa upozorenjima und evakuacijom. Brate ta zheleznica (bez obzira da li je nasha ili njihova) nije ni za kurac, blago recheno. Za prosechnog choveka predstavlja u najboljem sluchaju nerijatan dozhivljaj bez posledica. Tuche, kradje, svadje, kodukteri jebivetri, shalterski radnici koji rade kada im se radi i svadja i prepire, tipa Divlji Istok (nazovimo ih skromnim lichnim iskustvima). Uopshte chinjenica da se svi vuku na neki fazon: "znash koliko mi je mala plata/uslovi/deca/leba" treba da dobiju smack pa repliku "boli me *****". Pa zamisli da svi pochnu kukati kako im je malo ovo pa ono, brate ako se prihvatish posla radi ga kako treba. Ako necesh, molim lepo, dovidjenja. Revija zhelja? Jebani cirkus. I na kraju svi zacute kada se ovo desi. Ko je kriv? Da najebace ce neki Pera Petrovic chisto da nadjemo jarca. Kolektivna odgovornost? Ajmo na reviju. To shto sad neko daje ostavku je normalno, ni herojski ni odvazhno chak ni za aplauz, samo normalno - politichka kultura.

Avion ce sutra pasti, neko ce najebati, prekosutra je to most, zgrada...

Link to comment
Share on other sites

Ajde sada da dramimo - pogledajte malo oko sebe, nije da se to deshava samo kod nas. Deshavaju se takva sranja svuda u svetu i ne samo u siromashnim zemljama. I uvek je pitanje "ko je kriv". Chinjenica je da kod nas mnogo stvari ne radi kako treba, ali nije tachno da se ovo desilo samo zbog toga shto je SCG "sranje zemlja"!

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ajde sada da dramimo - pogledajte malo oko sebe, nije da se to deshava samo kod nas. Deshavaju se takva sranja svuda u svetu i ne samo u siromashnim zemljama. I uvek je pitanje "ko je kriv". Chinjenica je da kod nas mnogo stvari ne radi kako treba, ali nije tachno da se ovo desilo samo zbog toga shto je SCG "sranje zemlja"!

Lako je ne dramiti kada ovo gledash i ne dotichete u bilo kojem smislu. Kada neko zavrshi tako (blizak, dalek, poshtovan, znan...), onda i nije lako, nazovimo, "ne dramiti".

Link to comment
Share on other sites

Ajde sada da dramimo - pogledajte malo oko sebe, nije da se to deshava samo kod nas. Deshavaju se takva sranja svuda u svetu i ne samo u siromashnim zemljama. I uvek je pitanje "ko je kriv". Chinjenica je da kod nas mnogo stvari ne radi kako treba, ali nije tachno da se ovo desilo samo zbog toga shto je SCG "sranje zemlja"!

tachno, ne moze se ni ovaj incident iskoristi da se generalno popljuje jedan ceo narod,njegova priroda itd...ali je cinjenica da u velikim firmama (telekom, posta, zeleznica, gradska preduzeca) postoji kultura javashluka i neodgovornosti koja dovodi do ovakvih nesreca.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

pa vidi, chak i da je taj trip sa helikopterima opet se zapitash kakvu mi to vojsku imamo ako ne mogu da vrshe notjnu akciju spasavanja... pa chak i po hladnotji i vetru (setite se i onog busa shto je upao u reku poshle godine pa nisu mogli da ga izvade par meseci).

Nisam ja rekao da nam je vojska u ista boljem stanju od zeleznice. Vojska za spasavanje koristi Mi-8 helikoptere, a u vreme kad su ti pravljeni nije se ni znalo za postojanje nocne opreme i sl. Mislim da MUP Crne gore ima one neke novije helikoptere, bar koliko sam video na snimcima, ali ni najmodernijim helikopterima nije bas preporucljivo da se spustaju u kanjon pri jakom vetru, pogotovo ne kada treba da stoje u mestu i spustaju spasioce, a kasnije i da ih podizu iz istog.

a shto se JAT-a tiche... piloti idu zato shto ih ima previshe zaposlenih ovde za potrebe kompanije. nije tachno da samo dobri idu a loshi ostaju.

isto vazhi i za mehanichare... i da ljudi ne shvate pogreshno... nije bash tako lako otitji da radite u neku drugu zemlju taj posao, shta vishe jako je teshko.

Logicnije je da ce bolji pilot ili mehanicar da lakse dobije posao u Lufthansi ili tako nekoj kompaniji nego onaj losiji. Sama cinjenica da tehnicko osoblje JAT-a odlazi me ne veseli u svakom slucaju.

A sa druge strane, na

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da su nasi vozovi u katastrofa stanju, ali ni taj Avala nije bas takav kakvim ga predstavljas. Naime vozio sam se sredinom decembra njime i samo je prva klasa bolja od ostalih vozova, a druga je standardna (tom sam se ja vozio). U prvoj klasi je fazon onaj kao sedista u avionu i sl, ali nista specijalno. Kad vidis kako izgledaju ostali vozovi po Evropi, ta nasa Avala dodje kao seoski fijaker. Da ne pricamo o tome sto obavezno mora da kasni 30min u polasku...

Ja sam se istini za volju vozio njime pre dve - tri godine, a išao sam u Bratislavu, tako da sam presedao u Budimpešti da ne bih morao da vadim vizu za Austriju. Uglavnom, sticajem okolnosti (tamo i nazad) promenio sam tri nedomaća voza i svi su bili gori od tadašnje Avale što me je jako iznenadilo, moram priznati. I ja sam očekivao da budu bolji od našeg, u fazonu, ako je naš ovako dobar kakvi su strani, kad ono taki... :) A da ima neuporedivo boljih vozova po Evropi od naših, eeeeh, malo je reći boljih...

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Kako ste samo uzasni sa tim stavovima "Ovo ima samo u Srbiji" ... Ja sam imao prilike da se vozim raznoraznim vozovima i u nekim dovoljno razvijenijim zemljama, nemojte misliti da tamo prozori nisu masni i da ne klonja nije namazana govnima i po zidovima.

Ovo sto se desilo moglo se desiti (i desavalo se) i na x drugih mesta, ali je problem sto za dosta toga, osim ako recimo nije u blizhem okruzenju ili bash bash tragicno, dovoljan broj nas ni ne zna. Kao sto i za ovo ne zna niko ko je van SCG i eventualno Hrvatske/Makedonije.

Ovim ne ulazim u kvalitet domacih pruga i to ko je ovde kriv.

Link to comment
Share on other sites

basta o zoranu vishe

Pa nije mu arhitekta rekao gde ce da stavi televizor jbt :)

Jaoj. Napravicemo i od ove teme sprdnju. Osecam.

pa netje tv u kuhinji da drzhi? ako ima stan sa spavatjom sobom, dnevnom sobom, kuhinjom, kupatilom i eventualno nekim predsobljem onda je najlogichnije mesto za tv dnevna soba... i to arhitekta zna.

e ja cu i dalje da idem u crnu goru , u inat !  :P

zao mi je ovih sto su poginuli ... nisu imali srece , jebg...

hehe, koja flegma :p

Nisam ja rekao da nam je vojska u ista boljem stanju od zeleznice. Vojska za spasavanje koristi Mi-8 helikoptere, a u vreme kad su ti pravljeni nije se ni znalo za postojanje nocne opreme i sl. Mislim da MUP Crne gore ima one neke novije helikoptere, bar koliko sam video na snimcima, ali ni najmodernijim helikopterima nije bas preporucljivo da se spustaju u kanjon pri jakom vetru, pogotovo ne kada treba da stoje u mestu i spustaju spasioce, a kasnije i da ih podizu iz istog.

pa nisam ja rekao da moraju obavezno sa helikopterima da vrshe spasavanje... imaju neki kamioni, bageri, kurci palci na koje mogu sajle da se zakache i da se to izvuche... nakon shto planinari/specijalci/lekari/ procheshljaju teren CHAK i po mraku i hladnotji! nisam expert ali ovo mi deluje normalno, ne?

Logicnije je da ce bolji pilot ili mehanicar da lakse dobije posao u Lufthansi ili tako nekoj kompaniji nego onaj losiji. Sama cinjenica da tehnicko osoblje JAT-a odlazi me ne veseli u svakom slucaju. 

pusti ti shta je logichno, nije ovo logichan svet [:D]

ljudski faktor je naravno glavni, pa recimo neki dobar pilot/mehanichar ne mozhe da zapali iz zemlje i ako nadje posao zbog nekog razloga... ili jednostavno nije u stanju da nadje taj posao u inostranstvu (ili nema dobru vezu kao neko drugi), i mali miion drugih razloga.

Link to comment
Share on other sites

Ako izuzmemo da je neumesno komentarisati ko se sa kim svalerise, pogotovo je to neumesno raditi na temi u kojoj se govori o pogibiji vise desetina ljudi. Dakle ako imate "dokaze" ili stagod o necijem privatnom zivotu saljite ih jedni drugima na pm kao sto ste se i dogovorili, a nemojte da unistavate ozbiljnu temu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

A da ne pričam što u Železnici rade nesposobne budale za koje je potpuno prirodno da se vozovi ne održavaju i da se ne ulaže ni dinar u to, nego dok ide, ide...

Baš sam sinoć gledao na TV-u o proveri ispravnosti voza.Naime to se radi svakih mesec dana onako solidno,svaka 3 malo bolje a svake godine baš baš temeljno i prikazuju nekog čiču kao nešto zaviruje i kucka,osećam da ne zna šta radi :))

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

samo ne kapiram chemu Tadic i Kostunica dole? valjda su vec spakovali kofere za Rugovu pa kada su bili odbijeni onda rekose da ih ne raspakuju vec da otputuju bilo gde...

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Jao kako su jadni ovi Milovi mafijaši iz Vlade! Pokušavaju da sve svale na jadnog mašinovođu, tobože nije poštovao neke procedure! Jer ne daj Bože da priznaju da je do krš voza i do krš pruge i do krš sistema, jer to znači da su oni kirvi što ne održavaju stvari kako treba a Željeznica poklanja pare Pokretu za nezavisnu Crnu Goru.

A čovek inače kada je primetio da sa kočnicama nešto nije u redu, i uspeo da zaustavi voz, izašao je napolje da spolja obezbedi voz koji se dok se on nalazio napolju samopokrenuo. Čovek trči i jedva uspe da uskoči u voz u pokretu znajući da mu kočnice ne funkcionišu i šta predstoji, sve da bi pokušao nešto još da uradi!

Bio je jedini mašinovođa na vozu, iako su dvojica po zakonu obavezna!

Inače čovek je polomio kuk i svašta još i čeka na operaciju. Kako ih nije sramota!

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...