Jump to content

Heroes III


Solflaj

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zealoti su bolji, kiklopi i gorgoni. Minotauri i lichevi su tu negde. Pit lordovi su loshiji, dendroidi isto, a towerski dziniji su meni lichno nalgori lvl5, nikad neke koristi od onog njihovog spelkastinga.

gorgoni su tu meni najjachi, pa zeloti/lichei, pa dendroidi, pa minotauri/lordovi, i na kraju dziniji/kiklopi. pricham o korisnosti u bitkama uglavnom mada ima i drugih stvari (kiklope dok dobijesh pishi propalo) po mom iskustvu.

inache ja preferiram Dungeon od pochetka igranja heroja (sem bash pochetka kad sam pikao necro:), i sa Dungeonom sam dobio vetjinu partija u kraju pa su svi pocheli da vichu "nerf" itd... a generalno nije Dungeon najjachi... ali je u top 3 sigurno.

kad sam igrao solo neke mape birao sam Tower i Rampart (treasury ftw) uglavnom... i naravno Necropolis. sa ostalim gradovima nisam toliko ni igrao, sem misija i par izleta...

Link to comment
Share on other sites

рампарт је, поред конфлукса (који је ван конкуренције) прилично јак у почетку. јебени стрелци.

али мени највише лежи Некрополис. а ево и зашто:

имају 2 апсолутно невероватне јединице: вампире (say no more) и дред најтове (они могу да звекну и четвороструки демиџ - double+luck). јесте да имају најслабије јединице другог (зомбији) и седмог (змајеви, јесу њесра, али ако те усере ејџинг...) нивоа, али зато четврти и шести ниво јебу кеве. плус је јефтин град, има пети ниво магија (имплоужн - мај фејворит, ммммм...), плус СВЕ јединице пасивно кастују нека срања, осим костура (који се зато умножавају) и личева (који зато имају сплеш на живе). плус animate dead, са земљаном експертизом код Tанта, ако те усере и орб, шеклс оф вор и бшшшшшшшшшшш.

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

sho se jedinica 5.lvl tiche, kao ni vetjina ni ja ne znam statistike napamet ali mslim da su dendroidi najgori, bitke se obichno zavrshavaju pre nego oni stignu da daju vetji doprinos, zealoti su mi preslabi za 5lvl a nemaju nikakve pasivne sposobnosti, minotauri su pravi tenkovi, kiklopi nisu 5lvl(btw oni su najgori 6lvl, preskupi jer zahtevaju mnogo kristala koji je neophodan za behemothe i obichno zavrshavam mape pre nego sho uspem da sagradim cyclps cave), pitlordovi su loshi ali ih summon deamon malo vadi, gorgoni su opaki, terrible gaze je mnogo dobra stvar protiv 7lvl stvorenja, thunderbirovi su odlichni(jedina stvarno brza jedinica u strongholdu) a dzinija sho se tiche, neizmerno su korisni. tower sa 3 strelca i razvijenom magijom treba da igra defanzivno za sha je potrebna jedna brza i jaka jedinica koja omogutjava brzi spell casting i moze po potrebi da zadje iza neprijateljskih redova i sredi strelce. njihov spell casting je zgodan jer kada zelish da chekash ne gubish potez kao sa vetjinom drugih jedinica koje morash staviti na defend, vetj mozesh da bacish spell

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

jeste u pravu si... kikolpi su lvl 6 a ptichurine lvl 5, i ptichurine jebu keve.

shto se necrofila tiche :)... daleko su oni od jeftinog grada, treba da poseku ceo sibir i opustoshe kineske kamenolome da dobije sve shto zhele brzo.

+nemaju moral (shto nekad mozhe da bude i bonus ali uglavnom nije)

ali realno ti deathknightovi su profi sabijachi, najbolji lvl 6 chak (nage odmah iza).

shto se tiche dendroida... na papiru oni su sranje (jako mali speed), ali iskustvo pokazuje drugachije. ochigledno ih netjesh koristiti za napad, ali zato tje zakopati svakog ko se priblizhi tvojim strelcima recimo.

Link to comment
Share on other sites

hehehe, svako hvali "svog konja" =o))

retji da su dendroidi slaba jedinica petog nivoa je sumanuto...a i ko kazhe da se ne koriste za napad? teleport anyone? =oD

drugi par opanaka je sto ja zbog finansijskih poteshkotja i da me ne kozhe pri kretanju ostavljam i njih i battle dwarfsove u gradu i idem sa "lakim ali smeshno brzim i bolnim jedinicama"... rampart je chudan grad...ima HP ali nema veliki def...zato su ludaci kao taza, ione i naravno mephala iz raja izashli za rampart jedinice...mada ja i dalje uvek stavljam logistiku (i heroje koji je specializuju) pre svega =o))

za kraj...zeloti su namerno najloshija jedinica 5og nivoa jer em sto su ranged em sto su izmedju ludaka kao sto su crusaderi i championi, da su jachi bilo bi previshe =o)...a i lepo je imati low hp lvl 5 jedinicu da andjeli lakshe obave posao posle =oD

Link to comment
Share on other sites

ne znam kole bash za taj teleport... ne znam dal' sam 2 puta iskoristio taj spell u x/y partija koje sam odigrao u kraju :>

a i taj ress shto arandjeli rade je ok... za pve, ali kad bijesh pvp boj onda je ili neupotrebljiv, ili vadi situaciju... u svakom sluchaju se nikad nisam oslanjao na to ^^

@zeloti

dobri su skroz, em strelci em nemaju penalty pa ljudi ugalvnom izbegavaju da ih napadaju (sem ako nemash zmajeve kao ja:).

@minotauri

su cave... ja ih lichno volim <3 ali generalno nikad mi nisu mnogo sabijali u bitkama (a uglavnom biram Dungeon). nisu neki tenkovi, imaju osrednju brzinu, i glupu specijalnost.

Link to comment
Share on other sites

@kole

teleport je relativno redak spell, a dendroidi su previshe spori za rampart, mozda za neki drugi grad(tower mozda) ne bi bili. sa samo jednim strelcom extra-sporim dwarfovima i 4 extra brze jedinice rampart je ofanzivan grad, i chemu ti onda sluzi 5lvl koji treba da sabija svojom snagom, a u napad stize ili prekasno ili nikad. ne znam statistike, a binding jeste dobra stvar, ali sporost je preterana. chak i ako imash teleport i bacish ga to ti je jedan krug spellcastinga koji si mogao da upotrebish mnogo bolje da imash malo slabiju ali brzu jedinicu.

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

Ma dendroidi su sabijaci! Mnogo puta sam sa njima odlucio bitku, jeste da su spori al kad im zveknes prayer ili haste lome rebra. Teleport je isto odlican u mnogim situacijama, zato sto mozes da ih ubacis u guzvu i bindujes bar jednu jedinicu sto moze da bude veoma korisno, pogotovo sto ih ima masa a dosta su jaki! Mnogo dobra stvar je, naravno, i to sto se kote 8 nedeljno.

Ali gorgoni su najludji svi znamo zasto

Link to comment
Share on other sites

shto se necrofila tiche :)... daleko su oni od jeftinog grada, treba da poseku ceo sibir i opustoshe kineske kamenolome da dobije sve shto zhele brzo.

+nemaju moral (shto nekad mozhe da bude i bonus ali uglavnom nije)

ali realno ti deathknightovi su profi sabijachi, najbolji lvl 6 chak (nage odmah iza).

pa o tome se i radi sto nekroi imaju najjace jedinice 4. i 6. nivoa (oko ovoga moze da se diskutuje, ali cini mi se da je bespredmetno). sto se tice resursa, uz nesto minimalno djindjuva, potrebni su im samo kamen i drvo, doduse u ogromnim kolicinama, ali sa malo inventivnog makrovanja, mozes da postignes sve sto zelis. tacno da ne moze sve odmah, ali ti sve odmah i ne treba... uostalom, cini mi se da ima i skupljih gradova za drvo i kamen od nekroa, ali ne mogu tacno da se setim (znam da ti treba 20 u drvetu za konjicu u Castle-u), a mislim i da je Stronghold tu negde po potrosnji drveta i kamena.

jeste da nemaju moral, ali zato imas onaj artifakt koji ponistava moral bonuse (zaboravih kako se zove, godinama nisam igrao Heroje).

ali, animate dead. pa ja cim dodjem do 50 vampira, svaka prica je zavrsena. ubiju ih 100 tokom bitke, a ja na kraju opet imam 50. zbog te magije moja armija ima nekoliko puta vise jedinica nego sto vidis na ekranu.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ufff, imao sam ja neku protiv-taktiku za vampire ali zaboravio sam :>

sad kad razmislim malo... pa moj Dungeon i nije neshto posebno jak.

trogloditi (ili kako god se pishu) su smeh

harpije su skroz ok

ochi isto

meduze jedu govna, mada su strelci

minotauri su sredina

manticori jedu josh vetja govna, mada lete... ali su spori za letache kolko se setjam

i crni zmaj koji sabija zhivot na kraju.

Link to comment
Share on other sites

dreade, mojne da pochinjesh sa tim okupljanje forama, odmah se svi razbeze sa topika. ajde lepo da prichamo, a te sf stvari kao h3 - the gathering ostavi za knjizevni podforum. elem ignise, jesu vampiri jaki, ali ako nemash odgovarajutje magije da ih podrzish ode mas u propas, superiorni spell-caster sa mnogo strelaca(aka wizard) je najbolji nachin da se ischiste deca notji:J. upravo skapirah da mada subjektivno najvishe volim dangu i stronghold, tower mi najvishe lezi:J

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

@Kale: jeste da su potrebne magije, zato uvek i igram sa magijskim herojima, nezavisno od grada. mada je tesko igrati sa krhkim (bez nabudzenih attack/def statistika heroja) jedinicama uz podrsku magije, moras da budes uber igrac za tako nesto, inace ce te dete sa mnogo nabudzenog mesa oduvati sa lica zemlje. ali kad znas sa magijama, nema mesa koje moze da ti naudi. hihihihi, chain po neprijatelju... ili meteori... ili implouzn... dok se dovuku do tvojih jedinica, fali im 1/2 vojske.[8D]

nisam igrao H3 najmanje dve godine, ali posto gledam ovaj topik razmisljam da ih ponovo instaliram. ili mozda da sacekam peticu. pa iz pocetka...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

коњићи ваљају само због своје спел-ризистнс ауре. и због тога што се Декстерова Диди ложи на њих. [:)]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...