Jump to content

Nemanjina ulica


Recommended Posts

da li su mogli gori trenutak za pochetak radova da nadju. kada stegne zima radovi tje morati da stanu i zbog toga trajati mnogo duze nego sho je neophodno. a u medjuvremenu u centru kolaps, pre neki dan mi je trebalo pola sata od brankovog mosta do politike...

Edited by KalElen_

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

meni radowi u nemanjinoj ni najmanje ne smetaju... ako bash moram tuda da prodjem, ja polako peshke... inache nije nemanjina jedina ulica i saswim lepo i brzo moze swugde da se stigne samo ako znash kako...

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

u normalnim zemljama ovakva prometna ulica, u gradu koji pati od problema sa saobracajem koliko i beograd, jedna ovako vazna saobracajnica u centru bi se radila i danju i nocu, i za praznike a sigurno, bilo kom iole inteligentnom opstinaru bi odmah palo na pamet da to radi kada nije toliki pritisak na saobracaj (drugim rechima tokom leta), umesto zimi a zna se sta bude u nashem u gradu cim padne i kap kishe.

Ko zna koje su to priche kada se jedna ulica radi 134 dana (optimisticka pretpostavka).

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

mislim da su racunali na efekat zime na radove ...

Zato nisu racunali na efekat nasih radnika,ima ovo da rade do sledece nove.

Inace kad iz Zarkova idem na Lion kod ortaka,popizdim,jer vise nema trandze br. 12 s kojim je krajnje jednostavno doci do Vukovog spomenika.

Obito.jpg

Rancid Blade

Just another manga freak

Link to comment
Share on other sites

jebiga, sta ste ocekivali...ja sam hepi ako mesto za parkiranje trazim manje od 15 minuta...

Garazha pa malo peshke, ne znam sto vam je tesko? :) Ionako platjas parking i na ulici i ovde, a fino se umuvas unutra, izadjes, malo se shetnes tu u krugu od 200 metara, odradis sta imas i ajd' nazad.

Sto se Nemanjine tiche, meni smeta jerbo vise tuda ne ide 83ka, ali ne bih imao nikakav problem sa tim jer iovako idem skroz do Zemuna da ta 83ka nema problem sa centrom grada, odnosno potezom od meka na terazijama do Zelenjaka. Za tu deonicu joj stalno treba pola sata.

Link to comment
Share on other sites

ccc, samo se zalite. Nije tachno da se u svetu sve brze radi nego kod nas. Da zivite u NY, Londonu ili Moskvi znali bi da je Beograd raj shto se saobracaja tiche.

I da, Nesha je uradio za BGD vishe nego proshlih 10 gradonachelnika zajedno tako da STFU! Mislim stvarno...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

da li su mogli gori trenutak za pochetak radova da nadju. kada stegne zima radovi tje morati da stanu i zbog toga trajati mnogo duze nego sho je neophodno. a u medjuvremenu u centru kolaps, pre neki dan mi je trebalo pola sata od brankovog mosta do politike...

Ta guzva nema nikakve veze sa Nemanjinom ulicom, iako radovi u Nemanjinoj naravno uticu na sveopstu guzvu u gradu. Ta guzva u koju si ti upao je uglavnom zbog nove godine, kao i zbog cinjenice da mnogo vise ljudi sada radi na Novom Beogradu pa popodne ide u grad, tj kuci. Ako ste primetili ranije je po zavrsetku radnog vremena guzva bila uvek od grada ka Nbgdu, a sada je obrnuto. I naravno porastao standard, svi pokupovali kola, pa je samim tim guzva mnogo veca.

Sto se tice radova zimi, jeste nelogicno, kao i mnoge stvari ovde kod nas, ali postoji jedno vrlo razumno objasnjenje koje se tice budzeta, kao sto je neko lepo primetio. Naime budzet za 2005. je planiran tako kako je planiran, i tim planom je Nemanjina trebala da se radi letos. Nazalost ovi iz MMF-a su skapirali da je Mladja malo preterao sa javnom potrosnjom i inflacijom, pa su u sred godine trazili rebalans tako da na kraju imamo suficit (koji sada i imamo). Naravno Mladja je onda kresao po najvecim potrosacima medju kojima je definitivno i Beograd, tako da su sve vece infrastrukturne radove pomerili za sest meseci. Dakako mogli su Nemanjinu da pomere i za godinu dana, ali to bi onda znacilo dalje pomeranje drugih poslova itd (zvuci cudno, ali u ovoj zemlji nema gradjevinskih kapaciteta da rade dva-tri projekta istovremeno, sve velike firme koje su to mogle da rade su manje-vise propale tokom 90ih). Da li je to prava odluka ili ne, ostaje pitanje, ali mislim da nije toliko dramaticno.

Sa druge strane prituzbe na racun brzine izvodjenja poslova takodje stoje, ali imajte u vidu da sto se nesto brze radi veci su troskovi, radnike moras vise da platis kad rade nocu ili u vreme praznika. S obzirom da su za tu rekonstrukciju i ovako kukali kako previse kosta to bi onda jos vise pogorsalo situaciju.

jebiga, sta ste ocekivali...ja sam hepi ako mesto za parkiranje trazim manje od 15 minuta...

Vidis kako ti je Laki lepo resio problem sa garazom :) A Laki sta mi pilici da radimo kad nema mesta u garazi? Doduse to se malcice popravilo sa ovom garazom ispod Pionirskog parka.

Problem je ovde, kao i u svim zemljama u tranziciji, sto grad nije projektovan na taj broj automobila koji se odjednom, tj u poslednjih 4-5 godina, stvorio na ulici. Sada placamo danak tome sto se infrastruktura nije ravnomerno razvijala u poslednjih 20 godina, pa smo sad u zakrcenju, a sa druge strane za razliku od recimo Madjara ili Slovaka, nemamo para da dovoljno brzo gradimo nove saobracajnice.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

I da, Nesha je uradio za BGD vishe nego proshlih 10 gradonachelnika zajedno tako da STFU! Mislim stvarno...

Nesha!!! aj sve sve, ali NESHA!!!!

najcrnje od svega je sto si u pravu.

samo 'ajde da pogledamo stvari iz ovog ugla: on je imao neuporedivo vece mogucnosti da unapredi Beograd od poslednjih 5 gradonacelnika, a nije ih iskoristio ni 10%. most nije ni poceo da gradi, a trebaju nam 4, sve se svodi na sredjivanje ulica, parkova i fasada, presvlacenje asfalta na ulicama 2x godisnje, dok neke nisu uradjene po 10 godina... sminka, jeftina, a bljesti...

a gde je tu infrastruktura? gde su sustinski krupni radovi? rasprodao je gradjevinsko zemljiste po Novom Beogradu i to je to. laki metro za grad kakav je Beograd, ej!!! kao nema se para!!! nije nego...

jedan je Branko Pesic bio, ovi ostali mogu samo da ustanu, kad se on pomene.

ali Nesha.... [roflmao]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ccc, samo se zalite. Nije tachno da se u svetu sve brze radi nego kod nas. Da zivite u NY, Londonu ili Moskvi znali bi da je Beograd raj shto se saobracaja tiche.

I da, Nesha je uradio za BGD vishe nego proshlih 10 gradonachelnika zajedno tako da STFU! Mislim stvarno...

Shone je uradio to sto je uradio samo po centru i novom beogradu. Zadji malo po drugim delovima grada i videcesh da se tamosnji ljudi tretiraju kao stanovnici drugog reda, u najboljem slucaju. Ovde u Batajnici vec godinama kukamo da nam rekonstriushu glavnu ulicu i postave gradsko osvetljenje, da se ne bi desavale ceste nesrece sa pesacima koji prelaze ulicu, pogotovo zimi i kada je magla, u totalnom mraku. U decembru su samo u roku od 10 dana bila 2 slucaja saobracajki. u prvom slucaju covek je preziveo, ne znam kako, sudar sa mercedes kamionom, dok je u drugom slucaju covek poginuo prelazeci ulicu, i to ne neki levi Baba Darin kaljavi sokak, nego glavnu ulicu, koja je ujedno i magistralna saobracajnica ka Novom Sadu, pa je relativno prometna.

Dobar gradonacelnik nije onaj koji zadje u predgradje samo kada treba, pred izbore, da otvori teren za kosarku, na kome je zamenio koseve. Njega to ne zanima.

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Vidis kako ti je Laki lepo resio problem sa garazom :) A Laki sta mi pilici da radimo kad nema mesta u garazi? Doduse to se malcice popravilo sa ovom garazom ispod Pionirskog parka.

Upravo o njoj i pricham. Pre neki dan sam video samo da je bila popunjena kao, 20 praznih mesta ili slicno, a pre toga svaki put kad prolazim ima preko 100 praznih, a ljudi kao nemaju gde da se parkiraju u centru. Najgore je sto svi misle da im je blizhe da jure mesto "na ulici" a na kraju se ispostavi da em izgube vreme, em benzin potrese em se na kraju parkiraju dalje od te garazhe :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...