Jump to content

Njeno velicanstvo .......... S A R M A !!!


Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

iz mog iskustva ne valja jel se nikad to susheno meso ne raspadne/omekavi kao ostatak pa odna kvari filing

sad cu da citiram onu andjelu loson, koju bi gricnuo tako rado - slanina daje i teksturu jelu, zato je bash bolje da se ne raspadne

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Ma ja gotivim da natrpam 3-5 sarmi u tanjir (nebitno koje su velichiine samo da nema previshe kupusa) i onda seckam, seckam, seckam, seckaaaaam.....i onda trpam u usta...

Nikad nisam imao zelju da probam sarmu sa jogurtom / pavlakom / kiselim mlekom , verovatno je bila toliko dobra da nisam imao potrebe jer baba kad opravi sarmu.....ZLO !!|

Obichno je jedem bez leba, mozda malo chisto na nokat . . .

Arbeit macht Frei.

Link to comment
Share on other sites

E a jeste li nekada jeli sarmu koja je uvijena u lisku od rena?!

Da liska od rena umesto kupusa...ajao...

naravno da sam jeo...

kad je uvijena u list od rene,ili list od zelja ok je ali kada kazes sarma to odmah asocira na onu lepu socnu sarmu od kiselog kupusa :D

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Aj recite, kakvu sarmu vi gotivite.... neki specijalni dodaci / nacini pripreme,

specijalni featuresi uz nju.... jogurt (straight ili sa dodatkom malo vegete u sebi)

ili nesto trece...?

Najbolja sarma je kad je napravi moja baba. I to ne ova jedna, nego ona druga :) Ali najiskrenije, ja volim sarmu i mogu da je jedem u svim varijantama, ali kada je ova baba napravi, "tu nema da nema". Inache obicno tu sarmu prati pogacha vrutja samo za tu priliku, pa je ugodjaj kompletan. Uvek se obradujem kad krene da pravi, jer ne fura fazon da idu "tri sarme i dosta", nego uvek napravi da ima za narednih nedelju dana da se jede, pa sam sav veseo ;)) Pored te pogache mi ne treba apsolutno nista vishe, nikakav jogurt/kiselo mleko, to jedem iskljucivo uz sarmice (od zelja), koje pak, ova druga baba pravi nesto bolje ;)).

Inache ono da su bolje sarme kada odstoje nekoliko dana je 100% istina, tu nema sta, to cak i oni koji spremaju sarme sami kazhu.

Link to comment
Share on other sites

Matori, zamalo si me rasplakao ljubavlju sa kojom govoris o njenom velicanstvu... o, dragi ljubitelji dobrog zalogaja...

najvaznije kod sarme je da se duuuuuugo krcka na tihoj vatri, po mogucnosti u velikim kolicinama.

a ja cu jos samo dodati:

ako je sarma kraljica, kralj je nesumljivo svadbarski kupus, 12 sati krckan u zemljanom loncu od 5 kila (iz Guche), slagan naizmenicno sa suvim mesom i cetvrtinama glavice kupusa, sa suvom seljackom projom, i suvim crnim vinom...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Aaaaaaaaah!!!

E koji me vrag tero da chitam topic o sarmi u pola notji i na prazan stomak. Ignis ovo tvoje o svadbarskom kupusu mi sad dodje ko ziva rana na zelucu. It hurts me deep and hurts me bad. :)))

Shmrtz, idem sad da se zavuchem pored kace s kupusom i jedem half-raw klot kupus (josh se nije ni ukiselio ljudski).

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

am daj bate koje su to priceh o chvrstoj sarmi, to mora da je ukusno koliko i cigla:)

brate .. odmori malo chim dodjesh na rumfo odmah bacish neki hejt =)

nije tvrda nego srednje velichine i dobro motana .. znachi ne raspada se dok se seche

u koja slika (el domaca radinost?), nosimo kiseo kupus na sledeci exit da nam nasha mama niger uvrsi masnu sarmu :D

hahaha vec mogu da vidim sliku [roflmao]

i NIKAKO ne kapiram ljude koji husaju pire uz sarmu, jednostavno mi ne lezhi, nekako razbija ukus

wtf ?! pire uz sarmu .. to prvi put chujem u zivotu =)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Jao, bas nocas baba krckala sarmu ko preslikanu iz nigger-ovog prvog posta...

Zamirisalo ovde kod mene u sobi, jer onaj aspirator iz kujne bas nekako bije na ovu stranu.

Jedini problem je sto ja izgleda necu smeti da jedem tu sarmu (mada cu se boriti za svoje dve sarmice, obecavam!), jer mi od petka nesto nije dobro i pazim sta jedem. :(

Ah da, ja je tamanim sa renom i kiselom pavlakom...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...