Jump to content

Civilization 4


bolkonski

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to G: btw jos bugova isplivava... iskoristio sam dve great persone da dobijem dve neotkvirevene tehnologije... i cvrc sledece turn nikom nista...

mozda si skontao (u medjuvremenu ili si vec znao), ali GPs daju odredjen broj resursa za izucavanje nove tehnologije. Dakle ako on daje 2388 a nesto trazi 6k onda ako ga iskoristis dobices oko 30% ubrzanja. Uglavnom, na pocetku, svi GPs daju u fullu 1 tehnologiju, jer su jeftinije, kasnije veona tesko da ce se tako nesto dogoditi. Moji omiljeni GPs su arhitekte, gradis Wonder u nekom usranom gradu za sta mu je potrebno vise od sto turnova, dovedes specijalca i pufff, eto ga jo jedan overpowered grad :)

Inace, bug sto se ovoga tice, koliko znam, ne postoji.

sto se tice religije:

na zadnjem i predzadnjem lvlu tezine je veoma bitna, jer pravilnom strategijom mozes da dobijes na vremenu i ne budes napadnut posle 50tak poteza. Npr, ako nisi zacetnik neke religije koju ima tvoj sused, a on je "igrom slucaja" veoma nabudzen, preuzmi njegovu religiju i siri je po svetu. Kad ti neko ponudi da mu pomognes u ratu protiv neke usrane far-away civilizacije, a komsija ti je, prihvati. Znaci, sa komsijama sve moguce bonuse na odnose, od trade preko religije do sporazuma. Dalje, ako je jedan komsija 1 religije a drugi druge, siri religiju jaceg na ove slabije da bi odnosi izmedju njih bili bolji a ti ne dodjes u situaciju da moras da biras protiv koga ces da se boris. U svakom slucaju, ponude za objavu rata se ne mogu ignorisati, jer na kraju se pokvare odnosi i sa jednim i drugim.

Idealno bi bilo da se bude "cale" svim religijama, ali za to se mora zrtvovati razvoj ostalih tehnologija. Mada ako ste u dobrim odnosima sa nekim, on ce vam ili sam dati novu tehnologiju ili na vas zahtev.

Link to comment
Share on other sites

Na linku http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=146309

imate neoficijelni patch(?) za civ4 1.09. Napravio ga je neki brat Ruja i radi otprilike kao interfejs izmedju same igre i d3d engine-a na grafickoj (mozda sam se malo izlupetao ali tako nekako).

Ono sto je bitno je da dosta popravlja probleme sa igranjem. Probao sam ga juce i iako nije savrsen drasticno popravlja stanje cele stvari. Na mojoj konfiguraciji (barton 2.5, 512, Ti4200) moguce je igranje bez pojave da se svaki potez igra sve duze i duze na large mapi sa devet protivnika.

Posle nekog random vremena (sat-dva-pet) desi se da mi pukne cursorsXP.exe) te sumnjam da je mozda problem negde drugde, mada je baja autor obecao novu verziju u skorije vreme (navodno je i firaxisu ponudio resenje ali zasad nema odgovor)

Link to comment
Share on other sites

ne [:D]

Srbija mod by Velja ftw!!11 :=)

Mmm da, Veljin mod će biti sjajan kada doda muziku (Marš na Drinu [:)]) za razliku od moda za Civ3 gde je autor stavio četnika [xx(] kao uu... Kod Velje je 'ajduk... [;)]

Inače i Croatia mod je odličan, još ako Anima doda "Zadnju ružu Hrvatsku"... Mmmmm... [:)]

PS. Kakav vam je ovo uvrnuti BBCode na ovom forumu? Zašto smajliji idu u []? Zbun...

Link to comment
Share on other sites

jedno pitanje u vezi moda: da li se dva startna bonusa rachunaju kad se gleda max. broj promotiona?

Pa, ja do sada nisam uspeo da dokučim koji je to maksimalan broj promotiona... Naime, baš sa partizanima sam uspeo da izdejstvujem petu promociju što je uz dve početne činilo sedam i nije bilo nikakvih problema... Jedino što svih 7 nisu stale u jednu kolonu pored sličice partizana već je počela da se ređa i druga kolona...

8. promocija je bila suviše daleko da stignem do nje, tako da za dalje ne znam...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima.

Poboljsana srpska verzija za CIV4:

SERBIAN MOD 1.02

DOWNLOAD:

http://alas.matf.bg.ac.yu/~mr04128/Srbija%201.02.rar

Serbian empire:

button_zastava.jpg

-Leaders:

1. Stefan Dusan

button_dusan.jpg

-Organized

-Spiritual

-favorite civic: Hereditary rule, other features like Cyrus.

1. Karadjordje Petrovic

button_karadjordje.jpg

-Militaristic

-Philosophical

-favorite civic: Nationhood, other features like Napoleon.

-Starting techs:

Agriculture, Mysticism.

-Unique Unit:

Hajduk(instead of Musketman)

button_hajduk.jpg

-cost:80

-movement:1

-strength:9

-1 first strike

-starts with Guerilla I

hajduk2.JPG

-Diplo music:

early: Balkanika - Hilandar

middle: Mars na Drinu

late: 357-Sprem'te se sprem'te

Who wants guitar version of "Mars na drinu" for late period instead of "Sprem'te se sprem'te" click HERE after downloading whole 1.02 version.

http://alas.matf.bg.ac.yu/~mr04128/Srbija%201.02.rar

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...