Jump to content

Civilization 4


bolkonski

Recommended Posts

sto meni je super kad se civil. krljaju onako na pocetku sa buzdovanima :) urnebesno mi... ne kapiram kako neki likovi zavrse i po 10 partija za manje od mesec dana... ja igram jednu partiju dve nedelje i vise onako sa uzivanjemi maltretiranje :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

na kojim nivoima vi igrate?

pa ovaj sada sam krenuo da pikam na princu ovu prvu partiju chisto da vidim na shta lichi .. shto mi deluje da je mnogo mali nivo u odnosu na njega (valjda ekvivalent monarhu u civ3)

civ3 sam pikao na emperor sa malim izletima na diety

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

pa small mapa (def protivnika 6) je 7-8-9 gradova i udri, standard je 10-11, large je 12-13 i huge je 15 .. fora je u tome shto kad onda na to dodash i gradove koje osvojish stvori se tu mnogo neshto za cheprkanje .. al nije to glavni problem .. problem su shljakeri kojih ima milion a na vecim nivoima (gde je svaki potez bitan) stavljati iste na automatik je ravno ubistvu ..

a nema neke velike razlike u dozivljaju/strategiji (ako ne rachunamo otvaranje) ako igrash veliku mapu tako da small ftw

mnogo offtopicovsmo ..

jel moze neko na neki nachin da mi malo priblizi combat u ovoj novoj civ .. mislim kako se rachuna, kako se tumache oni barovi i sl .. mislim evo sada posle josh jedne probe nisam uspeo da skapiram neki princip

i jel bag kada stavim chovu da mi radi (u city screenu) na tom i tom tilu i onda posle vidim sledeci krug da ne radi tu .. tj da ne radi nigde ? nije ukljuchen nikav onaj da ih sam rasporedjuje

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

jel moze neko na neki nachin da mi malo priblizi combat u ovoj novoj civ .. mislim kako se rachuna, kako se tumache oni barovi i sl .. mislim evo sada posle josh jedne probe nisam uspeo da skapiram neki princip

jedinica A ima osnovnu snagu 10

jedinica B ima osnovnu snagu 5

shanse da A pobedi bi trebalo da su 2:1 ali u praksi je random faktor mnogo manji. baca se vishe rolova, gde je od 15 brojeva 1-10 pobeda A, a 11-15 pobeda B

ako A pobedi skine duplo vishe energije (energija = snaga) nego kad B pobedi.

sad imash vishe modifiera: teren (dzungle +50% bonus na snagu ako se branish), unit ability (pikeman ima +100% protiv konjice), culture mod. (gradovi sa velikom kulturom dodaju bonus braniteljima, to je onaj procenat sa peshchanim satom iznad imena) i unit promotions (first strike, +10% snaga)

uzmesh lepo desni taser na tvoju jedinicu, drzhish i prevuchesh na protivnika - pojavice ti se breakdown modifiera u toj borbi, kao i procena pobednika

Link to comment
Share on other sites

Au pa ovde sve n00bz0ri :D. Ja sam civ3 uvek igrao najvecu mapu sa maximalno compova (Sve random) na emperror. Dalje od toga je nemoguce igrati morao bi neshto da citujesh jer prosto nema smisla igrati na vecoj tezini. (edit: ako hocesh da pobedish :), ako necesh moz' da igrash i na Sid :D)

Shto se tice civ4 odigrao sam jednu partiju na noble i to ne celu ali bi dobio opushteno :P. Stvarno moram da nadjem vremena za civ4 :P, barem sada kada imam novu graficku...

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Au pa ovde sve n00bz0ri :D. Ja sam civ3 uvek igrao najvecu mapu sa maximalno compova (Sve random) na emperror. Dalje od toga je nemoguce igrati morao bi neshto da citujesh jer prosto nema smisla igrati na vecoj tezini. (edit: ako hocesh da pobedish :), ako necesh moz' da igrash i na Sid :D)

a nema neke velike razlike u dozivljaju/strategiji (ako ne rachunamo otvaranje) ako igrash veliku mapu tako da small ftw

btw tek kad dobijesh partiju na diety mozesh da kazesh da znash da igrash ;)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

evo sada posle jedne cele odigrane partije (nekako sam skupio vremena .. taman pred ispit doh ! [:D]):

ceo trip sa jedinicama i kombatom - mnogo mi se svidja jel vishe je nemoguce shtancovati 1 ili 2 vrste jedinica i preziveti

civics - lepo osvezenje u odnosu na prethodne civove

religija - prvo mislish da je jako bitna, a onda skapirash da nije =) lepa kozmetika

e sad dolazimo na deo gde cu malo da pljunem po nekim stvarima:

resursi - u jednom trenutku (na small mapi) imao sam vishe tilova sa resursima nego onih bez .. stvarno su ga preterali

vishe nego u prethodnoj (ili svim prethodnim civovima) ti je bitno gde ti se prvi grad nalazi (teren, resursi) ... toliko da bivash trajno osakacen ako nije lepo pozicioniran grad

veliki ce rasti josh veci - sem smeshne inflacije nema nishta da sprechi velikog plejera da postane josh veci

mnogo spor pochetak (do pochetka druge ere) i mnogo brz kraj (u poslednje 2 ere) shto se tiche svega a najvishe resercha (al dobro to je nekako i kao zdravorazumski)

odoh sada na josh par partija da utvrdim gradivo [:D]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

religija - prvo mislish da je jako bitna, a onda skapirash da nije =) lepa kozmetika

ne slazhem se - religija ti bustuje sve moguce statove, prekrshtavanjem dobijash LOS u protivnichkim gradovima, lakshe im kulturno preobracujesh gradove, i jacha odnose medju nacijama. partija koju igram se svodi na dva hindusa i budistu koji ratuju protiv mene, a podrzhavaju me braca jevreji (dve nacije)

Link to comment
Share on other sites

tacno... religija nije neophodna ali je itekako korisna... zaista ima razlicitih pluseva od religije....npr +25% prozvodnih kapaciteta u svakom gradu koji podrzava jednu religiju (hriscanstvo) , malo li je

btw jos bugova isplivava... iskoristio sam dve great persone da dobijem dve neotkvirevene tehnologije... i cvrc sledece turn nikom nista...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ne znam ja nisam stekao utisak u ovoj jednoj partiji da ima neki uticaj sem dal se lizemo zato shto smo iste religije ili se ne lizemo .. a ovo za produkciju to ne vazi samo za hrishcanstvo imash za sve religije (dodushe imash posle civic koji ti daje josh veci bonus bash za hrishcanstvo)

pa ne otkriju ti persone znanje do kraja, samo skrate vreme ipak morash da ga istrazujesh

jedini bug koji sam ja sreo do sada to je shto u gradu u kom sam osvojio nije hteo da prihvati stavljanje populacije da radi u city meniju na odredjenom tilu

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

pa pazi, shto se tiche lizanja, ista religija ti daje valjda +2 na odnos, razlichita -4, pa ako josh odbijesh da predjesh u njegovu veru..

razlika od 6 je ipak razlika izmedju prijatelja i neprijatelja

Link to comment
Share on other sites

i meni je klizalo super dok nisam otvorio pola mape :(

pa sam kupio kojekakve tweakove po netu i na kraju smanjio shejdere na 1.1 uz pomoc riva tunera, pa sad bar mogu da igram bar 30ak poteza a onda restart jer se totalno sve uspori (i pointer), posl erestarta igre sve shljaka opet ok... patch nije nista uradio, a ti si svedok da ljudi u glavnom sa starijim makinama imaju mnje/nemaju problema

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...