Jump to content

Interesovanja


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Smisao, nalazim u svemu vizuelnom (taj trip deluje od momenta budjenja pa do kraja snivanja). E sad, da bi to pretvorio u neshto bavio sam se sa dosta stvari, modeliranjem i 3d i real life, vajarstvo (mada bi zheleo da probam grchariju and things, dosada sam samo "pozajmljivao vishak" gipsa, cementa...), fotografija, film (latest), animacija, crtanje (davno bilo, vec su u srednjoj pizdili kada sam (zlo)upotrebljavao kredu [:D] ). No sve to pada u vodu ako chovek ne neguje kreativnost (chitanje, muzika, razmishljanje).

No, chovek mozhe da radi neshto a opet da ga ispunjava neshto peto, shto radi sa strane-tipa hobi. To shto kruko pricha je jedna strana medalje, druga je da matorci, nashi pioniri, vecinom nemaju zanimanja van posla (silom-prilika u zemlji).

Link to comment
Share on other sites

ziveti cyberpank u realnom zivotu, biti righteous, traziti avanturu i izazov u trivijalnim stvarima, videti sto drugi ne vide ili ne zele da vide, bistriti na temu nedostiznih istina ("filozofska proseravanja") i istovremeno biti brutalno i neopozivo pozitivno nadrkan, verovati u apsolutnu ljubav, istrazivati i unapredjivati sebe i druge.

a onda traziti utociste u muzici, bliskim ljudima i onim trenucima koji bi mogli da traju vecno.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ah da jedna stvar za koju znam da me ispunjava jeste putovanje. Najjaci filing je onaj kada treba da se pakujem, kada se pripremam kada treba da krenem na aerdrom, stanicu busa,voza bilo cega ulazenje putovanje, dolazenje, ma jebeno sve.

I onda samo kazem:

I am sailing, I am sailing, home again 'cross the sea

I am sailing stormy waters, to be near you, to be free

I am flying, I am flying, like a bird 'cross the sky

I am flying, passing high clouds, to be near you, to be free

Ono sto oko vidi ne moze ni jedna kamera ni jedan fotoaparat ni jedna slika da urade. To ostaje ovde u glavi i onda stanem na neko brdo ili stenu i gledam..., more ili zgrade ili beskrajna polja zivota mog. :))))

Muzika me tera nekad da placem i ona je ponekad jedino sto mi treba u zivotu...

mislim da cu imati neke veze sa njom, kasnije, imam taj osecaj.

Edited by zEki

V

Link to comment
Share on other sites

Mene programiranje i uopšte sve vezano sa kompjutere, a i pisanje. Voleo bih da jednom napišem nešto više od nekog tekstića za sajt/novine, a i da napravim neku dobru video igru, avanturu ako može...

Muziku volim da slušam, ali tekstovi su mi najbitniji, a volim i da čitam knjige.

Mada, kada bih BAŠ mogao da pustim mašti na volju, voleo bih da mogu da se malo provozam po svemiru, pa makar bila i karta u jednom pravcu.

No, kao što rekoh, od ovozemaljskih :) stvari, najviše volim da pišem programe (da neko ne pomisli da sam ja sledeći Bil Gejts - nisam ;)) i tekstove, bilo kakve, samo da su zabavni za pisanje.

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

muziku kao slusalac

i putovanja

jedno od najlepsih trenutaka u zivotu: ja sedim u avionu, treba da uzleti, idem za egipat, avion krece i u tom trenutku krece pesma "iggy pop - the passinger"

drugi najlepsi trenutak u zivotu, noc, sedim na klupi odvojen nekih dvadesetak metara od grupe, vetar duva i mrsi mi kosu, ja posmatram luku i grad mote karlo...

u tom gradu sam izgubio dusu, sebi sam u tom trenutku obecao da se tamo moram vratiti

mene ispunjavaju tako neke sitnice koje se dese sa vremena na vreme, npr setam se gradom, posmatram kako se lisce povija pod laganim vetrom dok slusam wind of change od scorpionsa

posebnog hobija nemam, imam veliki broj malih hobija koji me drze ispunjenim neko vreme pa ih onda zaboravim i predjem na nesto drugi, svirao sam saksofon, crtao sam neko vreme(nista posebno, planiram da uskoro ponovo pocnem, cisto zbog toga sto me to ispunjava), igrao sam igrice...

neki projekti koje imam sa ortacima me potpuno ispunjavaju, na primer sad treba da snimam neki film sa ortacima, kratkometrazni crno beli film/mjuzikl od pola sata.

zivot po mom misljenju cine trenuci, koje mi treba da primetimo i osetimo, i da uzivamo u istim

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Nekako ne zelim da napisem muzika, jer su manje vise svi to stavili a i jasno je da svi bre nekako vole muziku. Oni koji stave da ne, imaju neki problem. Vrsta muzike sa druge strane je potpuno otvorena tema, svako voli razlicite stvari i to ne treba dirati. Mislim da, kada bih imao vise vremena u zivotu, bih definitivno mogao i da se bavim muzikom u ovom ili onom obliku, i cak (sudeci po nekim ranijim radovima ;) ne bih ni puno suckovao ;) Ipak, kako covek ne moze bas sve da radi, muzika ce morati da saceka da postanem milijarder i imam stotine ljudi koji rade za mene, pa da se okrenem zajebanciji ;}

Sto se drugih hobija i stvari koje volim da radim i interesovanja tice, jedan od hobija je upravo ovaj na kojem se svi mi sada nalazimo ;) i to je nesto sto sam imao kao ideju od kada sam poceo da surfujem netom i eto, zelja mi se ispunila. Druga zelja kao klincu i nesto sto volim da radim je novinarstvo, i eto, jos jedna zelja ispunjena ;) Tu su onda dosli svi ti sajtovi, RUR !ndustries, ovo ono, to su sve stvari koje volim da radim i jos uvek mi ne predstavljaju teret. Obradujem se "kao malo dete" kada nesto uspem da postignem ili zavrsim za sve to gore pomenuto ili kada mi se "otvore vrata" upravo zbog sajta/sajtova/organizacije koji je eto izguran za sve ove godine od jedne male "klinachke" ideje iz 1998. godine koja se pretvorila u nesto malo vece od toga.

Pored toga volEm da kuvam, i to mi apsolutno ne predstavlja problem, istrazujem tu raznorazne kombinacije, opusteno bih se snashao da radim i kao profesionalni kuvar, cak mislim da bih to i mogao da radim ono u nekim vecernjim casovima, al' ne mogu sebi da priustim jos jednu obavezu, iako to gotivim, pa se ogranicavam na pravljenje ruckova/vecera za drustvo, kada se dogovorimo naravno. Sa druge strane, u bilo kakvom daljem umetickom izrazavanju pored muzike, kao sto je crtanje ili gluma, dve blage nemam, tu bih skroz suckovao :)

Sigurno cu se dosetiti jos necega, jer skoro svakog dana mi padne napamet nesto "sto je bas za mene", ali pored ovog nazovi "direktorovanja/urednistva" mogao bih jos da raduckam nesto oko PRinga, al' to je vec potpuno druga stvar.

Valjda nisam omanuo temu, malo ovaj kruko plasi sa svojim spikama oko drkanja :>

Link to comment
Share on other sites

Uvek nadjem sebe u ulozi psihologa, kako slusham priche drugih ljudi, i na sve nachine pokushavam da pomognem .. Bilo da je nesretna ljubav, ili porodichan problem ..

Vera u pravu i stalnu ljubav, recite da sam patetichan, ali tako stvari stoje ..

Muzika kad sam tuzhan i usamljen, jedini lek i spas, last resort (nije pesma) ..

To je neshto ukratko .. ne mogu da objashnjavam jer bi pisao 100 godina

Link to comment
Share on other sites

u cemu nalazim sebe? sta me ispunjava? pa to se stalno menja.. nekako mi se i cini da je glupo da te jedna te ista stvar stalno nosi kroz zivot... ispunjava me ono sto volim da radim... a volim da radim razlichite stvari kako odrastam i sazrevam... ne mogu reci da zivim od muzike ali je mnogo volim imam izgradjen ukus kojim se ponosim i koji modifikujem u odredjenim granicama.... ispunjava me dobra knjiga pogotovo od filipa dika (nisam sve procitao jebeno ih je tesko nabaviti)... ispunjava me i volim da se sportisem nadmecem znojim guram udaram shutiram trcim skacem fiziki praznim, nekad dodje bolje od sexa ako ne mogu da te skinu sa kosa posle 6-7 partija i ti shmekerski onda odesh u fazonu dosadno je necu vise da igram.... ili kad probacish kroz noge nekom pajseru na fudbalu... volim da gledam filmove, jbga kakve necu da pricam ali su u glavnom to dobri filmovi :) igrice? oh yeah baby :)i to me ispunjava... putovanja? sex na javnom mestu? splavarenje? shetnja po divljini? kampovanje? pa ko to moze da ne voli...

e da ... imam vrlo neobicnu ekipu oko sebe... zapravo to su mi sve neki rodjaci :) brat od ujaka sestra od tetke i takoto, i posto smo svi slicno godiste u istom gradu druzili se od malena onda je zezanje ludilo :)

ali od svega trenutno sto radim najvise zapravo RADIM, i dobar je to osecaj kad radis za sebe i stvaras nesto na sopstvenu odgovornost....ono smorish se kad vidis sve te naborane matorce kako samo kukaju ali opet cool je sve to... sta radim nije vazno, radim i zaradjuem :) a isto tako i trosim, sta ces lepse...

generalno ponekad me neka stvar vise ispunjava od druge ali je malo bzvz sve to objashnjavati preko kuckanja nepoznatim osobama koji te 99% ne kapiraju kako treba :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Blah, volim da spavam jako.Trudim se da se odviknem od toga.Pronalazim se u raznim vrstama muzike , sviram el. gitaru, bavim se solo pevanjem, i kosharkashki sam sudija.To mi oduzima nekih 80% slobodnog (neshkolskog) vremena dnevno, ostatak sedim za kompom il radim neke vezhbice charne za moje sexy tijelo.Btw pronalazim sebe od svega toga najvishe u pevanju.Mnogo volem da pevam , nekako se praznim :\

Link to comment
Share on other sites

generalno ponekad me neka stvar vise ispunjava od druge ali je malo bzvz sve to objashnjavati preko kuckanja nepoznatim osobama koji te 99% ne kapiraju kako treba :)

zar je bitno da li ce te ljudi ovde razumeti? bitno da si izbacio to iz sebe [^]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...