Jump to content

pricajte.


Highl1

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e sad se setih el ima neko serije Dr. Becker i Couplings i da je raspolozen da mi sreze :)

od filmova sam poslednje gledao lepa sela lepo gore po milioniti put u busu...

jebote, ajde razumem da svi prevoznici imaju ugovorena mesta gde moraju da stanu da naprave pauze, ali nije mi jasno zasto svi uvek pustaju iste filmove... hvala bogu te nisu pustili maratonce...

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

одгледао сам Минхен, и дајем вам c/p са топика о Минхену...

танко, јаааако танко... филм је развучен, неконзистентан и на моменте имбецилно нелогичан. Спилберг се заплео као пиле у кучину, покушавајући да помири истраживање истине, људску причу и холивудски брендиран приступ.

о Французима не сазнасмо ништа. о операцији не сазнасмо ништа. они убијају ван списка, Французи као да их усмеравају на пут који им одговара, нико им не узима као минус што не следе наређења, већ их хвале, милионске трошкове "сиромашне земље" нико више не спомиње у Авнеровом личном крсташком походу, Холанђанка и пијани Амери као да су пали с неба... тим је скупљен с коца и конопца, односи у тиму су неразрађени, напетост шпијунског трилера мањка, главни глумац је блееееееед, итд... толико је ствари које су у филму превиђене, као да је коначну продукцију и склапање филма радио човек с Алцхајмеровом болешћу...

у вези са Мосадом:

Мосад је већ у то време био врхунска организација, одмах уз CIA, КГБ и злогласни Штази, развијена у деценијама непрекидних ратова и лова на нацисте. оваквог неубедљивог траљавка никад не би изабрали за овакав посао па нека је 100 пута "син Израела" и лични телохранитељ Голде Меир.

много више сам очекивао, али по ко зна који пут ме Спилберг уверио да је он само брендирани режисер ограничених домета...

близанкиње у завршном кадру су јефтина алегорија, без икакве дубље поруке.

најјачи утисак у филму, да не буде да је потпуни промашај, је оставио на мене Авнеров разговор са Јеменцем у сигурној кући у Атини. то је најближе што се Спилберг примакао суштини. не могу да превидим и сјајну Голду Меир и њен монолог на почетку. да се Спилберг више бавио суштином, и да је нашао јачег главног глумца, и да је филм макар мало мање хаотичан и наконзистентан, вероватно би био међу одличним остварењима.

и сад моје ПИТАЊЕ

зашто јеврејски свећњак (заборавих тачно име, симбол јевреја) који броји тачно седам чирака, у сцени у кући Авнерове мајке, има ДЕВЕТ чирака?!?!? немогуће да је то промакло матором. поготово имајући у виду да ваљда НИКО не прави јеврејски свећњак са девет, већ седам чирака?!?!?!? морао је бити НАРОЧИТО наручен...

edit>

зашто не ради спојлер?

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

mallrats (2005)

malo mi je falilo da ugasim film za vreme početne tirade one babe, no na svu sreću nisam. posle toga ovo postaje standardni askew film, drago mi je što sam ga pogledao konačno.

moraću jednom prilikom da organizujem couch potato akciju sa dvd-ovima celokupne serije. ima zainteresovanih?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...