Jump to content

Da li ste ovo znali?


Recommended Posts

daj se pridružim i ja čestitanju, stvarno sjajan topik..

podseća na jednu moju priču o tome kako je neodgovorni bečki putar izazvao drugi svetski rat, ali to je naravno šbbkbb, bez potpore u činjenicama..

btw evo josh jedne male pitalice: zashto englezi voze na levoj strani?

čuo sam xy verzija, al nekako mi se najrealnijom čini ona da je kočijašima bila frka da ne potkače pešake bičem (koji su držali desnom rukom, jelte) pa su išli uz levu ivicu puta..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam chini mi se procitao da je to prvo krenulo zbog jahacha na putevima. Poshto su tada svi bili naoruzani machevima (koje su nosili s leve strane), da se ne bi kleshovali machevima koji landaraju dok jashu ustaljena je fora da se jashe levom stranom jade. Pa je tako ostalo.

A izgleda da je bilo ok da neki neoprezni peasant ostavi oko na machu ako bude blizu jade dok ima saobratjaja. [:D]

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Ruske pruge i vagoni su veci nego evropski - najjachi je trip kada idesh vozom za Rusiju na granici Madjarske sa Ukrajinom se menjaju vagoni (odnosno evropski vagoni se podizu i stavljaju na nove tochkove koji odgovaraju ruskim prugama). Inache smeshno izgleda kada gledash nashe vagone u ruskoj kompoziciji:

<===><===>[======][======][======]

[:D]

CHOP forever :D

Link to comment
Share on other sites

Ruske pruge i vagoni su veci nego evropski - najjachi je trip kada idesh vozom za Rusiju na granici Madjarske sa Ukrajinom se menjaju vagoni (odnosno evropski vagoni se podizu i stavljaju na nove tochkove koji odgovaraju ruskim prugama). Inache smeshno izgleda kada gledash nashe vagone u ruskoj kompoziciji:

<===><===>[======][======][======]

[:D]

Da, shireg, pomeshao sam. Htedoh da spomenem to rusko menjanje vagona, ali nisam znao kako tachno ide, pa da se ne prose*em [:D]

Edited by Mr. Green
Link to comment
Share on other sites

Ruske pruge i vagoni su veci nego evropski - najjachi je trip kada idesh vozom za Rusiju na granici Madjarske sa Ukrajinom se menjaju vagoni (odnosno evropski vagoni se podizu i stavljaju na nove tochkove koji odgovaraju ruskim prugama). Inache smeshno izgleda kada gledash nashe vagone u ruskoj kompoziciji:

Rece mi keva kad je svojevremeno isla vozom po Rusiji iz Beograda, da nije toliki problem sto se menjaju vagoni tj. tockovi i sto to traje ne znam ni ja koliko, vec sto ti za to vreme pet puta dolaze kojekakvi granicari i ostali ortaci i trkeljishu ... Ne znam dal' se to promenilo u proteklim godinama ...

a topic je kul, nisam nista manje od tvorca istog ocekivao :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam chini mi se procitao da je to prvo krenulo zbog jahacha na putevima. Poshto su tada svi bili naoruzani machevima (koje su nosili s leve strane), da se ne bi kleshovali machevima koji landaraju dok jashu ustaljena je fora da se jashe levom stranom jade. Pa je tako ostalo.

A izgleda da je bilo ok da neki neoprezni peasant ostavi oko na machu ako bude blizu jade dok ima saobratjaja.  [:D]

Shta prochitao, priznaj lepo da si ziveo u to vreme. [:D]

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Rece mi keva kad je svojevremeno isla vozom po Rusiji iz Beograda, da nije toliki problem sto se menjaju vagoni tj. tockovi i sto to traje ne znam ni ja koliko, vec sto ti za to vreme pet puta dolaze kojekakvi granicari i ostali ortaci i trkeljishu ... Ne znam dal' se to promenilo u proteklim godinama ...

a topic je kul, nisam nista manje od tvorca istog ocekivao :)

nije se promenilo.. josh uvek je isto maltretiranje...

Link to comment
Share on other sites

Kad smo vec kod tih(da li ste znali) , da li ste chuli onu foru za piramidu da na 2/3 visine piramide(mesto gde stoji sarkofag) recimo mleko ne moze da se ukvari, a takodje sam chuo da je neki leek napravio maketu piramide(naravno srazmernu onoj pravoj) i da kad stavi zilet na 2/3 visine on se naoshtri preko noci. E sad on je hteo to da patentira i mislim da su ga poslali u ludaru :D

Link to comment
Share on other sites

omg, samo nemojte te price o piramidama...kada se pomnozi visina piramide u stopama sa zapreminom u kubnim metrima pa podeli sa brojem dlaka na repu ramzesove omiljene macke i tome doda broj kamenih blokova u piramidi podeljen sa njenom visinom u angstremima i sve to pomnozi sa rastojanjem izmedju aldelbarana i alfa canis majoris u parsecima dobije se univerzalna gasna konstanta...pfff

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kad smo vec kod tih(da li ste znali) , da li ste chuli onu foru za piramidu  da na 2/3 visine piramide(mesto gde stoji sarkofag) recimo mleko ne moze da se ukvari, a takodje sam chuo da je neki leek napravio maketu piramide(naravno srazmernu onoj pravoj) i da kad stavi zilet na 2/3 visine on se naoshtri preko noci. E sad on je hteo to da patentira i mislim da su ga poslali u ludaru :D

ovo je tacno, samo se radi o 1/3 visine... mleko, voda i meso se ne kvari, a zilet se naostri, itd.

istocni blok je u svojim paranormalim eksperimentisanjima najdalje otisao. vecina tih neverovatnih prica se nalazi u knjizi "Iza gvozdene zavese", kao sto su telepatija i telekineza i razumevanje egipatsko-actecke arhitekture i geometrije.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ovo je tacno, samo se radi o 1/3 visine... mleko, voda i meso se ne kvari, a zilet se naostri, itd.

istocni blok je u svojim paranormalim eksperimentisanjima najdalje otisao. vecina tih neverovatnih prica se nalazi u knjizi "Iza gvozdene zavese", kao sto su telepatija i telekineza i razumevanje egipatsko-actecke arhitekture i geometrije.

Hoce mi se nashiljiti kara ako je gurnem pod piramidu?

mleko, voda i meso se ne kvari

Kapiram da se kvare, ali sporije, malo je preterano reci da se ne kvare...jugo bi trebali da proizvode u obliku piramide. Da se ne kvari :P

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ovo je tacno, samo se radi o 1/3 visine... mleko, voda i meso se ne kvari, a zilet se naostri, itd.

istocni blok je u svojim paranormalim eksperimentisanjima najdalje otisao. vecina tih neverovatnih prica se nalazi u knjizi "Iza gvozdene zavese", kao sto su telepatija i telekineza i razumevanje egipatsko-actecke arhitekture i geometrije.

drale, pa zar i ti, valjda obrazovan covek, verujesh u ove "baba zivana, sushena krila slopog misha i nogice dazdevnjaka" priche....

meso,mleko se ne kvara zbog suve klime koja moze i da balsamuje lesheve...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...