Jump to content

Fallout 3


MiGsa

Recommended Posts

@ voodoo

tvoj zadnja recenica je kljucna, ali je problem upravo u pravilnoj implementaciji; pitanje je da li je moguce izvesti rpg pravilno iz prvog lica, jer ce nesto uvek tu faliti:

u Morrowindu je sve manje-vise HC RPG, dakle sve je beskompromisno zavisno od skila i atributa, ali logika i fizika "stradaju" - pogodim ga, a nisam ga pogodio, nabode me lik daggerom sa dva i po metra razdaljine itd

Oblivion dosta vuce na arkadniji nacin borbe, te logicki i fizicki sve bolje funkcionise, ali RPG komponenta biva marginalizovana.

Zovite me pesimistom, ali bojim se da su ova dva ekstrema tesko pomirljiva. Da se ja pitam, sve bi bilo RPG-jskije, tj slicno Morrowindu, ali ako me pitas, bice kao u Oblivionu, tj arkadnije

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

combat sistem će biti potezni...

p.s. hronike ambera? to je knjiga za decu koju svako ko iole uspe da skupi gram mudrosti u životu preraste. samo sudi o lošem ukusu.

Morao sam da kreiram akaunt samo da kazem da ovu izjavu nikad necu da oprostim i da ti kazem da te se stidim.

P.S. - Ma kakav ukus da imas dobra kniga je dobra knjiga a hronika je mnogo vise od dobre knjige.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo da si pomenuo banalizaciju posle Morrowinda, igru koju si mogao da zavrsis bez i jednog drugog skill-a osim Alchemy. Priznajem da sam igrao SS2 davno, davno ali toliko zajebano da je bilo grdja nesto se i ne secam. Jeste zavisio procenat da li ce da pogodis/udaris ali ne u toj meri da ce ti zasmetati pri igranju ili da neces te nedostatke nadomestiti sledecim ispaljenim metkom ili zadatim udarcem. Da,da znam da ce sad voodoo_ da kaze "Ali o cemu onda mi pricamo, zar nisu rekli da ce i u FO3 da bude isto tako ? Zar to ne cini FO3 dobrom igrom koliko i SS2 ?", a onda ja kazem "Slazem se voodoo_ ali ako zelim da se igram tako zasto bi igrao FO3 koji je komercijalizovani konzolaski proizvod namenjen 7-14 godistu a Bioshock je evo gold i pojavljuje se 24.07 ?". :P

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

p.s. hronike ambera? to je knjiga za decu koju svako ko iole uspe da skupi gram mudrosti u životu preraste. samo sudi o lošem ukusu.

??

rece "muda®" covek na RPG podforumu...

Voodoo je u pravu, svi cemo probati FO3 naravno...

samo da bi ga jos vise pljuvali jer ce definitivno to i zasluziti :P

No, o ukusima se ne raspravlja...valjda nemam ni gram mudrosti i nisam prerastao FO game feeling :P

Link to comment
Share on other sites

Morao sam da kreiram akaunt samo da kazem da ovu izjavu nikad necu da oprostim i da ti kazem da te se stidim.

P.S. - Ma kakav ukus da imas dobra kniga je dobra knjiga a hronika je mnogo vise od dobre knjige.

Relativno loša knjiga posle 18. godine... dobra za grupu čitalaca kojoj je pisana ali nema neke vrednosti van tog skupa.

??

rece "muda®" covek na RPG podforumu...

Voodoo je u pravu, svi cemo probati FO3 naravno...

samo da bi ga jos vise pljuvali jer ce definitivno to i zasluziti :P

No, o ukusima se ne raspravlja...valjda nemam ni gram mudrosti i nisam prerastao FO game feeling :P

mudo si u mozak :)

Link to comment
Share on other sites

Relativno loša knjiga posle 18. godine... dobra za grupu čitalaca kojoj je pisana ali nema neke vrednosti van tog skupa.

mudo si u mozak :)

abohac - isti onaj iz ekipe phuzzy, vga, ash i to? E, pa 'de si. :) Amber, originalni serijal nije nimalo lоš ni pre, ni posle 18. godine, ni po kakvom normalnom osnovu.

Link to comment
Share on other sites

Posto sam relativno skoro zavrsio ss2 mogu da napisem da skilovi sa oruzijem dodaju samo na njegov dmg i minimalne zahteve za koriscenje a nemaju nikakve veze sa preciznoscu.SS2 je stara igra i nema detekciju pogodaka tako da gde god pucas, pogadjas i radis isti dmg.

Inace ako je neko zainteresovan mozete da skinete torrent sa http://www.demonoid.com/files/details/1253189/29344581/

taj sam i ja koristio i odlican je bukvalno 1 click to play.Ima sve zive tekstur packove koji su izasli + gomilu drugih modova i cak moze da se igra u 1280x1024 i vise.Bruka kako izgleda skoro da nisam prepoznao igru :D

I sve stvari koje ne pisu u opisu torenta: ako vam se pojavi crni ekran po startovanju ili neka greska vezana za d3d idete u cam.cfg i kao poslednju liniju dodate safe_texture_manager

Ako kao ja imate dual core proc igra ce mozda raditi a mozda ce se blokirati.Ako se brzo po ulasku u igru blokira svaki put po ulasku idite ctrl+alt+del i set affiniti na cpu 0 ili 1 i to je to.

Link to comment
Share on other sites

abohac - isti onaj iz ekipe phuzzy, vga, ash i to? E, pa 'de si. :) Amber, originalni serijal nije nimalo lоš ni pre, ni posle 18. godine, ni po kakvom normalnom osnovu.

Pozdrav Lurde, ekipa se zove DKG ako se ne varam. :) Hronike: o ukusima se ne raspravlja, ja lično u tim knjigama ne mogu da nađem ništa interesantno već godinama, isto kao kad čitam Hesea, itd. :O)

Link to comment
Share on other sites

Inace ako je neko zainteresovan mozete da skinete torrent sa http://www.demonoid.com/files/details/1253189/29344581/

taj sam i ja koristio i odlican je bukvalno 1 click to play.Ima sve zive tekstur packove koji su izasli + gomilu drugih modova i cak moze da se igra u 1280x1024 i vise.Bruka kako izgleda skoro da nisam prepoznao igru :D

Bravo, majstoru, s'aka ti dala!

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Kombat sistem će biti i potezni. Raspravljali smo o vatsu na ko zna koliko strana unazad. Ne potezni u smislu da vučeš figure u šahu, ali bi u praksi trebalo da bude dosta sličan onome u KotOR-u, ako sam lepo razumeo.

Dakle moći ćeš da zadaš spisak napada i pustiš da kompjuter odradi sve dok ne potroši action poene. A ko ne voli tako, moći će opciono da izabere i da kompletna borba bude RT. Šta fali, kad je moglo u System Shocku 2 i Deus Exu, može i ovde.

Ovaj ceo post ti dodajem na listu priceless izjava. Toliko zaslepljenog fanboi-a josh nisam video u zivotu... :/

Vulfi sam kroji svoju odecu od kozhe ubijenih protivnika.

Pr0 wifebeaters know.

Never give up. Never give in.

Link to comment
Share on other sites

Evo genijalan predlog, ne morate da mi zahvaljujete. Hajmo svi da doniramo koji dinar, koliko ko može, pa da odkupimo source od Fallout: Tactics. To jeste ako iskopamo u čijem je to vlasništvu. Onda napravimo tim od ljudi sa foruma i napravimo savršen Fallout nastavak. Sa ovoliko kreativnih umova na forumu mislim da nebi trebalo biti problema :)

Screw You Guys, I'm Going Home!

Link to comment
Share on other sites

Pa duh fallouta su sami kvestovi i okruzenje a vala ovde imamo dosta ljudi sto se razumeju u fallout kvestove :D

Ali nije stvar samo u sourceu za F:T nego mora da se kupi i licenca(sto je bethesda uradila) kao kada oces da pravis ad&d moras da kupis licencu od wizards of the coast.

Link to comment
Share on other sites

Pa lol, ne moraš ga nazvati Fallout, a pritom koliko znam ne drži niko licencu za postapokaliptično-pustinjsi setting :) Nazoveš ga recimo "Lutanje smrtonosnom pustinjom smrti bez smisla i povoda" [:D] , blago modifikuješ sistem skilova i atributa čisto da te ne tuže, i vozi mićo :) jes da se ne zove isto, ali je u pitanju spiritualni naslednik :) Naravno ja vam uradim neki endžin čisto da ima bazično pomeranje sprajtića i detekciju kolizije, a vi crtkajte u paintu do mile volje :) Kakve su sve krševe na ovu temu izbacivali, pa naša igra ne može da omane :)

Naravno dijalozi će biti iscrtani krupnim slovima sa senkama kao na filmskim titlovima, i tačka!

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Pa eto, svi uslovi su tu! Ono što bi rekli, this game writes itself! :)

Sad samo treba prionuti u smišljanje scenarija i kvestova, i eto. U stvari ne, lakše je u pauzama Titan Questa i World of Warcrafta dolaziti na forum i hejtovati developere što se ne trude ko nekad :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...