Jump to content

Fallout 3


MiGsa

Recommended Posts

Pazi, ja obozavam FO 1 i 2, ne volim Oblivion (blago recheno) i taj clanak sa NMA je fenomenalan...ali brate bas ga preteraste sa ovim oko atomske bombe. Postoji mali milion pricha koje je moguce smisliti u vezi toga zasto su i kako napravili grad oko nje. Sacekajte bar da vidite pozadinsku prichu oko toga koju su smislili developeri pa onda kritikujte da li je logicna ili ne. A verujem da ce biti mnogo ozbiljnijih razloga za kritiku od toga [plez2]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jbga choveche, bio je nuklearni rat, nuke su letele kojekuda, radijacija je sve sjebala i od nje treba da se bezi kao od kuge, pri njenom pominjanju da ti se ledi krv u zilama, celo chovechanstvo gotovo da je nestalo zbog toga, i ako nije bar malo bzvze da se oko jedine neeksplodirane nuke pravi naselje e onda jebesh mi sve... zar nije bolje napraviti od toga neko mistichno i tajanstveno mesto ala Glow iz keca ili nesto slichno? a da, kako sam tupav pa onda se nece videti fantasticne imerzivne eksplozije koje ostavljaju bez daha sa erekcijom medju nogama sve tupave kvazi novinare sa sajtova chija se posecenost meri stotinama... tja bla truc...

ne znam ja, na nma je trenutno aktuelan poll na čijem drugom mestu po glasanju stoji "groin shots were fallout's core design!".

smisao za humor?

Groin shots, will you miss them?

Only if my PE is below 4

Not as much as the proverbial kick in the groin

It and eye-shooting will be sorely missed

No, trying to hit people in the groin is sick! You're all sick!

I'll just hit people in the torso and roleplay that I'm hitting them in the groin

Groin shots were Fallout's core design!

Alas, poor groin shot, we knew ye well.

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Znači ti bi radije izabrao da se potucaš po pustinji paleći vatru pomoću trljanja drvaca, i legao u sedam uveče čim padne mrak jer svetla nemaš, nego što bi živeo pored stalnog izvora energije bez obzira što može da eksplodira? Podsećam da se radi o divljini tako da ti je isti rizik da umreš od eksplodirane bombe ili da te zakolje gecko negde u divljini.

A drugo, šta si se uvatio za izgled eksplozije? Jel si čuo nekog od igrača da priča o kvalitetu eksplozije i pixel šejdorzima? Zajebi novinare, oni su plaćeni da na to obraćaju pažnju. I to ne od strane Bethesde nego od Atija i NVidije.

smisao za humor?

jel to ono što fallout fanovi nemaju?

jer da imaju, ta opcija ne bi bila na drugom mestu po rezultatima.

ps. jeste videli današnji strip, "justice"? gospode bože, pa ono su prvoklasne frustrirane debilčine. i za takve neko treba da se trudi?

Link to comment
Share on other sites

uopste nije pitanje sta bih ja radio radio u toj divljini :)

nuklearnu nekesplodiranu raketu sigurno ne mogu da iskoriste kao izvor energije pezanti koji zive 100 godina posle unistenja civilizacije, koliko kapiram i u danashnjim uslovima to je veoma komplikovan poduhvat ako je u opste moguc

mislim meni je superishka taj twist sa nuklearkom ali mi je glup nacin na koji je to iskorisceno, sto je to otkriveno u jebenom demou kao prezentacija novinarima, bolje da je to neka tajna koji ti kao igrach oktirvash tek kada mozda reshish neke kvestove, vezesh se za neke NPC likove (ubaci random cicu/ili lika u vuduovom sluchaju ;), koju mozesh da povalish ako si cool, venchash je, pa moralna dilema dal da je dighnesh u vazduh zarad opste dobiti ili tako nesto) a ono prc :)

jbga, tebi onaj sarkastichan poll nije smeshan a to je i normalno jer nisi fallut fan, ne kapirash taj stil sta da ti radim :)

ovaj ako developer uzdize prethodne fallout fanove iznad ostalih RPGova zbog lip-synca onda to dovoljno govori o njihovom nachinu razmishljanja, ukljuchujuci tu i sjajne eksplozije (nemoj sad da me smarash kako je to samo PR, moram negde svoju frustraciju da ventiliram :P)

p.s.pa strip odrazava realno razmishljanje glavne ciljne grupe gejmera na koje bethesda puca... sta tu ima isfrustriranog ? edit zaboravih smajli [:D] [:D][:D][:D]

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nuklearnu nekesplodiranu raketu sigurno ne mogu da iskoriste kao izvor energije pezanti koji zive 100 godina posle unistenja civilizacije, koliko kapiram i u danashnjim uslovima to je veoma komplikovan poduhvat ako je u opste moguc

Pa znaš kako, ti pezanti nisu nastali ni iz čega, tu sigurno ima potomaka inženjera koji su za sto godina mogli da provale kako to da iskoriste. Ne treba njima nuklearna energija za pokretanje svemirskog broda zaboga, treba im za grejanje i pokretanje generatora koji pretvaraju toplotu u struju. A kad mogu da prave raznolika oružja, mogu i ovo.

p.s.pa strip odrazava realno razmishljanje glavne ciljne grupe gejmera na koje bethesda puca... sta tu ima isfrustriranog?

1. ovo nema veze sa realnim razmišljanjem. ja još nisam čuo da se neko loži kao "omg hoću da ubijam zombije!1", pa ni od četrnaestogodišnjaka sa sk foruma. ljudi igraju oblivion zbog fantasy okruženja. ne znam nikog ko je igrao zbog mogućnosti diablolikog besmislenog čišćenja dungeona i ubijanja kraba po obali.

2. ako ti je ok što je lik nacrtao strip gde neko nekog, zbog mišljenja, ubije ciglom, popiša se i posere po njemu i prođe sa ovacijama, a potom urednik sajta, koji se drži za objektivan, to objavi na naslovnoj stranici, i ti u tome ne vidiš ništa zastrašujuće, onda ne znam šta da ti kažem zaista.

edit: aha, eto ga smaji. već sam počeo da razmišljam da ti uplatim neku banju.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

mrzi me da sad kopam, ali mislim da je spominjano u kojekakvim intervjuima da nuklearka nece biti koriscena kao izvor energije vec da ce se oko nje razviti naselje vishe iz nekih religioznih razloga, priznajem verovatno greshim al me zaista sad mrzi da trazim.

a realno ako pogledash shvaticesh i sam koliko je smeshno da nuklearni inzenjer prenosi svoje znanje sa kolena na koleno usmenim putem... zaboga i sam znash da nije isto prenositi skill jednog vodoinstalatera i nekog inzenjera na taj nachin.... a paravljenje oruzja je glupost realno i ne uklapa se previshe u celu prichu raspalog sveta na ivici egzistencije, steta bolje da su bacili resurse na omogucavanje modifikacije oruzja u vecem obimu... mada generalno mozemo da dignemo ruke od onog sto je nekada bilo u falloutu jer oni prave neku svoj verziju... sto je realno, do sada se fo pravio pod sloganom by gamers for gamers :)

ti ono preozbiljno shvatash nma, imaju svako pravo da zajebavaju ono sto sto ce fo3 biti :) a i to rade na zabavan nachin, mada realno taj strip je ochajan, ostali su mnogo zabavniji, sto se vidi i po oceni koju je dobio

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prvo da kažem da mi je žao što je vudu editovao prvi post i još jednom da kažem da mi je žao što se čovek toliko potresa, ali...jebi ga.

Elem, može se naći RP objašnjenje zašto je naselje gradjeno oko neeksplodirane nuklearke, np. Recimo, religiozni razlozi grupe frikovskih zilota su sasvim u skladu sa Fallout duhom. Crpljenje energije iz nuklearne bombe je...pa, nategnuto, ali ok, sačekajmo proizvod. Fora je, bre, u tome što stvarno treba neko da se pravi lud pa da ne vidi činjenicu da je nuklearka stavljena tu da bi se dobila mogućnost eksplozije, koja će oduzeti dah posmatračima. Slažemo li se?

Drugo, izdvajanje lip-synca kao primera revolucionarosti Fallouta je u najnajnajblažu ruku rečeno - pogrešno. To bi bilo kao kada bismo kao primer revolucionarnosti i izuzernosti Rols Rojsa navodili to što ima figuricu na haubi. Eto, RR je izuzetan auto, ima figuricu na haubi. Tačno, ali nije to poenta.

I na kraju - Da, vreme teče, tehnički detalji igara treba da se unapredjuju, naravno. Ne treba 2007. ignorisati napredak hardvera, ali TEHNOLOŠKI NAPREDAK TREBA DA BUDE U FUNKCIJI PRIČE I IGRE, A NE SAM SEBI SVRHA.

Je l' sada treba da se pravimo ludi i pronalazimo izgovore da ne vidimo da nam Tod Hauard prodaje poslovična muda (grafiku) za poslovične bubrege (priču, FO šarm, igračko iskustvo i ostalo)?

Kako to da su devovi "pritisnuti mišljenjima fanova konačno kupili prvi Fallout", da bi juče "ceo tim bio dugogodišnji fan serijala"? Ma, takvih primera ima milijarda.

Samo da naglasim. Mislim da niko ovde ne spori da će Fallout 3 najverovatnije (90%) biti odlična igra, ali su isto tako svi fanovi sigurni da to uopšte neće biti u duhu originalnih igara i da će neopravdano nositi slavno ime.

Godspeed. And may the water you find in the desert not shine upon you in the dark.

Link to comment
Share on other sites

Razlozi zasto je megatron izgradjen oko nuklearne bombe su religioznog karaktera. Ista nije eksplodirala kao sto je bilo predvidjeno, te su lokalci mislili da se radi o znaku od samog boga da na tom mestu treba izgraditi naselje.

Ceo zaplet se svodi na to koga cete poslusati, serifa ili vodju lokalne mafije. U zavisnosti dal aktivirate ili deaktivirate bombu, dobicete pristup novoj lokaciji ili novim kvestovima u megatronu.

Eto, da se ne svadjate vise [:D]

Edited by uveta
Link to comment
Share on other sites

Ne znam u cemu je problem sa imenom sa obzirom da u EVE-u verovatno najpopularniji brod nosi ime Megathron

:) niko josh nije tuzio CCP za to ^^

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

A nisam znao da nema to "th"...nekako sam kontao da ima jer je strip jelte Americki...

jebiga, svaki dan naucish neshto novo =P

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Golem.de: Why on earth do you guys make Fallout in 3D [first person view - ed]? Was there no other way since the Oblivion-engine had to be used?

Pete Hines: Our given technology was a factor for sure. But in the end we are fans of the series and we want the player to immerse into this world. And what could work better than first person for this purpose? You don't see things abstract, you can actually walk to them and touch them. Right in the beginning you see a chair which was four pixels high in the previous games. And now it is standing there, it has a surface, you can sit on it.

Golem.de: But what about Fallout-veterans not liking it? Wouldn't they wish to have the iso-view back than walking through some Gears of War-graphics?

Pete Hines: There are a lot of Fallout-fans. I am a Fallout-fan! I have a very personal interest in further games in the Fallout universe. It has to be in tradition of the first two games regarding how it feels to play! But: I am not enslaved to the old iso-view, and i am also not dogmatic if the combat system is turn-based, real time or a hybrid. People thinking Fallout has to be isometric and turn-based probably won't be happy with Fallout 3. But to those who want some other adventures in this great universe full of nuances, details and characters, Fallout 3 will be a hit. In the end we can not please everyone.

Golem.de: And on the other hand you want to sell more games, something that could hardly be achieved with some old-school-tactic-game.

Pete Hines: Probably not. Believe me, we really think 3D (first person) was the best choice for the Fallout feeling. Because you are in the world. You actually do these things - instead of just looking on some pixel characters top down.

And a summary of further points:

- Fallout 3's quests will be deeper than Oblivion's, you can not please every fraction like in Oblivion

- when you destroy Megaton, your way will be free to go to Ten Penny Tower, Mr Burke's home. It's full of people who don't mind about a bad karma which you achieve by destroying Megaton.

- scripted events like the "Brotherhood sequence" are dependent on when a player comes to a certain location in the game. Those events may happen, and they may not.

- successful hits during combat will depend on crosshair position, character skills and if your weapon is kept in good repair.

- with high perception values you can look through locked doors and walls in V.A.T.S. mode for enemies (seriously)

- they will work the entire interface over for the pc version.

tako je! to si fan igre koju cesh celu da promenish :| jebote onda nisi fan igre mozesh da budesh eventualno fan takvog okruzenja ili slichno... idioti ebem ih u vonjava usta dok ne poplave

ali gledanje kroz zidove je imerzivno!!!1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ne lupaj dži, vidiš da ide u dobrom pravcu. hvataš se za gledanje kroz vrata, ne spominješ što neće biti banalizovano ko oblivion. opet ista priča sa neviđenjem šume od drveta.

i biti fan okruženja ne znači biti fan endžina korišćenog u fo1/2. evo ti neverwinter 2. možeš da ga igraš kao third person, možeš i kao izometriju. ali to je i dalje jedna te ista igra (kakva je takva je, samo primer ti dajem)!

Link to comment
Share on other sites

ne kenjaj vudu, svejedno sto nece biti banalizovan kao oblivion opet ce biti banalan, ti to ne shvatas

ti stalno poistovecujesh engine sa nachinom izvodjenja i isitemom borbe, to je retardirano, jer i u svakom novom engineu mozes da se odradi isti gejmplej i ceo sistem kao u prethodnim igrama chiji je ovo zvanichan nastavak! jeeeee. a danas je izometrija zapravo third person sa mogucnoscu zumiranja i rotiranja, opet nesto palamudish a ne znash ni sam sta

ne, uzecemo heroje i napraviti ih hack n slash igrom iz prvog lica jer je to imerzivnije...ne seri

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...