Jump to content

Song of Ice and Fire ciklus - diskusija


Kole

Recommended Posts

Kako moze neko da kaze da su Euron i Victarion Daario kad o obojici znamo ko su, sta su i gde su. Viktarion je POV karakter. O Benjenu ne znamo nista, i cudno je da tako vazan karakter samo nestane bez traga i objasnjenja. Nesumnjivo je da ce da se pojavi kad tad njegova prica. 

 

Ne kazem da je ova teorija tacna, definitivno je na dalekom stapu..

Edited by SpiRo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

uf =o((
pa ovo je jos gore od mojih najpesimisticnijih prognoza za prolece 2016. =o(
šteta jeste, ali odbijam da ga hejtujem zbog toga sto napreduje sporo...to cuvam za kad mi se nesto ne svidi u knjizi ;o))
takođe, biće interesantno čitati knjigu nakon serije...pošto ima 0% šanse da se čovek izoluje od spojlovanja dok ovaj ne izda šestu knjigu (a onda jos x godina čekanja na sedmu...do tada ćemo da pozaboravljamo šta je bilo u seriji ;oP)

Link to comment
Share on other sites

ma ne sumnjam ja u tvoju ili bilo čiju rešenost
nego će neko u društvu da pomene bez razmišljanja ili ćeš da čuješ negde totalno random...vrhunac spojlovanja prošle godine je bio na emmi nagradama - imali su 2 min montazu "zavrseno je mnogo odlicnih serija" i onda ide niz scena smrti/twistova/revealova ono ne verujes sta se desava ;oD

a čak i da uspeš da izdodgeujes za s6 i knjigu 6, za s7-8 i sedmu knjigu nema teorije i šanse (sem ako je šesta knjiga tolika da će da je pretvore u 4-5 sezona, mada opet on ne može sedmu knjigu napisati za tri godine... =o(

 

Link to comment
Share on other sites

Овим темпом нема шансе да заврши серијал циклус ни кад би постао Кранг. Мени је то главни проблем, а не спојловање из серије. Пичкетина матора. Чак мислим да му је то и намера, посмртни трол - да не заврши до краја, задњу књигу(е).

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zašto ga zovete pohlepnim po ovom konkretnom slučaju? Koliko god da je smor što će serija da nas spojluje, ipak, pa valjda se njemu prvom ne ispalti da knjiga izađe nakon što je serija već prikazana. Ili ja tu nešto failujem u računici? :D

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Ako si dete koje ne dobija igračku koju želi, kada je želi, onda moraš naći ventil za frustracije =oD
Mada mislim da svi ovde što ga hejtuju ne misle to iskreno nego im je krivo što se svar odugovlači.

Greedy rezon je da on muze tu knjigu i slavu koja dolazi sa ekranizacijom za što više novca.
Bliže istini je to da on verovatno već više godina ima ono što se efektivno zove "fuck you money" (individualno varijabilna količina novca sa kojom počinješ da se ponašaš ko čarli šin sa 130 miliona dolara =o))
On čovek ne mora da napiše tu knjigu, nema fiksan rok, a kad nešto ne moraš da uradiš onda se to oteže i rasteže.
Ono što je morao da uradi - da Vajsu i Beniofu prosledi okvir za pravljenje serije - je uradio, sad je sve njegova dobra volja i sreća sa zdravljem. 
Ako capne pre nego što završi serijal biće nam svima pre svega žao, sumnjam da će iko da ga ono full mrzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

koliko sam skapirao,postoji 5 knjiga za sad ili mozda gresim ? moze li mi neko reci kako se krecu cene i ima li kod nas u knjizarama(komplet) i na kom jeziku je bolje uzimati,engleski ili srpski,ako je vec zimovrel prevod,radije bih na engleskom,da ne pretrazujem 39 stranica bzvz :),hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

ja mnogo volim svoj jezik, a odrastao sam na prevodima legendarnih dela fantastike u vreme dok su prevodi još bili prevodi, a ne gugl-translejt.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

koliko sam skapirao,postoji 5 knjiga za sad ili mozda gresim ? moze li mi neko reci kako se krecu cene i ima li kod nas u knjizarama(komplet) i na kom jeziku je bolje uzimati,engleski ili srpski,ako je vec zimovrel prevod,radije bih na engleskom,da ne pretrazujem 39 stranica bzvz :),hvala unapred

ima pet knjiga i cene su oko 1200 komad poslednji put kad je neko prijavljivao....
opcija ima mnogo
a) da kupis srpski prevod u knjizari
b) da sacekas da vudu kupi ceo komplet ponovo pa kad bude prodavao (ponovo) da kupis od njega ocuvano, a povoljno
c) da kupis original komplet/pojedinacno kod nas u nekoj od knjizara
d) da kupis 
original komplet/pojedinacno preko neta svakako jeftinije
e) da imas tablet/e-book reader i pazaris/nabavis (khm) e-book verzije
f) da imas plejer i skines audio book na emgleskom (ima vise verzija audio knjiga, matori Roy Dotrice je najbolji glumac i jedini koji je sigurno citao svih 5 knjiga, mada njegov izgovor mnogih imena je hiperretardiran i zahteva navikavanje...ostali (ima ih jos 2-3) citaju imena normalno ali su osetno slabiji glumci/nisu izrazajni ko Dotrice)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...