Jump to content

Song of Ice and Fire ciklus - diskusija


Kole

Recommended Posts

@Brue

Znaš kako, nešto sam sve jurio dobar fantazi da pročitam jer gotivim i velika većina je isto sranje. I kao uzmi Kovenanta on je car. Uzmem, vrhunski počtak i pljas, sranje, ali počitam prvu knjigu, aj kao, rekoh ortaku. Onda Amber, krene odlično, fina ideja i onda u jednom trenutku provališ da je knjiga ista kao i ova prethodna, a to je - čiji je artifakt veći. Pravo da ti kažem zabole me za govnjive artifakte, a likovi su jednodimenzionalni, dok je glavni lik, Corey, u početku kul i kako krene da ulazi u Amber tako upada u jednodimenzionalnost. Ali ok, ne očekujem sad ja ne znam šta od likova, ali toliko je smešno bilo da sam tačno znao šta će da izgovore, šta će da urade, a kamoli šta će da se desi. Jebeš ti to što je lore ok. Onda sam uzeo ovog matorog što je pisao Vičera, prvu knjigu iz sage (ne one priče koje joj prethode) i onda skapirao da je Amber još veće govno, jer ovaj čovek je sabio kako je napisao knjigu, gde je fantazi momenat sekundaran u odnosu na sve drugo, a dovljno jak da možeš da se uživiš u lore. Itd. Nije mi cilj da poredim, iako možda tako deluje iz gore napisanog, ali sam bio razočaran naročito posle salvi koje sam čuo okolo i jako finog početka.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Au sad ste me ubili u pojam sa Pesmom Leda i Vatre. Nisam namerno hteo mnogo da čitam o Plesu sa Zmajevima jer sam u par navrata natrčao na spoiler dok sam čitao o prethodnim knjigama. Bio sam ubeđen da će Martin sa Plesom zaokružiti sagu. Sad mi se ni ne čita [xx(]

Link to comment
Share on other sites

Tako sto pojma nisam imao da ce biti 7 knjiga, sve do ovog trenutka. :) Za pesmu leda i vatre sam prvi put cuo kad je krenula serija. Ne citam redovno, niti pratim desavanja jbg. Kad imam vremena uzmem pa procitam sta mi padne saka. Taman ovom mom bebcu da kupim komplet za 18-ti rodjendan :D

Link to comment
Share on other sites

Ne prate svi stripove, pa cu i ovde postaviti :)

HedgeYKnight1N6.jpg

Hedge Knight

https://rapidshare.com/#!download|64p7|37310270|Hedge_Knight.rar|67957|R~7BFBCA8EF861659ADA7BF1C93092A173|0|0
Sworn Sword
http://thepiratebay.se/torrent/4269838/The_Hedge_Knight_II_-_Sworn_Sword_(complete)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

yep

cim izadje postavljam, ali ne verujem da ce skoro izaci iskreno da ti kazem, prvi je iz 2004te, drugi iz 2007... :/

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Alo bre procitao sam i petu knjigu. Prvi deo je smorio, ali drugi deo pete knjige je odlican! :)

Josh ne mogu da verujem da sam procitao petu knjigu...posle pet godina cekanja...i samo mogu da kazem:

MOAR BECAUSE MOAR!!!

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

wat:)...procitao prvi deo, sad cekam da uzmem od ortaka drugi

btw, jedno glupo pitanje, ne mora spojler valjda...kad dzon zameni igritovu i rajderovu bebu i posalje ih sa semom da melisandra ne bi zrtvovala mensovog malog zbog kraljevske krvi...koja bre kraljevska krv, zar rajder nije odbegli rendzer nocne straze koji se sam proglasio za kralja iza zida

edit, tnx, izvinjavam se na nestrpljivosti:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Станис је "лажни" Азор Ахаи, Мелисандра је недовољног левела да добаци до онога што се од ње историјски захтева. мислим да поред неког штеточинског деловања њихов допринос спасу ондашњег човечанства не може да буде висок. с друге стране, Мокоро и Торос су показали далеко веће домете.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem trip sa spojlerima. Da nisam čitao knjigu, ne bih ni ulazio na topik da sebi ne spojlujem nešto.

Jbga, zadnji deo je već odavno izašao i zašto ne bi pričali normalno o stvarima u knjizi i potencijalnim sledom događaja u nastavku.

Jbga, u suprotnom, uvek će neko biti ko nije pročitao knjigu, a ovaj topik spojler kod fest.

Pa knjiga se pročita, sve komplet, za veoma kratko vreme. Ne radi se o Građanskom pravu ili anatomiji ili šta već, jebiga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...