Jump to content

Song of Ice and Fire ciklus - diskusija


Kole

Recommended Posts

Ma jebo spojlere ovde.

 

Hm... moguce da si u pravu, ne secam se detaljno, ali sa druge strane, Ramzi je slomio Teona, sumljam da bi takvu stvar precutao.

Od severnjaka samo Manderli i Glover znaju to da, ali ja sam uveren da i Boltonovi znaju..

Nemam pojma, moracu da procesljam po knjigama ponovo..

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ramzi zna od pocetka zato sto je bio sa Teonom kada se desilo ubistvo mlinarevih sinova I predstavljanje kao da su to mali starkovi (tada je josh uvek glumio Smrada) a moguce da mu je cak I licno predlozio taj plan (taj deo je ostao nejasan u knjizi). Pitanje je da li Ruz zna, ali verujem da Remzi nije smeo tako nesto da precuti. Jedino se oca I plashi.

  • Upvote (+1) 2

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

da ne bi deca piskila u pelene na onom topiku...

sa svakom epizodom vise me zuljaju male promene u karakterizaciji likova koje su direktna posledica potrebe da se deo knjige uglavi u sezonu i da se radnja sa postojecim likovima rastegne umesto martinovskog ubacivanja novih...scena u septi iz knjige i u epizodi totalno drugacije prikazuje likove, no me gusta

Link to comment
Share on other sites

Prestao si da čitaš knjigu(e) zato što u seriji menjaju likove?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Krenuo sam da čitam tek nakon dosta epizoda serije kad sam već imao "izgrađene" likove (na osnovu onoga iz serije jelte), i onda je krenulo menjanje što mi baš nije godilo, dakle nije situacija kao da sam pročitao knjige pre serije nego sam pokušao paralelno da gledam i da čitam i to naravno nije išlo, šta je problem?

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za one koji su procitali sve knjige jer ja nisam citao nista, pa ne znam dokle moguci spoiler seze, cisto da proverim jel mi je neki skot stvarno spojlovao jebenu seriju i da mu zapucam na kucu 

 

da  tirion ubija tajvina i bezi, snoua izdaju/ubijaju vrane?

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Je l' može neko da mi objasni koja je poenta sa udaljavanjem od svega u 4. knjizi? Pročitao sam prve 3 pre 2 godine i od onda se na svakih xy meseci vraćam i zakucavam na četvrtoj... Zašto se toliko udalji, toliko uspori, i toliko utupi priču?
Ili sam samo ja retard što očekujem nastavak barem približan i barem malo jači tempo? :D
Ili šta?

Link to comment
Share on other sites

морало је негде месо да се гурне, оно везивно ткиво приче које није занимљиво. та књига је као дневник, упознавање са светом, нема много радње.


прегурај четврту, онда постане јаче.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Mene uopšte nije bila problem ni jedna knjiga, samo me pojedinačno malo smaraju poglavlja sa Brenom i Deneris, Brenom je je taj deo nekako haripoterovski, fali mu intrige i ostalih stvari koje karakterišu serijal, a Deneris jer ima taj "problemi jedne tinejdžerke" šmek.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Peta jeste usporila ali zato ce sesta biti bezumna seca sa svih strana. 

U zalivu robova maloumni Viktarijon vs Junkai vs Deneris i Kalasar.

Na severu Stanis vs Boltonovi vs Divljaci vs Beli Hodaci. 

Na jugu Konington i Dorna vs Tirelovi i Lanisterovi.  

Na zapadu Juron vs ostatak Tirela.

Edited by SpiRo
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

Peta jeste usporila ali zato ce sesta biti bezumna seca sa svih strana. 

U zalivu robova maloumni Viktarijon vs Junkai vs Deneris i Kalasar.

Na severu Stanis vs Boltonovi vs Divljaci vs Beli Hodaci. 

Na jugu Konington i Dorna vs Tirelovi i Lanisterovi.  

Na zapadu Juron vs ostatak Tirela.

 

ne, viktorijon, deneris vs junkai, kalisar je verovatno sa deneris ali se ne zna

ne, stanis i divljaci vs boltonovi vs beli hodaci

veliko pitanje.

da, mada mislim da ce Juron da zapleni barem jednog Deninog zmaja i da ce tu biti nesto nesto.

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...