Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

  • 1 month later...

ne kapiram. imaju potpuno iste cene mesecima vec a jako mi se sere da dajem 1800 dinara za 5mb

 

jedino ako mislis na premium mrezu, koju imaju samo po novom beogradu i dedinju (da)

 

Premium fiber od 50 i 100mb je po nbg i gde već ali premium adsl je primera radi 1899din za 16/1.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Premium fiber od 50 i 100mb je po nbg i gde već ali premium adsl je primera radi 1899din za 16/1.

 

Realno su bezobrazni, njima je fiber 50/10 6.999 dinara, a ja 120/60 placam 5.999. Ne deluje mi to uopste konkurentno cak ni u poredjenju sa SBB-om, a kamoli sa Targom...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa recimo 9.5. Za poslednjih 6 meseci koliko sam korisnik net nije radio ukupno 2 sata jedno popodne iz razloga nekog kvara, pozvao sam podrsku, rekli da ce biti otklonjeno za pola sata i bilo je. Jos jednom mi se desilo da dva dana za redom samo prestane da mi radi net, a kad se restartuje ruter proradi, pozvao opet tehnicku podrsku i oni mi rekli da te nedelje rade neki apgrejd sistema i da neki ruteri moraju da se restartuju jer ne skapiraju automatska podesavanja, bio sam malo iznerviran jer su realno to mogli i da najave, ali se fakat posle toga vise nije ni desilo.

 

Sto se brzine tice meni je bio bitan upload, zato sam ga i uzeo i nikad mi se nije desilo da radi ispod 60Mbit/s, nekad i vise, a ja aploadujem mesecno po 3-4TB podataka tako da je iskustvo poprilicno relevantno. Download radi super, sve je brzo, ali nemam ozbiljnije parametre za testiranje osim da mi se Dark Knight blu ray od 50GB skine za sat-dva. I ono sto je realno komfor - ostavim da se uploaduje nekoliko stotina gigabajta podataka i opusteno picim World of Tanks, a usput je ukljucen i torrent koji seeduje jer mi se moze :) I dobra fora je sto je televizija digitalna, ali preko standardnog koaksijalnog kabla, tako da imam dobru sliku a nemam set-top-box kao kod IP TV-a, vec se svi kanali normalno menjaju na tv-u.

 

Evo cisto kao speed test od malopre, ali prosto kazem vise govori subjektivni utisak a on je vrlo povoljan. I to treba imati u vidu da je meni komp ukljucen 24/7 i da se cesto konektujem na njega s posla i sl, tako da imam uvid da net radi stalno.

 

2699777619.png

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

I dobra fora je sto je televizija digitalna, ali preko standardnog koaksijalnog kabla, tako da imam dobru sliku a nemam set-top-box kao kod IP TV-a, vec se svi kanali normalno menjaju na tv-u.

to znači da nema HD kanala?

Link to comment
Share on other sites

Ima HD kanala, sve to sljaka normalno posto je signal zapravo digitalan, s tim da izbor kanala generalno nije spektakularan. Od HD kanala imam samo Viasat Nature/History HD koji stvarno izgleda perverzija i Rts HD koji je bolje da ne komentarisem :) Mislim cak i taj RTS ima neke emisije koje su snimane u HD formatu i to izgleda vrlo lepo, ali onda uzmu i puste Bolji zivot razvucen sa 4:3 formata... Sto se kablovske tice mene recimo smara zena sto nema onih Fox Life, Fox Crime i sl kanala koje smo imali na KDS-u, ali je zato slika mnogo bolja na svim ostalim.

 

@Fatso - ne znas ti, instalirao sam kod Draska skrivenu kameru koja snima cim klikne da postuje na UPT-u i onda saljem direktno u CIA snimak njegovih zenica kako bi oni tamo analizirali reakciju kada se pomene Kosovo ili PayPal :tf:

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

A sad da pitam, pade mi napamet, Pink što je lansirao ovih 60 novih kanala, što je naravno budalaština sama po sebi, ali to je nebitno - koliki su uopšte limiti za arhiviranje kanala na televizijskim uređajima danas? Ja mislim da ovaj moj LG LCD koji nije toliko mator ima valjda 70 programa a ovaj drugi Daewoo koji jeste stariji ima 50. Znači da ako puste tih svih 60 kroz standardni kabl, čovek neće moći da ima sve memorisane kanale i pritom ni da koristi ono "automatsko memorisanje" jer postoji šansa da će dobiti samo pinkove programe a ne i neke druge koje želi.

Link to comment
Share on other sites

i ja sam to mislio, ali oni reklamiraju to kao sadržaje za "sve opcije i sve kablove i sve varijante".

 

sad mi pade napamet i druga stvar, a onda si verovatno ti u pravu - mislim da su "polja" za kanale na tradicionalnom "preko krova" kablu odavno popunjena, tj. nema više slobodnog raspona za tih 60 novih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...