Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

Imam problema sa telekomovim adsl-om zadnjih dve nedelje. Nisam jos zvao 0800 dok se ne konsultujem sa vama, cisto da bih bio pripremljen kada zovem i da izbegnem nepotrebni "da li ste prikljucili spliter" razgovor.

 

Naime, problem je taj da sa vremena na vreme internet prestane da radi i izgubi se on treca lampica sa modema. Modem se sam resetuje i dobije novu ip adresu i nastavi da radi do sledeceg samoresetovanja. Nekad to samoresetovanje traje nekoliko minuta, pa prestane do kraja dana, a nekad se uopste i ne desava.

 

Primetio sam takodje da kada net zabaguje, ponekad dolazi do sustanja u slusalici na telefonu, mada se u poslednje vreme to ne javlja.

 

ADSL paket je click 4 4096/512.

Link to comment
Share on other sites

bukvalno isti problem sam imao i ja. od zvanja 0800 digni ruke posto jedinu proceduru koju oni znaju jeste da restartujes modem/PC promenis IP/DSN u tcpi4 koja posle nekog vremena pocinje da ti vredja inteligenciju, ali sta bih ti predlozio kad ih pozoves jeste da ili "odradis spliter" proceduru i trazis zahtev za prijavu kvara ili jednostavno kazes hocu da prijavim kvar i ne zelim da prolazim kroz IP/spliter shit.

 

sad... dobra strana je sto ce ti doci neki batica sa terena i izmeriti signal ili sta vec, losa je da to zapravo nije do tebe vec do njih. mene je to zezalo dobrih 3 meseca i posle drugog dolaska batice presla mi je poslednja kap i bio sam spreman da potpisem ugovor sa SBB-om. lik je dosao i prebacivao na mene kako kablovi nisu lepo povezani i da je problem sto kad se neki od kablova pomeri utice na (CRC Down/Up) koji kad se napuni reaguje tako sto se modem restartuje, na sta sam ja odlepio posto svi ti kablovi stoje tako vec 10g i niko ih od tad nije pipnuo a skoro su se stopili sa tavanom.

 

posle svih tih problema evo (+-3) meseca kako sve radi normalno bez ijednog jedinog disconnecta. meni se to desilo u trenutku kada sam sa clicka 4 presao na onaj paket 10/1 pa sam mislio da je povezano sa tim, ali sad vidim da i ti imas isti problem na brzini na kojoj je meni sve radilo perfektno tako da verujem da je do njih 99%

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

posle svih tih problema evo (+-3) meseca kako sve radi normalno bez ijednog jedinog disconnecta. meni se to desilo u trenutku kada sam sa clicka 4 presao na onaj paket 10/1 pa sam mislio da je povezano sa tim, ali sad vidim da i ti imas isti problem na brzini na kojoj je meni sve radilo perfektno tako da verujem da je do njih 99%

 

Meni su na kraju zamenili modem, prešao sa click 4 na net 10, jebao je net 3 meseca, najebavao sam se ja majke botovima na 0800, na kraju su mi oborili brzinu na 8mbit i zamenili modem, otad net nije pukao

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Meni se bukvalno ista stvar desava na Click 4 paketu. Ozbiljno se razmisljam da predjem na targo, ali na njihovom sajtu mi pise da ne postoje tehnicki uslovi na mojoj adresi, a ima u ulazu pored mene.

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam zavrsio razgovor, bila je na stolu i "spliter" tema, ali je kratko trajala :). Ostavio sam podatke i rekla je operaterka da ce se javiti serviser ako to bude neophodno. Modem se dva puta restartovao dok sam cekao da se jave :).

 

Nego koliki je bese rok za otklanjanje kvara, cini mi se da je bio 48 sati, ali nisam u potpunosti siguran?

 

Takodje, hvala na brzim odgovorima.

Edited by Member
Link to comment
Share on other sites

Deset dana kasnije i carevi iz Oriona mi i dalje nisu odgovorili na pitanja o dostupnosti njihove vrhunske premium mreže u mojoj zgradi. Čak sam se pozvao i na to da sam prastari korisnik. Nemam nešto živaca da budem redovno 17-i na čekanju kada ih zovem i onda blejim pola sata na čekanju te se mislim da po isteku ugovora ako mi ne daju bolju ponudu, odjebem i preskočim na targo pošto sam spazio poklopčić/šahtić njihov pored zgrade pa kontam da je dostupno kod mene.

 

Mene zanima pored ovih njihovih standardnih cena za mesečnu pretplatu, koliko ima tu troškova pored toga? Pretpostavljam da se plaća uvođenje, modem i još po koje sranjce, na sajtu ima neki info ali me zanima kako je to u rl i kako izgleda "uvođenje" i aktivacija? I da li potpisivanje ugovora na recimo 12/24 meseca igra onda tu neku ulogu u tim cenama ili ne.

 

Hvala :D

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Targo?

 

Uvođenje free, plaćaš samo materijal ako tražiš da ti njihov modem (ONT) postave dalje od 3 metra od ulaza u stan čini mi se. Radi odlično. Torrenti  (download istih) nekim čudom rade duplo većom brzinom od deklarisane :D

 

Plaćam 20/10, a imam 24/12. Torenti idu do 4,7 megabajta u sekundi.

 

Cenovnik:

 

http://www.targotelekom.rs/privatni-korisnici/targo/internet/

Edited by Santa

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

rešio sam da menjam, ovi iz oriona su se prociganisali, niti odgovaraju na mejlove, kuliraju kad ih zoveš, a ponuda je ubibože. Sad plaćam 1990 za 6/1, ona mi tamo nudi 7/1 za 2400 ili tako neko sranje. Plus ovan jihova premium mreža nije mrdnula već 4 godine što je mentolski.

 

Bio lik sad iz targoa, sve kul, besplatno uvođenje ako je na ugovor plus mi je rekao da paket od 10/5 koji je 1700din na dve godine po ugovoru, podižu uskoro na 24/12... za 1700 din dok ja plaćam 1990 za 6/1 adsl kod oriona. Iskreno se nadam najboljem od naredne nedelje kada budu uveli.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

I ja sam to pročitao negde, da će duplirati brzine.

 

BTW nemaš šta da se nadaš, to radi tako dobro da se ponekad pitam is it too good to be true :D

Edited by Santa

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

ne znam koji im je kurac u orionu, nije da nemaju sredstava i da to sve malo bolje promovišu nego ih baš, baš boli kurac. Ok, hoće sad da furaju fiber, lepo, i kontam da imaju više poteškoća oko instalacije istog za razliku od targoa koji je izbušio nbg, pa onda pitao jel može. Ali opet, adsl ponuda im je skuplja već u odnosu na konkurenciju, plus se ne javljaju niti odgovaraju na mejlove i generalno ih zabole.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

imho njiih zabole za Adsl korisnike jer im je zarada na Adslu kurac od ovce  - veći deo para ode telekomu koji ih uz to još ukopava sa cenama - fokusirani su na prodaju "fiksnih" telefona, TV paketa i krš neta za male pare svim mogućim načinima koji zaobilaze telekom + su spajanjem tri provajdera nasledili razne wireless mućke i kalakurice pa i to valja nekome prodati

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Imam problema sa telekomovim adsl-om zadnjih dve nedelje. Nisam jos zvao 0800 dok se ne konsultujem sa vama, cisto da bih bio pripremljen kada zovem i da izbegnem nepotrebni "da li ste prikljucili spliter" razgovor.

 

Naime, problem je taj da sa vremena na vreme internet prestane da radi i izgubi se on treca lampica sa modema. Modem se sam resetuje i dobije novu ip adresu i nastavi da radi do sledeceg samoresetovanja. Nekad to samoresetovanje traje nekoliko minuta, pa prestane do kraja dana, a nekad se uopste i ne desava.

 

Primetio sam takodje da kada net zabaguje, ponekad dolazi do sustanja u slusalici na telefonu, mada se u poslednje vreme to ne javlja.

 

ADSL paket je click 4 4096/512.

 

slican problem i kod mene, imam telekomov 5/1 paket...s tim da sam primetio da se taj prekid signala cesto desava kad zvoni fiksni ili neko razgovara istim, dal je moguce to? imam onaj klasicni stari steker sa spliterom...zvacu sledece nedelje ako nastavi da se desava, do sada je bilo samo nekoliko puta

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

slican problem i kod mene, imam telekomov 5/1 paket...s tim da sam primetio da se taj prekid signala cesto desava kad zvoni fiksni ili neko razgovara istim, dal je moguce to? imam onaj klasicni stari steker sa spliterom...zvacu sledece nedelje ako nastavi da se desava, do sada je bilo samo nekoliko puta

 

kako ti je kontektovan modem u spliter i šteker? Ne znam tačno na koji stari šteker misliš, na onaj sa tri rupice?

 

U svakom slučaju, iz splitera modem mora da ti bude uključen u adsl izlaz, a telefon u phone. Ako imaš dva telefona, mora i za drugi da imaš spliter. A najverovatnije je to jer ako ti ne prekida uvek, onda je tu problem negde. Ako nije to, moguće da ti je crkao spliter nekako, dešava se, onda cimaj provajdera. 

pljk!

Link to comment
Share on other sites

rešio sam da menjam, ovi iz oriona su se prociganisali, niti odgovaraju na mejlove, kuliraju kad ih zoveš, a ponuda je ubibože. Sad plaćam 1990 za 6/1, ona mi tamo nudi 7/1 za 2400 ili tako neko sranje. Plus ovan jihova premium mreža nije mrdnula već 4 godine što je mentolski.

 

Bio lik sad iz targoa, sve kul, besplatno uvođenje ako je na ugovor plus mi je rekao da paket od 10/5 koji je 1700din na dve godine po ugovoru, podižu uskoro na 24/12... za 1700 din dok ja plaćam 1990 za 6/1 adsl kod oriona. Iskreno se nadam najboljem od naredne nedelje kada budu uveli.

 

http://forum.benchmark.rs/attachment.php?attachmentid=115490&d=1370023104

 

Evo ti flajer sa novim paketima :)

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...