Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

Samo da pohvalim beotel ADSL, stvarno mi radi kako treba, jednom sam imao problem u 6 meseci, i dobio sam strpljiv i najbitnije, logican i razuman odgovor kao i izvinjenje.A ne kao kad mi neko u sbb kaze "mozda nesto nije u redu!?" ili "poslacemo nas tim na teren strpite se 2-3 dana".Bez flejma molim, na 1kk mesta SBB radi fino - sto ne znaci da im tehnicka podrska nije katastrofa.

Link to comment
Share on other sites

ADSL u Vrscu krece... reklamni pamfleti su poslati samo "odabranima"

kako su mi rekli u posti... kad sam se nago nad astal i drekno da mi pojasne

bezubi brka je promrmljao "paa onima koji placaju uvek najvece telefonske

rachune" ???? ja mu onda kazem pa kakva je to logika, vecina njih nikad nije

ni cula za internet itd... na sta je on slego ramenima i resio da se iscima i

unese me u bazu "zainteresovanih crusadera koji su nekim cudom nasli

secret chamber telekoma koji je skriven iza zgrade poste na 3cem spratu

do kojega dolazite premostivsi teske zamke i prepreke kao sto je opak

zdib nekog kuvanog kupusa i sl..."

i tako ja mu dao podatke i danas me zvali iz telekoma kao e ubacili smo

vas, username i pass su vam ti i ti, mozete ih posle menjati na

www.nadlanu.com kenj ser... 256ADSL je osnovni paket, on ce biti 1200 din prva 3 meseca a posle 1400 din mesecno... do kraja meseca cemo vas

obavestiti da je krenulo i sl... i sad cekam da me zadesi gomila usera

sto znaci da dobijem adsl opremu i da me aktiviraju... posto je sve to

super-secret telekom feature, kapiram da ce nas prvih 100 korisnika ADSL-a

plakati od srece jer ce brzina biti ludilo, a mozda i gresim, al videcemo

kad krene...

i da, u najavi prodajem svoju wireless opremu, jaka kombinacija

jer sam na najnezgodnijem mestu u gradu pa sam morao da uzimam

samo najbolje komponente:

antena Hyperlink grid USA original 24db

hg2424g.jpg

acces point Compex NetPassage WPE54G-22dBm 54Mb/s

wpe54g-ent_b.jpg

sve za 130e, platio sam 180e sve januara mesecau netix-u...

moze i dogovor...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hmm, ok, poshto sam chuo neke priche da Neobee dolazi ovamo i da su danas neshto drkali oko centrala, pa reko da pitam kakvi su. Elem, ja sam prijavu poslao, sad chekam da vidim hocu li imati tehnichke mogucnosti i sl.

Mehaničke karakteristike dobijene ispitivanjem mašinskih delova izrađenih od nehomogenih materijala pod dejstvom statičke zatežuće sile približno odgovaraju mehaničkim karakteristikama standardne epruvete.

Link to comment
Share on other sites

Sezam 256/64 stabilna konekcija ping u igicama 50-120 ( mislim na cs ) u w3 - u ide i preko 200 ms.

Skidanje ono 26-27 KBps ali ne iskoristi on mozda najvise 80% te konekcije jel kada merim koliki mi je protok na netu download 190, upload 45-50 KBps.

I dobro je sto je nivo agregacije 1:1 . I da 50 sms poruka sto je ok .

Sve u svemu solidni utisci.

PS: koristim 3 meseca adsl .

Link to comment
Share on other sites

Sezam 256/64 stabilna konekcija ping u igicama 50-120 ( mislim na cs ) u w3 - u ide i preko 200 ms.Skidanje ono 26-27 KBps ali ne iskoristi on mozda najvise 80% te konekcije jel kada merim koliki mi je protok na netu download 190, upload 45-50 KBps.I dobro je sto je nivo agregacije 1:1 . I da 50 sms poruka sto je ok .

tesko da je agregacija 1:1, pa o tome bi "brujali" na sve strane d asu stvarnot ako nesto omogucili.

Link to comment
Share on other sites

No obecao sam sam sebi da necu vise hejtovati omladinu :)

Moji utisci sa adsl-om su pozitivni, tj zadrzao sam na srecu svoj cable, mada sam bio na ivici da predjem na adsl :)

Dino, momce bre, jel znas ti sta je agregacija? I kako si jebeno zadovoljan pingom 50-120? A u war preko 200!! ms. Pa to je katastrofa. pa maksimalni ping na europe ne sme da ti predje 100. Na domacim cs serverima 50 je max. Uopste ne smes da budes zadovoljan takvom uslugom.

A ovo sto orgija telekom zadnjih nedelju dana intenzivno je stvarno zapanjujuce. Ova drzava je propala. Imas port-nemas-port-e dobar dan imas port-jao izvini nemas port, uzeo tlekom.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam onda :))

Jbga ja kada merim protok bude takav a sada ping varira . A 1:1 agregacija znaci da je sav protok moj , a kada je sa vise znaci da se deli jel tako :) . A posto je hajli master napocetku kada sam dobio meni objasni da adsl ne moze da iskoristi ko kable 100% svojih mogucnosti onda ja kontam da je to to . A sada za visok ping mora da su oni krivi a oni kazu da je telekom , nego puca im link cesto ja ne znam zasto samo pukne veza sa netom tj zaglupi se jako kao na netu si ali nisi i ono moras res onda .

koji onda provoder ima najbolji adsl po vasem misljenju ? a da nije mega skup .

Link to comment
Share on other sites

Daj, jel ima neko da nam potvrdi ovo u praksi, tj. da li iko koristi adsl telekoma, prosto mi neverovatno zvuchi da imaju takav kapacitet?

Ustvari, da li to znachi da svi ostali provajderi dele 1Mb link na 8,16 ili 40 korisnika (agregacija), a telekom nam nudi taj jedan link po ceni jednog 'provajderskog'?

Link to comment
Share on other sites

Pa po tome shto kazhesh subo, to je dobro... ?

po tome i vishe nego dobro

jer uzmi u obzir ovako ako si kod yubc-a kao ja

ide ovako yubc - telekom - inostranstov

znachi jedno chvorno mesto manje = manji ping [:D]

@Fr3nk

kako nemoguce, pa telekom je drzavin i normalno je da ima najveci kapacitet ...

EAT MY SHORTS

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...