Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

eo stigo i u pazovu ADSL :D(KONACNO) ja sam kod telekoma radi zlo:D

Gaming Is Not A Crime!!!

Hey Bon Jovi ko si ti

Hey Bon Jovi druze moj,

Ti si Bon Jovi iz Amerike ,

Ja sam Bon Jovi sa Cvetkove pijace,

Tebe voli omladina mlade zene,

Mene voli omladina mlade zene,

Ti si nekad bio faca, faca,

A onda sam dosao JA!

Nisi Bon Jovi izgubiJo,

Nisi Bon Jovi izgubiJo,

Nisi Bon Jovi izgubiJo!!!

Link to comment
Share on other sites

hehehe tnx,da ne ureknem samo neka radi kako treba.

Gaming Is Not A Crime!!!

Hey Bon Jovi ko si ti

Hey Bon Jovi druze moj,

Ti si Bon Jovi iz Amerike ,

Ja sam Bon Jovi sa Cvetkove pijace,

Tebe voli omladina mlade zene,

Mene voli omladina mlade zene,

Ti si nekad bio faca, faca,

A onda sam dosao JA!

Nisi Bon Jovi izgubiJo,

Nisi Bon Jovi izgubiJo,

Nisi Bon Jovi izgubiJo!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam znao gde ovo da stavim, pa rekoh aj ovde.

Fastest Cable Modem To Go Online by 2009

Comcast has unveiled a new cable modem capable of speeds of 150 megabits per second -- some 25 times faster than standard cable modems. The device, which requires linking four cable lines together and is faster than Verizon's FiOS fiber-optic technology, was displayed at the National Cable and Telecommunications Assn. meeting in Las Vegas. Comcast CEO Brian Roberts said that he expects the system, currently dubbed DOCSIS 3.0, will become available in 2009.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja sam u Berlinu, a u Zemunu imam Beotel flat.

sestri ne treba flat, ona net koristi da surfuje, za mail, poneku pesmu - nista veliko i da preko skype prica sa mnom.

jel sigurno da predje na ekonomik paket?

pitam jer se cujemo preko skype svaki dan. bolje tako za dzep nego preko fona. ;)

sada je super radi skype na flatu, da li ce biti i na ekonomiku?

Link to comment
Share on other sites

Da li neko moze iz licnog iskustva da mi preporuci dobar adsl u Novom Sadu? Cena me ne zanima, bitno je samo da uvek radi i sa sto manje opadanja protoka. Da li tako nesto uopste postoji?

Sezam pro

512 k za 2350 budjona .

Da kucnem u drvo pukne jednom u 2 meseca veza :)))

Protok stabilan od 40 -54.5 kbps .

Sve pohvale Sezamu .

Ako odes do njih samo reci dino me poslao dace ti onda mesec jos jedan free .

Da i da ne zaboravim adresa je Zmaj Jovina 28 na spratu .

Radno vreme od 10 do 18 h .

Link to comment
Share on other sites

ja sam u Berlinu, a u Zemunu imam Beotel flat.

sestri ne treba flat, ona net koristi da surfuje, za mail, poneku pesmu - nista veliko i da preko skype prica sa mnom.

jel sigurno da predje na ekonomik paket?

pitam jer se cujemo preko skype svaki dan. bolje tako za dzep nego preko fona. ;)

sada je super radi skype na flatu, da li ce biti i na ekonomiku?

ljudi, pomoc?

Link to comment
Share on other sites

Hmm juche uzeo ovaj Telekomov jubilarni Paket od 512mb.I mogu retji da shljaka sasvim extra,ili je to bar meni extra, jer posle 56k sve je tako :)

Nego imam 2 nub FAQ:

1.Kaki su vashi utisci sa Telekomovim ADSLom?

2.IMa li negde neki programchic or somethnig,na kome mogu da pratim sve specifikacije vezane za rad modema i tome slichne stvari?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

malo sam cackao oko skype-a i po mom racunu ekonomik je dosta za ~35sati samo za skype.

meni je ispao ~28 mb izlaz-ulaz neta za 1 sat ( ~15000000 bytes za sent i ~15000000 bytes za received)

edit: telekom ima monopol, zato sam skeptican pa dobro ce biti da procitam utiske.

meni se cini da sam negde ovo vec pisao, verovatno tripujem.

Edited by noodle
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da pitam i ovde: sklopio sam ugovor sa PTT-om za ADSL, kažu da zovem tehničku podršku za dalje informacije. U podršci su mi rekli da sačekam da me Telekom poveže pa će me nazvati da jave. Saznao sam na benchu da Telekom, kad poveže, javlja nekoj firmi Trigon koja isporučuje modeme, pa će me oni zvati da dođem po opremu.

Koliko traje ovaj period? Po utiscima na netu čitam tamo neke silne nedelje, al to su sve utisci od pre 2 godine. Koliko sad traje? tri dana, nedelju dana, dve nedelje? Centrala je NBG 319-xxxx, okolina pošte 27 (Pohorska), nije negde Bogu iza leđa. Da li da zovem ove iz Trigona sutra ili preksutra, tj. da li oni mogu da mi kažu da li me je Telekom povezao ili nije?

Stvar je u tome što sam sad na kablu koga ću da odjavim kad pređem na ADSL, međutim u ugovoru stoji da kad raskinem kabl, plaćam ceo mesec. E sad, ako će ADSL da dođe za tri-četiri dana, onda mi se ne plaća ceo mesec samo za par dana korišćenja, pa za toliko mogu da se šlepam i običnim modemom. Al ako neće, onda bar da znam pa da teram ovako.

Znači, ako je neko uvodio skoro, koliko je čekao, to me interesuje i hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Da pitam i ovde: sklopio sam ugovor sa PTT-om za ADSL, kažu da zovem tehničku podršku za dalje informacije. U podršci su mi rekli da sačekam da me Telekom poveže pa će me nazvati da jave. Saznao sam na benchu da Telekom, kad poveže, javlja nekoj firmi Trigon koja isporučuje modeme, pa će me oni zvati da dođem po opremu.

Koliko traje ovaj period? Po utiscima na netu čitam tamo neke silne nedelje, al to su sve utisci od pre 2 godine. Koliko sad traje? tri dana, nedelju dana, dve nedelje? Centrala je NBG 319-xxxx, okolina pošte 27 (Pohorska), nije negde Bogu iza leđa. Da li da zovem ove iz Trigona sutra ili preksutra, tj. da li oni mogu da mi kažu da li me je Telekom povezao ili nije?

Stvar je u tome što sam sad na kablu koga ću da odjavim kad pređem na ADSL, međutim u ugovoru stoji da kad raskinem kabl, plaćam ceo mesec. E sad, ako će ADSL da dođe za tri-četiri dana, onda mi se ne plaća ceo mesec samo za par dana korišćenja, pa za toliko mogu da se šlepam i običnim modemom. Al ako neće, onda bar da znam pa da teram ovako.

Znači, ako je neko uvodio skoro, koliko je čekao, to me interesuje i hvala unapred.

Procedura ti je sledeca:

- kad te telekom poveze PTT ti salje mail sa obavestenjem -> proveravaj svaki dan (svaki sat [:p] )

- kopiju tvog ugovora salju trigonu tako da cim te telekom poveze lik moze da te proveri

najbolja varijanta za tebe je da odmah odes u Trigon i poneses kopiju ugovora nemoj samo da ih zoves fonom

predstavljajuci se kao ozbiljan strucnjak koji ima mrezu PCija kuci 'otmi' ruter a ne ljigavi modem

onda povezes ruter na liniju poigras se sa podesavanjem rutera za p2p etc i gledas kad ce da te "obasja svetlost" sa lampice LINE

kad ce da te prikljuce to niko sem telekoma nezna a

sto se kabla tice ako te smara 56k predji na

Prepaid tarifiranje po vremenu putem kupona

MAX brzina prenosa podataka 64 kb/s

kupon od 10 sati 250 din + 100 din za iznajmljivanje kable modema

Link to comment
Share on other sites

Jebote, PTT nije normalan.

Pošto sam juče ugovorio ADSL, odem danas da raskinem kabl pošto je zadnji dan u mesecu, i da se prebacim na prepaid dok ne stigne ADSL, ko što si mi predložio (i hvala ti). Međutim, juče mi na šalteru žena procvrkuta da čekam da me zovu, a danas mi tip kaže da Trigon, koji isporučuje ADSL modeme, više ne sarađuje sa PTT-om, da modema nema i da ih neće biti još ko zna koliko. I ja to saznajem posle sklapanja ugovora i to tako što načujem u razgovoru šalterskog službenika sa drugom strankom!

edit: Sad zovem Telekom, "koliko se otprilike čeka", "pa od dve nedelje do mesec ipo dana"! E u pičku lepu materinu.

Edited by vudu zvani prodaja najgora
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...