Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

tipa lik radi u nekom provajderu recimo eunetu.ti mu das 10e,on prijavi da si platio 768 i prebaci te sa 256 na 768.dakle ti legalno placas svojih 256 ali te on za 10jura koje stavlja u svoj dzep(dakle da naglasim ,nelegalno:))prebaci na 768

sad ni meni nije jasno sta vama nije jasno,ali ni meni nije sve najjasnije tako da cu se raspitati:)

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

tipa lik radi u nekom provajderu recimo eunetu.ti mu das 10e,on prijavi da si platio 768 i prebaci te sa 256 na 768.dakle ti legalno placas svojih 256 ali te on za 10jura koje stavlja u svoj dzep(dakle da naglasim ,nelegalno:))prebaci na 768

sad ni meni nije jasno sta vama nije jasno,ali ni meni nije sve najjasnije tako da cu se raspitati:)

Ako to neko radi, onda je to prilicno rizican i glup posao za 10 evra :) Jer ... da bi se korisniku povecala brzina (ili smanjila) sa bilo koje od tri varijante, potrebno je da se iskontaktira telekom i da on to odradi .. zato i prelazak sa jedne na drugu brzinu ne mozhe da se uradi trenutno, vec nakon mesec dana.

E sad, ako ti taj neko uzme kesh i kao promeni brzinu, rizikuje da ga jako lako provale, i ishutiraju sa posla ... Mada, opet, mozhda to funkcionishe po nekom drugom principu, sta ga znam :)

Link to comment
Share on other sites

Carevi :) Valjda su to sredili ... znam da eunet nudi da ti zamrzne valjda za polovinu cifre tvoje mesecne pretplate. Jedino sto ako hoces da prodjes bas jeftino moras mesec dana pre toga da predjes na onu pretplatu od 1000 dinara, da bi mog'o onda da je "smrznes" za 500 :)

Link to comment
Share on other sites

Ako to neko radi, onda je to prilicno rizican i glup posao za 10 evra :) Jer ... da bi se korisniku povecala brzina (ili smanjila) sa bilo koje od tri varijante, potrebno je da se iskontaktira telekom i da on to odradi .. zato i prelazak sa jedne na drugu brzinu ne mozhe da se uradi trenutno, vec nakon mesec dana.

Upravo tako. Promena brzine se iz provajdera javlja Telekomu koji onda menja profil korisnika i menja brzinu. E sad, to je veoma glupo jer bi firma pre ili kasnije primetila jer cim je veca brzina, veci protok, a onda i veca cena koju bi firma platila ..

To sto taj nudi za 10E je besmislica, ako radi u provajderu moze da promeni naziv tvog paketa i da ti vidis da si kao 768, mada bi takodje i video da li si stvarno 768 ili si i dalje na 256.

Home is where the hearthstone is.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dobijo sam napokon mogutjnost za ADSL! jbt! moja centrala tek sada podrzhava net... :D elem.. hteo bih beocity da uzmem, no ne znam da li je to pametno... ali ipak je to 20 evritja + 5 za statichku ip... i na tri meseca - 10%... shta mislite... jel pametna ta rabota ili imate neki predlog za nekog drugog provajdera?

ovo je narafno 256/128 - plus free install i modem... vat du ju tink?

[edit]

BTW.. za one koji nisu mogli imati ADSL:

Sa zadovoljstvom Vas obavestavamo da smo od Telekoma Srbija upravo

dobili obavestenje o mogucnosti pocetka aktivacije BeocityNet ADSL

prikljucaka na sledecih 7 Beogradskih centrala/isturenih stepena:

CentralaMogucnost za tip prikljucka:

------------------------------------------------------------

1. CSND Politika samo POTS

2. CSND Visnjicka Banja samo POTS

3. CSND Brace Jerkovic A samo POTS

4. CSND Brace Jerkovic B samo POTS

5. CSND Gundulicev Venac samo POTS

6. CSND Sarajevska samo POTS

7. CSND Kumodraz samo POTS

U ovom trenutku na svim navedenim centralama/isturenim stepenima moguce

je aktivirati ADSL prikljucak samo na obicnoj (POTS) telefonskoj

liniji.

Vas telefonski broj (011) 2475071 je na centrali/isturenom stepenu:

TD VOZ./*CSND Brace Jerkovic B

to je prvi mejl koji mi je stigao juche, a danas mi je stigao drugi gde javljaju da je telekom odradio napokon posao... :) hourah! ADSL here we come!

[/edit]

Edited by Zlajonja

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

nije problem u tebi, problem je u meni! :)))

elem, dekintan sam zadnjih nedelju dana te ne mogu da kupim fakin diskove... a imam sve spremno i stoji mi na stolu uz komp, samo da bachim na prerezivanje... :(

sori na odugovlachenju... ali biti tje definitivno gotovo :)

@topic..

meni je jedino sada u glavi ovaj beocity jer su podigli josh jedan novi server i imam za 25e garanciju protoka na 256k... mislim ipak da tju da se okusham sa njima... pa tju posle da kukam ko ostali :DD

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

off@ pa ajde.. ako do sledetje week ne nazrezhem, ti lepo dodjesh sa diksovima do mene na pivdzhanu ili samting samting pa da srezhemo to lepo :)

@topic... dobro, probatju taj, kako ga zvashe ptt :)

Ujaaa greemmmliiineeee...

Oh no! We're all gonna die!!

WE'RE SAVED!!!I'm screw'd!

"Mi smo uvek tu - RUR Gerila"

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

posto planiram da uvedem adsl, koji mi preporucujete a da je dobar i da se ne cheka dugo?

mozda ptt adsl?

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da to zavisi od centrale do centrale. Generalno, ja sam recimo imao problem sa sezamom, ali cini se da su se malo sredili. Neobee je kao povoljan i sve, mada se neki zale da im ne rade torrenti/p2p. eunet je isto kao ok, al' je cini mi se sada ponovo najskuplji, yubc kazhu da je kul. Opet vodi racuna ko ti uzima kesh ako hoces da se prebacis na drugog provajdera i eventualno ako ti treba neki dodatni set opcija. Recimo sezam daje sms poruke, beocity na primer nesto bash povoljno daje fiksnu IP adresu, neki imaju opciju "zamrzavanja" naloga kad recimo ides na more, itd itd.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da to zavisi od centrale do centrale. Generalno, ja sam recimo imao problem sa sezamom, ali cini se da su se malo sredili. Neobee je kao povoljan i sve, mada se neki zale da im ne rade torrenti/p2p. eunet je isto kao ok, al' je cini mi se sada ponovo najskuplji, yubc kazhu da je kul. Opet vodi racuna ko ti uzima kesh ako hoces da se prebacis na drugog provajdera i eventualno ako ti treba neki dodatni set opcija. Recimo sezam daje sms poruke, beocity na primer nesto bash povoljno daje fiksnu IP adresu, neki imaju opciju "zamrzavanja" naloga kad recimo ides na more, itd itd.

hvala laki,

dosta mi je pomoglo ovo.

beocity je jako dobar i nije narochito skup, za razliku kao shto si i ti rekao od euneta, koji je poskupeo. samo se nadam pozitivnom odgovoru oko tehnichkih mogucnosti :)

Edited by Formica

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

beocity je jako dobar i nije narochito skup, za razliku kao shto si i ti rekao od euneta, koji je poskupeo. samo se nadam pozitivnom odgovoru oko tehnichkih mogucnosti :)
e pa ne nadaj se puno, ja sam uplatio kod beotela i ispalo je da moram da chekam gospodu iz telekoma da instaliraju neke blokove ili shrta vec na centraali, a kako mi reche riba, sezona je godishnih odmora, tako da mi je sve bilo jasno. tako kada dobijesh potvrdu pitaj i da li veza moze odmah da e realizuje.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

e pa ne nadaj se puno, ja sam uplatio kod beotela i ispalo je da moram da chekam gospodu iz telekoma da instaliraju neke blokove ili shrta vec na centraali, a kako mi reche riba, sezona je godishnih odmora, tako da mi je sve bilo jasno. tako kada dobijesh potvrdu pitaj i da li veza moze odmah da e realizuje.

ja nemam nikakvih iskustva sa beocityjem, niti sa beotelom, ali cisto da razjasnimo na koga mislis, posto sam ja pisao o beocityju, a ti o beotelu? :)

Link to comment
Share on other sites

beotel, beotel, mada to nema veze sa provajderom nego sa centralom.

I da pita nece mnogo da uradi. Provajderi su samo posrednici
to je bilo u fazonu, mozda imash neku drugu opciju za net za taj mesec, a ne oni ce srediti stvar.

No one can survive becoming a legend.

i ja kazem jebiga! Kao da je jebiga neka magichna rech.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...