Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

Мој је Самсунг. Не знам да ли би ти значило уопште и да нађем код мене како иде :) 

 

 

Пробај мену - систем - субтитле па он ако теби стоји тако :)

Edited by Kal1mero

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Prebacio se sa Eunetovog ADSLa na Total TV-ov, i brzina downloada mi ista kao ranije (do 5mb/s) iako je paket od 10 do 20 :(  (upload mi je taj novi koji je deklarisan, do 1mb). Jel je moguće da tehnički više ne može linija/centrala da podrži, ili će vremenom da puste koliko treba, ili neko dodatno podešavanje negde treba da se odradi?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da ne trazim sad moj post iz novembra meseca, kada su mi "momci iz telekom centrale" na zahtev spustanja brzine (sa 20mbit na 10mbit - jer nije mogla konekcija lepo da radi, dolazilo do pucanja, packet loss itd.) usput promenili i setup tj. stavili mi interleaving depth na 64/8 (sto dize ping za nekih 40-50ms), pa sam bio sprecen da se igram ProEvolutionSoccer-a online-a.


elem, hteo sam da kazem da sam cimao Orion od Novembra do Januara, a oni su:

"slali zahteve telekomu, koji je javljao da je sve ok ili da su sad sredili" (a meni parametri u ruteru kazu drugacije.
"slali mi neke momke, podizvodjace radova koji bas nista ne znaju... decko cita paremtre setovanja rutera sa papira koji dobijate kad potpisete ugovor i zaduzite opremu..." , ja mu sastavljao izvestaj sta da prosledi Orionu -> Telekomu.
i tako zivkao, objasnjavao, edukovao sebe o Interlivingu i njih tu i tamo....

pretio odlazenjem ako ne srede, trazio veze... skapirao da se tu radi i na neki nacin o otimanju korisnika... ""Velikog creva" - sto bi rekao ovaj momak iznad"
raspitao se oko raskida ugovora, video da su penali ozbiljni i odustao u Januaru.


u Apirilu mi je istekao ugovor, cim je isteko ugovor poslao sam mejl gde sam objasnio celokupnu pricu od pocetka do kraja i na kraju rekao "sta tacno trazim da mi se promeni, tj. taj interleaving depth 64/8 na minimalni moguci"
i rekao da, ako ne mogu da mi srede ili ne zele, da ja istog momenta odlazim jer mi je ugovor istekao.


sledeceg jutra ping vise nije bio 75ms, vratio se na 18-22ms, parametri iz centrale za interliving vraceni na minimum....


Naravucenije: ..........

Zahvalio bi se  Muerte-u, jer mi je covek u par PM-ova (jos u startu problema) objasnio sta su mi promenili, uradili i kako to funkcionise, moze vopi ili itemi iz dote? : )))


Eto, pa ako neko bude u slicnoj situaciji, mozda mu ovo znaci sto je procitao.
poz.

Pink_Floyd_The_Wall_Avatar_by_Irakli_Jan

Link to comment
Share on other sites

pa to su ti sprcali da radi ok samo da bi opet potpisao ugovor na dve godine ili jednu, pa kad ti rikne za mesec, dva opet, ima opet da pizdiš. A ako ti oni ne pružaju uslugu kao na papiru, ti možeš da tražiš raskid ugovora bez penala, a oni ne smeju da ti prete penalima, u suprotnom - prijaviš ih inspekciji. Zvanično svaki adsl provajder sve probleme mora da cima prvo Telekom jer ide preko njih, tako da si komotno mogao kada ti je istekao ugovor da ih naduvaš kurcem i pređeš na ili nešto drugo (optika/kablovski) il boljeg provajdera ili direktno na telekom adsl.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Da ne trazim sad moj post iz novembra meseca, kada su mi "momci iz telekom centrale" na zahtev spustanja brzine (sa 20mbit na 10mbit - jer nije mogla konekcija lepo da radi, dolazilo do pucanja, packet loss itd.) usput promenili i setup tj. stavili mi interleaving depth na 64/8 (sto dize ping za nekih 40-50ms), pa sam bio sprecen da se igram ProEvolutionSoccer-a online-a.

elem, hteo sam da kazem da sam cimao Orion od Novembra do Januara, a oni su:

"slali zahteve telekomu, koji je javljao da je sve ok ili da su sad sredili" (a meni parametri u ruteru kazu drugacije.

"slali mi neke momke, podizvodjace radova koji bas nista ne znaju... decko cita paremtre setovanja rutera sa papira koji dobijate kad potpisete ugovor i zaduzite opremu..." , ja mu sastavljao izvestaj sta da prosledi Orionu -> Telekomu.

i tako zivkao, objasnjavao, edukovao sebe o Interlivingu i njih tu i tamo....

pretio odlazenjem ako ne srede, trazio veze... skapirao da se tu radi i na neki nacin o otimanju korisnika... ""Velikog creva" - sto bi rekao ovaj momak iznad"

raspitao se oko raskida ugovora, video da su penali ozbiljni i odustao u Januaru.

u Apirilu mi je istekao ugovor, cim je isteko ugovor poslao sam mejl gde sam objasnio celokupnu pricu od pocetka do kraja i na kraju rekao "sta tacno trazim da mi se promeni, tj. taj interleaving depth 64/8 na minimalni moguci"

i rekao da, ako ne mogu da mi srede ili ne zele, da ja istog momenta odlazim jer mi je ugovor istekao.

sledeceg jutra ping vise nije bio 75ms, vratio se na 18-22ms, parametri iz centrale za interliving vraceni na minimum....

Naravucenije: ..........

Zahvalio bi se  Muerte-u, jer mi je covek u par PM-ova (jos u startu problema) objasnio sta su mi promenili, uradili i kako to funkcionise, moze vopi ili itemi iz dote? : )))

Eto, pa ako neko bude u slicnoj situaciji, mozda mu ovo znaci sto je procitao.

poz

a ping ka kojim serverima ti je bio 75 i preko, domacim ili stranim?

Link to comment
Share on other sites

ping sam uvek merio ka guglu. 5godina postenog druzenja sa orionom bio je uvek od 15-22ms. (ako pinguje verat.net ili nesto domace to je onda jos manje..)

=======

@Ch.Lee

Nemam novi ugovor, sad sam "mesec-za mesec" lik.
Ja sam mogao da se zalim, ali je to bilo previse zamrseno kod oriona, a i oni su se pravdali da je po njima 75ms OK :)  i jeste, ali ako ja igram Pro Evolution Soccer, zamisli kako to izgleda kad stisnes sut ili pass...

Inace i Telekom mi je bio pre neki dan gajbi da potpisem ugovor sa njima, nude bolje uslove, za manje para itd. ali sam im rekao da mi trenutno odgovara da budem "bez ugovora korisnik"


Net radi sad onako kako treba, nema sta.
Za optiku nemam uslova.
Za kablovski ne mogu, jer ga vec ima stric, pa bi ja morao novi ugovor da uvodim za tv i net itd... a ne zelim da se smaram sa tim.


im fine now.

Pink_Floyd_The_Wall_Avatar_by_Irakli_Jan

Link to comment
Share on other sites

pingovao sam hostname.

mada u doba testiranja pinga sam probavao ping "ka svemu",

verat.net
cak i >ping pong.eunet.rs

koji mi je drugar (t.p. euneta) rekao da proverim. Cak mi je covek davao i svoj user i pass za eunet, ping je bio isti...
Sad su mi za domace 9-10ms, za google mi je 28-33-35ms. (Mereno malopre, nego da na pejstujem iz cmd-a sad).

ma sve je to bilo do interleaving faktora koji su mi stavili, da ne pricamo sad "namerno ili ne..." sklonili su to, kad mi je istekao ugovor i kad sam otvoreno rekao orionu: fix ili idem.
Sad mi je skroz ok da budem bezugovorac.

Table 12: Interleaver Depth Parameters



http://www.kitz.co.uk/adsl/interleaving.htm
 
Table 12: Interleaver Depth Parameters
 
http://www.juniper.net/techpubs/software/cable/junosg30/swconfig30-interfaces/html/interfaces-summary37.html









Jasno se vidi, kod mene je bilo 64/8 dakle na mojih 30ms koje imam sad, dodajte ovih 47, dodjemo do tih 70+ ms (preciznije u primeru 77ms) koje sam imao...
igramo nesto, drugar ima na stranom serveru 60ms, ja 90+

Edited by sly*zomb1e

Pink_Floyd_The_Wall_Avatar_by_Irakli_Jan

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, stvar je sledeca, sa sprata mi ide kabl od neta tacnije iz rutera, e sad dole imam 2 kompa u dve razlicite sobe, jel postoji neki spliter ili kako se to vec zove ne razumem se bas najbolje u te stvari, da se jedne strane ubacim taj kabl od neta a sa druge strane da ima 2 izlaza pa ono da ih razvucem u obe sobe, mozda nisam bas najbolje objasnio al nadam se da ste skapirali sta hocu :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Drugari, koja je trenutno najpovoljnija ADSL opcija kod nas a koja _nije_ na ugovor?

 

Takođe, nije neophodno da bude neka velika brzina po povoljnoj ceni, tj. bolje je da bude 4mbit za 1000 din nego 55mbit za 2500 din (na primer).

 

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Da li sam lud sto hocu sledece : Da narucim jos jedan fiksni prikljucak iz telekoma, i na njega uzmem 50Mb/s net, jer mi je na drugoj liniji Beotelov adsl pod ugovorom jos 18 meseci na 10mb/s a oni nemaju nikakav upgrade brzina - to im je najjbrze sto nude ?

Edited by LepYbre
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

istekao mi ugovor za ADSL preko Telekoma, pa sam danas otisao i uzeo 10mbit/s + Asus MemoPad HD7 za 1500din mesecno (na 2 godine). u poslovnici su mi nudili Huawei i Samsung jer Asus nisu imali, iskulirao sam ih i od kuce zvao 19818 i telefonom podneo zahtev, a ispade da jedino tako covek moze da dodje do tableta koje nemaju u poslovnici. inace, promocija traje ~mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

ta HD7 je verzija sa 8GB za koju neki kažu da ima lošiji ekran nego onaj sa 16GB (i dalje je IPS), i naravno HD7ice nemaju OTG support jer nemaju napajanje na microusb portu za prikačeni uređaj (može sa eksternom baterijom i račvastim USB kablom :p). Nije brz kao "Tesla" (prepakovani kinez koga su jedno vreme nudili) ali je svejedno za 1 dinar + dve godine jeftinije pretplate neprejebiv :)

 

Ako vam treba džabe tablet, otimajte dok ima

 

Ti Huljawei i Scamsung su TN paneli, ni štapom preko interneta

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...