Jump to content

U kakvim mehurima ljudi žive


Recommended Posts

Jel vam se dešava da upoznajete ljude i da se zapitate pitanje iz naslova? Da ne znaju ili da nisu zainteresovani za mnoga dešavanja u državi i svetu.

Sa druge strane, voleo bih i ja da mogu tako, samo da se povremeno javim na forumu sa temperaturom vode iz pul bara na Baliju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Svako ima svoj mehur. Svet je postao toliko veliki i dinamičan a dostupnost i količina informacija nepregledni. To što ti svrstavaš u "mnoga dešavanja u državi i svetu" je samo delić onoga što ima da se vidi/čuje/pročita i vrlo lako može da se ne preklapa sa mehurima drugih ljudi.

Meni je to još i razumljivo/prihvatljivo. Ono što mi je teško da prihvatim je da neko proživi ceo život na neki totalno drugačiji način, sa drugačijim iskustvima, okružen drugačijim ljudima i ima totalno drugačiji pogled na svet, društvo, ljudsku prirodu i odnose. Ko da svako živi u nekoj svojoj simulaciji realnosti pa zavisi da li upališ na easy ili hard.

Edited by vix
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, fox m. said:

Jel vam se dešava da upoznajete ljude i da se zapitate pitanje iz naslova? Da ne znaju ili da nisu zainteresovani za mnoga dešavanja u državi i svetu.

Sa druge strane, voleo bih i ja da mogu tako, samo da se povremeno javim na forumu sa temperaturom vode iz pul bara na Baliju.

 

 

svako je u svom balonu i društvu ljudi u sličnom balonu, pa evo i mi ovde. 

i onda iz drugih balona se pitaju kako tamo neki mogu da pišu nešto po nekom forumu, oni iz nekog trećeg balona kako oni iz četvrtog mogu svako veče da idu na splavove i tako. 

U nekim balonima su ovi što brinu o državi i svetu a u nekim oni koji gledaju sebe i kako da njima bude bolje.

Link to comment
Share on other sites

upravo ovo sto Laki kaze... Zwerko je u balonu da je zapad civilizovan, posten, drustveno i zakonodavno uredjen, da tamo ne postoji korupcija, da za istrazivanje vakcina na novonastali virus ne treba vise od 11 minuta, da zele svima da pomognu, da su nas bombardovali za nase dobro, da osiromaseni uranijum nije toksican, da EU zeli da nas oberucke primi radi naseg prosperiteta itd, onda imamo Dendija u cijem balonu je IDF najhumanija vojska na svetu, da se jadni izraelci samo brane od poganih terorista a teroristi su svi muslimani ovoga sveta, da se 7. oktobar desio nicim izazvan, da IDF ne ubija civile i decu, da je Izrael sve dao palestincima kako bi prosperirali ali oni nisu hteli da razvijaju turizam... i tako...

istinu na stranu (pun intended) znam jednu zensku osobu koja je studirala bezbednost a nije znala ko je Musolini. ovaj uvod je bitan za dalju pricu jer njena odsutnost od realnosti je poprilicno jeziva. Ona je bila u tripu da se u Srbiji zivi najbolje na svetu upravo zbog tog "balona" u kom je jer ona nikakav finansijski problem nema, uglavnom dobija sve na tacni, kao i njen krug prijateljica. Za njene prijateljice ne znam, ali ona nije sponzorusa vec je iz imucne porodice. Kada sam razgovarao sa njom upravo o tome rekao sam joj da mi je drago sto ona ne zna sta je zapravo Srbija jer nije imala tu nesrecu kao vecina stanovnika ove zemlje da zivi pod daleko drugacijim uslovima. I onda se desilo da smo nas dvoje malo putovali po Srbiji pa je videla kako stvari zaista stoje. To sto je skontala kako izgleda njena zemlja zapravo, nije je izbacilo iz njenog balona. Ali je bar prestala da prica kako je ovde extra.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Ti mehuri su dodatno uvecani od kad vecina ljudi zivi na internetu, svakako koga zanima ova tema i odgovor na originalno pitanje neka odgleda netflix dokumentarac The Social Dilemma (2020).

 

Mene u tom smislu posebno "plase" privatne skole, aj srednja i nekako, ali osnovna privatna mi je bas ono previse. Mislim da dete treba da vec u tom periodu upozna sve, pa i da ima u razredu cigu kome smrdi iz usta tokom prva tri casa (posle bude lakse), jebiga.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oddball said:

I onda se desilo da smo nas dvoje malo putovali po Srbiji pa je videla kako stvari zaista stoje. To sto je skontala kako izgleda njena zemlja zapravo, nije je izbacilo iz njenog balona. Ali je bar prestala da prica kako je ovde extra.

Jedino pravo pitanje koje ti covek moze postaviti, i da je u rur duhu je...znas i sam koje 😄

Fokse, ti zivis u balounu da ti je srbija kriva za sve. 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, f4ts0 said:

Jedino pravo pitanje koje ti covek moze postaviti, i da je u rur duhu je...znas i sam koje 😄

znam, i moracu da vas razocaram, ali imam opravdanje. tada smo radili zajedno a imam tesku averziju prema kombinacijama sa posla (zbog iskustva). sada ne radimo zajedno pa se ne bih dvoumio.

35 minutes ago, Zwerko said:

A ti si u balonu da tačno znaš šta su baloni drugih 😄 

:D <3

takoreci - multibalonerzum :D

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...