Jump to content

Sajam Automobila 2024


Lucky

Recommended Posts

12 minutes ago, dovlagsi said:

pre-covid se ne računa, gledamo samo krizu! možda se nisam dobro izrazio, ponuda je bolja, lager, cene

a to da, ono prošle godine je bilo plakanje i sa cenama i sa ponudom 🙂 povukli sva kola koja su imali a koja su već prodali i stavili na sajam 🙂

Link to comment
Share on other sites

izgleda da su kinezi izdominirali u prodaji ove godine. pricam za motore.

tj. da se ispravim - da ce izdominirati. buduce vreme 🙂 

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, oddball said:

izgleda da su kinezi izdominirali u prodaji ove godine. pricam za motore.

tj. da se ispravim - da ce izdominirati. buduce vreme 🙂 

jedino što mi je veći "zent" od kineskih automobila su kineski motori.

ono, voziš, otpadne mu točak :))

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Lucky said:

jedino što mi je veći "zent" od kineskih automobila su kineski motori.

ono, voziš, otpadne mu točak :))

ajbt sad i ti :D vecina delova su vec oprobani i dokazani sistemi. Recimo QJ SVT ima agregat od VStroma. Taj V agregat je jedan od (ako ne i najbolji) i najpouzdaniji u klasi. Odlican agregat. S tim sto su kinezi digli snagu za 10 konja sto za jedan adventure motor sasvim ok. Jedino (po meni) gde kinezi malo "zaostaju" je tezina vozila. Mada Motorrad je sjebao svoje motore skidajuci (po meni za neke modele potpuno bespotreno) kilazu svojih motocikala, sto da budu laksi sto da ustede na materijalu (ona afera sa diskovima napr.) Iz iskustva vise bih voleo da mi motor bude malo tezi ali da mogu da ga natovarim koliko hocu kada krecem na duzi put, nego da mi fabrika olaksava ram i ogranicava tovarni kapacitet na ukupnih 10kg. Jebes motor za koji das 30K evra a fabrika ti garantuje da moze da nosi 10kg... Daj kineza onda jer mozes da tovaris 50 kila

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oddball said:

ajbt sad i ti 😄 vecina delova su vec oprobani i dokazani sistemi. Recimo QJ SVT ima agregat od VStroma. Taj V agregat je jedan od (ako ne i najbolji) i najpouzdaniji u klasi. Odlican agregat. S tim sto su kinezi digli snagu za 10 konja sto za jedan adventure motor sasvim ok. Jedino (po meni) gde kinezi malo "zaostaju" je tezina vozila. Mada Motorrad je sjebao svoje motore skidajuci (po meni za neke modele potpuno bespotreno) kilazu svojih motocikala, sto da budu laksi sto da ustede na materijalu (ona afera sa diskovima napr.) Iz iskustva vise bih voleo da mi motor bude malo tezi ali da mogu da ga natovarim koliko hocu kada krecem na duzi put, nego da mi fabrika olaksava ram i ogranicava tovarni kapacitet na ukupnih 10kg. Jebes motor za koji das 30K evra a fabrika ti garantuje da moze da nosi 10kg... Daj kineza onda jer mozes da tovaris 50 kila

sve to stoji, ali otkud znam. nije da su kineski skuteri nešto bili krš itd.

ali recimo prolazio sam baš kroz džordža vašingtona kad se ovo desilo

https://www.kurir.rs/vesti/beograd/4366387/teska-saobracajka-u-dzordza-vasingtona-sudarili-se-motociklista-i-automobil-srca-svuda-po-putu-hitna-na-terenu-foto

ne znam šta je sa momkom inače, možda ti znaš pošto si iz tih krugova, odvezli su ga u urgentni itd, ali on je tako zveknuo u ovaj auto da imam utisak da je bio u nekom običnijem motoru da bi bio totalno ćao. 

ovaj mi deluje kao neki od onih BMW malo većih, pošto se ni ova škoda nije baš lepo provela.

u svakom slučaju lik iz škode hteo da uradi polukružno na sred ulice, ofc.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Lucky said:

ali recimo prolazio sam baš kroz džordža vašingtona kad se ovo desilo

https://www.kurir.rs/vesti/beograd/4366387/teska-saobracajka-u-dzordza-vasingtona-sudarili-se-motociklista-i-automobil-srca-svuda-po-putu-hitna-na-terenu-foto

ne znam šta je sa momkom inače, možda ti znaš pošto si iz tih krugova, odvezli su ga u urgentni itd, ali on je tako zveknuo u ovaj auto da imam utisak da je bio u nekom običnijem motoru da bi bio totalno ćao. 

ovaj mi deluje kao neki od onih BMW malo većih, pošto se ni ova škoda nije baš lepo provela.

u svakom slučaju lik iz škode hteo da uradi polukružno na sred ulice, ofc.

preminuo u bolnici, posle operacije su ga prebacili u sobu gde se (izgleda) stabilizovao, ali je na kraju ipak preminuo. vozac auta je izgleda bio i pijan i nadrogiran, i jeste radio polukruzno.

jeste, BMW R1200GS (ili 1250, mada mislim da je 1200)

  • Sad 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dovlagsi said:

da li su pasionirani motoraši svesni rizika u koji sebe stavljaju svaki put kad sednu da voze? bilo koji kurac da se desi u saobraćaju ti si mrtav ili sakat za života.

znam

i cekam sledecu operaciju

  • Sad 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, oddball said:

preminuo u bolnici, posle operacije su ga prebacili u sobu gde se (izgleda) stabilizovao, ali je na kraju ipak preminuo. vozac auta je izgleda bio i pijan i nadrogiran, i jeste radio polukruzno.

jeste, BMW R1200GS (ili 1250, mada mislim da je 1200)

E jbg 😞 

delovalo je dosta dramaticno ali koliko sam skapirao imao je ful opremu u sve kao i da su uspeli da ga brzo prebace. 
 

5 hours ago, killYg0r said:

Fascinantan je broj ljudi koji voze pijani ili drogirani. Moram da smanjim jebanje majke dok vozim, neko ce da me izbode slucajno.

danas bukvalno 10 ujutru isključenje na autoput kod dusanovackog nadvožnjaka u smer prema nbgd (ono malo isključenje gde je bus stanica) ispred mene x3 ide na autoput ja iza njega i ispred njega iz one male sporedne kaldrmisane ulice gde je stara kafana izlece punto kao da su ga lansirali iz katapulta i ovaj x3 na kočnicu i sirenu i sad ovaj u puntu kao staje posle 10 metara okreće se i kao “e sori” signalizira, vidiš lik nije prisutan. 

Link to comment
Share on other sites

Lol, ja sam tek sada shvatio da sam dobio neki Gigatron newsletter gde imaju sajamski popust na ATV i motorcikle. I to čak nisu ni ono električni nego standardni motori i kvadovi, doduše vidim da je jedan brend Segway pa možda kao su imali njihove trotinete pa se apgrejdovali 😄 

image.png

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Zwerko said:

Lol, ja sam tek sada shvatio da sam dobio neki Gigatron newsletter gde imaju sajamski popust na ATV i motorcikle. I to čak nisu ni ono električni nego standardni motori i kvadovi, doduše vidim da je jedan brend Segway pa možda kao su imali njihove trotinete pa se apgrejdovali 😄 

image.png

malo mi je ceo taj koncept sajamskog popusta a nisi na popustu neobičan.

počeo je onomad kad su određeni brendovi krenuli da "bojkotuju" sajam automobila ako nije oficijelan, pa su bili oni "sajmovi u salonima".

a opet imajući u vidu da je 99% vremena u pitanju ista ponuda kao i uvek, pitanje je dal' nečemu služi 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Zwerko said:

Lol, ja sam tek sada shvatio da sam dobio neki Gigatron newsletter gde imaju sajamski popust na ATV i motorcikle. I to čak nisu ni ono električni nego standardni motori i kvadovi, doduše vidim da je jedan brend Segway pa možda kao su imali njihove trotinete pa se apgrejdovali 😄 

image.png

I ja sam dobio isto to na nekoj drustvenoj mrezi. mislim da je insta. Ako sve bude kako treba javim ti utiske kakav je :D 

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Ja sam najiskrenije veliki mrzitelj kvadova i drugih sličnih ATV, najviše zato što sam dosta gledao kako divljaju sa njima po Kopaoniku, Zlatiboru, Fruskoj gori...  I uništavaju ono što su makar na papiru nacionalni parkovi... Tako da svakako ne podržavam! 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Ja sam najiskrenije veliki mrzitelj kvadova i drugih sličnih ATV, najviše zato što sam dosta gledao kako divljaju sa njima po Kopaoniku, Zlatiboru, Fruskoj gori...  I uništavaju ono što su makar na papiru nacionalni parkovi... Tako da svakako ne podržavam! 

jbg to je zato sto voze divljaci a ne ljubitelji

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Ovogodišnji Međunarodni sajam automobila DDOR BG Car Show i Međunarodni sajam motocikala, kvadova, skutera i opreme „Motopassion“ posetilo je 112.156 ljudi, registrovanih na ulaznim kapijama Beogradskog sajma između 21. i 27. marta 2024. godine. To je gotovo 10 posto više nego na prošlogodišnjem Međunarodnom salonu automobila.

Malo su slagali 🙂 Kao 10% više, nema šanse ofc 🙂 No dobro, sad tema koja nas zanima:

bgcs2024_2492.jpg

A pobednica ovogodišnjeg takmičenja za „Miss DDOR BG Car Show i Motopassionа“ postala je Iva Glišović, koja krasila štand Pežoa.

Prva pratilja je Tijana Mega, zapažena na štandu Pežoa, a druga pratilja je Minja Đelkapić, sa štanda Škode.

10681_img-20240325-171423_iff.jpg

Ovaj Pežo kao da se pretplatio tj. daje keš da izaberu njihove, bez obzira na kvalitete 🙂

video sam na škodi ovu drugu pratilju definitivno je "drugačija" od ovih ostalih po štandovima.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dovlagsi said:

šta je ovo, gde su butkice i sise?? 

dal' znaš da sam o tome razmišljao baš danas!

bukvalno smo postali Evropa! Sećaš se one priče da na sajmu u ženevi ima hostesa ali ih nema toliko i nisu u fazonu kao naše, izgleda da smo sad došli do toga da su i naše takve!

Pogledajmo samo 2009 na primer!

miss%20bg%202009%2011.jpg

ili 2012, doduše ovo nije bio pravi sajam 🙂

20120402042153_photo_1.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, dovlagsi said:

Uf, dobre! Jbg danas klincima serviraju LGBT

prvo muskoj deci da vrate vojni rok da ne bi poceli da dobijaju menstruaciju, a zenskoj da se objasni da to kako one zamisljaju zenska prava i jednakost polova ne funkcionise.

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...