Jump to content

Ljuštura od ’’igre’’: Call of Duty: Modern Warfare III recenzija


SolidChief

Recommended Posts

Auh, teško mi je da pišem ovu recenziju ponajviše jer zapravo nemam o čemu da pišem. Uostalom, Call of Duty izlazi svake godine, pa su moja očekivanja poprilično niskih razmera, mada sam se investirao i poprilično zabavio uz ributovanu MW priču iz prve dve igre. Iako je prvi MW uspostavio CoD gejmplej koji je postulat za franšizu već 5 godina, činjenično stanje je da je ovo što Activision zove MW3 zapravo glorifikovani DLC koji bi trebalo da košta ne više od četvrtine cene igre.

Kao neko ko je pratio narativ, u ovom CoD-u nemate tipičnu kampanju, već Infinity Ward bez ikakvog pardona uzima Verdansk mapu iz prvog Warzone-a, rebrandira je kao kampanju sa otvorenim svetom i baca vas da se tučete protiv botova i rešavate takozvane kvestove koji su jezivo repetativni.

ss_8d964ba505f0b3e9b228e8b0ef75547e69a92

Kampanjske misije su, da napomenem, smeštene na samoj Verdansk mapi, i kroz tričava četiri sata koliko će vam trebati da pređete igru nećete uhvatiti Makarova, a pisanje je nebulozno čak i za CoD standarde i ne vodi apsolutno nikuda. Takođe, ovde se povezuju i niti priče koja se provlačila kroz raznorazne Warzone apdejtove, međutim ako ih niste pratili, odjednom ćete imati likove za koje ste smatrali da su mrtvi i neke sporedne likove koje ni ne poznajete. Iako igra ima par odličnih sinematika, neverovatno je da se uopšte može prodati kao desetina proizvoda, a kamoli po punoj ceni.

Osim bezobrazno kratke i dosadne kampanje koja nema nikakav narativni razvoj i stagnira, ostatak igre vam takođe nudi jedno veliko ništa. U multiplejeru je situacija još gora, jer CoD MW3 nema apsolutno ni jednu jedinu novu mapu! Da, dobro ste pročitali. Mape koje možete pronaći u ”novom” CoD-u su isključivo remasterovane mape iz MW1 i MW2, to jest mape koje ste imali priliku da igrate već nekoliko godina.

ss_6ff60ab171d8118e7c8cc21f65204a41e35c0

Ovo je prvi put, čak i za pucačku igru da ponudi apsolutnu prazninu od sadržaja. Donosi neke ”zavrzlame” kao što su novi skinovi i pokoje oružje, koja su se svakako pojavljivala u prethodnicima. I to je to, sadržaja više nema, i ja ne znam šta bih dalje rekao osim da ovo treba da bude bruka i sramota, i nažalost se uzalud nadam da će ovo biti jedan udarac za franšizu jer se CoD i dalje prodaje u ogromnim količinama bez ikakvih problema. Ovde nema gotovo nikakvih razlika ni na polju gejmpleja, koji je bukvalno identičan kao u MW1 i MW2. Iako je sam gejmplej meni lično zabavan još od prvog ributovanog MW-a, ovde nema ničega novog što bi vas možda nateralo da kupite MW3.

Grafička podloga kao i ostatak ovog glorifikovanog DLC-a, koji nije čak ni na nivou ekspanzije već mini singlplejer iskustva, je potpuno ista. Endžin naravno nije menjan, dok i audio prezentacija ne briljira, jer deluje kao da su glasovni glumci potpuno odustali od ovog užasnog projekta.

ss_6b82b49bfde912df81246a502d2aa05e6d2a1

Iako je podloga ista, ne mogu reći da igra nužno loše izgleda, iako koristi multiplejer verziju endžina, to jest onu koja ne podržava ray-tracing. Tako da je CoD: MW1, ironično, igra koja i dalje izgleda najbolje u celokupnoj trilogiji.

Ovo je u svakom mogućem smislu ogromno razočaranje, nemam više šta reći. Najgore je što je delovalo kao da franšiza pravi neke pomake na singlplejer nivou, jer su misije iz prva dva dela trilogije doživele neki dašak kreativnosti, drugačijeg pristupa, kako platformerski i dizajnom, tako i samim stilom igre koji se očekuje od vas. Ovde imate jednu generičnost od početka do kraja, repetativne misije i multiplejer identičan prethodnom bez ijedne nove mape.

ss_214fb6c77b37e18a85dc65739317cc3e9ea68

Prosto je greh nazvati MW3 igrom. Ovo je najniže iskustvo koje sam godinama imao u gejmingu, primarno zato što nema doze noviteta, služi da ugrabi novac fanovima, dok deluje kao da je uloženo jedva nedelju dana rada u nešto što treba da vam uzme novac iz džepa. I to sedamdeset evra. Sramota.

Call of Duty: Modern Warfare III je dostupan za PC, PS5/4, Xbox One i Xbox Series X/S

Autor: Nikola Aksentijević

Igru ustupio: Iris Mega

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i pridružite se našoj Discord grupi za sve vesti o gejmingu.

Pretplatite se na Play! Newsletter

* indicates required
Email Address *


The post Ljuštura od ’’igre’’: Call of Duty: Modern Warfare III recenzija appeared first on PLAY!.

Pročitajte kompletan članak na PLAY! sajtu

Link to comment
Share on other sites

meni nista nije jasno, pomislio sam da mi se igra neki noviji COD naslov posle 5-6 godina  ponovo 

igrao sam mw 1,2 i 3 pre ko zna koliko godina

sta je onda ovo sto sada izbacuju ? reboot originalnih igara ? i ljudi placaju to ? 

pa naravno da onda ne treba nista da rade, i da izbacuju novu igru koja je rebut stare, a koja nije cek ni ribut - jer ljudi su glupi, daju novac za to i igraju ta sranja opet 

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, G!!! said:

meni nista nije jasno, pomislio sam da mi se igra neki noviji COD naslov posle 5-6 godina  ponovo 

igrao sam mw 1,2 i 3 pre ko zna koliko godina

sta je onda ovo sto sada izbacuju ? reboot originalnih igara ? i ljudi placaju to ? 

pa naravno da onda ne treba nista da rade, i da izbacuju novu igru koja je rebut stare, a koja nije cek ni ribut - jer ljudi su glupi, daju novac za to i igraju ta sranja opet 

normalno 🙂 oni na ocenama prođu bolje ili lošije, ali svakako se naprodaju dovoljno tako da samo nastave sledeće godine isto i baš ih briga 🙂

Link to comment
Share on other sites

znaci oni uopste vise i ne izdaju nove COD naslove, nego izbacuju stare i ponovo ih dovoljno prodaju samo sa nekim ribrendingom  ili sta ? mislim ono kada guglas pise lepo da je poslednji naslov modern warfare 3?!?, a  koji je po mojoj informaciji izasao 2011, i imam ga u biblioteci na stimu?

ovaj, jel postoji neki aktivni COD koji je moguce opikati u multiplejeru onako cisto probe radi.... 

ili bolje da  palim onda neki stari battlefield, ovaj poslednji sam imao srece da omasim lol

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, G!!! said:

znaci oni uopste vise i ne izdaju nove COD naslove, nego izbacuju stare i ponovo ih dovoljno prodaju samo sa nekim ribrendingom  ili sta ? mislim ono kada guglas pise lepo da je poslednji naslov modern warfare 3?!?, a  koji je po mojoj informaciji izasao 2011, i imam ga u biblioteci na stimu?

ovaj, jel postoji neki aktivni COD koji je moguce opikati u multiplejeru onako cisto probe radi.... 

ili bolje da  palim onda neki stari battlefield, ovaj poslednji sam imao srece da omasim lol

pa i da i ne.

oni su kao "reboot"-ovali celu franšizu tako da imaš svašta "novo" u tim igrama nije samo refreš tih starih, tako da je kao neka kombinacija. Naravno nije problem sam "reboot" da ga oni urade kako treba, nego koriste isti recept već godinama unazad i za gameplay i misije itd, tako da onda ljudi prirodno budu nezadovoljni.

a da odigraš, pa nisam sad siguran vidi ali onaj neki COD-ov "fortnite" mod je bio besplatan, moguće da je i dalje, pa je to prilika da probaš nešto.

Link to comment
Share on other sites

jedini ko sme da preprodaje stare igre u novom ruhu po vecoj ceni, a starim da drzi jos vecu cenu je nintendo 😄

 

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ali je tu meni Nintendov pristup više fer da kažemo - oni računaju njihova igra je do jaja i naplaćuju je toliko koliko je naplaćuju, uvek, nema popusta, nema starog kataloga nema sranja. Nekad samo urade istu tu igru za novu platformu, primera Link's awakening, i onda je naplate opet, ali se to zna - to je suštinski ta ista igra koja je i tada bila dobra, sada je samo malo bolja grafika i sl. I nema kompromisa. 

Ovi kao uzmu bukvalno samo setting, onda nešto malo smuljaju i to nazovu reboot-om i cepaju opet nastavke. Mislim suludo je da je originalni CoD MW3 bio duža igra od novog CoD MW3, iako su ovde samo reciklirali gomilu Warzone contenta 😄 Pri čemu stvarno moram da kažem da im grafički igre zaista izgledaju predrkano, ali se opet postavlja pitanje zašto je to toliko bitno?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ma ja podrzavam to sto nintendo radi jer su im igre do jaja.
 

ovaj call of duty neki modern warfare sam probao, ono bukvalno repetitivni smor.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky said:

pa i da i ne.

oni su kao "reboot"-ovali celu franšizu tako da imaš svašta "novo" u tim igrama nije samo refreš tih starih, tako da je kao neka kombinacija. Naravno nije problem sam "reboot" da ga oni urade kako treba, nego koriste isti recept već godinama unazad i za gameplay i misije itd, tako da onda ljudi prirodno budu nezadovoljni.

a da odigraš, pa nisam sad siguran vidi ali onaj neki COD-ov "fortnite" mod je bio besplatan, moguće da je i dalje, pa je to prilika da probaš nešto.

aha, sad mi je jasnije

nisam fan warzone moda gde se bavis inventarom 80% igranja, ako neko zna da li ima klasican COD multi negde da se pika 

negde sam po stimu citao da ljudi kukaju da nema igraca u obicnim modovima, onda ti kazu da ni slucajno ne igras multi u starijim naslovima jer otvaras neke portove neke sigurnosne rupcage su u pitanju blablabla

vidim na kraju cu otvoriti cod2 i opikati malo, i onako najbolje mape su tamo oduvek bile 😄

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, G!!! said:

vidim na kraju cu otvoriti cod2 i opikati malo, i onako najbolje mape su tamo oduvek bile 😄

pazi, ako ti je u sećanju ostao stari CoD2 i eventualno to stari MW, onda bolje i nemoj da probaš ovo novo jer ništa živo nećeš skapirati, samo iskaču neke poruke brojevi, znakovi, ljudi lete, teleportuju se, nestaju - haos na sve strane 🙂

Link to comment
Share on other sites

paz imam nekih 7-8 COD naslova, a poslednji je bio advanced warfare iz 2014-2015. tu mi se i defitinivno smucila ta jurnjava, tako da nisam bas izlapeli matoran koji samo pamti cod2 

mislio sam da nesto probam opet, al po svoj prilici i necu 🙂

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, G!!! said:

paz imam nekih 7-8 COD naslova, a poslednji je bio advanced warfare iz 2014-2015. tu mi se i defitinivno smucila ta jurnjava, tako da nisam bas izlapeli matoran koji samo pamti cod2 

mislio sam da nesto probam opet, al po svoj prilici i necu 🙂

kao neko ko je slično kao ti igrao taj advanced warfare iz 2014-2015 i bio mu je zabavan, čak i one prethodne što smo na RHH cepali, onda sam malo preskočio pokoji pa tamo negde 2019-2020 kad već probao neki od ovih novijih i nisam baš mogao odmah da se po'vatam sa svim, a još sam u međuvremenu igrao Titanfall koji je solidna zabava i takođe sa jurnjavom na sve strane.

Naravno, ništa što neko ko je iskusan u igrama ne može da savlada kroz 10ak partija, ali taj sam početak je dosta "turbulentno" iskustvo :))

Link to comment
Share on other sites

No, da se vratimo na temu

https://kotaku.com/call-of-duty-mw3-mwiii-sales-numbers-top-selling-2023-1851096501

Quote

Worst-Reviewed Call Of Duty Ever Has Already Outsold Zelda: TotK
The new Modern Warfare III wasn’t a hit online with critics or fans, but it is still selling like hotcakes

...
2023’s bestseller is still Hogwarts Legacy. But right behind it is this year’s CoD, pushing Nintendo’s The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom down to third.

 

  • Like +1 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

No, da se vratimo na temu

 

to ti kažem. bukvalno to sad ljudi kupuju po defaultu ono novi CoD idemo, mountain dew, doritos i cod - bukvalno su uspeli da naprave tu asocijaciju među ljudima i sad samo cepaju 🙂

47 minutes ago, G!!! said:

idem da kupim novu zeldu 

bogami, nisam siguran ko je tu manji bad guy, dal activision ili nintendo poznat po svojim pravnim odlukama i urnisanju "malog čoveka" 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...