Jump to content

Koji jogurt pijete (nohomo)


Recommended Posts

On 7/25/2023 at 5:23 AM, Sajro said:

Imlekova punomasna kravica, jednom se zivi.

Ne vredi sad ima ovaj EU čep ne može lepo iz flaše da se pije!

da i dalje postoji Mile protiv tranzicije siguran sam da bi mu ovo bila jedna epizoda 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 7/23/2023 at 10:28 AM, FATA said:

Vec duze vremena pokusavam da posetim kosovo medjutim nikako da se uklopim sa poslom da mi pokriju troskove sve do sada. Sto se tice drala ne mora da brine puno. Iz vidjenog, onako optmisticki, jedan bataljon bi bio dovoljan da oslobodi kosovo, pesimisticki, jedna brigada! 🙂

Smorio sam se jer mi je auto crko par dana pred put pa sam morao da idem autobusom (bio ogranicen samo na pristinu), sto je ispalo 7h patnje. Ide on auto putem i sve, ali je stao bukvalno 15x da pokupi usputne putnike. Muka isto nastaje kad sidje sa auto puta tu negde oko nisa i krene da se pati lokalnim putevima. Putevi do tamo su generalno dobri, a oni losiji se rade, mislim da je bilo 3 semafora od po kilometar - dva. Jebeni gugl ne prepoznaje puteve koji vode iz srbije pa uvek salje na prelaz iz crne gore ili iz makedonije te onda treba koristiti druge navigacije. (mene je ovo pre neku godinu navelo da mislim da ima problema na severu i da blokiraju puteve medjutim nidje veze, gugl je samo retardiran)

Sto se tice smestaja. Poslao sam nekoliko poruka putem airbnb i pitao da platim u kesu. 4 pristalo dok se 4 pravilo pametno da prihvataju samo putem aplikacije. Kad sam sisao iz busa i krenuo peske sa koferom navalili taksisti ko lesinari... 20e, puno! 10e, puno! 5e, puno! onda prisao neki mladji orga i nesto malo na engleskom i dogovorimo se za 3e. Svidelo mi se sto i dalje imaju taj duh cenjkanja i dogovora koji smo mi izgubili dolaskom zapada. Nasao se za zenom za stan u centru, odvela me do stana, platio joj u kesu i nikakvih problema nisam imao.

3 dan se budim i vidim da imam brdo poruka i 20 propustenih poziva od moje zene u 3 ujutru. Htela da me iznenadi i krenula sama busom oko 21h da bi stigla u pristinu oko 3. Vozac busa joj pomogao da nadje normalan taksi koji ju odbacio do nekog kafica ili sta vec koji radi celu noc. Ujutru sam je pokupio i otisli smo do stana pa smo nastavili dalje, nikakvih problema nije imala.


Pristina je nesto manji grad od novog sada i iz onoga sto sam video na ulicama imaju pretezno mladje stanovnistvo. Zene i devojke su prelepe i nisam video ni jednu kurvu da je bas ocigledna. Grad jako ziv i ima hrane i zabave na svakom cosku. Pricali smo uvek na srpskom izmedju nas i niko nije obracao paznju, dok bi sa njima koristili engleski. U par restorana/kafica su nas pitali odakle smo pa kad bi im rekli da smo iz beograda uvek bi nastavili komunikaciju na srpskom, ovo se desilo u svakom restoficu gde su nas pitali odakle smo. Uglavnom im je jedan od roditelja bio iz srbije, a onima kojima nije su se sluzili srpskim do pre nekih 25 godina pa iako dobar pravili su neke greske i zaboravljali neke reci. Sto se tice cena sve je rekao bih bar 30% jeftinije a za neke stvari i vise nego kod nas.. Nasih proizvoda bukvalno da i nema, a ono sto je bilo to je bio jebeni dijamant margarin. Od proizvoda koje prodaju su to uglavnom turska/albanija/italija sa ponekim prozivodima iz hrvatske/austrije/makedonije. Zena se odusevila ukusom ljute paprike i kako mirise pa za 5e kupila 6kg i teglila za srbiju! Ja se primio na italijanski conad pa sam sprzio bukvalno 100€ na kremove/cokoladice/gvancale/pelat i ostale gluposti... Jurio sam italijanski krem koji je takovo nekad pravio po licenci ali nisam ga nasao nego neki drugi koji je dosta losiji.

Ono sto je jedina tamna mrlja puta je narativ da smo mi srbi ubice a koja se ispoljava razno raznim spomenicima i simbolima sirom grada. Ameri spasioci pa tako imaju bil klintonov bulevar, njegov spomenik i sliku preko citave zgrade od 20 spratova... Uz tu i tamo poneke albanske zastave po izlozima.

Bas nam se svidelo i lepo smo se odmorili iako sam radio kao konj! Ljudi su vecinom mladi i ljubazni a vratili su mi i telefon koji sam zaboravio u buregdzinici! Nema stresa, sve je lagano i opusteno i sve moze jedino sto kartice ne primaju svuda (primaju u svim vecim marketima). Sledeci put idem autom pa cemo obici neka mesta na severu i jugu. U autobusu sam pricao sa dva lika i pomenuli su mi da bi trebao obici sar planinu i otici do prizrena ali bez tenka! Jedino sto je bilo smor je temperatura koja je isla do 38 tako da ako bi neko da ide probajte da izbegnete jul/jul/septembar!

FATA vs Tuđman, viđeno danas 👀

...

Link to comment
Share on other sites

On 7/23/2023 at 10:28 AM, FATA said:

Ja se primio na italijanski conad pa sam sprzio bukvalno 100€ na kremove/cokoladice/gvancale/pelat i ostale gluposti... Jurio sam italijanski krem koji je takovo nekad pravio po licenci ali nisam ga nasao nego neki drugi koji je dosta losiji.

Conad kod nas imaš u Aromi, osim ako ne misliš na to da je tamo mnogo povoljniji pa si kupio mnogo više stvari.

Naravno što veću aromu nađeš to ćeš imati veću ponudu, mislim da je jedna od većih na staroj okretnici tramvaja na bulevaru gde su oni outleti sportvisiona i čega već, pa prekoputa.

On 7/23/2023 at 10:28 AM, FATA said:

Nasih proizvoda bukvalno da i nema,

ovo me dosta čudi jer znam iz priče sa lokalnim proizvođačima da se dosta izvozi dole, ne mislim samo ono plazma i to najpopularnije već i manje poznati proizvođači, na kraju krajeva ne bi onoliko naši kukali dok je bila ona carina od 100% na naše proizvode pre koju godinu. naravno da guraju više ove iz albanije i makedonije, ali i tu ima "dovijanja" - naši prave firme tamo pa onda samo prebace na Kosovo kao "iz makedonije" a ustvari domaći proizvod. No toga je i uvek i bilo.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Lucky said:

Conad kod nas imaš u Aromi, osim ako ne misliš na to da je tamo mnogo povoljniji pa si kupio mnogo više stvari.

Naravno što veću aromu nađeš to ćeš imati veću ponudu, mislim da je jedna od većih na staroj okretnici tramvaja na bulevaru gde su oni outleti sportvisiona i čega već, pa prekoputa.

Nisam znao za aromu, mislio sam da je u rangu amana pa sam je izbegavao. Uzeh malo pre da pogledam sta imaju od programa na internetu i nije bas najsrecnije resenje. To je tipa nesto kao italijanska premija sa lidl prozivodima 🙂 Ja sam ovamo uzeo bas dobre kremove i proizvode koji nisu nesto skupi nego sam uzeo dosta, ali ocigledno nedovoljno. U prvih nedelju dana je stradalo 400g nduje, 2 krema od 200g koji imaju 45% lesnika, neki sirevi, gvancale i jos neke cokolade od djanduje. Sad mi je auto top pa ako budem isao do pazara na neku utakmicu samo cu da se spustim u nabavku!

9 hours ago, Zwerko said:

Izvozi se dole uglavnom podrazumeva Kosovsku Mitrovicu i delove gde zive Srbi, ne Pristinu. 

E i da, ovo sto zverko kaze. Verovatno se izvozi na sever gde nisam bio. Sto se pristine tice kazem ti, samo dijamant margarin u tipa tempu/maksiju i voda rosa/prolom koje ima na svakom koraku a koje sam zaboravio da pomenem.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, FATA said:

Nisam znao za aromu, mislio sam da je u rangu amana pa sam je izbegavao. Uzeh malo pre da pogledam sta imaju od programa na internetu i nije bas najsrecnije resenje. To je tipa nesto kao italijanska premija sa lidl prozivodima 🙂 Ja sam ovamo uzeo bas dobre kremove i proizvode koji nisu nesto skupi nego sam uzeo dosta, ali ocigledno nedovoljno. U prvih nedelju dana je stradalo 400g nduje, 2 krema od 200g koji imaju 45% lesnika, neki sirevi, gvancale i jos neke cokolade od djanduje. Sad mi je auto top pa ako budem isao do pazara na neku utakmicu samo cu da se spustim u nabavku!

ne znam šta ima na sajtu ali conad proizvodi su conad proizvodi 🙂 

imaju i taj sa puno lešnika, za đanduju pojma nemam.

imaju i ona "peciva" i kekse konadove itd. 

šta drugo ima u aromi ovako ne znam baš, svrati u neku pa vidi!

Link to comment
Share on other sites

Hocu bacicu oko kad budem prolazio pored te na bulevaru!

15 hours ago, Lucky said:

ne znam šta ima na sajtu ali conad proizvodi su conad proizvodi

jeste samo si previse bukvalno shvatio ili nisi dobro skapirao moje odrazavanje! 🙂jeste konad konad, ali kad sam zprzio kintu sprzio sam je na italijanske proizvode koje konad prodaje, a ne na konad proizvode u konadu koje konad prodaje!

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Hocu bacicu oko kad budem prolazio pored te na bulevaru!

jeste samo si previse bukvalno shvatio ili nisi dobro skapirao moje odrazavanje! 🙂jeste konad konad, ali kad sam zprzio kintu sprzio sam je na italijanske proizvode koje konad prodaje, a ne na konad proizvode u konadu koje konad prodaje!

aaaaaa, ima Konad kao retail lanac na Kosovu, nisam te skapirao. Mislio sam da pričaš samo o Konad proizvodima koji se mogu naći u drugoj radnji a ne da ima Konad. moja greška!

U tom slučaju se nadam da si kupio Pernigotti 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 7/31/2023 at 9:30 AM, Zwerko said:

Izvozi se dole uglavnom podrazumeva Kosovsku Mitrovicu i delove gde zive Srbi, ne Pristinu. 

a pa zapravo i dalje važi ona zabrana uvoza robe iz Srbije, nisam ni znao da je to na snazi.

ima proizvoda i dole u Prištini iz Srbije, ali očigledno trenutno ne baš 🙂

mislim video bi Fata makar plazmu što se kaže!

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, FATA said:

Bice da zajebavam, ali samo ovaj jogurt od 2.8 jurim 🙂 redji/gusci su neka nova izmisljena sranja koja ne priznajem u jogurt 🙂

 

ne zajebavaš, otkud znam 'de je normalni možda je tu negde, sakriven! videh samo da ima šabački pa opalih sliku, nisam ulazio u detalje!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, togFU said:

apsolutno se slazem! na koju foru su uspeli da policu popune samo tim sranjima a da nema normalnog?

na foru kombinacije samog retailera koji ima neki svoj fazon a onda i merchandisera koji dođu pa slažu kako oni misle da treba, i onda je rezultat to da ne možeš da nađeš proizvod koji hoćeš kad odeš u prodavnicu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...