Jump to content

Koji stampac?


fuse.buca

Recommended Posts

Pozdrav raja,

koji stampac biste preporucili za "kucnu" upotrebu, tacnije svakodnevno stampanje faktura, porudzbenica i tako to na tu temu? Okvirni budzet je 300e, ono sto sam uspeo da pronadjem na netu je da su favoriti laserski stampaci. Ali sigurno da ovde ima ljudi koji se razumeju i bolje poznaju materiju. Svaki savet je dobrodosao. P.S. Idealno bi bilo da je stampac nov...

Unapred zahvalan na predlozima!

Link to comment
Share on other sites

Daj malo nekih više informacija - tipa da li treba da se kači na mrežu, da li treba da ima štampu u boji, da li je bitno skeniranje dokumenata, koliko je okvirni mesečni obim štampe, jel to 20 ili 5.000 strana? Ono što je sada interesantno jesu ink-jet štampači sa "tank" sistemom, gde su zaista ekonomični, čak i više od lasera, a lako se dopunjuju i nemaju onu foru "mora original kertridž", plus nude štampu u boji ako ti je to bitno. Svakako je laser bolje rešenje ali ukoliko ne štampaš puno ne mora biti, a plus ako hoćeš štampu u boji. 

Moje relativno skorije iskustvo sa štampačima koje smo uzimali za firmu - prvi je ink-jet taj sa tankom neki HP 510 uzet pre jedno 3-4 godine (sad vidim da je aktuelan neki 515 za ispod 200 eur) i što se tiče ekonomičnosti je neverovatan, mislim da do sada nismo nijednom dopunili tankove, a kao trebalo bi da može da odštampa 6000 strana u boji i 8000 crno belih, sa te strane stvarno prezadovoljan. Mane su to što je realno sporiji od lasera, što nema ADF za skeniranje dokumenata nego mora ručno, i što je nešto drndao sa bežičnom mrežom (mada je to moguće i do samog rutera, nisam 100% siguran). Onda smo uzeli neki HP MFP 428fdw laser koji jbg košta oko 500 eur, ali je zato baš mama i tata - štampa ultra brzo, skenira i štampa dvostrano, skenira na mrežne foldere, štampa sa telefona, šta hoćeš, za kancelariju bukvalno idealno, ako izuzmemo što nije u boji. I sad zapravo koristimo ovaj stari kad treba nešto u boji a novi za sve drugo. 

Ima i sasvim pristojnih lasera u tom rangu 300 evra, samo je pitanje šta ti konkretno treba. 

 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

+1 za HP laserski model što Zwerko pominje.

Ali ako ti je "svakodnevno" 5-10 stranica dnevno, komotno uzmeš HP 107A za <100€ i ne razmišljaš. Taj štampač iz serije koja je zlatni standard za kućnu kancelariju, i koji će ti trajati bar 10.000 strana.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

@Zwerko @Jose Jimenez

Bilo bi lepo ako moze da se nakaci na mrezu, idealno da moze da se stampa sa mobilnog/tableta. Mora biti all in one (stampac, kopir i skener), e sad za boju ako se uklapa u budzet to je samo plus. Vezano za obim stampe - recimo svakodnevno 10-20 stranica. Nekad se ne stampa svaki dan, zato sam mislio da je laser bolje resenje od ink-a (jer na netu neki ljudi kazu da bi ti ink jet trebalo da stampaju bar po jednu stranicu svaki dan). Poslednje ali nikako najmanje vazno - da bude iole jeftin za odrzavanje.

Evo nekih koji su mi zanimljivi a na konto toga sto sam procitao na netu:
https://www.bcgroup-online.com/laserski-stampaci/brother-hll2352dwyj1-125209?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_1_pp

https://pcpractic.rs/catalog/product/view/id/77370/s/hp-stampac-m255dw-7kw64a-kolor-laserski-a4/?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_1_pp

https://www.itsvet.com/stampac_brother_hl_l3210cw-pdaa1-45.i?id=1489

https://www.itsvet.com/stampac_hewlett_packard_neverstop_1000w_4ry23a-pdaa1-45.i?id=1569

https://www.tempo-tehnika.rs/artikal/kyocera-ecosys-p2235dn-laser?utm_source=eponuda.com&utm_medium=product_price_click&utm_campaign=Eponuda.com&utm_term=es_0_1_pp - ovaj je mozda najveci favorit za sada, mislim bar po onome sto pise na netu 😄 


P.S. I ti ink-jet stampaci sa "tank" sistemom dolaze u obzir ako ne stoji ovo da moraju skoro svakodnevno da se koriste...

Edited by fuse.buca
Link to comment
Share on other sites

Napisao si da mora biti all-in-one štampaš a sve koje si linkovao su obični štampači bez skenera 😄 Kolor laser bih svakako izbegao (m255dw u tvojim linkovima) jer je skupa zamena kolor tonera. U suštini koliko kapiram nije ti preterano bitna štampa u boji tako da bih ipak pre preporučio laser, a s obzirom da nije veliki obim štampe ja bih rekao jedan od ova dva modela (ja lično preferiram HP, Kyoceru sam koristio baš davno i bila je ok ali je to bilo pre 10+ godina, Brother nisam pa ne mogu ništa da kažem o njima)

Hp laser mfp 135w - ovaj se na mrežu povezuje wireless što se meni nije pokazalo kao idealno rešenje, ali je moguće da je i do mog rutera. Svakako se povezuje i preko USB-a

Hp laser 137fnw - ovaj je nešto skuplji ali zato ima faks (!) koji ti naravno nikada neće trebati, međutim ima dve zapravo dobre karakteristike, jedna je da se povezuje i preko LAN kabla, a druga je da ima ovaj auto document feeder gore koji je majka mara kada se skenira neka dokumentacija i sl, meni baš znači na primer, ali ne mora biti slučaj svima. 

Ovo su modeli za malu kancelariju, iako mi ove prve cene s eponude deluju sumnjivo kapiram da su realno oko 160 i 200 eur a trebalo bi da ti pokriju te neke osnovne potrebe u skladu sa obimom štampe koji si naveo. 

  • Downvote (-1) 2

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kao sto sam i rekao, gore su linkovani neki koji su zanimljivi a preporuceni od strane prijatelja po imenu Google 🙂

Ako gledamo odrzavanje, m255dw sa cipom kosta 8400 a za 135w i 137fnw 6200 i to za 1000 stranica. Ova Kyocera zamenski je 1075 dinara za 3000 stranica 🙂 Odlucih da ce biti crno beli, kao sto kazes kolor mi ne treba ( a i procitao sam da su ink-jet bolji kad se radi stampanje u boji).

Link to comment
Share on other sites

Mi imamo ovaj HP što je linkovao Zw gore, samo nisam u firmi da proverim tačnu oznaku a to baš ne mogu da zapamtim, ali moram reći da šljaka baš dosta dobro i ne baguje se toliko kao ostali koje smo imali. 

Ispostavlja se da definitivno u skladu sa budžetom tako će i da radi. Par puta smo probali te neke od 200-250e da koristimo i to je sve polu-rešenje, odjednom prestane da radi na mreži, guta papir itd. Standardni štampač iz pakla scenario.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ako neko zna oko printera to je KRUKO, a on kaze da se uzme polovni neki HP LaserJet 1015 jer nema chip za one provere tonera vec iste reciklujes ko gospodin i stampas do smrti... sam stampac isto robustan, jednostavan..... poslusah ga, kupio bas taj polovan i evo 2 godine se printa na kile bez problema....

  • Like +1 1

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ја сам у САД користио неки Бро модел, није био скуп. Радио 3 или 4 године уз 2 замене тонера. Колико знам и даље ради. Не знам да ли има чип јер нисам никада допуњавао тонер или шта већ, али радио скорз ОК. Са подешавањима за уштеду тонера можеш да штампаш огронму већину ствари која је савршено читљива и употребљива.

  • Like +1 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imal' ko, tipa @kruko da preporuči neki servis za štampače?

Izgleda da je Samsungu CLP-300 otišla "elektronika" jer je mrtav, a nemam nikakav događaj da povežem sa tim. Radio je normalno kad sam ga poslednji put koristio a htedoh danas nešto da ištampam i mrtav skroz - ne reaguje niti može da se uključi. Možda ga je napon "sredio" ali ne sećam se nekih nestanaka struje itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...