Jump to content

(Potencijalna) Kupovina eliptik trenažera


Recommended Posts

Koji biste eliptik trenažer ("kros") preporučili, ako imate iskustva sa tim stvarima, da je neki dobar odnos cene i kvaliteta?

Nov ili polovan ako tu ima varijanti gde je bolji polovan od novog (kao što znam ima kad su laptopovi u pitanju, recimo :D )

Nisam nešto za trake za trčanje, jer kontam da je eliptik dosta bolji za kolena i slično, plus radi celo telo, ovo ono.

Prebacite slobodno u neki drugi deo foruma ako mu je tamo mesto.

 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ja bih prvo postavio pitanje koliko si često koristio te trenažere? U smislu jesi li išao u teretanu pa ih koristio nekoliko puta nedeljno u kontinuitetu mesec-dva? Zašto to pitam - najčešće ljudi kupe trenažere i posle par treninga to krene da skuplja prašinu iz prostog razloga što ti treba ekstremna motivacija za vežbanje samo na jednom tipu trenažera, prosto je smor posle nekog vremena.

Kao reakciju na to imaš kompanije kao što je na primer Zwift koji "gejmifikuju" vežbanje prepravljajući trenažer za bajs ili traku za trčanje u neku vrstu online takmičenja. Za bajs je to još ekstremnije jer imaš varijante pametnih trenažera koji mogu i da menjaju silu otpora pa da na taj način simuliraju uspone na primer, a za trčanje je uglavnom dovoljno i da samo kupiš dodatke za patike koji te onda registruju u aplikaciji. I onda trčiš ili voziš bajs protiv nekoga, daje ti trening planove i slično pa samim tim ima mnogo više smisla i mnogo je zanimljivije nego sam sa sobom. Čak postoje i ozbiljna online takmičenja. E sad mislim da eliptical tu ne spada jer to nije nikakav smislen sport 😄 

  • Like +1 1
  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Koristio sam u teretanama, definitnvno mi bolje leži od trake za trčanje...

Teretane mi daleko (selo!), preskupo davati za članarinu i voziti se tamo vamo, i previše vremena uzima priprema, vožda, kurci palci... 

Sinusi i grlo ekstremno osetljivi na bicikliranje ili trčanje pri iole hladnijem vremenu, pretvore se u slavinu pokvarenu odmah :(

Zato mi je palo na pamet da probam pomoću neke kućne varijante ne postati svinjom tokom ove zime, to o motivaciji nisam toliko razmišljao, jbeme ga, valjda će ići to :D

Edited by millanče

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, millanče said:

plus radi celo telo, ovo ono.

 

 

Meni nije jasan ovaj deo tbh 😄

 

Kada radim EMOM/AMRAP/HIIT trening dosta dobro mi se pokazao air bike ili rower (koji rade po istom principu). Mozda je zajebanije u pocetku, ali svakako mozes vise da postignes na duze staze nego sa tim trenazerom imho

  • Upvote (+1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alfa said:

Meni nije jasan ovaj deo tbh 😄

 

Kada radim EMOM/AMRAP/HIIT trening dosta dobro mi se pokazao air bike ili rower (koji rade po istom principu). Mozda je zajebanije u pocetku, ali svakako mozes vise da postignes na duze staze nego sa tim trenazerom imho

Eliptik, navodno, vežba celo telo, a ne jebe kolena, zato mi je primamljiv 🙂 znam iz teretane da su me traka i bicikl ubijali u pojam, a ovo mi bilo zanimljivo, tačno se plašim da bi traka i bajk brzo smorili ovako kako je laki upozorio, a ovo možda i ne bi.

Airbike i rower mi je dans drug pokazao i preporučio da je predobro, nažalost videh da se kreće oko k eura, ili tako nesto? Ajde da definišem okvirno budžet, može li se šta pristojno uzeti u 30-50k din? 

 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ja se ovde slažem u potpunosti - nemajoj davati 300-500 eur na nešto što nisi 100% siguran da ćeš koristiti. Bolje uzmi sa kupujemprodajem neki za 100 eur polovan, uglavnom su korišćeni ono po par sati bukvalno, vidi da li ti to ide, odgovara, šta ti tačno treba pa na osnovu toga doneseš odluku o boljoj opremi. Takođe bih preporučio da uzmeš makar neki onaj smart band ili smart sat jer na osnovu njega možeš pratiti puls kao najjednostavnije merilo opterećenja pa planirati treninge u tom smislu. Postoje i trenažeri koji to imaju uključeno u ručke, ali su oni naravno skuplji a tu se vraćamo na stavku jedan. Samo nemoj uzimati neke noname kineske proizvođače tih satova i sl jer neki od njih stavljaju bukvalno senzore koji random "pokazuju" puls. 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, togFU said:

Kao sto su ti vec napisali, preko 80% ljudi kupi pa batali posle mesec dana, posle sluzi za kacenje vesa... iz cega sledi da mozda razmislis o kupovini polovnog, MALO koriscenog (ali stvarno) trenazera ovog tipa

100 posto sam siguran da će me traka ili bicikl smoriti baš tako kako kažete, jedina opcija kojoj ima smilsa da dam šansu je nešto poput eliptika, on možda smori, a možda i zaživi, ne vidim svrhu da ne probam.

@Zwerko imam odavno Huawei Watch GT2 ;)

I generalno imam veliki problem sa kupovinom najjeftinije nove stvari, najviše vođen iskustvom sa laptopovovima, kakvo sranje se tu dobije, i koliko je neki i 5 godina star polovan laptop bolji i trajniji od ovih novih jeftinih. Naravno, laptop je jedno, a ovo su stvari o kojima nemam pojma, zato i pitam ovde, u nadi da ima neki stručnjak :) 

Ima li neko neki konkretan predlog šta novo ili polovno uzeti, da se njemu ili ekom koga zna dobro pokatzalo i poslužilo, itd?

 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, togFU said:

 preko 80%

moar like 97%

da je lako nekoga odgovoriti od ove kupovine ne bi ni statistika bila takva :tf: 

step 1 - priznas sebi da si lenjo govedo koga mrzi da vezba

step 2 - uzmes p90x ili bilo koji fitness kucni program i probas da se drzis njega 3 meseca, i prilagodis ga tako da ti ne bude previse tezak, ali izguras 3 meseca

step 3 - ako uspes ovo, tesko da ces resiti da kupis bilo kakvu spravu - ako ne uspes ovo, zasto mislis da ce sprava da ti pomogne 😄

Link to comment
Share on other sites

Reki mudro zbori.

Ja imam problem sa bilo kakvim aktivnostima napolju (po vetru bilo kakvom) i dugo vremena nisam mogao da se nateram da trcim a da nije na traci. Glava i usi odmah krenu da me bole. Onda sam u nekom trenutku pre par godina kupio dobru kapu i nesto "opreme za trcanje" i sad zimi lagano trcim na ispod nule uz prilicno zajebane vetrove.

Sve sam ovo napisao da bih rekao da mozda jednostavno nisi lepo opremljen/obucen za trcanje(ili bilo koje druge aktivnosti) po losem vremenu i to te onda odbija. Imaju sad svakakve kape i face maske koje bi ti bile prilicno jeftine da probas.

Na kraju, ono sto reki rece, ako neces da istrajes 3 meseca u kontinuitetu, pomiri se da ces biti okrugao i nemoj trositi pare i vreme.

  • Like +1 1

.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, jasamnepismen said:

Reki mudro zbori.

Ja imam problem sa bilo kakvim aktivnostima napolju (po vetru bilo kakvom) i dugo vremena nisam mogao da se nateram da trcim a da nije na traci. Glava i usi odmah krenu da me bole. Onda sam u nekom trenutku pre par godina kupio dobru kapu i nesto "opreme za trcanje" i sad zimi lagano trcim na ispod nule uz prilicno zajebane vetrove.

Sve sam ovo napisao da bih rekao da mozda jednostavno nisi lepo opremljen/obucen za trcanje(ili bilo koje druge aktivnosti) po losem vremenu i to te onda odbija. Imaju sad svakakve kape i face maske koje bi ti bile prilicno jeftine da probas.

Na kraju, ono sto reki rece, ako neces da istrajes 3 meseca u kontinuitetu, pomiri se da ces biti okrugao i nemoj trositi pare i vreme.

NIje to, problem je, precizno, čim počnem da udišem taj hlaniji vazduh, a zagrejem se i ubrzam disanje, odu sinusi i grlo u krasni. Nije meni spolja hladno i hladan vazduh problem, već kad počnem da udišem isti :) Ne verujem da ima oprema koja će da mi zagreje vazduh pre udisanja :D

@reki što da ne, ako je indoor to izvodljivo u narednim mesecima. Šta mi treba za takvo nešto, imaš neki link, nešto?

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, jasamnepismen said:

Nikad nisam probao ali sam vidjao ljude sa balaklavama ili necim slicnim preko lica. Sigurno ti nece ugrejati vazduh ali ce biti prijatnije za disanje.

 

ja ovde cesto vidjam zene sa balaklavama, ali uopste ne trce

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, millanče said:

@Zwerko imam odavno Huawei Watch GT2 😉

A pa onda si ok opremljen sa te strane 🙂 Što se eliptikala tiče tu rekoh nemam nikakvog iskustva ali opet predlog da za početak uzmeš neki jeftiniji pa da posle upgrade ako se ispostavi kao dobro rešenje. 

E sad što se vežbanja na otvorenom kad je hladno tiče tu imam solidno sugestija s obzirom da aktivno vozim bajs kada su temperature i ispod nule i da mi to načelno nije problem i po nekoliko sati uz ok opremu. Nije to baš isto kao trčanje, ali je u nekom smislu i izazovnije u jer je vetar značajno veći problem. U tom smislu za zaštitu lica i glave ti jako mogu pomoći i ove balaklave što pominju drugi, ali i kad je baš hladno klasične one skijaške maske. Ja sam recimo kupio ovo GOREWEAR Grid - Multifunctional Scarf tanjeg čuda i boljeg za hladno vreme nisam video i meni je vrh čak i u debelom minusu. E sad ne moraš ti da kreneš sa tim baš skupljim, ima slična stvar u Dechatlonu za 500 dinara koja verovatno radi posao. Suština je da ti šal pravi tu barijeru između hladnog vazduha i tvojih usta a da ipak prolazi dovoljno kiseonika. I naravno uz aktivno vežbanje ćeš to sigurno baš da izbalaviš i slično, ali s druge strane neće da te bole sinusi, možeš za početak pokušati po malo pa videti kakvi su rezultati. Moja logika je da je bilo kakva aktivnost na otvorenom, čak i kad se vazduh raspada kao kod nas ipak bolja i zanimljivija od trenažera. 

  • Like +1 2
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 10/18/2022 at 11:22 PM, Zwerko said:

...

Neko ti redom lupa minuse, ja nisam :D al baš baš mi ne treba vežbanje po hladnom, niti instrukcije kako da to izvedem, jer mie je zdravstevni problem i rizik, ne znam kako to i na koji način još da iskomuniciram :(

Ovo rekijevo sam malo proučio, vrhunska je to stvar, ali sam sstekao utisak da mi treba nutricionista, lični kuvar, lični trener i teretana da bih prvo razumeo, a posle i ispratio to sve :D 

Elem, zagrizoh, kao i tamo qwerto "nemoj asusa" - uzeo asusa, iskočila je neka kao promocija za neki eliptik u intersportu, nije najjeftinij, već neki kao robusniji i skuplji XT600, poručio sam, videćemo šta će biti od svega toga. Ako postane vešalica za višak odeće, biće u Ogalsi u pola cene :)

  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, millanče said:

Elem, zagrizoh, kao i tamo qwerto "nemoj asusa" - uzeo asusa, iskočila je neka kao promocija za neki eliptik u intersportu, nije najjeftinij, već neki kao robusniji i skuplji XT600, poručio sam, videćemo šta će biti od svega toga. Ako postane vešalica za višak odeće, biće u Ogalsi u pola cene 🙂

ništa, krećemo da brojimo dane :))

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...