Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

За првог нико. Именује монарх. Ценим и трећи је исти или сличан.  Не знам како се постаје градоначелник Лондона.

Edited by overkind
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Monarh već stotinama godina ne imenuje nikoga po svom nahođenju nego imenuje onoga ko ima parlamentarnu većinu, pa je u tom smislu uloga monarha samo protokolarna. Trenutni premijer Engleske je pre toga postao lider Konzervativne partije koja je imala većinu pa je samim tim imao i većinu u parlamentu inače ne bi bio ni bio imenovan od strane monarha. A da bi uopšte bio tu je izabran na direktnim izborima za parlament, imenom i prezimenom u Jorkširu. Slična priča i sa prvim ministrom Škotske, izabran u Glazgovu i to kao jedan od najmlađih članova parlamenta ikada. Posebno je zabavno što su obojica članovi desničarskih, nacionalnih, stranaka 🙂

A gradonačelnik Londona se bira na direktnim izborima, opet imenom i prezimenom i pobedio je sa ozbiljnom razlikom. Doduše on jeste laburista što bi bila neka centar-levo pozicija u većini Evrope. 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 4

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ma prosto poture partije koga smatraju da u tom trenutku treba (ili nemaju bolju opciju) i onda se tu narod ništa ne pita osim što su tu stranku izabrali.

Ovi gurnuli onu nesretnu Liz posle Džonsona koja je kao pobedila unutar stranački i onda došla da ubije kraljicu i ode :)) i onda proglasili ovog što je bio "druga pratilja".

mislim da nikoga od njih zapravo narod nije birao već su glasali za stranku a ovi nisu hteli da idu na nove izbore ofc 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mislim da malo previše gledate iz naše perspektive - konkretno u UK se članovi parlamenta biraju na direktnim izborima, tj neko tamo u Jorkširu mora da zaokruži gospodina Rišija Sunaka, tj ne samo neko nego većina te izborne jedinice da bi postao član parlamenta pa kasnije ministar, premijer i sl. Edit: I samo kad smo već na rasnim teorijama tamo gde su Rišija birali od 2015. pa naovamo, tj u Severnom Jorkširu, žive 96% belci, 2% Indusi/Pakistanci i još nešto malo ostalih, dakle nisu ga birali "njegovi", na poslednjim izborima je dobio 63%. 

Druga stvar je naravno partija i koga oni biraju za lidera, a koji ako imaju većinu u parlamentu postaje premijer. I tu naravno da ima lobiranja, političkih mućki i slično kao i svugde, ali ako pogledamo objektivno dva prethodna premijera iz te stranke su bili Boris Džonson i Liz Trus. Ako bih imao izbor između njih troje meni lično Indus deluje kao zapravo dosta bolji kandidat.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 4

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Opa dule, jeftino se vozite opet!

Quote

 

Од понедељка (1. мај) у Немачкој се може користити месечна карта од 49 евра која важи за било који градски и регионални превоз.


 

Nije loše ovo čak i za turiste, ko ima nešto od i do aerodroma plus da cepa po gradu, može da bude isplativo.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, evgeniy said:

tehnički cena kao ovde, propada ta Evropa čim nemaju ni za prevoz! 

i ne samo to nego nemaju para da kupe, kažu mnogo je manje interesovanje nego prošle godine kad je bila 9 evra!

tako da i ovako jeftino pa nemaju da kupe!

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ZOLA said:

Ljudi se ne slazu sa tvojom konstatacijom ocigledno - ima vise pozitivnih reakcija nego postova!

u pravu si, moraću da razmislim na tu temu!

sto posto su svi opravdani plusevi zbog kvalitetnog sadržaja!

da me ne mrzi da se bavim time, verovatno bi se to istraživanje lako završilo sa 3-4 individue koje klikću!

Link to comment
Share on other sites

Већ смо причали о минусима и плусевима, што јавно што мање јавно. Ја са слажем с овим што је Шпанац рекао. Ово није ничији кфански сто нити гајба. Ово је потпуно отворен јанви форум где може да се региструје ко хоће и да пише. Чињеница да мени неко не лежи, не слажем се с њим, или њом или нешто слично не значи да тог неког треба отстранити. Ем има могућност да се неко игнорише ако баш нервира а ако не ради због конфликта са привилегијама 🙂 просто се ручно игнорише или се не разговара и не дебатује с тим неким. Није да неко некоме седи под прозором и дерња се.

На крају крајева, нпр, Мармен не би био Мармен да нико с њим није разговарао, нпр. Лик би сам отишао кад би схватио са сам са собом прича. Нема пажње, нема разлога да буде овде.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je samo zabavna konstatacija gde par moderatora određuje šta je ok, kojih je to par? 🙂 U suštini jedino Laki sada birše/moderira postove, ja sam admin samo na papiru i kad se probudim rano zorom a uleteo je neki spam. A ono kao Lakijev forum pa može da ga uređuje kako misli da treba, što bi se reklo vazda bilo i vazda ostalo. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nema ovde puno neke nauke, prvo ne odlučuju moderatori nego odlučujem ja!

Drugo, dokle god je diskusija koja je normalna i u granicama ja nemam frku sa tim.

U proteklih X meseci obrisao sam desetak postova i to samo kad su bili uličarsko vređanje na najnižem nivou, čemu ovde nije mesto. A imali smo mnogo više od toga i offtopic i problematičnih postova.

Za plus i minus situaciju nemojte da se zavaravamo da u ovako manjem broju ljudi to može da radi - ne može, jer će Reki uvek da ide i klikće minus dok ostali koji su neutralni ili čak pozitivno gledaju na neki posto neće da se sete da daju plus (osim ako nisu kilijeve klinke ili tomine žene :)) i to je normalno i očekivano i primenjivo na svaki segment društva. 

Problem nastaje kada neko prosto smara onelinerima. Ako nekome ne odgovara wot, podsećam da postoji opcija ignore pa nečije postove ne morate ni da gledate.

Sa druge strane onelineri sa istom forom su dosadni i čak i ako nisu direktna uvreda potpuno su off. Zamis' sad dođe Nemke i iza svakog Igorovog posta napiše da voli dečake sa tajlanda ili da je penzioner. Ok je smešno jednom na nedelju dana, ovako bi postalo usiljeno i prosto smaralo.

Ako imate argumentaciju, iznesite je. Ako smatrate da je nepotrebno jer druga strana ne razume ili ne želi da razume, ignore opcija ili minus, sve je to ok, i idete dalje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...