Jump to content

Official RuR Diaspora topic


Recommended Posts

1 hour ago, killYg0r said:

Za koji deo grada bi trenutno rekli da je najbolji za zivot, sta god vama to licno znacilo?

Mozemo i da formulisemo pitanje, da ste prosecni gastos i da se vracate u BG sa kesom, gde bi uzeli stan?

Ja kad dolazim u BG uzmem Airbnb u A bloku. Sve ima, tu je i Delta city, kej, a preko mosta na Adi sam za 10-15 minuta na Banovom brdu gde mi zive prijatelji.

Edited by Neptune

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jose Jimenez said:

Meni je Dorćol super zbog lokacije i zbog izgrađene infrastrukture - ima dovoljno škola i vrtića, ima dovoljno kulturnog sadržaja i za klince i za odrasle, a istovremeno je slepo crevo Beograda pa nema neki sumanuti saobraćaj poput gazele, sajma ili Bulevara NJKVAKP. Kej blizu, Kališ blizu, lako se izvlačim do Brankovog mosta i Pančevačkog mosta, peške do Kneza.

Problem je jedino što je masovni nalet novogradnje, i udžerice se menjaju 4-spratnicama. To će biti masivan pritisak na infrastrukturu - od nedostatka lekara, pretrpanih škola, do nedostatka parking mesta.

Generalno gledano, ako imaš decu ili su ti u planu, mnogo se menjaju kriterijumi šta je dobra lokacija. 

masovni je pritisak već sad. Ja sam po povratku, 2018e skoro dve godine gledao nešto na Dorćolu da uzmem za sebe, novo, i odustao sam, i otišao na Dedinje, jer mi tamo drugar gradi, i apsolutno znam sve šta će biti sa zgradom da ne moram da razmišljam. Dorćol je postao pakao od gužve, plus najužasniji deo je poplava AirBnB stanova i turista koji vuku kofere po zgradama i ulicama dok ne dodju do svog smeštaja. Jebiga, centar grada, postajemo ozbiljnija turistička destinacija i ovo je manje više očekivano

Ovo što Igor kaže ima smisla, i ja cenim da je BW dobra investicija, naročito ako npr pogledate Terraces zgradu, koja je krenula sa cenom od oko 3k evra po kvadratu, a onda se kasnije prodavala za 4-5 (zgrada do kule, gleda direkt na reku, nije prevelika, i neće biti zaklonjena drugim zgradama)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

U Beogradu je sada zapravo relativno veliki problem sa izborom lokacije što ne znaš šta će negde da nikne i da to nema realno nikakvog urbanističkog smisla. Na primer meni su blokovi pored Save tradicionalno bili super kao lokacija, ali već sad su saobraćajne gužve postale poprilično velike, a kada urade IMT sa 17.000 ili koliko već stanova ima da bude pakao (a relativno je izvesno da ne razmišljaju o unapređenju saobraćajne infrastrukture). Isto tako i na Dorćolu, jedna je priča kad je bilo xx mesta tamo, a druga kad naprave naselje od par stotina stanova tamo ispod Beka i slično. Vračar je tek haos, bukvalno u ulici gde je bila firma je 2015. godine to bila jedina zgrada, sad ja mislim da ima jedna samo kuća u celoj ulici, sve ostalo zgrade, a naravno parking mesta nema ništa više, osim nekih garaža gde se silazi liftom za kola i ima 10 mesta na zgradu od 30 stanova. 

Meni je u tom smislu ok bilo recimo neka starogradnja ispred koje ne postoji šansa da ubace nešto, ali sve što mi je do skora delovalo da nema šanse da ubace nešto ipak izgleda da može :) BNV donekle ima smisla, ali bih ja ipak rekao više kao investicija nego kao realno lepo mesto za život. Jer tipa imaćeš tamo jedan park onaj u sredini koji je već urađen na fazon 10.000 stanova, plus će pola grada da ti dolazi tu da se šeta pored reke, starogradnja u Bloku 70 deluje neuporedivo bolje za život makar iz svog džepa platio popravku lifta za celu zgradu :) Plus i tu su sad baš pre neki mesec menjali urbanistički plan za BNV gde se dodatno povećava dozvoljena spratnost i gustina naseljenosti, dakle još gore nego što je sada.... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Zwerko said:

U Beogradu je sada zapravo relativno veliki problem sa izborom lokacije što ne znaš šta će negde da nikne i da to nema realno nikakvog urbanističkog smisla. Na primer meni su blokovi pored Save tradicionalno bili super kao lokacija, ali već sad su saobraćajne gužve postale poprilično velike, a kada urade IMT sa 17.000 ili koliko već stanova ima da bude pakao (a relativno je izvesno da ne razmišljaju o unapređenju saobraćajne infrastrukture). Isto tako i na Dorćolu, jedna je priča kad je bilo xx mesta tamo, a druga kad naprave naselje od par stotina stanova tamo ispod Beka i slično. Vračar je tek haos, bukvalno u ulici gde je bila firma je 2015. godine to bila jedina zgrada, sad ja mislim da ima jedna samo kuća u celoj ulici, sve ostalo zgrade, a naravno parking mesta nema ništa više, osim nekih garaža gde se silazi liftom za kola i ima 10 mesta na zgradu od 30 stanova. 

Meni je u tom smislu ok bilo recimo neka starogradnja ispred koje ne postoji šansa da ubace nešto, ali sve što mi je do skora delovalo da nema šanse da ubace nešto ipak izgleda da može 🙂 BNV donekle ima smisla, ali bih ja ipak rekao više kao investicija nego kao realno lepo mesto za život. Jer tipa imaćeš tamo jedan park onaj u sredini koji je već urađen na fazon 10.000 stanova, plus će pola grada da ti dolazi tu da se šeta pored reke, starogradnja u Bloku 70 deluje neuporedivo bolje za život makar iz svog džepa platio popravku lifta za celu zgradu 🙂 Plus i tu su sad baš pre neki mesec menjali urbanistički plan za BNV gde se dodatno povećava dozvoljena spratnost i gustina naseljenosti, dakle još gore nego što je sada.... 

 

20w.jpg

  • Haha (+1) 2

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 12/20/2021 at 11:58 AM, killYg0r said:

Za koji deo grada bi trenutno rekli da je najbolji za zivot, sta god vama to licno znacilo?

Mozemo i da formulisemo pitanje, da ste prosecni gastos i da se vracate u BG sa kesom, gde bi uzeli stan?

to je odlično pitanje ... ja bih gledao neki deo koji je izgrađen toliko i tako da nema baš puno prostora za nešto novo ... recimo one niže zgradice na savskom keju npr su meni super gotivne - 2-3 sprata, ona privatna dvorištanca, tu ti je reka. Ne znam kako je za parking ali kad god sam dolazio nalazio sam mesto jer valjda baš zato što su niže zgrade. nemam pojma koji je to fazon za gastose tj. dal' hoće to ili mora BNV novogradnja ali ja bih tu pa bih sredio onda gajbu da imam pare kao gastos kako god mi odgovara. 

alternativa bi mi bila Šumice ovaj gornji deo isto sa tim zgradicama od 3-4 sprata i plus su tu šumice i nema puno prostora za gradnju osim ako se ne istripuju pa sruše šumice 🙂 ima tu okolo dosta tih zanimljivih zgrada a kao eto na "vračaru" si.

neke opcije "čistog vazduha" ima onaj fensi deo na vidikovcu blizu  meka sa onim od crvene cigle manjim kućama podsećaju na one na bežaniji sad mi stade mozak kako se zovu. 

BNV je možda ok, ne znam, tu nisam siguran koliko može da izdrži infrastruktura te hiljade stanova tj. ljudi. oni soliteri su ogromni (ne mislim na ove "glavne" već i sporedne). ok, imaš ti tu Vudroa Vilsona, ali čim prođeš malo dalje eto te u Sarajevskoj, Nemanjinoj...

On 12/20/2021 at 11:43 AM, Jose Jimenez said:

Ne kvarimo Migši pitch za West 65 😄

west je ubedljivo najgori i dalje, da ponovim još jednom, koliko nema ničega okolo. sad uz ovaj west65 mall koji se otvorio, ili nije, ne znam, spolja deluje nedovršeno ali videh reklamu u DM-u da su davali popust ovog vikenda za kupovinu :)), malo je kao nešto živnulo...

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Lucky said:

alternativa bi mi bila Šumice ovaj gornji deo isto sa tim zgradicama od 3-4 sprata i plus su tu šumice i nema puno prostora za gradnju osim ako se ne istripuju pa sruše šumice 🙂 ima tu okolo dosta tih zanimljivih zgrada a kao eto na "vračaru" si.

Meni se isto svidja, jer je ostao jos uvek stari duh grada, sa lepim ulicama, kucama i manjim zgradama (ima i raspalih delova i solitera naravno ali gde nema)

Google mape i wikipedia inace kazu da je deo Vozdovca ali svakako je manje vise to to, posebno deo ka juznom bulevaru.

image.png.b726c154f93a56eed977e40942dd12df.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, killYg0r said:

Meni se isto svidja, jer je ostao jos uvek stari duh grada, sa lepim ulicama, kucama i manjim zgradama (ima i raspalih delova i solitera naravno ali gde nema)

Google mape i wikipedia inace kazu da je deo Vozdovca ali svakako je manje vise to to, posebno deo ka juznom bulevaru.

image.png.b726c154f93a56eed977e40942dd12df.png

pa zapravo da, Rada Neimara bi bila granica jer su tu menjali urbanistički plan pre jedno dve god i sad su tu krenuli da grade, pa bih nju možda preskočio, ali ovaj deo levo što je Grčića Milenka i svakako Strumička, Umčarska, ova pored Hotela Srbija etc tu ima baš dosta zgrada plus te od 3-4 sprata zgrade ima ih jedno 10ak praktilčno unutar samih Šumica, imaju i "svoj" parking da kažemo i tako, nije loše. A opet imaš i tržni centar, lidl, vero kome je bitno. I škola i vrtić!

Link to comment
Share on other sites

Po meni je lep Cerak Vinogradi. Do centra 15+min kolima, Ibarska odmah dole, petlja Orlovača za spoljašnji prsten oko Bgda blizu. Dosta zelenila, parkovsko naselje, škola i vrtić blizu, takođe jako bitno da saobraćaj ne prolazi kroz naselje. Imamo mek! 😂 Parking se neminovno puni, ali ima mesta i dalje. Novogradnja prekoputa naselja će nas uništiti, "Vrtovi Ceraka" i slične varijante prekoputa VMCa, takođe prema Rakovici. Gradski saobraćaj i linije korektne, takođe više noćnih linija. 

Košutnjak na dohvat ruke, do Ade brzinski. 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

naravno da ima, dijaspora pita gde da kupi stan kad se vrati u zemlju, nego je Dule ljubomoran jer je on tek otišao :tf: 

  • Like +1 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 12/22/2021 at 6:03 PM, Dule_smor said:

Opet ste mi hijackovali topik, paori beogradski!

 

 

evo, pa ti posle kažeš hijack topic - pa 'de će svi ovi što se vrate da žive, moraju da znaju gde gajbe da uzNu:

Quote

Брнабић: Србија успела да преокрене тренд одлива мозгова
Од октобра прошле године у Србију се из иностранства вратило 92.300 грађана, а већина су високобразовани, изјавила је председница Владе Ана Брнабић на четвртој годишњој конференцији "Таленти на вези 4.0".

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Ahaha kojom manipulacijom su dosli do tog podatka. A mozda su se vratili zbog korona mera kao oni iz Australije!

mislim da će te odgovor razočarati :))

Quote

Премијерка је изнела процену програма "Тачка повратка", а на основу података тима УНДП-а који, како је објашњено, на неформалан начин, кроз Фејсбуков алгоритам за оглашавање прати миграције, односно нето разлику између прилива и одлива из земље.

doduše ajde, ima i ovo:

Quote

 

Истакла је да се сваке године све више грађана враћа у Србију и да је према истраживању Бечког института за међународне односе од 2015. до 2019. године Србија успела да преокрене тренд одлива мозгова.

"Уместо одлива имали смо нето прилив и то висококвалификиваних повратника свих старосних категорија, а пре свега у старосној групи од 24 до 29 година. То је права револуција, то је најбоља гаранција за просперитетну и бољу будућност и квалитетнији живот у Србији", рекла је премијерка на онлајн конференцији на којој је одговарала на питања грађана који су донели одлуку да се врате у Србију или размишљају о повратку.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobio sam poziv za tu konferenciju. Razmišljao sam da li da odem i da je pitam nešto u fazonu "Kako da znam da ako se vratim u Srbiju i napravim uspešnu firmu, da mi je neće oteti Andrej Vučić". Ali samo bih od sebe napravio budalu, kontam.

  • Like +1 1

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...