Jump to content

Rio Tinto


Recommended Posts

Najbitnije od cele priče sa Rio Tintom jeste da ste se setili mene 😄 baš mi laska!

Elem, Vučić je iznova i iznova pokazao da mu je nebitno da li mu je partner Rusija, Kina ili EU sve dok može sa nekim da dogovori svoj ostanak na vlasti i lični profit. Ako treba prizna se na Kosovu šta god da treba, ako treba kupi se rusko naoružanje, ako treba francusko, ako treba dođe LingLong, Zi Đin, litijum, kopa se šta god da treba i za koga da treba da to njemu obezbedi profit. I ne vidim kako će da bude bolje nekom u Novom Sadu u odnosu na nekog u Loznici u kontekstu litijuma, jer će i taj u Novom Sadu za par godina da dobije nekog novog zagađivača koga niko neće a mi ćemo ponuditi povoljno svoju zemlju. 

Međutim daleko od toga da je to njegov najveći uspeh - njegov najveći uspeh je to što većina, uključujući i ovaj topic, na kraju na sve to odreaguje "pa jbg, svi su isti". Ako su svi isti onda ne vidim šta vam je uopšte problem sa litijumom i Rio Tintom. 

 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Zwerko said:

Znači da pošto su svi isti vam je i Vučić i Rio Tinto ok, jer bi i bilo ko drugi uradio isto to. Sasvim legitimno. Ne znam samo šta onda koji kurac uopšte serendate ovde u topicu?

Sent from my 23090RA98G using Tapatalk
 

Au koji spin... Pa bas obrnuto, svi su isti i svi bi prodali i odobrili Rio Tinto (sto i jesu uradili svi?), ali ko kaze da je samim tim to ok?

 

Zapravo ja bih celu ovu pricu u vezu sa Rio Tinto kopanjem odvojio od politickog opredeljenja ako je ikako moguce, jer kontam da postoji i odredjeni procenat ljudi koji su protiv Rio Tinto projekta a glasali su za SNS. Znam, tesko da ce to da se desi, jer tek smo na pocetku price i botovanja, a bojim se i nekih sukoba Vuciceve armije botova vs ostali...

Link to comment
Share on other sites

Svaki vid građanske neposlušnosti je ovde automatski politizovan. Ćuta i ekipa su bili apolitični. Kreni/Promeni je bio apolitičan. Ne Davimo Beograd je bio apolitičan. I kad su se pokazali sposobnim da organizuju proteste, SNS je prekinuo svaku saradnju i napravio od njih političke neprijatelje.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, togFU said:

Zapravo ja bih celu ovu pricu u vezu sa Rio Tinto kopanjem odvojio od politickog opredeljenja ako je ikako moguce, jer kontam da postoji i odredjeni procenat ljudi koji su protiv Rio Tinto projekta a glasali su za SNS.

Pa to je ta fora kod glasanja za stranke - sve je “paketno”. I onda SNS uzme 60% glasova zbog poklona penzionerima, pomoći za covid, borbe za KIM i onda pravdaju rio tinto time kako eto imaju legitimitet narod je to hteo. Nema tu neke pomoći, osim kao Svica da se za svaku stvar pravi referendum. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako da vam sad to saopštim - ali bavljenje bilo kakvim aktivizmom, građanoskom neposlušnošću i sličnim je zapravo bavljenje politikom 🙂 I svako ko pokušava to da odvoji prosto ne sagledava celu sliku. 

Aj da uzmemo najbolji trenutno scenario (za koji su šanse otprilike kao sedmica na lotou) glede Rio Tinta: za dva meseca izađe fazon 2 miliona ljudi na ulice da protestvuje, Vučić kaže "au, zajebao sam baš debelo" i pobegne glavom bez obzira iz zemlje. I šta se onda dešava? Koga vidite da vodi zemlju, ko kaže tom Rio Tintu da nije više dobrodošao?

Ili se prosto nadate da će Vučić da odustane od Rio Tinta ako bude protest a nek ostane na vlasti, šta ima veze? Pošto je to već jednom uradio 😄 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nije baš tako. Uzmi primer izmeštanja romskog naselja ispod Gazele. Đilas je hteo da ih prebaci iza 45. bloka, ljudi protestovali, od plana se odustalo. Nije bilo priče o stranim agenturama, privođenjima na informativne razgovore, medijskog linča itd.

Slažem se da sistemske promene moraju da prođu kroz politiku, ali ne mora i ne bi trebalo svaka tema da se gura u politiku.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zwerko said:

Ne znam kako da vam sad to saopštim - ali bavljenje bilo kakvim aktivizmom, građanoskom neposlušnošću i sličnim je zapravo bavljenje politikom 🙂 I svako ko pokušava to da odvoji prosto ne sagledava celu sliku. 

Aj da uzmemo najbolji trenutno scenario (za koji su šanse otprilike kao sedmica na lotou) glede Rio Tinta: za dva meseca izađe fazon 2 miliona ljudi na ulice da protestvuje, Vučić kaže "au, zajebao sam baš debelo" i pobegne glavom bez obzira iz zemlje. I šta se onda dešava? Koga vidite da vodi zemlju, ko kaže tom Rio Tintu da nije više dobrodošao?

Ili se prosto nadate da će Vučić da odustane od Rio Tinta ako bude protest a nek ostane na vlasti, šta ima veze? Pošto je to već jednom uradio 😄 

mislis - protestuje :tf2:

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zwerko said:

Ne znam kako da vam sad to saopštim - ali bavljenje bilo kakvim aktivizmom, građanoskom neposlušnošću i sličnim je zapravo bavljenje politikom 🙂 I svako ko pokušava to da odvoji prosto ne sagledava celu sliku. 

Aj procitaj ponovo moj pretohdni post - Ja nisam napisao "odvojiti politiku (bavljenje politikom)" nego "odvojiti politicko OPREDLJENJE" i pojasnio na sta mislim, ali ne ti spinujes opet... Ili si glup jebiga, mada mislim da nisi

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, alfa said:

U Valjevu se okupili bez politike, Zverko na aparatima

Тог хуманоида нећу ни да цитирам. Али, ево да му мало трљамо на њушку безобразну:

https://prviprvinaskali.com/clanci/dren/ekologija/sva-resenja-izdata-za-istrazivanje-litijuma-na-teritoriji-srbije-20042022-iz-ministarstva-za-udruzenje-prvi-prvi-na-skali.html

"Prvo rešenje na ovom podužem spisku izdato je preduzeću Rio Sava eksplorejšn 8. juna 2004. godine za izvođenje geoloških istraživanja evaporita u području Jadarskog neogenog basena - područje Loznice, na istražnom prostoru broj 1561."

2004. godina - jedno rešenje
8. jun - Rio Sava Exploration - Loznica
2005. godina - dva rešenja

17. januar - Rio Sava Exploration, proširenje - Loznica
26. septembar - Rio Sava Exploration - Loznica
2006. godina - bez rešenja

2007. godina - jedno rešenje
15. januar - Rio Sava Exploration, nastavak - Loznica
2008. godina - dva rešenja

4. januar - Rio Sava Exploration, nastavak - Loznica
28. avgust - Rio Sava Exploration, nastavak - Loznica
2009. godina - jedno rešenje

15. septembar - Rio Sava Exploration, nastavak - Loznica

2010. godina - osam rešenja

23. avgust - Balkan Gold - Piskanja, Baljevac, Raška
2. septembar - LithiumLi Balkan - Jadarski basen, Loznica
2. septembar - LithiumLi Balkan - Valjevsko-mionički basen, Valjevo i Mionica
27. decembar - Lithium Li Exploration - Raduše, Ub i Koceljeva
27. decembar - Rio Sava Exploration - Osladić, Valjevo
27. decembar - Rio Sava Exploration - Dobrinja, Čačak, Požega i Gornji Milanovac
27. decembar - Rio Sava Exploration - Ježevica, Požega, Gornji Milanovac i Kosjerić
28. decembar - Lithium Li Balkan - Ljig, Lajkovac, Mionica
2011. godina - 19 rešenja

13. januar - LithiumLi Exploration - Kosjerić
4. april - LithiumLi Exploration - Badanje - Loznica
4. april - LithiumLi Exploration - Gorobilja - Požega
4. april - LithiumLi Exploration - Bela Crkva - Krupanj i Osečina
4. novembar - Rio Sava Exploration, nastavak
13. maj - Ultra Balkans - Kragujevac, Topola i Rača
13. maj - Ultra Balkans - Trnava, Kraljevo i Čačak
14. jun - Ultra Balkans - Dudovac-Brajkovac-Belanovica, Ljig, Lajkovac, Lazarevac, Aranđelovac i Gornji Milanovac
14. jun - Ultra Balkans - Koceljeva, Vladimirci i Šabac
14. jun - Ultra Balkans - Lađevci, Čačak, Knić, Kraljevo
14. jun - Ultra Balkans - Preljina, Čačak i Gornji Milanovac
13. septembar - Balkan Gold, nastavak - Piskanja, Baljevac
21. septembar - LithiumLi Balkan Exploration, nastavak - Jadarski basen, Loznica
21. septembar - LithiumLi Balkan, nastavak - Valjevsko-Mionički basen, Valjevo i Mionica
30. novembar - LithiumLi Balkan - Jalovik, Vladimirci
30. novembar - LithiumLi Balkan - Mrovska, Vladimirci, Šabac, Koceljeva
30. novembar - LithiumLi Balkan - Petlovača, Šabac
30. novembar - LithiumLi Balkan - Šatornja, Aranđelovac, Topola, Kragujevac
8. decembar - Ultra Balkans - Blace

2012. godina - 21 rešenje

4. januar - LithiumLi Balkan - Takovo, Gornji Milanovac
3. februar - LithiumLi Balkan, nastavak - Valjevsko-Mionički base, Valjevo i Mionica
6. februar - LithiumLi Balkan, nastavak - Jadarski basen, Loznica
6. februar - LithiumLi Balkan, nastavak - Ljig, Lajkovac i Mionica
7. februar - LithiumLi Exploration, nastavak - Kosjerić
29. mart - LithiumLi Balkan - Kamenica Šabačka, Koceljeva i Šabac (Divci), Valjevo, Mionica, Lajkovac 2
29. mart - LithiumLi Balkan - Lukavac (Divci), Valjevo, Mionica, Lajkovac
29. mart - LithiumLi Exploration - Raduše, Ub, Koceljeva
6. jun - LithiumLi Exploration - Gorobilje, Požega
7. jun - Rio Sava Exploration- Osladić, Valjevo
20. jun - LithiumLi Exploration - Badanje, Loznica
20. jun - Rio Sava Exploration- Dobrinja, Čačak, Požega i Gornji Milanovac
20. jun - Rio Sava Exploration- Ježevica, Požega, Gornji Milanovac i Kosjerić
20. jun - Ultra Balkans - Dudovica-Brajkovac-Belanovica, Ljig, Lazarevac, Aranđelovac i Gornji Milanovac
25. jun - Ultra Balkans - Koceljeva, Vladimirci i Šabac
25. jun - Ultra Balkans - Lađevci, Čačak, Knić i Kraljevo
25. jun - Ultra Balkans - Preljina, Čačak i Gornji Milanovac
12. septembar - Ultra Balkans - Kragujevac, Topola i Rača
12. septembar - Ultra Balkans - Trnava, Čačak i Kraljevo
5. novembar - Balkan Gold - Piskanja, Baljevac, Raška
10. decembar - Balkan Gold - Baljevac, Raška i Kraljevo

Онда је иста екипа, у другој одори, донела друга решења. Исти су.

 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, cali said:

Nije baš tako. Uzmi primer izmeštanja romskog naselja ispod Gazele. Đilas je hteo da ih prebaci iza 45. bloka, ljudi protestovali, od plana se odustalo. Nije bilo priče o stranim agenturama, privođenjima na informativne razgovore, medijskog linča itd.

Slažem se da sistemske promene moraju da prođu kroz politiku, ali ne mora i ne bi trebalo svaka tema da se gura u politiku.

Problem je što je primer previše lokalnog karaktera, plus je iz nekog drugog vremena ako uzimamo etiketiranje učesnika. Problem sa tako lokalizovanim akcijama jeste i što ne uzimaju širu sliku u obzir - da Romi nisu iseljeni u Blok 45, ali su iseljeni u Lipovičku šumu ili Mislođin, samo tamo nije bilo dovoljno kritične mase za protest, problem je samo prebačen u tuđe dvorište. 

18 hours ago, alfa said:

U Valjevu se okupili bez politike, Zverko na aparatima

Mogu ljudi da se okupe, ali to još više ide u prilog onom mom hipotetičkom scenariju gde čak i da izađu milioni na ulice se dobija šta? Kako se rešava pitanje kopanja litijuma? Vlast opet "odustane"? 

16 hours ago, togFU said:

Aj procitaj ponovo moj pretohdni post - Ja nisam napisao "odvojiti politiku (bavljenje politikom)" nego "odvojiti politicko OPREDLJENJE" i pojasnio na sta mislim, ali ne ti spinujes opet... Ili si glup jebiga, mada mislim da nisi

Ok, pogrešno sam razumeo, izvinjavam se. Problem je što mi ta tvoja ideja tek deluje potpuno nerealno. Sad će neka "baba" koju je Vučić poslednjih deceniju ipo ubedio da penziju prima upravo zahvaljujući njemu i koju poslednjih par meseci ubeđuje da će Rio Tinto zapravo da dovede ekonomsko blagostanje u Srbiju da kaže "a ne, kopanje litijuma mi se ne sviđa, protiv ovoga ću da se pobunim". To mi deluje toliko nerealno da ga nisam ni uzeo u razmatranje 😄 

Suština mog stava ovde jeste da se priča sa Rio Tintom ne može odvojiti od promene vlasti u Srbiji, i da mislim da svako ko tako gleda na stvari je ili naivan ili prosto sam sebi pravi neka laka rešenja koja ni najmanje nisu realna. Na to bih čak dodao da je za zaustavljanje priče sa Rio Tintom promena trenutne vlasti neophodan, ali čak ne ni dovoljan uslov. Jer sam poprilično siguran da solidan broj onih sa druge strane političkog spektra bi se na ovu temu ponašali vrlo slično Vučiću i ispoštovali očigledno već postignute dogovore sa Nemačkom, EU ili kime već. Ali se od negde mora krenuti... 

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2024 at 11:40 AM, Dende said:

Stavio sam vise para u budzet nego sto sam iz njega izneo, veruj mi 🙂

Ja pre svega nemam optimizma prema vlasti i kritikujem vlast u Srbiji. Vucic ima 54 godine, jasno je pokazao da ce da preda sve sto Srbija kao drzava ima kako bi ostao na vlasti. Pritom je vrlo vest prodavac i on izvlaci maksimum iz te prodaje. Valjda je svima jasno da je nesmenjiv na izborima niti ce sam otici sa vlasti, tako da je realno da vlada jos 20-30 godina, menjajuci pozicije. Ovo je potpuno objektivna pretpostavka.

"Ludilo i vera" su iracionalne kategorije. Ja postujem svaciju zelju, ubedjenje, patriotizam, sta god. Ako ti je 5 generacija radilo tu zemlju i hoces i ti da je radis, svaka cast.
Ali, ako neko ima decu, a ja imam dvoje na putu, onda valjda treba da postoji i odgovornost za tu decu. Gde ce odrastati, kakve ces im sanse pruziti, u kakve ce ljude izrasti na kraju krajeva. Na zalost, Srbija tone sve dublje i dublje u tom smislu. Neces naci nijednog lika sa balkana koji je otisao da makar u nekoj meri ne zali za mestom odakle je otisao. Nisu ljudi tikve bez korena. Ali opet, objektivno gledano, Srbija je jedno od najgorih mesta za zivot u Evropi.

P.S. Evo sad gledam da ce da razjebu jedan od glavnih gradskih parkova i naprave zgrade: https://n1info.rs/vesti/gradom-vladaju-ljudi-koji-ga-mrze-novosadjani-strahuju-da-je-futoski-park-nova-meta-naprednjackog-urbanizma/ 
Ja imam stan na 5m od tog parka. Ko normalan u danasnje vreme sece drvece i zida zgrade u sirem centru grada? 🙂
Ali tako to ide, prvo ti razjebu park, pa ti naprave trzni centar, pa ti onda mozda neko ubije dete pijan na pesackom i ne odgovara....Sve dok mecka ne zaigra pred vratima.

 

Z me trigerovao, pa sam morao da duvam i trolujem po forumu neko vreme :tf: nisam bio spreman da odgovorim ozbiljnije.

Ja ću ponoviti da je tvoj stav validan i da ga podržavam, samo hoću da ti ukažem na to da nema potrebe da širiš neku negativnost, posebno zato što si digao ruke. Na bilo koji način ako možeš da pomogneš do jaja, iako to ne moraš ofc. Mnogi ljudi iz dijaspore recimo započnu neke biznise u Srbiji.


Meni lično, bez obzira na decu ili ne, život u "potato" zemljama nema bolji kvalitet života. Pre svega bio bih nezadovoljan i nesrećan, ne verujem da takva osoba može normalno da odgaja decu bez obzira na okruženje. Tako da je to tvoje mišljenje subjektivno.

 

Videćmo šta će biti. Ovo jeste svakako veliki test za sve nas. Mi jesmo sami sebi najveći neprijatelji, ali umemo da budemo ludi na pozitivan način. Na kraju, i gore stvari kao narod smo pregrmeli.

  • Like +1 2

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Što reče davno jedan čiča, "za mene je kasno, ovde sam za svoju decu i unuke".

Moj lični stav je da su ljudi, a ne zemlja, najveća vrednost ovog naroda. Dositej, Vuk, Šturm - oni su bili imigranti koji su pomagali narod kako su znali i umeli. Nije mi bitno sa koje strane Drine, Save ili Dunava živiš, sve dok živiš čestito i pomažeš bližnjim svojima.

Zato klince učim da odrastu u čestite i sposobne ljude, da se snađu u životu gde god to bilo, budu srećni po sopstvenim aršinima, i da ostave svet boljim od onog kakvog su ga zatekli.

 

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2024 at 11:06 AM, manson said:

Ko je protiv litijuma, ustaša!

Па ово је сасвим логично!

Пошто су моје племе усташе масакрирале у оба Велика Рата и протерале, апсолутно је логично да сам усташа, пошто не желим да ми униште све природне ресурсе тонама експлозива, киселина и ко зна чиме још литијум! 

🤣🤣🤣🤣

Сви који читају жуту штампу у Србији су потпуни морони!

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

rio tinto tema a vi balavite o futoskom parku, i romima iz bloka 🙂 Uz svo duzno postovanje, sa ciganima se moze ziveti, bez jedno parka lagano... sa rio tintom je pozvoz

u svakom slucaju kako je pocelo sa rio tintom - > https://birn.rs/litijumska-groznica-kako-je-sve-pocelo-i-ko-sve-planira-da-kopa/

I to je to, opusteno imamo lika i njegovog buraza, koji je svo znanje, informacije o resursima koje su razradjivale generacije, je samoinicijativno otisao i predao strancima, za tamo neke pare plate i direktorske pozicije... Ne bih da zvucim preterano, ali to je prosto za metak

Nije rio tinto dosao ovde zbog litijuma, vec zbog svega ostalog. Litijum je samo najzvucnija stvar za balavljenje nad njom, i da se palamudi sa tom informacijom po medijima 

Sve ostalo sto ce izvlaciti je poenta glavna reklo bi se 

 

U svakom slucaju, ovo je nadnacionalno pitanje, vanpoliticko, prosto i jednostavno pitanje opstanka Srbije... moze se protestvovati i blokirati koliko god hoces po manjim mestima, jedino sto moze da donese neku promene je pisljivih 100k ljudi u beogradu od 2 miliona...  to je 5% ?  U Sapcu da izadje 5% to je 4.000 to se najuri i razjuri dok si rekao keks

 

  • Upvote (+1) 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...