Jump to content

EV i Plug-in automobili - pričajte


dovlagsi

Recommended Posts

3 hours ago, cali said:

Quarantine (1994)

to! nešto mi je karantin kao bio u glavi ali ne znam što sam mislio da se ne zove baš tako igra, ali sad kad vidim to je to naravno :))

vrhunska igra, karmagedon posle joj nije bio ni prineti, mada je tipski bio drugačiji 🙂

26 minutes ago, dovlagsi said:

brt njima je i deda bajden predsednik
naravno da može sve tamo, retardi, ono, u kaliforniji je bitno koliko co2 emituje, ali nije frka da ti retard vozi auto-žilet 3 sek 0-60 mph kroz naselje 🤠
a posle vučić vakav, nakav... 🤐

čekamo prve situacije sa auto žiletom, mada možda već ima neki kreš testovi na netu 🙂

Link to comment
Share on other sites

https://www.b92.net/automobili/razno.php?yyyy=2023&mm=12&nav_id=2447959

Quote

Danska policija pozvala je vozače da ne koriste tostere za zagrevanje baterija električnih vozila nakon što je jedan vozač uništio svoj e-automobil i oštetio obližnju kuću u južnom delu zemlje, piše Revijahak.

Uzrok požara je najverovatnije bio toster koji je vlasnik automobila stavio ispod prednjeg dela svog vozila da bi zagrejao bateriju, saopštila je policija.

Požar se dogodio u subotu u Stenlilu, oko 60 km jugozapadno od Kopenhagena. Na sreću, niko nije povređen. Auto je bio parkiran ispod nadstrešnice.

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, manson said:

Uzrok požara je najverovatnije bio toster koji je vlasnik automobila stavio ispod prednjeg dela svog vozila da bi zagrejao bateriju, saopštila je policija.

ovo si lagano mogao i u kometa topic, pošto mi je ovo na nivou onog našeg kralja što je u velkom bratu sipao šerpe vruće vode da ugreje bazen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:))

da nema korporacija i njihovih "zelenih agendi" niko ne bi kupovao EV vozila 🙂

Ulaganje u saobraćajnu infrastrukturu sve više dobija na značaju u Srbiji, a jedini pravi dokazi su nam broj registrovanih električnih vozila. Usavršena tehnologija koja omogućava brže punjenje baterije, manju potrošnju i veći domet, doprinose većem interesovanju za ekološka vozila. Rezultat je i prodaja 24 vozila modela IONIQ 6 kompaniji ALD Automotive za potrebe kompanije AstraZeneca, koja se obavezala da cela flotna vozila bude električna do 2025 godine.

Vozila marke Hyudai IONIQ 6 od sada su sastavni deo voznog parka kompanije i sigurni smo da će i druge ekološki svesne kompanije slediti ovaj primer.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dovlagsi said:

Videh ih već nekoliko, postovao sam ovde onaj beli što ima table BG TESLA 

retko ružna pojava, užasno izgleda. dati tolke pare za to... nzm. kapiram da je uvozniku velika marža pa guraju

da, da, taj tesla je stalno u airport city viđam ga parkiranog, ali ovaj iznad je baš  iz te flote:

hyundai%20ioniq%206%20srb.jpg

evo ga tamo levo jer ovaj skroz desno je iz iste grupe samo je VM a ne VL 🙂🙂

a za marže nemam pojma koliko to utiče u ovoj situaciji, verovatno su prosto dobili direktivu da uzmu EV vozila, poslali zahteve kod ovih što zapravo imaju 10 EV vozila da isporuče (što verovatno nije više od 2-3 dilera 🙂 i onda uzeli najpovoljniju opciju 🙂

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Leonardo DyStopio said:

avtotor-amber-prototype.jpg?itok=B3yGRcnOva krasiva je Avtotor Amber

100 km domet, 80km/h najveca brzina, sav i ceo ruski.

deluje kao neka zbunjena riba, ali mene više interesuje šta mu je sa zadnjim delom, ovo prave kao neko dostavno vozilo verovatno, da uvale njihovoj pošti ili tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

deluje kao neka zbunjena riba, ali mene više interesuje šta mu je sa zadnjim delom, ovo prave kao neko dostavno vozilo verovatno, da uvale njihovoj pošti ili tako nešto.

Pisu da nema zadnjeg stakla, tako da ovaj javni test primerak ispade neki pikap. No, sav je ogroman, jer ima stepenik za ulazak u kabinu. Ne znam, nista mi ije jasno sta su naumili.

Jedno je sigurno: zeznuli su i Maskov Sajbertrak.

Edited by Leonardo DyStopio
Link to comment
Share on other sites

Nikl baterije su veće pa je visok jbg. Moraš da je formiraš, al zato kraće traje 👍

ili ima tajnu prostoriju ispod

On 12/24/2023 at 2:15 PM, f4ts0 said:

Uopste nije ruzan auto. puno

preužasan je uživo, sav je kriv ko neka banana, daje neki nokia 8110 vajb

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

https://cybernews.com/tech/berlin-researchers-hacked-tesla-autopilot/

Three IT security researchers from Technische Universität Berlin (TU Berlin) glitched Tesla’s driving assistant into activating a powerful “Elon mode” and were able to access the company’s secrets, Spiegel reported. Allegedly, all Tesla models are vulnerable to this attack.

With tools that cost around 600 euros, TU Berlin students Christian Werling, Niclas Kühnapfel, and Hans-Niklas Jacob induced a short two-second voltage drop by 560 millivolts and rooted the ARM64-based circuit board of Tesla's autopilot.

The voltage glitch enabled researchers to extract arbitrary code and user data from the system, including cryptographic keys and important system parts, allowing them to reconstruct how it works. Researchers even gained access to a video with GPS coordinates that had been deleted by the previous owner of the vehicle, as it was not overwritten...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, manson said:

https://cybernews.com/tech/berlin-researchers-hacked-tesla-autopilot/

Three IT security researchers from Technische Universität Berlin (TU Berlin) glitched Tesla’s driving assistant into activating a powerful “Elon mode” and were able to access the company’s secrets, Spiegel reported. Allegedly, all Tesla models are vulnerable to this attack.

With tools that cost around 600 euros, TU Berlin students Christian Werling, Niclas Kühnapfel, and Hans-Niklas Jacob induced a short two-second voltage drop by 560 millivolts and rooted the ARM64-based circuit board of Tesla's autopilot.

The voltage glitch enabled researchers to extract arbitrary code and user data from the system, including cryptographic keys and important system parts, allowing them to reconstruct how it works. Researchers even gained access to a video with GPS coordinates that had been deleted by the previous owner of the vehicle, as it was not overwritten...

događaj inspirisan Leave the world behind filmom, evidentno! 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manson said:

B92: Za gašenje požara na Tesli potrošili više od 135.000 litara vode VIDEO http://www.b92.net/automobili/razno.php?yyyy=2023&mm=12&nav_id=2458322

i dalje mi je zanimljivo da nisu našli neki efikasniji način za gašenje te ga dali svim vatrogasnim stanicama da imaju, u fazonu "e gori EV vozilo, uzimaj anti-EV-požar-supstancu".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...