Jump to content

EV i Plug-in automobili - pričajte


dovlagsi

Recommended Posts

Porsche-911_Carrera_GTS_Cabriolet-2025-800-01.jpg.a5ac94b044d193e870d5589e559b2194.jpg

šta znam, meni su kul ovi novi flapsi dole kod GTSa.... već vidim ove sa običnom karerom kako naručuju ovaj branik kod @cityprocar 😁 

sitnice, bzvz mi je što su izbacili analogni obrtomer i stavili ono dugme za start, i naravno to što nema više nigde opcija za manuelni menjač. obična karera sa 400 konja do stotke ide za 4 sek, saaasvim fajn baj mi. 

šta će biti na kraju? 

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dovlagsi said:

šta znam, meni su kul ovi novi flapsi dole kod GTSa.... već vidim ove sa običnom karerom kako naručuju ovaj branik kod @cityprocar 😁 

 

nemam problem sa tim zakrilcima, možda iz mene progovara kompjuteraš 🙂 navikao sam na to, a opet dodaje i neki "SF" vajb ono mech varijanta - dobar je momenat. mimo toga, ovako na prvu, meni sve to deluje kao isti auto već godinama, što je valjda ok 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dovlagsi said:

Porsche-911_Carrera_GTS_Cabriolet-2025-800-01.jpg.a5ac94b044d193e870d5589e559b2194.jpg

šta znam, meni su kul ovi novi flapsi dole kod GTSa.... već vidim ove sa običnom karerom kako naručuju ovaj branik kod @cityprocar 😁 

sitnice, bzvz mi je što su izbacili analogni obrtomer i stavili ono dugme za start, i naravno to što nema više nigde opcija za manuelni menjač. obična karera sa 400 konja do stotke ide za 4 sek, saaasvim fajn baj mi. 

šta će biti na kraju? 

meni se isto ne sviđa start dugme, imam ključ na macanu i okrećem ga, i jako mi se sviđa taj detalj 🙂
za full digitalni displej, očekivano jebiga, i za sam i nisam. A što se tiče odluke, GTS sigurno neću, ne bacaju mi se pare toliko, čekam da vidim razliku u ceni 911 4 i 4S, i naravno da li će S biti hibrid. Videh negde na netu da su po prvi put kod 911 predstavili prvo GTS pa S, jer kažu da se kupci između S i GTS uglavnom odlučuju za GTS. 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u fazonu ko god je izmislio paljenje kola na dugme taj je car 🙂

ok, kod ovog fazona možda ima tu neki sentimentalni nostalgija momenat, ali opet moramo da shvatimo da smo bumeri 🙂

ipak se i oni obraćaju sve više nekoj novoj generaciji koja nema pojma da postoji analogno bilo šta, pa im paljenje na ključ više nije poznat koncept. ono, i na vrata u stanu se ulazi na dugme ili čip već neko vreme.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, dovlagsi said:

Ne ovo je 911 jbg, ne može dugme. Šta je sledeće - staviće ga sa desne strane!? 😁 To je kao da na SMEG frižider staviš veliki LED ekran. Ne ide! 

^ this, ovo je 911, mora ključ. Ali to bez ključa paljenje / keyless entry je bila doplata od 700e :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Highl1 said:

^ this, ovo je 911, mora ključ. Ali to bez ključa paljenje / keyless entry je bila doplata od 700e :tf: 

 

11 hours ago, dovlagsi said:

Ne ovo je 911 jbg, ne može dugme. Šta je sledeće - staviće ga sa desne strane!? 😁 To je kao da na SMEG frižider staviš veliki LED ekran. Ne ide! 

sve ja vas razumem, jasan mi je i koncept i zbog čega smatrate da to mora, ali prosto lagano izlazimo iz ciljnih grupa koje se prilagođavaju nekim novim grupama. 

da, ne gađa nužno 911 klince od 20 godina, ali mora da ih "zahvati", posebno u bogatim regijama, i jednostavno svake godine je sve više mladih a sve manje starih (prirodno) koji su potencijalni kupci. U skladu sa tim idu dalje na prilagođavanje.

Uvek će oni da ostave/naprave neku baš limited varijantu za matorane, kako rekosmo ovde, puriste, koji eto ne vole ništa digitalno pa bi hteli da im auto izgleda kao iz osamdesete, ali to će nadalje biti neki limited.

Link to comment
Share on other sites

pa ne, ne bih se složio, jer klinci i ložači idu da kube lamba ili ferrari ili G klasu, ako gledaš te regije sa bogatom, razmaženom decom ili klincima koji su uzeli pare na kriptu. Čak nema ni puno sportista sa parama koje po ovim ligama petice možeš da vidiš u 911, o npr NBA / NFL da ne govorimo.
Ključ sa leve strane, svi znamo priču, svi će je uvek znati zašto je to tako, čak i sad prilikom predstavljanja su rekli da ok, nemaju više ključ, ali je start dugme moralo da bude sa leve strane

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

To za ključ sa leve strane, je ona Le Man priča, kao za ne znam koji delić sekunde će možda biti brži na startu od onih koji desnom rukom mora da upale auto pa ubace menjač u brzinu? Tada su automobili bili na stazi ugašeni a vozači sa strane, i onda kada počne trka, dotrče do auta, udju, upale i krenu 🙂 Sumnjam da su i jednu trku baš zbog toga dobili 🙂

Ili neka druga priča?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Highl1 said:

pa ne, ne bih se složio, jer klinci i ložači idu da kube lamba ili ferrari ili G klasu, ako gledaš te regije sa bogatom, razmaženom decom ili klincima koji su uzeli pare na kriptu. Čak nema ni puno sportista sa parama koje po ovim ligama petice možeš da vidiš u 911, o npr NBA / NFL da ne govorimo.
Ključ sa leve strane, svi znamo priču, svi će je uvek znati zašto je to tako, čak i sad prilikom predstavljanja su rekli da ok, nemaju više ključ, ali je start dugme moralo da bude sa leve strane

ne pričam o poziciji ključa, već o dugmetu. 

iskreno, ne znam zašto svi nemaju ključ sa leve strane jer je mnogo logičnije da kombinuješ radnje sa obe ruke nego jedna da je dominantna za više aktivnosti, ali to je sad neka druga tema.

slažem se ja da je 911 više "classy" i da će neki ljaljan pre da uzme limenu G klasu, i više ćeš videti "kulturne gospode" u njemu nego u lambu, ali moraju da se prilagođavaju obrni okreni...i ti mladi će postati "gospoda" i njima neće biti jasan normalan ključ jer ga nisu imali u svoje vreme. da je samo do te gospode, verovatno bi imao beli, crni i crveni porše. Ali ono sad već imaš i fluo zeleni, pink i kojekakve, ne mislim naravno aftermarket doterane. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako bih se navikao da mi je kljuc sa leve strane kad ceo zivot palim kola desnom rukom:D

Btw, Pero kapiram da imas garazu na poslu/kuci i da ces uzeti full kasko...al opet jel ti nije frka i cimanje ako neki debil na ulici zakaci auto ili namerno vandalisu pijani klinci.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Dule_smor said:

Ne znam kako bih se navikao da mi je kljuc sa leve strane kad cweo zivot palim kola desnom rukom:D

 

a brate, navikne se čovek, ja sam mislio da će mi mesto za ključ na smartu (kod menjača) biti teško za privikavanje, posebno ako šaltam među automobilima ali da ti pravo kažem mislim da mi se za sve ove godine desilo možda dva puta da sam u smartu probao da ubacim ključ kod volana i to kad sam nešto razmišljao o desetim stvarima.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Dule_smor said:

Btw, Pero kapiram da imas garazu na poslu/kuci i da ces uzeti full kasko...al opet jel ti nije frka i cimanje ako neki debil na ulici zakaci auto ili namerno vandalisu pijani klinci.

ma šta ti znači garaža, to je za "preko noći" - pre ili kasnije moraš da se parkiraš u gradu negde, ili u tržnom centru ili odeš na vikend u hotel negde neki nešto - i onda čak nekad ne mora da bude da namerno pijani klinci hoće da te zveknu nego ono klinac od 7 godina otvara vrata pozadi da uđe / izađe i lupi te o tvoj auto parkiran pored i to 🙂

Link to comment
Share on other sites

Upravo. Prvi put kad dodjoh audijem iz Nemacke u BG i parkirah u garazi na Obilicu, ogrebotina od 10 cm na prednjem braniku. Posle me jos neko sitno ogrebao na zadnjem braniku i tako. Ljudi numeju da voze, ni da parkiraju ocigledno. 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Highl1 said:

Pa nek ga vandališu, radiće kasko i šta da se radi
 

Jel si video opcije zastite u obliku providnog PPF? Posebno ima poentu kad se uzima full nov auto da ga sacuvas u izvornom stanju.

Izbacili su svi zivi vec misljenja inace na YT, carwow, autogefuhl itd

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Dule_smor said:

Upravo. Prvi put kad dodjoh audijem iz Nemacke u BG i parkirah u garazi na Obilicu, ogrebotina od 10 cm na prednjem braniku. Posle me jos neko sitno ogrebao na zadnjem braniku i tako. Ljudi numeju da voze, ni da parkiraju ocigledno. 

pa juče sam video lika u rajićevoj izlazi u rikverc i ne vidi ovog lika iza i zvekne ga, ali sve je bilo kao slow motion jer je izlazio brzinom puža, ali očigledno nije baš imao pregled situacije :))

Link to comment
Share on other sites

Imam jednu slicnu pricu. Vracam ja rentacar auto u SDu pre neku god. I parkirao na jedinom slobodnom mestu u slepoj ulici iza. To parking mesto je nesto krace od ostalih i auto strci mozda 30cm van linije ostalih parkiranih. Zovem lika, on dolazi i seda u auto da proveri sve. U tom trenu zena izlazi u rikverc iz slepe ulice, ja vidim da ce da ocese o rentacar auto, masem i vicem, ona nista ofc i odvali liku branik. Izlazi iz kola i jos ovom kaze, pa gde si ti krenuo, sto ne gledas. On se smeje i kaze, pa gospodjo ja se pomerio nisam. Meni bilo krivo jer sam tako stao, pitam ga jel treba nesto, on kaze ma nista, vi ste predali auto vec, pokrice osiguranje. I tako, csb!

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Imam jednu slicnu pricu. Vracam ja rentacar auto u SDu pre neku god. I parkirao na jedinom slobodnom mestu u slepoj ulici iza. To parking mesto je nesto krace od ostalih i auto strci mozda 30cm van linije ostalih parkiranih. Zovem lika, on dolazi i seda u auto da proveri sve. U tom trenu zena izlazi u rikverc iz slepe ulice, ja vidim da ce da ocese o rentacar auto, masem i vicem, ona nista ofc i odvali liku branik. Izlazi iz kola i jos ovom kaze, pa gde si ti krenuo, sto ne gledas. On se smeje i kaze, pa gospodjo ja se pomerio nisam. Meni bilo krivo jer sam tako stao, pitam ga jel treba nesto, on kaze ma nista, vi ste predali auto vec, pokrice osiguranje. I tako, csb!

mene neka carica zveknula u starom smartu dok sam vozio, blizu delta cityja stajemo ispred pešačkog i sad ona malo zašla na pešački a neki hoće da pređu i sad njoj padne napamet kao da ubaci u rikverc i pomeri se sa pešačkog, ja provalim šta hoće da uradi, krenem da sviram, iako sam bio jedno 2 metra od nje, ali ne, nije ni pogledala u retrovizor naravno 🙂

Link to comment
Share on other sites

Beograd je suštinski saobraćajni pakao zbog infrastrukture; mikro-urbanizam, brdovito, uske ukice, malo i improvizovano parkiranje. realno mnogo manje šanse može da bude da te neko negde zakači na parkingu u nekoj švabiji ili bilo čemu uređenom. auto mi je toliko u nekim risevima, tačkicama, ogrebotinama da se razmišljam da ga celog ofarbam majke mi, nervira me mnogo kad to vidim. znaš ono opereš auto, sija se, priđeš mu a ono artwork svuda

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

mene neka carica zveknula u starom smartu dok sam vozio, blizu delta cityja stajemo ispred pešačkog i sad ona malo zašla na pešački a neki hoće da pređu i sad njoj padne napamet kao da ubaci u rikverc i pomeri se sa pešačkog, ja provalim šta hoće da uradi, krenem da sviram, iako sam bio jedno 2 metra od nje, ali ne, nije ni pogledala u retrovizor naravno 🙂

Dementni deda u smartu stao na pešački. Drugaricin ćale krene da prelazi sa unukom od 4 godine. Dedi u smartu par neurona u mozgu napravi kratki spoj, učini mu se da mu sa leđa dolazi auto u punoj brzini, i deda da gas kako bi izbegao sudar. Drugaricin ćale je srećom reagovao na vreme i zgrabio dete, pa je samo njemu slomljena noga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...