Jump to content

pričajte


manson

Recommended Posts

Ne znam dal' je veći njuz razlog objavljivanja ili prevod ovog lika sa b92 koji nikad u životu nije čuo za forume a ni "izvoz":

Quote

 

Autor foruma je prokomentarisao da je pronašao dokumente o ranim testovima rakete AIM-120 i kako ga koriste lovci F-16.

Autor foruma je postavio dokazne dokumente ali su oni ubrzo uklonjeni sa stranice foruma. Moderator koji ih je uklonio kaže da je razlog za to činjenica da ovi dokumenti sadrže podatke "koji nisu namenjeni za izvoz".

Koliko god paradoksalno i gotovo komično zvučalo, glavni razlog zašto učesnici "WarThunder" foruma objavljuju tajna dokumenta je taj što nisu zadovoljni dizajnom aviona i naoružanja u igrici.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam dal' je veći njuz razlog objavljivanja ili prevod ovog lika sa b92 koji nikad u životu nije čuo za forume a ni "izvoz":
 
Autor foruma je prokomentarisao da je pronašao dokumente o ranim testovima rakete AIM-120 i kako ga koriste lovci F-16.
Autor foruma je postavio dokazne dokumente ali su oni ubrzo uklonjeni sa stranice foruma. Moderator koji ih je uklonio kaže da je razlog za to činjenica da ovi dokumenti sadrže podatke "koji nisu namenjeni za izvoz".
Koliko god paradoksalno i gotovo komično zvučalo, glavni razlog zašto učesnici "WarThunder" foruma objavljuju tajna dokumenta je taj što nisu zadovoljni dizajnom aviona i naoružanja u igrici.
 
 
Ali ovo je već drugi ili treći slučaj da se to dešava na Warthunder forumima, s tim da mislim da je prethodnih puta bilo za tenkove. Problem je što su igrači toliko zaludjeni tačnošću igre da u raspravama izvade prava vojna dokumenta koja imaju ili su dobili od nekog (ko recimo radi na održavanju tenkova/aviona koji su u pitanju).

Objektivno većina tih podataka je nešto što druga strana vrlo dobro zna ali je opet smešno koliko ljudi zastrane u internet raspravi da rizikuju u najmanju ruku posao da bi pobedili, a vrlo verovatno potencijalno i neku sitniju zatvorsku kaznu
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Jose Jimenez said:

https://www.pcgamer.com/marines-use-metal-gear-cardboard-box-trick-to-fool-ai-robot/

Mada najbolja su mi dva cara koji su 300m prešli kolutom unapred 🙂

Quote

"Eight marines: not a single one got detected," Phil said. They defeated the AI system not with traditional camouflage but with clever tricks that were outside of the AI system's testing regime. "Two somersaulted for 300 meters; never got detected. Two hid under a cardboard box. You could hear them giggling the whole time." Like Bugs Bunny in a Looney Tunes cartoon, sneaking up on Elmer Fudd in a cardboard box. "One guy, my favourite," Phil said, "he field-stripped a fir tree and walked like a fir tree.

it's all fun and games dok AI ne dobije naredbu pucaj an sve što ne možeš da provališ šta je a pomera se 🙂

8 hours ago, Zwerko said:

Objektivno većina tih podataka je nešto što druga strana vrlo dobro zna ali je opet smešno koliko ljudi zastrane u internet raspravi da rizikuju u najmanju ruku posao da bi pobedili, a vrlo verovatno potencijalno i neku sitniju zatvorsku kaznu

ili prosto kače dokumenta iz tri lepe negde i zabole ih 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Lucky said:

ili prosto kače dokumenta iz tri lepe negde i zabole ih 🙂

Zapravo i jeste problem što nisu neka radnom dokumenta - svi ovi u nizu kače dokumenta koja su poverljiva, tj pristup njima ima samo neko ko radi sa tom opremom, da li je tenkista, pilot, neki mehaničar ili prosto radi u administraciji u nekoj bazi u pitanju su prava dokumenta koja se ne mogu naći na netu. Zato ovi moderatori foruma i skidaju jer kao bukvalno mogu da budu saučesnici u krivičnom delu (mislim na stranu sad što to verovatno ne može zbog trenutnih odnosa USA/NATO/Rusija). Ali su dokumenta kači ili neko ko im ima direktno pristup ili je dobio od tako nekoga, što je ozbiljan bezbedonosni propust. Aj oni u igri još uvek nemaju najnovije i najmodernije naoružanje, to će verovatno imati tek kasnije, ali se kače dokumenta sa karakteristikama i upustvima za trenutno aktuelno i poverljivo naoružanje. A sve da bi se pobedilo u internet raspravi na forumu 😄 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

https://kotaku.com/blizzard-manager-fired-policy-wow-classic-terminated-1850021036

https://www.bnnbloomberg.ca/blizzard-manager-departs-in-protest-of-employee-ranking-system-1.1873910

Quote

A manager at video game developer Blizzard Entertainment said he was ousted after refusing to give a low evaluation to an employee that he felt didn’t deserve it in order to fill a quota. 

In 2021, Blizzard, a unit of Activision Blizzard Inc., implemented a process called stack ranking, in which employees are ranked on a bell curve and managers must give low ratings to a certain percentage of staff, according to people familiar with the change who asked not to be named discussing a private matter. Managers were expected to give a poor “developing” status to roughly 5% of employees on their teams, which would lower their profit-sharing bonus money and could hamper them from receiving raises or promotions in the near future at the Irvine, California-based company, known for games like Overwatch and World of Warcraft.

ccc

Link to comment
Share on other sites

eh, korporacija i kapitalizam da se tako postavi prema zaposlenom, nečuveno!

najcrnje od svega je što ovo nije najgora blizzard stvar, verovatno je ono masovno otpušanje od pre godinu-dve, kad je bilo.

mislim, nema tu puno nauke, nema više studija iz garaže u AAA svetu pa da pet likova napravi igru i tebi drago da im platiš i podržiš ih, sad je sve manje više koliko nula donosi i ako je to dovoljno nula radi se.

Link to comment
Share on other sites

Ali ovo nije singleplayer 😄 Doduše može da se računa ovaj sa Desankom 🙂 

Ja sam isto relativno nedavno shvatio da je "Just chatting" na Twitchu ubedljivo najpopularnija kategorija a onda sam shvatio i da je većina sadržaja tamo u stvari ovog tipa. 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Zwerko said:

Ja sam isto relativno nedavno shvatio da je "Just chatting" na Twitchu ubedljivo najpopularnija kategorija a onda sam shvatio i da je većina sadržaja tamo u stvari ovog tipa. 

 

1 hour ago, Dule_smor said:

@Kojot eto ti ideje za streaming!

 

1 hour ago, manson said:

I ovaj twitch postaje onlyfans

 

Zapravo just chatting je bio dosta popularan već x godina unazad, ali je u tom prvom trenutku bio "podcast" format gde je prosto jahao na talasu popularnosti podcasta kad su krenuli pre 2-3 godina jače.

onda se samo prešaltao naravno veoma lako i na onlyfans koncept kada je onlyfans postao mega popularan 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Obećava

Quote

Take a look at the gritty, brutal world of SlavicPunk: Oldtimer in this announcement trailer for the upcoming isometric shooter game coming to PC in Q2 2023. SlavicPunk: Oldtimer's story is based upon the literary works by Polish science-fiction and fantasy author Michał Gołkowski. In SlavicPunk: Oldtimer, follow the story of Yanus – a private investigator with a troubled past, now trying to solve an unexpected case revolving around a stolen data carrier, all this while fighting his own inner demons, the urban gangs and a nigh-omnipotent corporation responsible for the downfall of the city he used to call his own.

https://store.steampowered.com/app/1820140/SlavicPunk_Oldtimer/

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...