Jump to content

RIPOUT - testiranje i ostalo!


Lucky

Recommended Posts

1 hour ago, cali said:

Iskreno nemam pojma kako ide u svetu igara. Znam da je standardna praksa da izdavači traže pouzdane partnere kojima prebacuju razvoj, ali nemam osećaj koliko često se desi akvizicija.

Ne mislim nužno na taj deo priče nego na stanje u industriji trenutno sa otkazima itd. Nije tu samo Saber u problemu koji se bukvalno raspao tj. pukao kao balon što je i donekle bio, već i na mnoge druge koji su pootpuštali ljude itd pa čak i Epic koji ima em Fortnite moneymaker em svoj store a i engine. Tako da je sad situacija da su svi veoma obazrivi i u ovom trenutku nema puno priča o tim kupovinama, osim što Saber hoće da proda Gearbox koji je navodno gubitaš, što je takođe zanimljivo.

Ali da, u pravu si da veći studiji i izdavači daju razvoj manjim studijima jer je generalno retkost danas da imaš 360 (ili hajde da kažemo 270 :)) timove koji su sposobni da urade sve od A do Š. Oduzeo sam ovih 90 stepeni prvenstveno zbog marketing/biznis dela koji u tom smislu nije toliko bitan izdavačima.

1 hour ago, cali said:

Na lokalu je Take Two preuzeo Nordeus, koga je Ubisoft?

Ubisoft je koliko ja znam otvorio ful kancelariju, nikoga nisu kupili ovde, slično kao i Wargaming. 

Take Two je kupio Nordeus, Embracer (Saber) je uzeo Mad Head Games, Eipix se prodao još davnih dana sad više ne znam ni kome, Playrixu možda, Epic je kupio 3lateral tako da generalno sad nemaš više veliki studio kod nas koji je samostalan. Ne znam 'de bismo 2Desperados stavili, ali i oni su sad otpustili pre koju nedelju tipa trećinu ljudi ili nešto kao 20-30 glava.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evgeniy said:

toliko ljudi i niko da napravi dobru igru, i treba da ih pootpustaju sve redom

 

:tf:

velika istina! 

doduše nije da smo neki šampioni ni u celom regionu, ali makar imaš Serious Sam i Talos iz Hrvatske i još par sličnih solidno uspešnih naslova. Kod nas ne baš toliko, možda je Mad Head najdalje otišao sa onim Paganom nesretnim, ona prošlogodišnja igra što sad ne mogu ni da se setim kako se zove je takođe brzo otišla u zaborav.

Link to comment
Share on other sites

Demagog napravio dil sa Netflixom, Wasteland Golf i Highwater dostupan svim pretplatnicima - obe kvalitetne igre.

2 hours ago, Zwerko said:

Bila neka domaća igra prošle godine nominovana na The Game Awards 😉

I moj LinkedIn profil je izašao u 64 pretrage! :tf:

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

On 12/16/2023 at 6:13 PM, Zwerko said:

Bila neka domaća igra prošle godine nominovana na The Game Awards 😉

walking simulatori se ne računaju među prave igre!

On 12/16/2023 at 8:19 PM, cali said:

Demagog napravio dil sa Netflixom, Wasteland Golf i Highwater dostupan svim pretplatnicima - obe kvalitetne igre.

On 12/16/2023 at 6:13 PM, Zwerko said:

da, da, fine su obe igre, lepo to oni prave.

Link to comment
Share on other sites

On 12/16/2023 at 6:13 PM, Zwerko said:

Bila neka domaća igra prošle godine nominovana na The Game Awards 😉

to gej lobi izgurao da prostis i Gigerovci sto vole penetracije i svasta nesto!!!1

 

salim se, ne pratim domacu industriju uopste, ali Scorn je do jaja izgedao (nisam jos uvek igrao, najvise jer ne zelim da piratizujem domace da budem iskren), samo krckajte!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Nisam očekivao ovakvo čpijuniranje!

 

jbg, mora služba da radi!!

hvala svima, očekivao sam tako nešto, ali sam hteo da doublecheck za svaki slučaj.

cimaću vas opet kad bude winter sale da vidim dal' će tad da vam stigne kad aktiviramo popus'!

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, manson said:

Od Steama jedini mejl vezan za Ripout koji sam dobio je onaj od 24/10 da je igra EA.

znači ne šalju mail kad se radi sales, to je zanimljivo - pa koja je poenta onda od wishliste ako ne šalje nikakve informacije na mail 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Lucky said:

znači ne šalju mail kad se radi sales, to je zanimljivo - pa koja je poenta onda od wishliste ako ne šalje nikakve informacije na mail 🙂

kada je igra sa wishliste na popustu dobijas email 🙂 i kada izadje iz EA isto dobijas email

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, G!!! said:

kada je igra sa wishliste na popustu dobijas email 🙂 i kada izadje iz EA isto dobijas email

 

zavisi, evo imam baš dosta različitih primera, a većina nije prčkala posle po settings.

npr jedan lik je dobio mail ali "zbirni" za sve igre koje su mu na popustu a na WL-u su mu, drugi je dobio isto ali samo tipa 26 igara od preko sto koje ima na WL, tako da verovatno i tu ima nekih modifikacija.

To što ti kažeš trebalo bi da bude pravilo ali izgleda nEje.

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/22/2023 at 4:26 PM, Lucky said:

zavisi, evo imam baš dosta različitih primera, a većina nije prčkala posle po settings.

npr jedan lik je dobio mail ali "zbirni" za sve igre koje su mu na popustu a na WL-u su mu, drugi je dobio isto ali samo tipa 26 igara od preko sto koje ima na WL, tako da verovatno i tu ima nekih modifikacija.

To što ti kažeš trebalo bi da bude pravilo ali izgleda nEje.

 

ocekivano  da neces dobiti mail za svaku igru ponaosob nisam siguran da sam to ikada imao, ali ta situacija da dobijes samo deo od 100 mi nije poznata, jer nisam ni proveravao 🙂 ne mogu da ispratim sa vasim naslovom, jer sam ga kupio 😉

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...