Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Quote

 

Нове противепидемијске мере су:

– Скраћење радног времена до 18.00 ресторанима, кафићима, баровима, клубовима, кладионицама и тржним центрима.

– Обавезно и безусловно коришћење личне заштитне опреме (ношење заштитне маске) у затвореном простору, као и на отвореном простору у оним ситуацијама где се не могу избећи међуљудски контакти.

– Забрана свих јавних окупљања с присуством више од 5 (пет) особа, у затвореном и на отвореном простору. Од ове мере изузети су радне организације, школске установе, продавнице, тржни центри и слични објекти, за које важи прописано ограничење броја присутних особа у сваком тренутку у односу на квадратуру објекта (минимум 4 квадратна метра по особи).

– Омогућавање рада од куће свим запосленима код којих то радни процес допушта.

– Строга контрола обавезе ношења заштитне маске у возилима јавног превоза, уз ограничење максималног броја путника у возилу на половину декларисаног капацитета возила.

– Строга контрола спровођења кућне изолације, кућног карантина (самоизолације), као и свих осталих противепидемијских мера које су на снази.

Влада наводи да су мере орочене на период од 10 дана и да ће бити изнова размотрене у складу са актуелном епидемиолошком ситуацијом.

 

Sad je već postalo ozbiljno zezanje sa ovoliko zaraženih jer mimo toga maska, radi do 18h sve itd utiče i direktno na produktivnost i rad svega - bukvalno u svakoj firmi neko ima zaražen pa ne radi i zbog njega nešto ne može da se uradi ili kasni ili cela firma na odmoru jer je jedan bio pozitivan i tako to - i ovo što nije direktno pogođeno koronom ode u pasivu.

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Bliss said:

kontekst? 

Ispravio link. U pitanju je snimak sa Irinejevog opela, gde se vernici pričešćuju bez maske, u gužvi, na istu kašičicu..

34 minutes ago, Lucky said:

Sad je već postalo ozbiljno zezanje sa ovoliko zaraženih jer mimo toga maska, radi do 18h sve itd utiče i direktno na produktivnost i rad svega - bukvalno u svakoj firmi neko ima zaražen pa ne radi i zbog njega nešto ne može da se uradi ili kasni ili cela firma na odmoru jer je jedan bio pozitivan i tako to - i ovo što nije direktno pogođeno koronom ode u pasivu.

U mojoj firmi su sve kancelarije na svetu zatvorene od marta - 12.000 ljudi šljaka od kuće, jer firma neće da rizikuje upravo taj scenario. Koliko sam ispratio, sve velike tech kompanije su uradile isto.

Rezultat je da šljakamo bez problema ovih 9 meseci, i nastavićemo tako najmanje do aprila 2021.

Edited by Jose Jimenez
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Jose Jimenez said:

U mojoj firmi su sve kancelarije na svetu zatvorene od marta - 12.000 ljudi šljaka od kuće, jer firma neće da rizikuje upravo taj scenario. Koliko sam ispratio, sve velike tech kompanije su uradile isto.

Rezultat je da šljakamo bez problema ovih 9 meseci, i nastavićemo tako najmanje do aprila 2021.

tako je dobar deo IT uradio i to je kul, ali svi koji iole nešto proizvode su baš u problemu a i "mi" koji nešto od njih hoćemo 🙂 štamparije sa kojima radimo bukvalno nemaju čoveka da stisne dugme "print" na mašini a da ne pričam o vozačima itd. Sve više je onih "e jao prekjuče mi tetka bila u gostima danas ima temperaturu, šta da radimo" i tako to.

Link to comment
Share on other sites

Mrdam, samo što je haotično. Puna nam je intezivna nega, još na odeljenju ima kandidata za pogoršanje. 

U principu bilo nam je još gore, imam utisak da rasterećuju malo Bgd, što je super. 

E sad, biće probl Batajnice. Civilstvo vodi celu priču, otvoren je konkurs na određeno. Tehničare možda i nađu, ali doktore teško.. Pogotovo anesteziologe, pulmologe i epidemiologije.. Ko je imalo bio pametan sigurno nije čekao na birou sa završenom specijalizacijom.

  • Like +1 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, rbds said:

U principu bilo nam je još gore, imam utisak da rasterećuju malo Bgd, što je super. 

E sad, biće probl Batajnice. Civilstvo vodi celu priču, otvoren je konkurs na određeno. Tehničare možda i nađu, ali doktore teško.. Pogotovo anesteziologe, pulmologe i epidemiologije.. Ko je imalo bio pametan sigurno nije čekao na birou sa završenom specijalizacijom.

SD bolnica je u haosu zbog tog rasterecivanja BGa, skoro 200 kreveta je kovid, od toga svih 20 respiratora zauzeti, prica ortak koji radi tamo. Desetine lekara, sestara, vozaca bolesno, nema ko da radi. A za Batajnicu ne znam gde ce naci 1000+ ljudi da radi tamo, kapiram da ce prebacivati iz drugih bolnica kadar, sto je sranje, seci usi, krpi dupe sto kaze narod. Koliko ce kreveta i respiratora imati ta nova Kovid bolnica?

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

jel i kod vas u nemackoj haos? si i ti u kovid sistemu tamo Dule ili ne?

 

sestra mi je doktor al radi u srednjoj medicnskoj i ima slicne stavove kao i ti Dule ovo korone... mozda cak i prelezerno po meni. ali opet nisam dr i sve je konfuzno... brat od devojke ima covid. najbolja prijateljica moja takodje...ispade da testiranje samo sluzi za statiskstiku.oni su ok. u kucama. piju tecnosti i to je sve. terapije nema. jedino testiranje im znacilo zbog bolovanja...to govorim ko nema teze simptome

Edited by qwert00
  • Like +1 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Ovde je situacija pod kontrolom sve vreme cini mi se. Ipak je zdravstveni sistem bolje organizovan i sto je mozda najbitnije ima vise kadra i bolnickih lezajeva na broj stanovnika tako da ne verujem da moze doci do toga da nema mesta u bolnicama. Licno nisam u Kovid sistemu, radim na patologiji, ali nasa laboratorija ima aparate za PCR tako da dobijamo skoro 1000 briseva dnevno za testiranje, a i sami smo poceli da uzimamo briseve. Sefovi samo trljaju ruke, jedan PCR 50 jura otprilike, sve je u parama na kraju. Inace neko rece na poslu da ce ovde u Triru biti jedno od prvih mesta za vakcinaciju u Nemackoj i da ce vec od kraja decembra krenuti. @Johnn1e, jel znas ti nesto vise o tome?

  • Like +1 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, rbds said:

E sad, biće probl Batajnice. 

Неће. Болница је близу мене, од малена су ме научили да кољем, а нисам једини. Море нас може да помогне кад смо код патологије

 

:)))))))))

 

 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Dule_smor said:

Inace neko rece na poslu da ce ovde u Triru biti jedno od prvih mesta za vakcinaciju u Nemackoj i da ce vec od kraja decembra krenuti. @Johnn1e, jel znas ti nesto vise o tome?

Ja znam da imamo u Bolnici jedan frizider koji vozi do -80 sto ce biti bitno ako izadje ova Pfizer vakcina kao pobednik 😁 Do kraja decembra bi trebalo da bar jedna od vakcina bude odobrena u evropi pa cenim da ce odmah krenuti sa vakcinacijom.

Link to comment
Share on other sites

Неће. Болница је близу мене, од малена су ме научили да кољем, а нисам једини. Море нас може да помогне кад смо код патологије

 

odlicno, kod mene ionako fali ljudi na patologiji za seckanje!

Ja znam da imamo u Bolnici jedan frizider koji vozi do -80 sto ce biti bitno ako izadje ova Pfizer vakcina kao pobednik Do kraja decembra bi trebalo da bar jedna od vakcina bude odobrena u evropi pa cenim da ce odmah krenuti sa vakcinacijom.

Pa da, al izgleda da ce se vakcinisati samo po tim posebnim centrima za vakcinaciju, nece moci kod kucnog lekara ili po bolnicama. Sabirni centri, dal ce biti i tusiranje besplatno ko '42 phue

 

 

  • Upvote (+1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa da...ali ne rade svi samo na RNA vakcini, procitah da neke farma kuce rade i na klasicnoj vakcini sa oslabljenim virusom ili mrtvim delovima virusa...nemam pojma, nesto bih radije primio takvu vakcinu ako vec bude moralo, taj princip se koristi vec preko 100 godina...a RNA vakcina do ove godine nikada nije koriscena na ljudima

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni je isto zanimljivo, ali i pitam se zasto se toliko insistira na toj novoj tehnologiji u pravljenju Covid vakcine. Eto vidimo da neke kompanije prave i na stari nacin, znaci moze i tako da se pravi, ne verujem da je neka velika razlika u efikasnosti vakcina. Drugi razlog je mozda brzina i kolicina proizvodnje, mozda RNA moze mnogo vise da se proizvede. Mada ne verujem ni da je to, pa i protiv influenze se pravi preko milijardu doza svake godine starom tehnologijom. A jos komplikuje to sto RNA mora da se cuva na -70. Ne bih da zvucim paranoicno, ali nisu mi tu sva posla cista.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...