Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

8 hours ago, qwert00 said:

https://rs.sputniknews.com/20220805/senzacija-veka-ruski-dokaz-da-su-sjedinjene-americke-drzave-najopasnija-teroristicka-drzava-na-svetu-1140749904.html

 

Prilično realno deluje..opet uzeo bih sa rezervom zbog sukoba USA Rusija ... Ali nije nemoguće i da je nenamerno npr izašlo iza američkih laboratorija..a bogami i namerno je moguće 🙂 bas se pitam šta će biti od ovoga 

mene više od ovoga brine što su ameri proglasili ne znam kakvo stanje uzbune/pripravnosti/čega god zbog majmunskih boginja. znači imamo novu temu za skretanje pažnje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Полиција у Хрватској покренула истрагу због смрти Владимира Матијанића, новинара портала Индекс који је преминуо од ковида 19. Матијанићева партнерка тврди да хитна помоћ није хтела да га хоспитализује, док портал оцењује да све указује на несавесно лечење.

Хрватски министар здравља Вили Берош изјавио је да је покренута истрага због смрти новинара Владимира Матијанића, преноси портал Индекс.

Андреа Топић, новинарка портала Индекс и партнерка Матијанића, који је јуче преминуо од ковида 19, објавила је хронологију догађаја, тврдећи да хитна помоћ није хтела да га хоспитализује.

"Госпођо, то је све нормално. Једино ако не може дисати довози се у болницу", наводи Топићева одговор из Хитне службе.

Како је додала, два сата пре смрти екипа хитне помоћи објашњавала је да је реч о нормалним симптомима ковида 19 и није хтела да га хоспитализује, иако је, према њеним речима имао и придружене болести.

"Није могао доћи за стол и сјести, није могао сјести усправно на кревету ни лежати", пише Топићева.

Каже да није реаговала ни хитна инфектолошка амбуланта.

Два дана раније, Матијанићу је у болници речено да је у Хрватској несташица лека за спречавање тежих последица ковида 19, који дају пацијентима као што је он.

Портал Индекс је оценио да све упућује на несавесно лечење.


 

Ima celo pismo ove Andree ko hoće da čita, tj. hronologija:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/andrea-topic-deset-puta-smo-zvali-i-molili-da-vladu-prime-u-bolnicu-nisu-htjeli/2385470.aspx?index_ref=naslovnica_vijesti_ostalo_d

Link to comment
Share on other sites

Nemci se spremaju na vreme! Stižu i četiri nove vakcine!

Quote

 

Немачки министар правосуђа Марко Бушман (ФДП) и министар здравства Kарл Лаутербах (СПД), представили су планове Владе за промену закона о заштити од инфекција. Ради се о правилима с циљем успешније борбе против коронавируса у предстојећим јесењим и зимским месецима.

Мере од 1. октобра 2022. до 7. априла 2023.
Планом је предвиђено постепено увођење мера, у зависности од ситуације у земљи. Под именом "зимске гуме" наводе се мере које ће важити од 1. октобра ове године до 7. априла 2023. – и то без обзира на инциденцију.

У тој групи мера је ношење ФФП2 маски у ваздушном саобраћају, у брзим возовима, односно обавезно тестирање пре уласка у болнице и сличне установе – осим ако се неко вакцинисао или је преболео ковид-19 пре више од три месеца.

У случају погоршања ситуације на снагу ступају нове мере, Немачка ставља "зимске ланце".

Савезне покрајине могу да уведу обавезу ношења ФФП2-маски у јавним институцијама, односно у ресторанима, културним установама или тамо где се људи окупљају током слободног времена. Предуслов за увођење тих мера је одлука надлежног парламента.

Нова правила би Бундестаг могао усвојити почетком септембра. Бундесрат (Горњи дом) би о њима гласао 16. септембра, како би нова правила ступила на снагу пре него што актуална истекну. За сада није јасно хоће ли покрајине подржати владин концепт. Из савезне владе се може чути како до сада нема приговора на рачун планираног пакета мера.

Без затварања школа
Циљ савезне владе је да земља наредну пандемијску зиму "прегура" без новог локдауна и забране изласка грађана на улице. "Уместо тога ми се фокусирамо на мере које су делотворне и истовремено прихватљиве", каже Бушман. "Затварање школа више не сматрамо примереним потезом."

Лаутербах је додао како током зиме рачуна с "релативно тешким стањем" због високозаразне варијанте коронавируса. "Чини се релативно извесним да ћемо се током јесени борити с једном мутацијом омикрона", нагласио је министар здравства. „Имаћемо јако пуно случајева, али неће имати тако смртоносне исходе као код делта-варијанте."

Нове вакцине и "паксловид"
Лаутербах је рекао да ускоро очекује четири нове вакцине које би најраније 9. септембра могле да добију "зелено светло" надлежних институција.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Nemci se spremaju na vreme! Stižu i četiri nove vakcine!

 

Што би рекао брат Лижр - примаћемо (да простиш) докле год треба 🙂

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

E sad je stvarno gotovo!

Quote

 

Ким Џонг Ун прогласио победу над ковидом 19
Лидер Северне Кореје Ким Џонг Ун прогласио је победу у борби против ковида 19, преноси Ројтерс наводе агенције КЦНА.

Ким Џонг Ун је наредио попуштање најрестриктивнијих анти ковид мера, наводи агенција.

Оштре мере у борби против коронавируса у Северној Кореји су на снази од маја месеца.

Северна Кореја тврдила је да је епидемија ковида 19 у тој земљи почела тако што су пацијенти додиривали ствари странаца у близини границе са Јужном Корејом.

Власти Северне Кореје наредиле су почетком јула грађанима да опрезно поступају са стварима које доноси ветар и друге климатске појаве као и балони у областима дуж линије разграничења и граница, саопштила је званична новинска агенција КЦНА.

 

Na ozbiljnu stranu, jedno 4-5 ljudi koje znam su sa kovidom, neki čak i porodično.

nisam doduše analizirao dal su vakcinisani ili ne, mogao bih da vidim i to.

Link to comment
Share on other sites

Meni su brat i keva bili sad skorije, a znam i par drugara/kolega.

Generalno, svi (vakcinisani ili ne) su imali vrlo slične simptome - temperatura, curenje nosa i glavobolja, što sve traje 2,3 dana.

 

To je iz nekog mog užeg kruga da znam.

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Ja i žena imali krajem prošle nedelje, trajalo jedno 4 dana, ona temp ja ne ali simptomi isti - vrtoglavica, malaksalost, bol u zglobovima. I to bukvalno par nedelja nakon što je izlapila treća vakcina 😄

I imamo još tri slučaja u firmi, od toga je jednog baš steglo ali se opovrnuo.

Mada super je prošlo u odnosu na to koliko smo se raspali prvi put (februar 2021, pre vakcina), deset dana nismo mogli da dođemo sebi + nedelje i nedelje oporavka da bi mogao da hodaš sto metara a da ne moraš da sedneš.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Meni su brat i keva bili sad skorije, a znam i par drugara/kolega.

Generalno, svi (vakcinisani ili ne) su imali vrlo slične simptome - temperatura, curenje nosa i glavobolja, što sve traje 2,3 dana.

 

To je iz nekog mog užeg kruga da znam.

ovaj jedan kolega imao on i žena i dvoje dece, on i žena raspad kao ovo vudsi što piše a deca generalno ok.

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno svaka ćetiri meseca isti kurac, bilo u januarum tad se testirao poziirvan, sad i u aprilu nisam, a sve isto, i ne smta mi ta dva tri dana slinjenja i kašljucanja, nego što posle još deset dana nisam ni za šta, bukvalno samo za krevet i fotelju. Popizdeo sam.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Zena i ja pokupili pre 5 nedelja na aerodromu u Berlinu. U roku od dva fana prvo zena, pa psle jos 2 dana ja. Temperatura par dana, pa sline par dana pa pronukao i kasljuckanje par dana. Zena ostala i bez cula mirisa na 5 dana. Posle jedno 10 dana samo za krevet. Posle 100 metara hodanja mora odmor. Jetra bila u kurcu pa sam pio koziju surutku. D-dimer bio u kurcu (za trombove) pa posle par dana aspirin protect srecom se i to smirilo. I zena i ja 3x vakcine sinofarm u sebi.

 

Dete nije imalo nikakve simptome. Nismo ga ni testirali. Imao je povisen broj anyitela pa smo mislili da je i on prelezao bez simptoma.

 

Pre tri dana mu skoci temperatura. Test pozitivan. Visoka temperatura dan i po za sad pa se smirilo.

Nije dobio od nas dve nedelje zatvoren u kuci sa nama slinavim i kasljavim i dobije tipa u prodavnici.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, MikroStalja said:

Jetra bila u kurcu pa sam pio koziju surutku.

ovo treba da piješ i kad nemaš problem sa covidom!

11 hours ago, millanče said:

Bukvalno svaka ćetiri meseca isti kurac, bilo u januarum tad se testirao poziirvan, sad i u aprilu nisam, a sve isto, i ne smta mi ta dva tri dana slinjenja i kašljucanja, nego što posle još deset dana nisam ni za šta, bukvalno samo za krevet i fotelju. Popizdeo sam.

 

47 minutes ago, MikroStalja said:

Nije dobio od nas dve nedelje zatvoren u kuci sa nama slinavim i kasljavim i dobije tipa u prodavnici.

glavna "glupost" ovde je što naravno sad dobijaju i ovi vakcinisani i sa busterom i sa čime god, što možda može da se posmatra i pozitivno - evidentno ništa nije bilo u tim vakcinama osim vode :)) 

ali sad je taj trenutak da se ovo onda ili posmatra kao standardna bolest - kao kada biste sad ovde napisali da ste imali grip ili šta god, ili ne znam šta je alternativa, ali sigurno neće proći bilo gde u svetu peta buster doza 🙂

Link to comment
Share on other sites

Možda je sistem kao kod gripa? Ako se vakcinies ili ako se lecis traje nedelju dana a ako se ne vakcinises ili ne lecis traje 7 dana...

 

Možda će i kovid sad tako 😄

Verenica mi ispita mozak da sam antivakser 🙂 i da je ona mnogo bolje prošla...to što sam se ja debelo razmišljao u imali vakicniso leta 2021 njoj ne znači ništa- zadrti sam antivakser za nju 😄

Da se ne lazemo ona sa fajzer 3 doze nije imala koronu ili barem nije primetila 😄 dok sam ja jedva pregurao prvi put 🙂

 

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

pa sve to zavisi, i ja imam 3 moderne pa sam dobio al je bilo lakse od prehlade. imali i matorci u mojoj okolini i ono, hvala bogu, da nisu znali da je kovid, odlezali bi 2-3 dana

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2022 at 1:44 PM, qwert00 said:

Možda je sistem kao kod gripa? Ako se vakcinies ili ako se lecis traje nedelju dana a ako se ne vakcinises ili ne lecis traje 7 dana...

 

Možda će i kovid sad tako 😄

Verenica mi ispita mozak da sam antivakser 🙂 i da je ona mnogo bolje prošla...to što sam se ja debelo razmišljao u imali vakicniso leta 2021 njoj ne znači ništa- zadrti sam antivakser za nju 😄

Da se ne lazemo ona sa fajzer 3 doze nije imala koronu ili barem nije primetila 😄 dok sam ja jedva pregurao prvi put 🙂

 

Ta verenica ti nešto dugo u tom statusu "verenica". Kad je neko veren, to je 6 meseci oročeno, ili-ili 😄

Btw, ćerka u četvrtak uveče 39c, petak isto tako. Bolele je noge, nije mogla da hoda. U petak uveče joj pala temperatura, ko da ništa nije bilo.

Nisam je vodio na testiranje ni u dz, ali deluje da ju je posetila tetka korona u nekom od svojih oblika.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, absolute said:

Ta verenica ti nešto dugo u tom statusu "verenica". Kad je neko veren, to je 6 meseci oročeno, ili-ili 😄

Btw, ćerka u četvrtak uveče 39c, petak isto tako. Bolele je noge, nije mogla da hoda. U petak uveče joj pala temperatura, ko da ništa nije bilo.

Nisam je vodio na testiranje ni u dz, ali deluje da ju je posetila tetka korona u nekom od svojih oblika.

Nijesam znao za to 6 meseci ili ili 😄 ja kapiram da je pre 50te rano za brak 😄

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, qwert00 said:

Nijesam znao za to 6 meseci ili ili 😄 ja kapiram da je pre 50te rano za brak 😄

To je više onako, opšta preporuka o vereničkom stažu povremeno primenjivana u običajima u Srbiji.

Nije baš strogo propisano 😄

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Glavni izvršni direktor kompanije Fajzer, Albert Burla saopštio je danas da je pozitivan na kovid-19 i da ima veoma blage simptome, javlja Rojters.

Burla (60) je rekao da je započeo terapiju upotrebom kompanijskog leka proitiv kovida Paklovid, i da se, u skladu sa merama predotrožnosti za javno zdravlje, nalazi u izolaciji.

 

 

2 hours ago, voodoo_ said:

Pa evo, što si ti gori od ovog

opa, jel i ovaj neki doktor?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...