Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Amazon svetionik radne sredine i uslova rada...

na Zapadu su pobegli od svih poslova, jer im ne trebaju, osim raznih radova od kuće, zato im sledi "garantovani dohodak", kao najbolje od svih dostignuća postkovida.

 

Edited by Debeli
  • Like +1 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, overkind said:

Прочитао сам занимљиву тезу о томе да се пандемија појавила таман кад треба западу да успори своју економију пред, у суштини константним и успешниим, уклањањем долара као светске валуте и јачања новог "Пута свиле". Не тврди се да је изазвана због тога, али је лепо искоришћена. Нисам стручан да полемишем о овоме, али је занимљива теза.
Није текст само о томе. Текст је односима између запада (нато и САД) и Русије и Кине с друге стране као нових полова и неког ако гура неки нови екомски поредак на глобалном нивоу.

kovid je preludijum Velikog Reseta, koji je drugi naziv za umanjenje prava i standarda stanovništva Zapada, što je odavno zakasnela ravnotežna situacija.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Debeli said:

Amazon svetionik radne sredine i uslova rada...

na Zapadu su pobegli od svih poslova, jer im ne trebaju, osim raznih radova od kuće, zato im sledi "garantovani dohodak", kao najbolje od svih dostignuća postkovida.

 

garantovani dohodak, ima li sta lepse \o/

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, f4ts0 said:

ja bih voleo da se p(l)andemija iskoristi kao katalizator za neke nove stvari

- rad od kuce
- rad od bilo gde
- kraca radna nedelja (amazon u briselu vec nudi 4dnevnu radu nedelju kao standard)
- skidanje s kurca raznih nebitnih gluposti
- masa ljudi je na zapadu pobegla od corporate poslova i bullshita, shvatila da im NE TREBA toliko koliko se propagira

mada mislim da je sve to moj wet dream. Deluje mi da se sve sprema da krene full retard again. Po full retqrd mislim na standardan mindset pre pandemije

to bi baš bilo dobro, ali mislim da će procenat biti jednocifren kod firmi, posebno velikih, koje će tako nešto implementirati nadalje 😞 

ko je bio u tom nekom sličnom fazonu pre, nastaviće ili dodatno unaprediti, ko nije, verovatno će doći na staro 😞

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, f4ts0 said:

ja bih voleo da se p(l)andemija iskoristi kao katalizator za neke nove stvari

- rad od kuce
- rad od bilo gde
- kraca radna nedelja (amazon u briselu vec nudi 4dnevnu radu nedelju kao standard)
- skidanje s kurca raznih nebitnih gluposti
- masa ljudi je na zapadu pobegla od corporate poslova i bullshita, shvatila da im NE TREBA toliko koliko se propagira

mada mislim da je sve to moj wet dream. Deluje mi da se sve sprema da krene full retard again. Po full retqrd mislim na standardan mindset pre pandemije

Bas mi cudno da procitam ovako nesto, kad vecina firmi (posebno velikih) su odavno stava da se nikad ne vracaju na iskljucivo rad iz kancelatije, neke su cak fazon smanjile broj rentiranih kvadrata jer prelaze na "hibridni" sistem itd.

Btw mozes li molim te da pojasnis boldovano? Sta su tacno shvatili?

Link to comment
Share on other sites

pa recimo da je drasko 100 posto pogodio. Nisu firme shvatile vec su ljudi pregoreli od imbecilnih poslova i "enterprenuer can-do mindseta i open attitudea"

Radis ko konj, i dodje klinja tiktoker ili mr beast sa YT i operu te p svim nivoima 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, f4ts0 said:

ja bih ipak rekao da vacc stite. 
Klinac imao deltu, zena i ja vacc i nismo se razboleli

Cera sad slini i kaslje, cela skola njena/nastavnici imaju omikron, i isto nemamo nikakve simptome. Doduse nema ni ona osim sto kasljucne, ali ajde stvarno je blag omikron, hvala bogu, mozda konacno zavrsimo sa ovim glupostima

Ja bih rekao da ne štite... prvi put, ja 3 dana bio blago kilav, Ceca 1 dana (nije bila vakcinisana). Drugi put, ja (nevakcinisan) 1 dan bio kilav (doduše istrčao da iznojim 5,6 km taj dan), žena već 5 dana iako full "rajfajzenom" vakcinisana nikako da dođe sebi...

A slažemo se da možemo da završimo sa glupostima.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

pa recimo da je drasko 100 posto pogodio. Nisu firme shvatile vec su ljudi pregoreli od imbecilnih poslova i "enterprenuer can-do mindseta i open attitudea"

Radis ko konj, i dodje klinja tiktoker ili mr beast sa YT i operu te p svim nivoima 😄

i dokle stvarno misliš da to može da traje? inženjer si jebiga® daj procenu koliko kilograma krompira/pasulja/kupusa mora da se iskopa za lajkove od kojih može da se živi u minhenu/hamburgu/briselu/londonu? i koliko mr. beastova ide na koliko wannabe mr. beastova? daj neku matematiku jebiga®

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ne moze da traje, vec zajmimo vreme.

ako me stvarno pitas, zdrav razum iliti inzenjersko istorijski pristup ima samo jedan outcome > veliki rat u nekom obliku, mracna vremena, reset, renesansu

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

covid ludnica 🙂

Quote

 

A post on Reddit reveals that Pandemic: The Board Game has been delisted on Steam, and is no longer available for purchase. This strategy game was released in 2018, so it was certainly not an effort to exploit COVID-19 at the time. It does seems possible the removal is still related to the coronavirus outbreak, but the notice on the Steam Listing is inscrutable: "At the request of the publisher, Pandemic: The Board Game is no longer available for sale on Steam." Those who already own it should still be able to play the game going forward. PC Gamer includes word on the one way to still get this:
Though no official announcement has been made, one player contacted Asmodee support and was told via email that, "We have worked hard over 4 years on Pandemic and withdrawing it from the stores has not been an easy choice. This decision was made with a heavy heart for a multitude of reasons that we cannot disclose." The email also claimed that Pandemic would be leaving the Xbox store on January 31, and Switch by the end of July.

Pandemic is no longer mentioned anywhere on Asmodee Digital's website. A look at the Wayback Machine shows that its page was removed in November or December of 2021. However, one digital version of Pandemic remains—on browser-based tabletop gaming platform Board Game Arena, which Asmodee bought last year. You can play Pandemic there for free right now, and with online multiplayer, something the Steam version didn't have.

 

ko zna koji "australijanac" se istripovao da igra propagira covid :)))

8 hours ago, f4ts0 said:

ako me stvarno pitas, zdrav razum iliti inzenjersko istorijski pristup ima samo jedan outcome > veliki rat u nekom obliku, mracna vremena, reset, renesansu

ovo je 100% istina, samo je pitanje kad će 🙂

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, f4ts0 said:

ja bih voleo da se p(l)andemija iskoristi kao katalizator za neke nove stvari

- rad od kuce
- rad od bilo gde
- kraca radna nedelja (amazon u briselu vec nudi 4dnevnu radu nedelju kao standard)
 - skidanje s kurca raznih nebitnih gluposti
- masa ljudi je na zapadu pobegla od corporate poslova i bullshita, shvatila da im NE TREBA toliko koliko se propagira

 mada mislim da je sve to moj wet dream. Deluje mi da se sve sprema da krene full retard again. Po full retqrd mislim na standardan mindset pre pandemije

Mislim da gledaš stvari iz svoje IT perspektive i to je ok, tu će možda i biti pomaka nekih koje priželjkuješ a koji će najviše zavisiti od toga koliko budu imali na raspolaganju kvalifikovane radne snage. Jer ono onaj što pakuje pakete u skladištu Amazona sigurno nije dobio četvorodnevnu radnu nedelju ili onaj što dostavlja pakete. U tom smislu će se na neki način možda i više produbiti jaz između likova koji sede u gaćama za kompom i rade nešto od kuće i onog koji ne može da postigne normu za dostavu pakete dok ga jednom ne zamene dronovi koje će da programiraju ovi u gaćama. A onda neće biti baš mnogo zadovoljan pošto neće moći da kupi ajfon koji je opet programirao onaj u gaćama :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

 

ovo je 100% istina, samo je pitanje kad će 🙂

pa vec je odavno pocelo...'38 Nemacka ispala u grupnoj fazi svetskog prvenstva u fudbalu, '39 poceo svetski rat...2018 Nemacka ispala u grupnoj fazi svetskog prvenstva u fudbalu, 2019 krenula korona...PAMETNOME DOSTA!

1 hour ago, Zwerko said:

Mislim da gledaš stvari iz svoje IT perspektive i to je ok, tu će možda i biti pomaka nekih koje priželjkuješ a koji će najviše zavisiti od toga koliko budu imali na raspolaganju kvalifikovane radne snage. Jer ono onaj što pakuje pakete u skladištu Amazona sigurno nije dobio četvorodnevnu radnu nedelju ili onaj što dostavlja pakete. U tom smislu će se na neki način možda i više produbiti jaz između likova koji sede u gaćama za kompom i rade nešto od kuće i onog koji ne može da postigne normu za dostavu pakete dok ga jednom ne zamene dronovi koje će da programiraju ovi u gaćama. A onda neće biti baš mnogo zadovoljan pošto neće moći da kupi ajfon koji je opet programirao onaj u gaćama 🙂

i te u gacama sto programiraju od kuce ce uskoro zameniti botovi/algoritmi/ai itd...

1 hour ago, SATAN said:

http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=711276

Идемо да печемо кенгуре!

o/

lol, samo Svabe ostaju fasisti, mora da se zna ipak ko je ol skul heh

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Али у Швабији никад није било на снази фашистичко уређење. Велика је разлика између Фашизма и Национал-социјализма...

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Mislim da gledaš stvari iz svoje IT perspektive i to je ok, tu će možda i biti pomaka nekih koje priželjkuješ a koji će najviše zavisiti od toga koliko budu imali na raspolaganju kvalifikovane radne snage. Jer ono onaj što pakuje pakete u skladištu Amazona sigurno nije dobio četvorodnevnu radnu nedelju ili onaj što dostavlja pakete. U tom smislu će se na neki način možda i više produbiti jaz između likova koji sede u gaćama za kompom i rade nešto od kuće i onog koji ne može da postigne normu za dostavu pakete dok ga jednom ne zamene dronovi koje će da programiraju ovi u gaćama. A onda neće biti baš mnogo zadovoljan pošto neće moći da kupi ajfon koji je opet programirao onaj u gaćama 🙂

Tu dolazimo do zlatne staze : GARANTOVANI DOHODAK!!

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, f4ts0 said:

Tu dolazimo do zlatne staze : GARANTOVANI DOHODAK!!

 

Well Hey hey, the working man, the working man like me
I ain't never been on welfare, that's one place I won't be
Cause I'll be working long as my two hands are fit to use

 

o/

\o

o/

I drink a little beer in a tavern
Sing a little bit of these working man blues
Yeah drink a little beer in a tavern,
Cry a little bit of these working man blues

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SATAN said:

Али у Швабији никад није било на снази фашистичко уређење. Велика је разлика између Фашизма и Национал-социјализма...

da, my bad, brat Musolini je izmislio fasizam...elem, da se nadovezem pesmom!

 

Spoiler

 

 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...