Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

27 minutes ago, Dule_smor said:

Ahaha, sad kad su izbacili Nola ofc...btw, evo vidis Laki, ovde je zabagovao quote sa mobilnog

vidim. istražujem to i dalje! možda promenimo ceo editor u tom smislu pa će izgledati drugačije, ali gledam pre toga da li da radimo upgrade foruma (fingers crossed!)

27 minutes ago, Dule_smor said:

Ahaha, sad kad su izbacili Nola ofc...btw, evo vidis Laki, ovde je zabagovao quote sa mobilnog

spremaju scenario da mu skinu ban za jedno 3 meseca kad pobede koronu da bi mogao da se sprema za naredni AO!

Link to comment
Share on other sites

cisto izvestaj

vakcinisan tri puta fajzerom

pre jedno 10 dana sam posle posla legao da odmorim, probudio se kao da me je nesto pregazilo

grlo pece, vrlo brzo sislo u pluca, temp 37,4

sledeca 2 dana me bolela kicma tj donja ledja tj nervi (posle sam procitao da je to to kao simptom omicrona)

negativan na antigen i pcr testu, ali krvna slika poludela, neke vrednosti jetre 500+ a trebaju da budu 10x manje 😄

posle 10 dana pijenja tableta za jetru opet radio krvnu sliku i ultrazvuk abdomena, sve normalno

who was phone

 

Edited by beba isus
Link to comment
Share on other sites

Само за Вањицу, још један видео са преводом! (Додуше,  овога пута оправдано, француски је у питању)

Човек прича о "научним" оправдањима за ове све мере

  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, manson said:

haha, pa što da ne, već vidim turističku i ekonomsku liniju ovoga.

umesto što ljudi kad odu u Barselonu ili Tokio kupuju magnete za frižider ili majicu sa ispisom grada mogu da kupe malu bočicu lokalne varijante covid virusa! :))

ne znam, valjalo bi da ovi naši lekari i medicinske sestre 🙂 daju procenu koliko zapravo ovo može da se prati:

Quote

I estimate it would take me personally about 2–3 months to engineer my own SARS-CoV-2, using equipment I already have access to in the lab where I work.1 I’m not even a virologist and I could follow this protocol quite easily. Even an undergrad would have a good chance of success.

jer ja sad ovo što sam pogledao mogu do sutra da gledam nit razumem nit imam opremu itd.

znači ako onaj koji ima opremu i razume da li njemu uopšte treba ovakvo uputstvo ili obrnuto - ako i ima sve to a nije virusolog koliko može da skapira (bez obzira na to šta je ovaj gore napisao).

Link to comment
Share on other sites

Ћале није примио трећи бустер руса, због паметних у окружењу (прехлађени а долазе) попио корону. Мајка је примила, све време је са њим и њој ништа али је добла бустер те нема никакве симптоме. 

Њему, осим температуре није ништа. Мало повишен д-димер (600, референтна вредност је <500), добро се осећа и парацетамол му држи темепратуру под контролом. Једино је мало уморан и то је то. Иначе ту је око 70е године. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

ddimer za koronu je ovo skroz ok. ja sam imao slicnu vrednost. a teze sam bolestan bio. tek sada mi je ddimer pao na nesto ispod 400, pijem apsirin svaki dan po jedan od 100mg vec 3 meseca

 

Super da je ok. ali pazite. i meni prve nedelje nije bilo nista, istina pio sam samo neki bezvezni antibiotik tada. panklaf ili pancef ili tako nesto 🙂  opet sad je omikron srecom blazi. brz oporavak tvog oca !

ps. jesam li ja jedini koji ne voli to cale i keva? nadam se da me cerka nece nikad zvati cale 😄 za sad smo tata i mama, mi njeni roditelji 😄 al ajd videcemo kasnije

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SATAN said:

Ћале није примио трећи бустер руса, због паметних у окружењу (прехлађени а долазе) попио корону. Мајка је примила, све време је са њим и њој ништа али је добла бустер те нема никакве симптоме. 

Њему, осим температуре није ништа. Мало повишен д-димер (600, референтна вредност је <500), добро се осећа и парацетамол му држи темепратуру под контролом. Једино је мало уморан и то је то. Иначе ту је око 70е године. 

ja znam i za još jedan obrnut slučaj 5-6 ljudi dobilo svi vakcinisani i busterom, dvoje koji nisu vakcinisani nisu zakačili, tako da je sve to relativno kapiram.

1 hour ago, qwert00 said:

ps. jesam li ja jedini koji ne voli to cale i keva? nadam se da me cerka nece nikad zvati cale 😄 za sad smo tata i mama, mi njeni roditelji 😄 al ajd videcemo kasnije

mislim da ti ćale ne gine, možda po imenu eventualno :)) a i "matori" :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...