Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

11 minutes ago, Lucky said:

Epidemiolog i član Kriznog štaba Predrag Kon izjavio je da se može očekivati ublažavanje sadašnjeg talasa pandemije kovid-19, ali je upozorio na pojavu najnovijeg soja koronavirusa - stelt omikron.


ahahah ček, ovo već zvuči kao varijanta kod koje nema simptoma, fazon carevo novo odelo :))

- Morate se testirati gospodine
- U redu, ako baš mora

...
- Stigli su rezultati, pozitivni ste
- Ali čekajte, dobro se osećam, nikakve simptome nemam!
- pa da, upravo to su simptomi, zato se i zove STELT.
- Aha, kao onaj američki avion koji smo srušili MAMICU IM!! Moj je vidljiv al' ne pada heahehe wink wink
- Izolacija 10 dana, ove vitamine da kupite i puno tečnosti, doviđenja.
- Hvala puno doktorice!

Edited by togFU
  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, togFU said:

- Aha, kao onaj američki avion koji smo srušili MAMICU IM!! Moj je vidljiv al' ne pada heahehe wink wink

hahah to je to, F117a!

29 minutes ago, togFU said:

ahahah ček, ovo već zvuči kao varijanta kod koje nema simptoma, fazon carevo novo odelo :))

 

pa da, osim što je ovde koristiš da zavaljaš neki lek ili pcr ili naplatiš pregled u ambulanti!

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Potvrđen prvi slučaj stelt varijante omikrona u Srbiji – Đerlek: "Ne znamo šta nam donosi"

Ranije danas dr Mirsad Đerlek, državni sekretar u Ministarstvu zdravlja, rekao je da je ubeđen da se pojavila nova varijanta omikron soja – stelt. "Ubeđen sam da je stelt soj u Srbiji. U Kanadi i Južnoj Koreji su rađene studije, međutim, ne na dovoljnom broju uzoraka. Da bi to bilo validno, potreban je i kvantitativni broj uzoraka. Ne znamo šta nam donosi stelt, a evidentno je da će to biti nešto čemu se ne nadamo. Stelta ima u Srbiji. Očekujemo od naših eminentnih ustanova da jedan dan kažu pojavio se neki novi soj koji će nam opet zadati muke", kazao je dr Đerlek za domaće medije i dodao da su predstojeći neradni dani veliki rizik i opasnost po pogoršavanje epidemiološke situacije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

slusam sad vesti radio beograd (:D) i konacno smo dotakli sustinu. Kineski strucnjaci su rekli da vacc ne mogu zaustaviti koronu vec samo....smanjeno kretanje stanovnistva 😄

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SATAN said:

Што не слушаш радио Минхен? НОСТАЛГИЈА А?

Rođenoj tetki nije pisao 20 godina samo zato što živi na Lenjinovom bulevaru.

Da živi u Čerčilovom, pisao bi joj dva puta dnevno.

Mala je ovo zemlja koliki je on izdajnik.

14 hours ago, togFU said:

To sam mogao da im kažem i u martu 2020. godine....

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

izgleda da opet imam koronu ..

dan i po kasljem jace i grlo me grebe. jutros prva temp...crp 15 leukicoiti malo van referentnih vrednosti.. pijem pancef i ostalu terapiju

 

Dr mi jrece da je korona verovatno i da cemo sutra mozda raditi  PCR. ako sam ga dobro razumeo. dobro se osecam. ali ostaje strah od prosle korone od pre 4 mesecca...istina mozda je i prehlada..jer je danas sve korona 🙂

uplatih privatno zdravstyeno osiguranje ali je ono tek od prvog aktivno...srecom nikakva potvrda o bolovanju i sl mi ne treba... pa ne moram da cekam satima u kovid..opet su valjda guzve ... a za sad ne moram ni privatno da idem. 

Sem jaceg kaslja suvog ostalo je ok

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Poradi na imunitetu!

Ja sam prosao sa nedelju dana malaksalosti, glavobolje, manjom temperaturom, bol u grlu i kasljanjem koje je potrajao dve nedelje.

Najgori je gubitak mirisa i ukusa i faza vracanja u kojoj mi je sve smrdelo na balegu.

Obizrom da sam se lecio supama, cajevima, vocem i uprzenim mlekom, vreme je da se proglasi kraj svega.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, togFU said:

da, upravo zato sam i okačio 😄 jer nema linka ni u "slušam radio Beograd" postu zar ne? 😄

haha i to je istina, ali kapiram da pošto su RTS vesti verovatno na sajtu ima ista takva vest iz koje su čitali 🙂 

pa onda možemo da vidimo dal' je "kineski stručnjaci su otkrili" priča :))

1 hour ago, Dule_smor said:

Ahaha Kili brat:D. Uprzeno mleko= šerbet? Daj da patentiramo, uzecemo vece pare nego ovi na boce i ivermektin!

 

 

 

2 minutes ago, mohr said:

Mi to u Nisu zovemo Karamel mleko 🙂

i kod mene isto kao kod mohra u nišu.

ako je upržena voda sa šećerom onda je šerbet ali ako je uprženo mleko sa šećerom onda je karamel 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dule_smor said:

Ahaha Kili brat:D. Uprzeno mleko= šerbet? Daj da patentiramo, uzecemo vece pare nego ovi na boce i ivermektin!

 

2 hours ago, Lucky said:

 kod mene isto kao kod mohra u nišu.

ako je upržena voda sa šećerom onda je šerbet ali ako je uprženo mleko sa šećerom onda je karamel 🙂

Ja sam od babe cuo da je to serbet ali mi je lakse ovako da ga zovem : D Mislim na mleko i secer. To sam vodom sam prvi put cuo bukvalno pre par nedelja da postoji isto : )

Svakako mi je stvarno pomoglo da za grlo i kasljanje i radi kod blazih i srednjih prehlada, za najteza stanja kapiram da je neozbiljno.

Sad vidim da su na vecini sajtovi definisano ovako:

"У Србији шербет се прави од карамелизованог шећера са водом или млеком"

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Ja sam od babe cuo da je to serbet ali mi je lakse ovako da ga zovem : D Mislim na mleko i secer. To sam vodom sam prvi put cuo bukvalno pre par nedelja da postoji isto : )

Svakako mi je stvarno pomoglo da za grlo i kasljanje i radi kod blazih i srednjih prehlada, za najteza stanja kapiram da je neozbiljno.

ja nemam pojma šta tu zapravo "radi". meni su to kuvali kao klincu redovno ali ne vidim šta se pojavi "blagotvorno" od uprženog šećera 🙂 totalno deluje kao kontra od onoga što bi trebalo da piješ kad imaš problem sa grlom. 

jedino mi ima smisla da na taj način dete nateraš da pije vruću vodu tj. čaj koji inače kao nema baš neki ukus a ovo je samo slatko.

mada vidim po guglu kao smiruje kašalj i poboljšava "sazrevanje".

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...