Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

17 minutes ago, Zwerko said:

Nebitno je, ti dobiješ zeleni sertifikat na ta tri meseca, posle možeš da ga uradiš i u onoj međunarodnoj formi. U svakom slučaju si zelen kao i da si se vakcinisao. 

Zanimljivo, nisam znao. Nekako mi vakcinacije jos vise gubi smisao sada...

A ako npr. odem u taj INEP i odradim test koji pokaze da imam odredjen broj antitela npr. vise od 20. Da li me zavode negde u tom slucaju, smaraju ili treba da prolazim kroz neku dodatnu proceduru ili je to to? Tjs. trebao bih da ga pretvorim u medjunarodnu formu ako zelim naknadno

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, killYg0r said:

za klub znam

mogli bi da prestanu da imaju 30 drzava, nije vise srednji vek, pa da smo podeljeni na plemena!

Mislim da je to prvo sto izlazi, kad kucas Bayern (ili Bavaria) na guglu, Imaju samo 16 pokrajina 😄

There is nothing either good or bad, thinking make it so.

Drndara.thumb.png.e387ee50467198aff9c89a

 

Link to comment
Share on other sites

Nebitno je, ti dobiješ zeleni sertifikat na ta tri meseca, posle možeš da ga uradiš i u onoj međunarodnoj formi. U svakom slučaju si zelen kao i da si se vakcinisao. 
Btw nisam siguran da li to vazi u Njemacke, ovde samo bocu gledaju. Nema te opcije da se na osnovu antitela izdaje zeleni sertifikat, pa samim tim ne verujem da takav izdat negde drugde vazi ovde.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

To zavisi od države do države, tipa ako je u Nemačkoj uvedeno da važi samo vakcina to je to, nema tu dalje pregovora. Ovo je kod nas "zeleno" u smislu da je kod nas zelen svako ko se vakcinisao ili ima negativan test ili preležao koronu u nekom periodu, ta anti-tela se zapravo vode kao to poslednje. I za sada EU to tumači isto kao i Srbija tako da naš zeleni važi u zemljama koje to tako primenjuju. E sad ako neko ima strožije kriterijume kao što su Nemačka/Austrija i još neki onda jbg, moraš da ispunjavaš te kriterijume, naglasili su ovi naši da važi u inostranstvu ali da treba proveriti za svaku zemlju pojedinačno jer ne postoji jedinstven stav. 

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Dule_smor said:
3 hours ago, Zwerko said:
Nebitno je, ti dobiješ zeleni sertifikat na ta tri meseca, posle možeš da ga uradiš i u onoj međunarodnoj formi. U svakom slučaju si zelen kao i da si se vakcinisao. 

Btw nisam siguran da li to vazi u Njemacke, ovde samo bocu gledaju. Nema te opcije da se na osnovu antitela izdaje zeleni sertifikat, pa samim tim ne verujem da takav izdat negde drugde vazi ovde.

Kod "nas" je valjda samo pozitivni PCR priznat kao da si prelezao.

Link to comment
Share on other sites

Prema njenim rečima, prva faza koja predstavlja punjenje i pakovanje uvezene supstance počeće već u martu i aprilu i mesečno će se u toj fabrici dobijati oko tri miliona doza Sinofarm vakcine.

Ona je za Tanjug poručila da veliki proizvođači vakcina ne biraju partnere tek tako, te da je Sinofarm prepoznao Srbiju kao sigurnu zemlju za proizvodnju podjednako kvalitetne, bezbedne i efikasne vakcine kao što je ona koju i sami proizvode.

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2021 at 4:28 PM, Elvis J. Kurtovic said:

Може,  ринг, октагон, не правим питање,  ја ћу без кациге 🙂

Ово би требало да буде фора шта?

  • Haha (+1) 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Inace u Nemackoj od danas vaze nova pravila. Izmedju ostalog sada i vakcinisani moraju da imaju aktuelni negativni test da bi mogli da posecuju restorane, teretane, muzeje itd. Nevakcinisanima ulaz uopste nije dozvoljen i pored testa. Jedino gde mogu da idu su supermarketi i prodavnice hrane, te hitne sluzbe, apoteke i benzinske pumpe valjda, mada i to je pitanje. Meni na poslu je prvo receno da nema problema, bitno da sam vakcinisan iako je Sputnik i ne radi onaj QR kod, kao sve kul. Onda prekjuce mi kazu da ipak nije tako i da cu morati da se vakcinisem vakcinom odborenom u Nemackoj ili cu se racunati u nevakcinisane i morati da radim test svaki dan pred posao. Sef ce kao pitati da li moze nesto da se izmuva da mi ovo bude kao buster, da ne primam sve iz pocetka, ali kaze sumnja. Takodje sumnja da ce Sputnik ikada dobiti licencu u EU, a lik je prlicno obavesten i dobro povezan ovde. Inace mislim da su na mala vrata sve vakcine koje nisu mRNK eliminisane sa EU trzista, makar u Nemackoj, Astra Zeneca vise nije licencirana, a nisam siguran ni za J&J. I tako, much science, nadam se da je zaista samo finansijski interes i politika u pitanju. Inace toliko mi se sere od svog ovog proseravanja da sam na ivici da se vratim u Srbiju. Ali necu ipak da bacim sve sto sam postigao ovde, potrudicu se makar specijalizaciju da zavrsim pa posle odoh u neku Tunguziju ili Tajland heh.

apsolutno je najgore da zabatališ 🙂 izguraj onda posle na ostrvo u grčkoj 🙂

a za vakcine, ofc da je finansijski ineres i politika.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Dule_smor said:

Inace u Nemackoj od danas vaze nova pravila. Izmedju ostalog sada i vakcinisani moraju da imaju aktuelni negativni test da bi mogli da posecuju restorane, teretane, muzeje itd. Nevakcinisanima ulaz uopste nije dozvoljen i pored testa. Jedino gde mogu da idu su supermarketi i prodavnice hrane, te hitne sluzbe, apoteke i benzinske pumpe valjda, mada i to je pitanje. Meni na poslu je prvo receno da nema problema, bitno da sam vakcinisan iako je Sputnik i ne radi onaj QR kod, kao sve kul. Onda prekjuce mi kazu da ipak nije tako i da cu morati da se vakcinisem vakcinom odborenom u Nemackoj ili cu se racunati u nevakcinisane i morati da radim test svaki dan pred posao. Sef ce kao pitati da li moze nesto da se izmuva da mi ovo bude kao buster, da ne primam sve iz pocetka, ali kaze sumnja. Takodje sumnja da ce Sputnik ikada dobiti licencu u EU, a lik je prlicno obavesten i dobro povezan ovde. Inace mislim da su na mala vrata sve vakcine koje nisu mRNK eliminisane sa EU trzista, makar u Nemackoj, Astra Zeneca vise nije licencirana, a nisam siguran ni za J&J. I tako, much science, nadam se da je zaista samo finansijski interes i politika u pitanju. Inace toliko mi se sere od svog ovog proseravanja da sam na ivici da se vratim u Srbiju. Ali necu ipak da bacim sve sto sam postigao ovde, potrudicu se makar specijalizaciju da zavrsim pa posle odoh u neku Tunguziju ili Tajland heh.

U Frankfurtu na Weihnahtsmarktu trckaraju neki uposleni migranti i vicu "impfzertifikat und ausvajs bite!", hahahahha. Inace, toliko je guzva da je glava do glave i to racunajuci zimske jakne. Juce su nesto malo uveli kao pravila da ne sme bas toliko mnogo ljudi na jednom mestu da se skupi. Sou program. Inace, mislim da jedino Hessen jos uvek ima otvoren Weihnachstmarkt a da su ostali svi otkazali. Ocekujem lagano 400-500 incidencu sledece nedelje.

Ja kontam da ce Sputnjik dobiti EMA/WHO licencu onda kada bude izasao neki novi soj protiv kog vise nece raditi. Na zalost, tako je. Sreca pa sam u Hessenu, koji nije Bavarska pa je ipak zeru liberalnije (not).

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Cuo sam iz dobro obavestenih izvora da su dva nilska konja u Briselu dobila kovid i da su morali u izolaciju....sta nam rade....

 

Inace Omikron 

Nova varijanta korona virusa omikron vjerovatno je dobila jednu mutaciju tako što je preuzela dio genetskog materijala drugog virusa, vjeruje se onog koji izaziva običnu prehladu, i taj virus je prisutan u istim zaraženim ćelijama, saopštili su američki istraživači.

Ova genetska sekvenca nije primećena ni u jednoj od ranijih varijanti korona virusa, ali je prisutna u mnogim drugim virusima, pa i onima koji izazivaju običnu prehladu, kao i u ljudskom genomu, prenio je Tanjug, pozivajući se na Reuters.

“Preuzimanjem novog dijela, omikron sada djeluje ‘više ljudski’, što mu može pomoći da izbjegne imunološki sistem”, izjavio je Venky Soundararajan sa Univerziteta Cambridge u američkoj državi Massachusetts.

Nova mutacija se pojavila vjerovatno kod osobe inficirane sa oba patogena (običan virus i korona), kada je korona virus preuzeo genetsku sekvencu drugog virusa, dodao je Soundararajan u studiji, koja još nije prošla recenziju.

Ista genetska sekvenca se pojavljuje mnogo puta u korona virusima koji izazivaju obične prehlade, poput HCov-229E, kao i u HIV-u, koji izaziva sidu, dodao je istraživač sa Cambridgea.

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, absolute said:

Cuo sam iz dobro obavestenih izvora da su dva nilska konja u Briselu dobila kovid i da su morali u izolaciju....sta nam rade....

 

Inace Omikron 

Nova varijanta korona virusa omikron vjerovatno je dobila jednu mutaciju tako što je preuzela dio genetskog materijala drugog virusa, vjeruje se onog koji izaziva običnu prehladu, i taj virus je prisutan u istim zaraženim ćelijama, saopštili su američki istraživači.

Ova genetska sekvenca nije primećena ni u jednoj od ranijih varijanti korona virusa, ali je prisutna u mnogim drugim virusima, pa i onima koji izazivaju običnu prehladu, kao i u ljudskom genomu, prenio je Tanjug, pozivajući se na Reuters.

“Preuzimanjem novog dijela, omikron sada djeluje ‘više ljudski’, što mu može pomoći da izbjegne imunološki sistem”, izjavio je Venky Soundararajan sa Univerziteta Cambridge u američkoj državi Massachusetts.

Nova mutacija se pojavila vjerovatno kod osobe inficirane sa oba patogena (običan virus i korona), kada je korona virus preuzeo genetsku sekvencu drugog virusa, dodao je Soundararajan u studiji, koja još nije prošla recenziju.

Ista genetska sekvenca se pojavljuje mnogo puta u korona virusima koji izazivaju obične prehlade, poput HCov-229E, kao i u HIV-u, koji izaziva sidu, dodao je istraživač sa Cambridgea.

aha, već vidim naslove sutra na tabloidnim sajtovima

OMIKRON IZAZIVA SIDU

  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, f4ts0 said:

846570091_Screenshot2021-12-05at13_00_49.thumb.png.f6bf6a18efb9f594724dbfad91e327e4.png

svaka vest kad se napiše na Francuskom ima neki "mondenski" prizvuk :))

59 minutes ago, Jose Jimenez said:

Da li su svi članovi kriznog štaba završili u SNS?

čak i ako nisu po knjižici, verovatno jesu "ovako" 🙂

24 minutes ago, killYg0r said:

Mada svaka zena koja ima 2 prezimena po defaultu ima manjih ili vecih problema :tf:

ima tu istine. doduše ova baš nije imala sreće sa prezimenima, kako god okreneš 🙂

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, absolute said:

Da...nije Pušić Karić...to bi više pristajalo...

 

tu foru je mogao samo jednom Rambo da aktivira, i nažalost nakon toga da ostane bez svoje emisije na BK 🙂

9 hours ago, absolute said:

Šta bi sa nilskim konjima...da nisu na respiratoru?

Da li su vakcinisani ili nevakcinisani?

tek se ispituje vidiš da je premijera na mudijalu!

Link to comment
Share on other sites

Imam koleginicu koja evo već skoro dve godine (koliko traje ovo ludilo) stalno misli da ima koronu. Kako je neko od njenih u okolini zaražen tako umišlja da je i ona pozitivna. I svako malo se testira. Danas se vratila sa godišnjeg odmora, i boli je glava. Zet i sestra su joj pozitivni, pa ode odmah na testiranje. Nije vakcinisana, ima 56 god i bolesno drobi o koroni na poslu. Sva sreća pa nisam na poslu ovog puta.. 🙄

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Anosmija - gubitak osećaja mirisa. Polipoza nosa isto može da izazove umanjeno, ili potpuno odsustvo mirisa. 

Najčešći uzroci gubitka čula mirisa su starenje, oboljenja nosa i sinusa poput akutne respiratorne infekcije, obične kijavice, virusne infekcije, a sada kovid-19. Zatim, hronično oboljenje nosne sluznice kao što je atrofični rinitis ili ozena, alergijski rinitisi i sinuzitisi, prisustvo polipa u nosu i sinusima, endonazalni karcinomi. Do gubitka čula mirisa dovodi i trauma glave, nosa i kičmene moždine, konzumiranje alkohola, pušenje i određena hronična stanja - ističe doktorka.

 

https://www.espreso.co.rs/amp/714759/culo-ukusa-culo-mirisa-korona-doktorka-galina-nokovic-specijalista-otorinolaringologije

  • Like +1 1

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...