Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

1 hour ago, Lucky said:

pa već sad ti sertifikat nije validan kad je stariji od 6 meseci, tj. 7 meseci kod nas od poslednje vakcinacije. 

ne deluje kao da bi bio posebno veliki problem da prosto naredna validacija bude samo za Omnija, u slučaju da postane dominantan.

 

Za Deltu trazena posebna vakcina, zasto bi sada? 😄

Izrael ima svoje uslove, mnogi imaju jos gore ili ne dozvoljavaju ulazak uopste i to je skroz ok

 

37 minutes ago, killYg0r said:

Prakticno ko je uzeo Fajzer npr se zajebao i sad treba da se bode na 6 meseci u nedogled.

Ali ipak i da sacekamo par nedelja da naprave novu verziju booster-a, posto ipak nema poente istom vakcinom jer je novi soj.

Malo je reci da nam guraju govna u usta i pisaju u oci.

Aj ovo trece je klasika, nista novo. Al prva dva... wat? 😄

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, alfa said:

Za Deltu trazena posebna vakcina, zasto bi sada? 😄

 

brate, kao da je to prva nova stvar koju bi lansirali. Ne kažem da hoće, ali do pre X meseci niko nije pominjao booster dozu bilo je "evo ove dve i sejf ste". Onda eto boostera. Onda posle boostera eto sad mora na svakih 6 meseci. Hoću da kažem dosta je fluidno to shvatanje toga šta treba da radimo a šta ne, te me ne bi čudilo da ako još par puta neko kaže "omikron je najzarazniji plaši nas njegovih 50 mutacija" da jedan kaže "ok, hoćemo spec vakcinu za omikrona" i onda drugi prihvate.

1 hour ago, killYg0r said:

Prakticno ko je uzeo Fajzer npr se zajebao i sad treba da se bode na 6 meseci u nedogled.

 

ali to važi za svaku?

 

Link to comment
Share on other sites

Kako nije? Pa od starta je bila prica (i ovde rasprava) koliko ce koja vakcina da traje isl. I za sezonski grip se vakcinisu ljudi jednom godisnje.

Pisao sam prosto iz bmk igraonice, tako da vidim sada da nisam bio najjasniji. Ovo sto ti kazes jeste moguce i na neku ruku validno, ako dodje do toga da se izvali da je zajebano.

 

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, alfa said:

Kako nije? Pa od starta je bila prica (i ovde rasprava) koliko ce koja vakcina da traje isl. I za sezonski grip se vakcinisu ljudi jednom godisnje.

Pisao sam prosto iz bmk igraonice, tako da vidim sada da nisam bio najjasniji. Ovo sto ti kazes jeste moguce i na neku ruku validno, ako dodje do toga da se izvali da je zajebano.

 

ne znam, možda sam izlapeo (mada ima potpore u ovome što kažem u onim fatinim klipovima 🙂 tek tamo negde par meseci nakon početka vakcinacije je Fajzer objavio tipa "e možda će trebati treća doza", znam da sam šerovao link nekome negde (možda i ovde). Ne sećam se ikakve priče da će biti potrebna treća odmah u startu kad su pričali o tome.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Lucky said:

ne znam, možda sam izlapeo (mada ima potpore u ovome što kažem u onim fatinim klipovima 🙂 tek tamo negde par meseci nakon početka vakcinacije je Fajzer objavio tipa "e možda će trebati treća doza", znam da sam šerovao link nekome negde (možda i ovde). Ne sećam se ikakve priče da će biti potrebna treća odmah u startu kad su pričali o tome.

Pre nekih godinu dana (možda manje), se već pričalo o buster dozi. SZO se protivio jer su smatrali da će smanjiti broj prvih vakcinacija u zemljama u razvoju. Drugim rečima nije bilo pitanje da li deluju, već da kome je ta doza potrebnija.

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alfa said:

Aj ovo trece je klasika, nista novo. Al prva dva... wat? 😄

https://www.rts.rs/page/stories/ci/Коронавирус/story/3131/koronavirus-u-srbiji/4609844/loncar-korona-vakcine-novi-soj.html

Javice nam da li da se bodemo ili da sacekamo novi update : D

1 hour ago, Lucky said:

ali to važi za svaku?

Nemam pojma. Pratio sam aktivno prosle godine, kada nije bila ta prica.

Da je godisnje da se rokamo, mislim da bi mnogo vise ljudi prihvatilo, nego ovu opciju, koja je puj pike ne vazi posle pola godine.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, leisure said:

Evo jedne pitalice za tebe:

Kako to da tvrdis sada da je smrtnost od korone tako velika, kada si pricao da je korona isto kao gripa?

 

 

U nedostatku bilo kakvog argumenta, zadiranje i prozivanje ovde u to kako neko vaspitava svoju decu je novi nivo bednosti koje smo videli od tebe na ovom topiku.

Moj stav se nije promenio, i dalje je isti, ali sam otvoren da saslusam objasnjenja i mozda delimicno promenim misljenje. 

Pitao sam te da mi prokomentarises ove cifre u 2 navrata sto i dalje nisi ucinio nego si ti sad kao meni postavio kontra pitanje lol

Ja znam da si ti stava bez i da nemas svoje misljenje vec fazon kud svi tu i mali mujo pa i nisam ocekivao bolji odgovor... 

Ono sto mi je fascinantno jeste da sve cifre idu u prilog antivaks prici medjutim ljudi odbijaju da priznaju sebi... Ko jebeni vockari koji vrte vockice po prdarama i ostave poslednji dinar verujuci da aparat eventualno mora da da! Nakon 2 godine i dalje tvrdi da je na nuli ili malom plusu i da ceka da isprazni aparat pa da batali

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

On 10/27/2021 at 9:52 PM, Pesma-mrtve-dece said:


TL:DR:
image.png.381323f14ba1adfb16e73f4306a8736c.png


 

Evo grafika koji je pesma okacio

214.000 smrti / 65k nevakcinisanih / 150k smrti nakon vakcine
51.000 kovid smrti / 38k nevakcinisanih / 13k nakon vakcine

od 265.000 - 163.000 je potencijalno umrlo od vakcine odnosno 61.5%

sad ti mozes da izjavis "kako mozes da tvrdis da su 100% umrli od vakcine" a onda bih ja tebe pitao a kojom naukom ti mozes da tvrdis da je bilo ko umro od kovida? 

A onda pogledas jos jednom ovu statistiku gore... od 215.000 random smrti bez kovida 25% je bilo bez vakcine dok je 75% njih umrlo nakon vakcine... 

Evo opet da ponovim, moze i Cali da baci komentar

Belgija 87% vakcinisanih - 14% zarazenih - 1.7%
Srbija 45% vakcinisanih - 18% zarazenih - 0.9% 

Kako sa duplo manje vakcinisanih imamo slican broj zarazenih i duplo manju smrtnost?

Obicne smrti po UK statistici 214.000 - 25% nevakcinisanih - 75% vakcinisanih (kako tako drasticna razlika osim ako se nisu cuvali da dumru posle vakcinacije?)

Na osnovu samo ova 2 zvanicna podatka bih rekao da vakcina ne radi onako kako ste vi zamislili... Ako papir laze, statistika ne laze

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, killYg0r said:

Nemam pojma. Pratio sam aktivno prosle godine, kada nije bila ta prica.

 

pa sinofarm će da skrate sad na 4 meseca, mislim da je sad trenutno 5 ... fajzera i drugare su sa 7 spustili na 6.

 

12 minutes ago, FATA said:

Belgija 87% vakcinisanih - 14% zarazenih - 1.7%
Srbija 45% vakcinisanih - 18% zarazenih - 0.9% 

Kako sa duplo manje vakcinisanih imamo slican broj zarazenih i duplo manju smrtnost?

ima malo i onoga što je pričao igor. ko zna koliko u belgiji ima ilegalaca koji nisu u sistemu.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Lucky said:

pa sinofarm će da skrate sad na 4 meseca, mislim da je sad trenutno 5 ... fajzera i drugare su sa 7 spustili na 6.

 

jedno pitanje apropo ovoga...vrlo dobro se secam da su na pocetku vakcinacije jos prosle godine iz Gamaleja instituta rekli da zastita sa 2 doze Sputnika traje 2 godine...kako smo dosli do toga da i tu treba buster posle 6 meseci?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dule_smor said:

kako smo dosli do toga da i tu treba buster posle 6 meseci?

Isto kao što smo došli od "nikako ne mešati vakcine" do "u redu je mešati vakcine različitih proizvođača, čak i poželjno!" 😄

Znači sad već možemo da pravimo pregled koliko šta važi:
- preležan kovid - 6 mesec
- Fajzer - 6 meseci
- Sinofarm - 4 meseca 
...itd...

I onda kombinuješ... "pošto sam preležao, ajd sad ću sinofarm, laganica... pa posle toga videću šta, možda da odem da ližem kvake da se zarazim prirodnim putem po drugi put"...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FATA said:

Drugacije ne moze da se komunicira sa tobom pa sam odlucio da prihvatim tvoje cifre i pitam te da ih pojasnis medjutim ni to ne pomaze... 

Ili samo selektivno biras informacije i koristis ih u diskusiji za trenutne pokusaje argumenta, dok zaboravljas sta si sve pricao ranije, tj, ne shvatas da se u potpunosti razlikuje od prethodnih tvrdnji?

 

 

Obzirom da si veoma tanak kada su u pitanju edukacija i kognitivna sposobnost, u svojoj nemoci, koristis i drugu taktiku vredjanja dobrog dela ljudi ovde.

 

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, togFU said:

Isto kao što smo došli od "nikako ne mešati vakcine" do "u redu je mešati vakcine različitih proizvođača, čak i poželjno!" 😄

Znači sad već možemo da pravimo pregled koliko šta važi:
- preležan kovid - 6 mesec
- Fajzer - 6 meseci
- Sinofarm - 4 meseca 
...itd...

I onda kombinuješ... "pošto sam preležao, ajd sad ću sinofarm, laganica... pa posle toga videću šta, možda da odem da ližem kvake da se zarazim prirodnim putem po drugi put"...

Sve me ovo podseća na slagalicu, skočko/pik/zvezda.. Pa da se kombinujemo.. 😂

Sestra 3doze kineza, zet 3 doze rusa, oboje sa blažim simptomima. Blaga temp, malaksalost, izgubili čulo mirisa. Krenulo je od ćerke, pa sin takođe (11 i 14 god). Vakcinisani roditelji nemaju pravo na izolaciju, od rerevakcine im je prošlo mesec+ dana.. 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

bilo bi lepo kada bi napusavanje bilo smekerski i korektno. Ipak je ovo manja grupa ljudi 🙂 pa cak i kad se ne slazemo totalno. Malo elegantnije ako moze ikako 😄 ili mnogo trazim 🙂

 

Recimo ja sam neko ko se debelo razmisljao da li ili ne primiti vakcinu..bio sam 51:49 protiv vakcije..sad sam 55:45 za vakcinu ...cekam sutra rezultate iz INEP za antitela. Nadam se da cu ih imati dosta i da sam miran barem 3 meseca pa da vidimo za dalje...

 

Svakako ni pod razno ne bih se usudio da nekog savetujem ni da primi ni da ne primi vakcinu (posebno jer se u medicinu ne razumem nista).... Zar sam u tolikoj manjini? 🙂

 

Takodje mi i dalje prolazi kroz glavu da je voodoov kolega nasradano. To nije zezanje. A i licno imam svoj primer da sam bio lose, skoro da sam se pitao da li cu da preteknem 🙂 Svakako da sam imao laganu bolest i da je lako sve proslo sa 51:49 bih presao u 60:40 da se ne vakcinisem i dalje...A ovako je suprotno kod mene.... ALi bez obzira na sve ocigledno je da povremeno i mladi i relativno zdravi umiru (ajd i za sebe sam mislio da sam takav, a odjednom sam bio jako lose tokom toka bolesti...)

Edited by qwert00
  • Upvote (+1) 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dule_smor said:

jedno pitanje apropo ovoga...vrlo dobro se secam da su na pocetku vakcinacije jos prosle godine iz Gamaleja instituta rekli da zastita sa 2 doze Sputnika traje 2 godine...kako smo dosli do toga da i tu treba buster posle 6 meseci?

ovo što kaže togfu 🙂 tako smo došli i do svega drugoga u covidu 🙂 pa i do toga da sputnik nije priznat a Takeda v8 Indian edition jeste 🙂 

2 hours ago, Dule_smor said:

jedno pitanje apropo ovoga...vrlo dobro se secam da su na pocetku vakcinacije jos prosle godine iz Gamaleja instituta rekli da zastita sa 2 doze Sputnika traje 2 godine...kako smo dosli do toga da i tu treba buster posle 6 meseci?

mislim, pazi, kada pričamo generalno o suludosti svega, pisao sam ovde za ulaz u izrael, da ne ponavljam po milioniti put. Ali ono što možda nisam tu napisao, da sad ne gledam opet je sledeće. Imaš obavezan PCR pri sletanju. Uradiš ga, onda te oni puste tako sa tom trakom dalje da ideš slobodno po aerodromu. Naravno tvoja obaveza je izolacija ali moraš nekako doći do nje. I onda pošto je organizovan ceo sistem, pošalju te u prodavnicu i pekaru da kupiš kao hranu jer ćeš da budeš u izolaciji (?!) i onda se nekakvim prevozom sa naravno vozačem i kondukterima itd koji nisu u izolaciji voziš do hotela. Onda dođeš do hotela i blejiš jedno sat vremena u holu sa svim osobljem i drugim gostima itd dok ti ne srede sobu, plus ako inače nije spremna jer nije još čekin vreme nemaš gde drugo nego da tu i dalje budeš, popiješ kaficu, ovo ono, pa tek onda ideš u sobu 🙂 

2 hours ago, FATA said:

Onda tako mozemo da spinujemo za sve zar ne?

ja samo postavljam pitanje. naravno da može da se spinuje kao što ti radiš redovno ovde, ali i drugi, nisi jedini 🙂 no u ovom konkretnom slučaju zvanična statistika stvarno nije baš relevantna, kao ono "od tuberkuloze niko nije umro u srbiji u proteklih 50 godina" a zapravo rikne svaki peti rom (PC) nego uopšte nisu u sistemu i ne postoje i ne zna se za njih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...