Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

Quote

 

Холандија под катанцем, строга забрана кретања до 14. јануара

Премијер Холандије Марк Руте рекао је да ће та земља од недеље ујутру ући у ново закључавање како би покушала да ограничи раст заражених ковидом 19 за који је заслужан омикрон сој вируса.
Све продавнице које нису неопходне, ресторани, барови, биоскопи, музеји и позоришта морају бити затворени од недеље 14. јануара, док ће школе бити под катанцем бар до 9. јануара.

Број гостију који је дозвољен у једном домаћинству смањује се са четири на два, осим за Божић 25. децембра.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Колико су нам трљали носеве са Данском, Португалом и сличним "процепљеним" земљама, а сад мук

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

da nije malo mnogo 100 000 mladih u izraelu sa miokarditisom?

Ja bih rekao da vakcine rade (osim JJ ono je neka glupost) - barem u smislu da je manja smrtnost dosta i hospitalizacija (proverljivo grafikom na worldometers kao source)

oStatak se slazem, vesti po novinama i nastupi lekara su valjanje od smeha.

Sad su uveli i obavezan PCR (negde pcr 72 sata i brz antigen neposredno pre) za putovanja, zbog POSASTI omikrona.

Po prvim vestima i GRAFICIMA ja bi reko da je omikron dar od prirode. 

UK, kao najpogodjenija omikronom :
1199861380_Screenshot2021-12-20at10_34_22.thumb.png.86e12b60369654125ad5c7cc53c9199e.png

 

612366060_Screenshot2021-12-20at10_34_31.thumb.png.920821f2e5a56497ca5d13b0fb543738.png

 

Ne bidim cemu drama 😄

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, f4ts0 said:

Po prvim vestima i GRAFICIMA ja bi reko da je omikron dar od prirode. 

Mislim da ti je pogrešno da odmah donosiš zaključak jer smrtnost obično kasni 10-14 dana za rastom broja slučajeva, kao što i opada sa zakašnjenjem. Ne kažem da neće biti tako kao što kažeš samo da je rano za definitivan zaključak. 

Ono mi smo i tipa 10. avgusta i juče imali ~800 zaraženih, ali sa pogrešne strane krive, pa je u avgustu taj isti dan bilo 5 smrtnih slučajeva a juče 37. Ako je našim podacima uopšte bilo šta i verovati [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alfa said:

Ne ulazeći u politiku, pošto je svakome jasno da je duboko umešana, zašto se ne sumnja u Sputnik? 😄

Гамалеја институт је истраживао вакцину против САРС-а много пре ковида, само нису имали средства (јер није био проблематичан) да ставе исту на листу приоритета. Појављивањем Ковида, су то урадили те убрзали процес прављења вакцине. Такође, мислим да је директор института, је у једном интервјуу објаснио због чега су ишли на адено носач вакцину, а не на мРНА (претпоставка је била да ће овако покрити мутације што се и показало да је истина, а ове изјаве да се можемо вакцинисати том вакцином бесконачно нећу да коментаришем јер ми је пун ЗВЕРКО таквих изјава). Осим тога, знам масу људи која је имала проблем после Фајзера, Зенеке па чак и Кинеза (дечко кога сам познавао из основне, пар година старији је преминуо од последица вакцинације западном вакцином) али никога ко је имао проблема после Руса. (беше да су Руси понудили да поделе технологију пречишћавања вакцине Западним колегама). Чак сам чувао стрица који је имао ковид, наравно, маска, рукавица и то, али нисам оболео. Знао сам још ономад да ће притискати обавезном вакцинацијом те сам "изабрао мање зло", али ове будалаштине око миксовања вакцина те бесконачног вакцинисања нека продају мајци својој. Не мени. 

Да не би звучао као неки морони на интернету, нисам ни СПОМИЊАО тестирање вакцина и лекова (део једног са био лично, те ми је позлило па су ми променили терапију и тек после сам сазнао да лек није имао дозволу У ЕВРОПСКОЈ УНИЈИ, код нас јесте, итд. итд. али то је друга тема). 

1 hour ago, f4ts0 said:

da nije malo mnogo 100 000 mladih u izraelu sa miokarditisom?

Тек прва кафа, извињавам се изашло је из мозга у прсте без рефинисања. Укратко проценат на 100.000 https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2109730

Као што написах велик је проценат нусефеката за једну јебену вакцину против респираторног обољења у 21.ом веку. Знам, није је лако направити, али миокардитис? 
Ма дај..


П.С. 

Почетком средње школе сам стао на ексер 12 који ми је прошао кроз табан, све је испало ок, извадио сам га сам и отишао код лекара, где су ми опрали рану и дали Тетанус. Ревакцинисао сам се после 6 месеци (ако се не варам) и то је то. Замисли сад идем сваких 6 месеци да припам вакцину против тетануса?
Направите јебену вацкину за све облике, без нусефеката и турите је свима. 2021 јебена година је, нису СВИ на свету сисали сендвиче (и весла). 

1 hour ago, Dule_smor said:

Satane padni mi na grudi, nho! Btw, ja ovde imam samo Fajzer, Modernu i J&J, ne zna se koja daje goru zastitu i veva nezeljena dejstva. A ko ne primi do 15.marta otkaz, vrhunac demokratije i slobode heh

О томе баш причам, јебига Дуле демократски је исто истоварити 11.000 тона осиромашеног уранијума на суверену земљу, гађати циљеве на хазардној мапи, подржавати нацистички режим у Европској Унији и то.
ДЕМОКРАТИЈА! ШТА СЕ МИ БРИНЕМО? МИ СМО И ОНАКО ДИВЉАЦИ!

Edited by SATAN
  • Upvote (+1) 2

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, SATAN said:

Почетком средње школе сам стао на ексер 12 који ми је прошао кроз табан, све је испало ок, извадио сам га сам и отишао код лекара, где су ми опрали рану и дали Тетанус. Ревакцинисао сам се после 6 месеци (ако се не варам) и то је то. Замисли сад идем сваких 6 месеци да припам вакцину против тетануса?

Направите јебену вацкину за све облике, без нусефеката и турите је свима. 2021 јебена година је, нису СВИ на свету сисали сендвиче (и весла).

Evo sad ce lek Fajzera, pa imamo privilegiju da TESTIRAMO ovaj probamo na ljudima, pa moze da se prepisuje svima kad god osete da ih boli glava : D

 

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2021 at 1:40 PM, fuse.buca said:

Odgovorih u prethodnom postu, ali evo ponovicu ->  imam potvrdu od ljudi koji rade u crvenoj zoni da umiru ljudi, medju kojima ima i mladih (u poslednje vreme sve cesce mladi koji nemaju pridruzenih bolesti (ili bar ne znaju))...

 

On 10/13/2021 at 4:01 PM, fuse.buca said:

Ovo je sve pre delta soja, koji je zarazniji, pogadja mlade itd.... Mozemo pricati na ovu temu kada ZZS objavi podatke od avgusta pa do kraja ove godine, sto ce biti verujem negde sledece godine

 

29 minutes ago, f4ts0 said:

da, treba sacekati. Ali deluje da delta takodje nije bila toliko gadna

 

Kako nije? Buca ima potvrdu iz crvene zone da je delta jebac mama

 

1 hour ago, alfa said:

Koja lobotomija jbt posebno u komentarima

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, SATAN said:

Као што написах велик је проценат нусефеката за једну јебену вакцину против респираторног обољења у 21.ом веку. Знам, није је лако направити, али миокардитис? 
 Ма дај..

Često vakcine imaju slične nus-pojave kao i virus protiv koga štite, a Covid-19 uzrokuje između ostalog i miokarditis. Pritom to je upala srčanog mišića, u svojoj blagoj formi je slično upali bilo kog drugog mišića, prosto prođe samo od sebe. I ova studija govori o tome da je ugrubo 2.35 puta veća šansa da dobiješ miokarditis ako si primio vakcinu nego ako nisi. Ali to je i dalje 13.73 osoba na 100.000 u najugroženijoj grupi dečaka od 16 do 19 godina. Ja sam kao klinac u tim nekim godinama, bio u srednjoj školi, imao blaži oblik miokarditisa, prosto sam igrao basket i onda krenulo da me steže u grudima i da teško dišem, odveli me u hitnu, skapirali da je to to, aj ti sine malo iskuliraj kod kuće i aj ćao. Hoću reći jeste definitivno nus-pojava, ali nije baš omfg šta nam rade nus-pojava. 

35 minutes ago, SATAN said:

Почетком средње школе сам стао на ексер 12 који ми је прошао кроз табан, све је испало ок, извадио сам га сам и отишао код лекара, где су ми опрали рану и дали Тетанус. Ревакцинисао сам се после 6 месеци (ако се не варам) и то је то. Замисли сад идем сваких 6 месеци да припам вакцину против тетануса?

Ne bih da ti rušim sneška ali zaštita tetanus vakcinom traje oko 10 godina posle čega treba ponoviti vakcinaciju. Tako da bi trebalo da odeš ponovo kod doktora za to ako hoćeš da budeš zaštićen :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@SATAN

Meni je posle prelezanog Kovida kardiolog dijagnostikovao blagi oblik miokarditisa, pre vakcine jelte, i rekla mi je da se to desava cesto i posle obicnog gripa. Ovo sto Zverko kazes iskuliras loma i gg.

Gamaleja institut... Rusi su inace jako poznati po objektivnoj analizi 🙂 Svi su isti!
A ta iskustva iz licnog okruzenja, sta da ti kazem, ja imam suprotno! Sa Ficerom sam bio u 10ak zemalja, partijao ozbiljno itd i nista. Mislim, svestan sam da to nista ne znaci, al kapiras sta hoces da ti kazem. Plus igrom slucajeva sam povezan sa ljudima u Rusiji i licno sam povezivao neke (ruskinje ofc) sa nekim agencijama koje su imale aranzmane za vakcinaciju stranaca. A razlozi su bili razni, od toga da ne veruju do toga da su se naslusali raznih nuspojava

Edited by alfa

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zwerko said:

Često vakcine imaju slične nus-pojave kao i virus protiv koga štite, a Covid-19 uzrokuje između ostalog i miokarditis. .....

Onda dobro što se nisam vakcinisao....smanjio sam sebi rizik od miokarditisa...

:tf:

@SATANElem, htedoh samo da approv-ujem, da ne kažem lajkujem tvoje razložno mišljenje...u principu, nema tome šta da se doda ili oduzme mnogo...

Evropa mi i dalje nije jasna sa nepriznavanjem ruske vakcine...Ono što mi nije jasno kod ruske vakcine, to je koliko dugo traje zaštita tj. znam da je bila priča barem 2 godine...ne znam da li se sad lol priča promenila ili nije..tj. busteri, 6 meseci, 5 meseci, 4 meseca....beskonačno...jednokratno....i tako te naučne činjenice....

EU dobija petu vakcinu? EMA dala zeleno svetlo, čeka se konačna odluka (nova.rs)

Ah...evo i za igora da može da bustuje...

Edited by absolute

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...