Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

6 hours ago, absolute said:

Onda dobro što se nisam vakcinisao....smanjio sam sebi rizik od miokarditisa...

:tf:

@SATANElem, htedoh samo da approv-ujem, da ne kažem lajkujem tvoje razložno mišljenje...u principu, nema tome šta da se doda ili oduzme mnogo...

Evropa mi i dalje nije jasna sa nepriznavanjem ruske vakcine...Ono što mi nije jasno kod ruske vakcine, to je koliko dugo traje zaštita tj. znam da je bila priča barem 2 godine...ne znam da li se sad lol priča promenila ili nije..tj. busteri, 6 meseci, 5 meseci, 4 meseca....beskonačno...jednokratno....i tako te naučne činjenice....

EU dobija petu vakcinu? EMA dala zeleno svetlo, čeka se konačna odluka (nova.rs)

Ah...evo i za igora da može da bustuje...

opa, jedna boca da nije mRnk...sta kaze Rur stab, jel valja ova, duzmem nju ako mi daju ovde

3 hours ago, manson said:

Kiosci danas u Londonu 🙂

image.thumb.png.48365c7e10f021dacef68167ccab2a7f.png

vrh

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, absolute said:

Swe pohwale...

Piše li do kad ćemo ruke prati...zna li se štogod....

pa 9 meseci pa iznova!

Quote

 

Evropska komisija danas je donela odluku promenama u korišćenju kovid pasoša naredne godine
Građani će kovid pasoše moći da koriste devet meseci bez buster doze vakcine, a nova pravila počinju da važe 1. februara.

Nova pravila važe za svih 27 članica Evropske unije, ali mogu biti blokirana od strane kvalifikovane većina vlada EU ili proste većine članova Evropskog parlamenta. Međutim, zvaničnici veruju da ima dovoljno podrške za implementaciju pravila.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

Evropska komisija danas je donela odluku promenama u korišćenju kovid pasoša naredne godine
Građani će kovid pasoše moći da koriste devet meseci bez buster doze vakcine, a nova pravila počinju da važe 1. februara.

 Nova pravila važe za svih 27 članica Evropske unije, ali mogu biti blokirana od strane kvalifikovane većina vlada EU ili proste većine članova Evropskog parlamenta. Međutim, zvaničnici veruju da ima dovoljno podrške za implementaciju pravila.

Nisam siguran tačno šta je ovde vest? Pa kod nas važi samo 7 meseci od poslednje doze vakcine [:D]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 12/20/2021 at 11:56 AM, killYg0r said:

Evo sad ce lek Fajzera, pa imamo privilegiju da TESTIRAMO ovaj probamo na ljudima, pa moze da se prepisuje svima kad god osete da ih boli glava : D

ЈЕДВА ЧЕКАМ!

On 12/20/2021 at 12:11 PM, Zwerko said:

Ne bih da ti rušim sneška ali zaštita tetanus vakcinom traje oko 10 godina posle čega treba ponoviti vakcinaciju. Tako da bi trebalo da odeš ponovo kod doktora za to ako hoćeš da budeš zaštićen 🙂

Друже, немам проблем да примим вакцину једном у 10 година (иако не планирам да се набадам ексерима и то.), али на свака 3 месеца? Не хвала. 

On 12/20/2021 at 12:28 PM, alfa said:

@SATAN

Meni je posle prelezanog Kovida kardiolog dijagnostikovao blagi oblik miokarditisa, pre vakcine jelte, i rekla mi je da se to desava cesto i posle obicnog gripa. Ovo sto Zverko kazes iskuliras loma i gg.

Gamaleja institut... Rusi su inace jako poznati po objektivnoj analizi 🙂 Svi su isti!
A ta iskustva iz licnog okruzenja, sta da ti kazem, ja imam suprotno! Sa Ficerom sam bio u 10ak zemalja, partijao ozbiljno itd i nista. Mislim, svestan sam da to nista ne znaci, al kapiras sta hoces da ti kazem. Plus igrom slucajeva sam povezan sa ljudima u Rusiji i licno sam povezivao neke (ruskinje ofc) sa nekim agencijama koje su imale aranzmane za vakcinaciju stranaca. A razlozi su bili razni, od toga da ne veruju do toga da su se naslusali raznih nuspojava

Значи ти си одговоран за нов сој? Ок! :tf:
Не верујем слепо, далеко од тога, него су чињенице у питању. Да постоје неке обзиљније нус појаве, па запад би једва дочекао да то објави у свим новинама. И да је Фајзер исто толико дуго правио вакцину, тј да је ситуација обрнута узео бих њу. Овако не хвала. 

On 12/20/2021 at 2:15 PM, absolute said:

Onda dobro što se nisam vakcinisao....smanjio sam sebi rizik od miokarditisa...

:tf:

@SATANElem, htedoh samo da approv-ujem, da ne kažem lajkujem tvoje razložno mišljenje...u principu, nema tome šta da se doda ili oduzme mnogo...

Evropa mi i dalje nije jasna sa nepriznavanjem ruske vakcine...Ono što mi nije jasno kod ruske vakcine, to je koliko dugo traje zaštita tj. znam da je bila priča barem 2 godine...ne znam da li se sad lol priča promenila ili nije..tj. busteri, 6 meseci, 5 meseci, 4 meseca....beskonačno...jednokratno....i tako te naučne činjenice....

EU dobija petu vakcinu? EMA dala zeleno svetlo, čeka se konačna odluka (nova.rs)

Ah...evo i za igora da može da bustuje...

Види моје размишљање је следеће: Сви се вакцинишемо, широким спектром вакцина које је НАШ ИМПЕРАТОР СА СВОЈИХ ДЕСЕТ ПРСТИЈУ ДОНЕО У ЗЕМЉУ, кроз лед и снег, па кад крене нов сој, неко ново срање те поновно закључавање, онда изађемо и јебемо маму некоме (свима). Али јбга враћамо се на тему непостојеће стратегије и лажних вести. 

On 12/20/2021 at 2:33 PM, f4ts0 said:

ja cu ovu sto se usmrkava

Шта запад учини од човека. Некад дођеш у Деус, Игор насече сланине и сира, добијеш једну чашицу ракије, а гле сад...

:tf:

1 hour ago, absolute said:

Čekaj jel to Bil GejC poznati medicinski radnik?

Nisam ga prepoznao, liči na Bil Gejts-a osnivača Majkrosofta...

Таман да га ставимо у емисију на Пинку са Вулином, Коном и оном несрећом Јеремићком. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SATAN said:

Значи ти си одговоран за нов сој? Ок! :tf:

Не верујем слепо, далеко од тога, него су чињенице у питању. Да постоје неке обзиљније нус појаве, па запад би једва дочекао да то објави у свим новинама. И да је Фајзер исто толико дуго правио вакцину, тј да је ситуација обрнута узео бих њу. Овако не хвала.

Ne verujem da je ruska vakcina štetna, samo sam ti hteo reći u kom su gasu neki Rusi. Verovatno zato što žive u toj zemlji i zaju kako sve to funkcioniše.
Vrlo dobro znaju da ispinuju priču kao neku nepravdu i kako ih ne vole zato što su SRBI. Klasičan primer je SZO i odbijanje dozvole jer su pali neke proceseu proizvodnji, za koje znaju da moraju da ispune 😄
I meni prvom ne treba objašnjavati kako su na Zapadu govna, ali me smara to romantizovanje Rusa (možda pre ruske politike) kada su oni manje više isti kurac. Možda sam ogorčen zato što sam 2 godine radio sa ruskim inženjerima u nekim njihovim većim sistemima, pa znam kako sve to "radi". Klasična vojna hijerarhija, gde govna idu nadole, a gore su uglavnom slabije stručni ljudi + Rusi i dalje imaju taj mentalitet gde slepo slušaju nadređene.

Da napomenem, ja jesam rusofil i uvek sam za tu stranu, ali Petar I Rusija, ova danas je i dalje u tranziciji i vide se pomaci i udaljavanje od komunizma, ali biće to dug proces!

 

tldr

Svi gledaju svoj interes!
 

Iskreno, ne znam ko je koliko pravio vakcinu, ako se ne varam Rusi su izbacili prvi, a i mRNA vakcina se razvija jako dugo.
I šta su činjenice?

  • Upvote (+1) 1

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alfa said:

 

Da napomenem, ja jesam rusofil i uvek sam za tu stranu, ali Petar I Rusija, ova danas je i dalje u tranziciji i vide se pomaci i udaljavanje od komunizma, ali biće to dug proces!

 

Jedvy cekam da se slykam u amsterdamyy, St petersburg je trylyx!!

  • Haha (+1) 2

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

mene je unistio kovid, taman sam pobegao iz supporta i imao svetlu perspektivu poseta :

Dubai team
Lisabon Team
St.Petersburg team
Krakow team

Umesto toga dobio sam mogucnost da stavim funny hat na webexu

Ali petersburg je vrh grad

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, f4ts0 said:

mene je unistio kovid, taman sam pobegao iz supporta i imao svetlu perspektivu poseta :

Dubai team
Lisabon Team
St.Petersburg team
Krakow team

Umesto toga dobio sam mogucnost da stavim funny hat na webexu

Ali petersburg je vrh grad

Иста прича, требао сам да идем на далеки исток, пар недеља кад оно Корона и сад смрдим у Батајници. Буквално уништила...

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

"У свом првом, једногласном мишљењу, 19 стручњака Стручног савета савезне владе је изјавило да се нова варијанта корона вируса омикрон много брже и лакше преноси са једне особе на другу. У другим земљама се показало да се број заражених удвостручује у року од два до три дана. То је стопа ширења без преседана.

Нова варијанта вируса такође подрива постојећу заштиту од инфекције. То значи да се инфицира знатно више људи за врло кратко време и укључујући и више реконвалесцената и вакцинисаних. То може довести до експлозивног ширења заразе. Немачка је тренутно у веома критичној фази пандемије", пише у резолуцији савезне Владе Немачке и влада покрајина.

"Научници Стручног савета истичу да, према првим резултатима студија, заштита вакцина против омикронске варијанте брзо опада, те оболевају симптоматски и имуни људи (реконвалесценти и вакцинисани). Различите студије показују да допунска вакцинација са тренутно доступним мРНА вакцинама (Модерна и Бионтек) пружа добру имунолошку заштиту. Опсежна кампања допунске вакцинације за старије од 18 година започела је средином новембра. Циљ од 30 милиона вакцинација до краја године ће бити остварен."

Најкасније од 28. децембра широм Немачке важи:
Надрегионалне спортске културне и сличне велике манифестације попут фудбалских утакмица – одржаваће се без гледалаца.

Биће затворени "клубови и дискотеке (тзв. места за плесна задовољства) у затвореном простору", а плесни догађаји ће бити забрањени.

Дозвољена су окупљања са највише 10 људи – вакцинисаних или реконвалесцената. Деца до 14 година се не рачунају.

Састанци на којима је макар један невакцинисан или нереконвалесцент ограничени су на сопствено домаћинство и највише две особе из другог домаћинства.

Због тога су велике новогодишње журке табу: "Дочек Нове године са великим бројем људи у садашњој ситуацији није оправдан", наводи се.

Забрана окупљања у новогодишњој ноћи и 1. јануара је већ донесена, а забрањена је и продаја петарди и ватромета.

Ове мере су национални минимални стандарди, наводи се у резолуцији савезне владе немачке и покрајинских влада. Стога покрајине могу ићи даље од тога.

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, SATAN said:

Иста прича, требао сам да идем на далеки исток, пар недеља кад оно Корона и сад смрдим у Батајници. Буквално уништила...

trebalo je da idem, glagol trebati se ne menja, hvala!

  • Like +1 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...