Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

12 minutes ago, Zwerko said:

Evo ja na primer moram na poslu trenutno da nosim masku 8 sati, firma uvela takvo pravilo, nema nikakve veze sa medicinom. Jes mi malo opao IQ ali osim toga ne vidim probleme :tf:

Pa jebiga tako ti je to kad izgubis na izborima pa mora da se radi kod privatnika:tf: (ps al je laki sakrio najbolji emoj trollface-jedva ga nadjoh🇪🇭)

Evo i ovo iz sns se toga najvise plase - rad kod privatnika posle izbora..najgora kletva i nocna mora kad si na vlasti.hahaha

 

 

  • Haha (+1) 2

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Elvis J. Kurtovic said:

Ма јесте,  8 сати сваки дан, то можда у ратним условима.  Друго, мешаш бабе и жабе,  ти људи су изабрали свој позив за разлику од људи којима је то наметнуто. 

Треће,  зар ти стварно треба Гугл да би сагледао ствари реалистички?

Ne znam u ratnim uslovima kako je, ali inace nosim masku 8 sati na dan, regularnim danima, godinama. U cetvrtak sam imao dezurstvo, do 3 nocu se radilo, sa dve pauze od po pola sata za hranu i cigarulol, sto mu dodje 18 sati nosenja maske. Nije smak sveta...

Link to comment
Share on other sites

Наравно да није, ако од тога има неке користи, ако то служи за зајебавање народа онда јесте проблем 

 

Само док се камере не угасе

  • Downvote (-1) 1

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

U 80% vremena nosim masku na poslu +centralna ventilacija u zgradi. Nalaz na plućima od kraja sept meseca je "izražena vaskularna šara", koja je očigledno nakon kovida normalan nalaz ako nemaš ostale simptome, lab ili test koji idu u prilog tome. Neki dan baš teško podnesem, tako da u skladu sa mogućnostima gledam da olakšam sebi koliko je to moguće. Na kraju radnog dana ponekad i u prevozu mi bude nepodnošljivo.. 

i'm not fat, i'm just easy to see..

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, qwert00 said:

Ima li nekog iz nisha a da slucajno zna dal ima privatna kovid ambulanta tamo?

 

izguglajte tipa gde se prihvata privatno zdravstveno osiguranje u nišu, npr - https://www.generali.rs/upload/documents/Mreza_klinika/MREZA_KLINIKA.pdf

tu onda dole skroluj na Niš, tj. nađi ga, imaš spisak privatnih ustanova, okreni ih telefonom i vidi koja ima covid deo / ambulantu.

5 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Сви гледате проблем само из свог угла где је носите 5-10 минута, па као могу да издржим, покушајте да сагледате из угла некога ко је принуђен да је носи по 8 сати сваког дана

a ko nosi 8 sati neprekidno? u prodavnicama ne nose dok god ne uđe konkretno mušterija nešto da traži, ako uopšte nose maske. 

vozači isto ne nose, pogledaj GSP kad si na ulici da li vozači nose ili ne.

deca u školama ne nose sve vreme.

5 hours ago, mladenq said:

mali offtopic, ali kako je ovo moguce jbt? sve me mrzi da malo dublje udjem u materiju, ali pocelo je da iskace i iz frizidera, malo malo, pa smo najzagadjeniji na svetu, kako smo koj k mi najzagadjeniji u konkurenciji indijaca, kineza itd itd

je l se to nesto gura namerno, ili smo stvarno nekako taj podvig napravili i toliko smo retardirani

iskreno, ne znam. ono što "znam" je da je oduvek bilo zagađeno samo je sad prosto u vestima i postoje sajtovi i merenja itd koja pre nismo imali. Devedesetih se sećam da je bilo samo ono "merenje zagađenja u gradu, najzagađeniji je ćošak 29. novembra i Cvijićeve" to je uvek tako bilo od kad je sveta i veka :)) Dalje od toga niko ništa nije pričao. Uopšte me ne bi čudilo da je tako oduvek nego se prosto sad piše o tome. A kako smo gori nego gradovi u Kini i meni je misterija. 

4 hours ago, qwert00 said:

E vudi 🙂 nije to kod mene bas tako. Cerka je iz kratke vanbracne veze 🙂 tako da se ja prvi put verih sada 🙂 nismonjos ni pricali o vencanju, to cemo naknadno..za sad samo veridba. 

Sto bi se reklo ja sam do sada momak sa divnom cerkicom 🙂

samo napred kverti!

možete na Frušku goru na primer, Norcev je korektan državni ne previše skup hotel, ima i bazen (ako radi 🙂 a sigurno je čist vazduh. 

ok su i banje ali kažem, meni se nisu dopale zimi zbog smrada loženja. 

divčibare isto na primer mogu biti ok.

Link to comment
Share on other sites

Da bazen obavezan. Zbog verenice jer ona to voli. A za mene je dosta cist vazduh.. kombinuje verenicki put plus meni zdravstveni..2u1 😂

2 hours ago, Zwerko said:

Evo ja na primer moram na poslu trenutno da nosim masku 8 sati, firma uvela takvo pravilo, nema nikakve veze sa medicinom. Jes mi malo opao IQ ali osim toga ne vidim probleme :tf:

A ovo gore samo mala sala.. nista licno..jeste da ne volim zute ali si ti covek na mestu iako zut😊 ne znaci da su svi zuti lose (iako zuti ne silaze sa vlasti samo se malo umiju i izmene) . Pa se dakle samo nasalih bez da te vredjam 🙂

Edited by qwert00

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, qwert00 said:

Da bazen obavezan. Zbog verenice jer ona to voli. A za mene je dosta cist vazduh.. kombinuje verenicki put plus meni zdravstveni..2u1 😂

3 hours ago, Zwerko said:

onda dobro proveri da li im rade bazeni. dosta ih je zatvorenih zbog covida, gde god planiraš da ideš ili imaju neka glupa pravila za bazene tipa skraćeno radno vreme ili šta god.

Link to comment
Share on other sites

Its a trap...

Nabiće ti na nos kad-tad...

Kreni ti, blago meni, sa laganim šetnjama i nekom fizičkom aktivnošću što pre...čim prestaneš sa antibioticima...treba biti spreman za verenički medeni mesec...

 

:tf:

 

 

  • Haha (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, absolute said:

Its a trap...

Nabiće ti na nos kad-tad...

Kreni ti, blago meni, sa laganim šetnjama i nekom fizičkom aktivnošću što pre...čim prestaneš sa antibioticima...treba biti spreman za verenički medeni mesec...

 

:tf:

 

 

Haha...ma sad se tripujem i da ne zakacim tipa grip ili tako nesto...kakav sam baksuz. Plus pluca se oporavljaju a i imunitet verujem da mi nije sjajan sem za kovid valjda... Tako da ce vise biti put za oporavak. Necu zuriti kao sto i Mara rece. Za jedno mesec i nesto dana recimo..pa da je vazduh lep i da u decembru radi bazen 🙂

 

Bio sam u 24 sata tako lose da sam se zapitao dali cu se izvuci..nije sala ovo sve. Sad jeste da sam to sam istripovao ali opet... Sve cu pazljivo, posebno da sto bolje oporavim pluca 🙂

 

Edited by qwert00
  • Like +1 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

kad ste vec okupljeni ovde :d, sta preporucujete za glavu?

nesto me kida redovno zadnjih meseci, pa se kljukam kafetinom, koji ne da radi posao, nego bukv resava bol u 5 min, ali mi u glavi ostalo da nije 'najzdraviji', iako naravno nije nijedan lek kad se cesto uzima

ima li nesto bolje, ili je kafetin najoptimalnije resenje kad se uzmu sve pros n' cons u obzir?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mladenq said:

kad ste vec okupljeni ovde :d, sta preporucujete za glavu?

nesto me kida redovno zadnjih meseci, pa se kljukam kafetinom, koji ne da radi posao, nego bukv resava bol u 5 min, ali mi u glavi ostalo da nije 'najzdraviji', iako naravno nije nijedan lek kad se cesto uzima

ima li nesto bolje, ili je kafetin najoptimalnije resenje kad se uzmu sve pros n' cons u obzir?

ne znam šta je zdravo a šta nije, ali kad sam ja imao epizode sa glavoboljom, pio sam Nimulid i on je radio posao. Kafetin isto nije pomagao, Brufen takođe. Znam da sam negde čitao da Nimulid nije baš najzdravija opcija, ali jbg, kad te boli glava nije da baš razmišljaš o tome 🙂

fun fact - kod mene je bilo izazvano hranom, kad sam to rešio i glavobolje su prestale.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mladenq said:

kad ste vec okupljeni ovde :d, sta preporucujete za glavu?

nesto me kida redovno zadnjih meseci, pa se kljukam kafetinom, koji ne da radi posao, nego bukv resava bol u 5 min, ali mi u glavi ostalo da nije 'najzdraviji', iako naravno nije nijedan lek kad se cesto uzima

ima li nesto bolje, ili je kafetin najoptimalnije resenje kad se uzmu sve pros n' cons u obzir?

Za bolove generalno vazi pravilo da uzimas ono sto te radi ako si mlada i zdrava osoba.

Link to comment
Share on other sites

pa ono, 30, mlad ako su rur forumasi referentna grupa :tf:

a osim tih glavobolja lately, nemam nekih drugih zdrv problema

@Lucky u sustini, kao sto rekoh, kafetin mi radi posao, samo reko' da vidim da nema neka 'zdravija' opcija, nekad mi ga je neko napljuvao pa sam u tripu da ce bubrezi da mi otkazu ako nastavim da se kljukam!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mladenq said:

pa ono, 30, mlad ako su rur forumasi referentna grupa :tf:

a osim tih glavobolja lately, nemam nekih drugih zdrv problema

@Lucky u sustini, kao sto rekoh, kafetin mi radi posao, samo reko' da vidim da nema neka 'zdravija' opcija, nekad mi ga je neko napljuvao pa sam u tripu da ce bubrezi da mi otkazu ako nastavim da se kljukam!

ajao, sry, ja pročitah "ne radi posao" a ti si napisao "ne da radi posao" :))

mislim da u smislu tih protiv bolova je kafetin potencijalno "najzdraviji".

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mladenq said:

pa ono, 30, mlad ako su rur forumasi referentna grupa :tf:

a osim tih glavobolja lately, nemam nekih drugih zdrv problema

@Lucky u sustini, kao sto rekoh, kafetin mi radi posao, samo reko' da vidim da nema neka 'zdravija' opcija, nekad mi ga je neko napljuvao pa sam u tripu da ce bubrezi da mi otkazu ako nastavim da se kljukam!

Ne da si mlad- nego si deckic po nasim standardima..ja se ne secam kad sam imao 30 😂 opet necu da kukam ima ljudi da se ne secaju kad su imali mojih 40+🤣

  • Like +1 1
  • Haha (+1) 1

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Elvis J. Kurtovic said:

Мислим да ово пре има везе са послушничким менталитетом, него са обзиром према другима 

Da, uopste nije obzir prema drugima ono kad su inzinjeri u penziji isli da resavaju problem u nuklearli nakon cunamija, znajuci da ce posle toga umreti od radijacije...

 

11 hours ago, mladenq said:

mali offtopic, ali kako je ovo moguce jbt? sve me mrzi da malo dublje udjem u materiju, ali pocelo je da iskace i iz frizidera, malo malo, pa smo najzagadjeniji na svetu, kako smo koj k mi najzagadjeniji u konkurenciji indijaca, kineza itd itd

je l se to nesto gura namerno, ili smo stvarno nekako taj podvig napravili i toliko smo retardirani

I meni je ova prica koju guraju u poslednje 3-4 godine sumnjiva jako... sta kao BG je pre 5 god bio skroz kul sto se vazduha tice?

Btw, danas je na redu Zagreb lol...

https://hr.n1info.com/vijesti/zagreb-danas-treci-najzagadeniji-grad-na-svijetu/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...