Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

On 11/8/2021 at 9:08 AM, Zwerko said:

Jeste, znam iz prve ruke 🙂 Ali nije to problem samo kod nas (mada fakat ima i toga da postoji nepoverenje u naše institucije koje izdaju potvrde, ne bi bio prvi put da postoji problem, pogotovu sa Rusijom). Naime znam još jedan primer da UK ne priznaje našu potvrdu o vakcinaciji, ne priznaje ni potvrdu iz Hong Konga, ali zato priznaje iz Indije, valjda Komonvelt ili šta... Tako da što se tih priznavanja tiče tu se ne zna ko pije a ko plaća. 

Znam da se drugar iz UK vakcinisao tamo astra zenekom i nasi su mu priznali. Za Ruse nemam reci, bas su debili.

Ja sam primio juce Fajzera, unistio me je. Kao da imam koronu 4. put. Pita mene svaba lekar gde sam bio do sada. Kazem mu da sam imao koronu u martu i da sam vakcinisan sputnjim. Odgovara on:"That's not a vaccine". Mislim se, jebem ti ja mamu Helgu u picku 🙂

Inace su ceo proces vakcinacije odradili klasicno nemacki sa jedno 7-8 stanica, lekari te pregledaju i nadziru te 20m nakon sto primis vakcinu. Skroz pozitivna iskustva kad se uporedi sa nasim sajmom u NS.

Link to comment
Share on other sites

Прекопирали су процес мог деде који им је одрадио процес `45е и 46е у Берлину и околини, то није кршење правила рата, посерем им се на изјаву. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Ozbiljna kampanja, nema sta...

Znam da se drugar iz UK vakcinisao tamo astra zenekom i nasi su mu priznali. Za Ruse nemam reci, bas su debili.
Ja sam primio juce Fajzera, unistio me je. Kao da imam koronu 4. put. Pita mene svaba lekar gde sam bio do sada. Kazem mu da sam imao koronu u martu i da sam vakcinisan sputnjim. Odgovara on:"That's not a vaccine". Mislim se, jebem ti ja mamu Helgu u picku
Inace su ceo proces vakcinacije odradili klasicno nemacki sa jedno 7-8 stanica, lekari te pregledaju i nadziru te 20m nakon sto primis vakcinu. Skroz pozitivna iskustva kad se uporedi sa nasim sajmom u NS.
Ahaha kako bih ga oterao u kurac, pa nek je kolega sto puta

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kolega umro jutros, već par nedelja sve vreme na kiseoniku. Prethodno bio zdrav i jak kao konj, nikakva istorija plućnih bolesti. Od blage temperature do slike 24/25 na skeneru u roku od nedelju dana. Makar govnjivog kineza da je primio pa bi bolje prošao, ali mu pre dva meseca neki lekar reče da ipak ne prima vakcinu ako planira potomstvo. Sad definitivno nema potomstva jbg, a žena osta udovica.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, voodoo_ said:

Kolega umro jutros, već par nedelja sve vreme na kiseoniku. Prethodno bio zdrav i jak kao konj, nikakva istorija plućnih bolesti. Od blage temperature do slike 24/25 na skeneru u roku od nedelju dana. Makar govnjivog kineza da je primio pa bi bolje prošao, ali mu pre dva meseca neki lekar reče da ipak ne prima vakcinu ako planira potomstvo. Sad definitivno nema potomstva jbg, a žena osta udovica.

jbg 😞 ima takvih situacija ... ja kad sam kineza prim'o meni ova lekarka kao "jao ja bih odmah sutra primila ali trenutno sam u procesu vantelesne oplodnje pa ne smem" ili tako nešto, iako je ništa nisam ni pitao, ono na finjaka kao ja neću da se vakcinišem a ti evo vakciniši se. Tako da tu baš eto daju te neke pomešane signale i onda imaš ovakve situacije.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, voodoo_ said:

Kolega umro jutros, već par nedelja sve vreme na kiseoniku. Prethodno bio zdrav i jak kao konj, nikakva istorija plućnih bolesti. Od blage temperature do slike 24/25 na skeneru u roku od nedelju dana. Makar govnjivog kineza da je primio pa bi bolje prošao, ali mu pre dva meseca neki lekar reče da ipak ne prima vakcinu ako planira potomstvo. Sad definitivno nema potomstva jbg, a žena osta udovica.

Uzasno 😞 zao mi je sto sto se ovo desilo...korona je veoma podmukla bolest..nekad prodje lako a nekad...

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Centar za Istraživačko Novinarstvo Srbije je dobio pristup podacima iz 21 baze o hospitalizovanim i mrtvima od COVID-19.

Izvukao sam reprezentativnije uzorke sa bar 1.000 pacijenata. 

2.png.f8b1e42c52e380c77820a8a8b9b0faee.png01.png.20679a9cff9cf53dc25b63bbc1f00dcf.png

Podaci deluju dosledno, i generalno se svode na to da su nevakcinisani daleko veći procenat pacijenata u odnosu na populaciju. Vakcinisani koji su preminuli su pretežno dobili Sinopharm, ali podaci ne ulaze u to koliko je prošlo od revakcinacije (rizične grupe su vakcinisane mahom Sinopharmom pre 9 meseci, jer smo ga imali u velikim količinama).

Link ka tekstu:

https://www.cins.rs/koliko-je-vakcinisanih-u-bolnici-koliko-je-vakcinisanih-umrlo-nevakcinisani-u-bolnici-da-li-umiru-nevakcinisani/

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Око Ковид лечења:

https://www.npr.org/sections/coronavirus-live-updates/2021/11/09/1053889069/singapore-medical-bills-covid-19-patients-unvaccinated-by-choice

 

Што је сасвим ок. Ја бих на то додао и прекршајну/кривичну одговорност. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SATAN said:

Око Ковид лечења:

https://www.npr.org/sections/coronavirus-live-updates/2021/11/09/1053889069/singapore-medical-bills-covid-19-patients-unvaccinated-by-choice

 

Што је сасвим ок. Ја бих на то додао и прекршајну/кривичну одговорност. 

Može, al da se ne plaća zdravstveno osiguranje onda...

Kakvu odgovornost kad je vakcina dobrovoljna?

  • Upvote (+1) 2

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, absolute said:

Može, al da se ne plaća zdravstveno osiguranje onda...

Kakvu odgovornost kad je vakcina dobrovoljna?

У случају да зарази друге особе. 

Да не мешамо жабе и бабе. Једно је кад не можеш да примиш вакцину, друго је кад је неко глуп и мисли да ће му Бил Гејц  убризгати чип и да је земља равна. 
Због таквих паметних ја нисам могао да решим проблем друге природе него сам ишао приватно. 

Што се мене тиче, ако је неко глуп и "не верује у медицину" нека се изопшти из друштва и лечи алтернативним методама Слађане В. и осталих шарлатана. Не мора да плаћа ништа али нема никакву здравствену заштиту. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, SATAN said:

У случају да зарази друге особе. 

Да не мешамо жабе и бабе. Једно је кад не можеш да примиш вакцину, друго је кад је неко глуп и мисли да ће му Бил Гејц  убризгати чип и да је земља равна. 
Због таквих паметних ја нисам могао да решим проблем друге природе него сам ишао приватно. 

Што се мене тиче, ако је неко глуп и "не верује у медицину" нека се изопшти из друштва и лечи алтернативним методама Слађане В. и осталих шарлатана. Не мора да плаћа ништа али нема никакву здравствену заштиту. 

ali nije obavezna vakcina? ko se ne vakciniše ne krši apsolutno nikakav zakon?

ako mene pitaš ovo je isto kao kada pušači ne bi mogli da se leče o trošku države iako plaćaju zdravstveno osiguranje. dokle god su u okvirima zakona koji im dozvoljava da na primer puše u zatvorenom, iako truju 30 ljudi oko sebe, tako je kako je. 

ali ako država zabrani pušenje unutra, onda neko puši, totalno mi je ok da mu se naplati i 500 evra kazne ako treba 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, f4ts0 said:

sve dok vacc nije obzvezna, svako uskracivanje zdravtvene zastite u bilo om obliku nevacc je protivustavno.
Svako ima pravo na zdravstvenu zastitu, posebno svako ko placa zdravstveno osiguranje

Добро познајеш устав за једног гастарбајтера :tf: само моје мишљење, искрено.

38 minutes ago, Lucky said:

ali nije obavezna vakcina? ko se ne vakciniše ne krši apsolutno nikakav zakon?

ako mene pitaš ovo je isto kao kada pušači ne bi mogli da se leče o trošku države iako plaćaju zdravstveno osiguranje. dokle god su u okvirima zakona koji im dozvoljava da na primer puše u zatvorenom, iako truju 30 ljudi oko sebe, tako je kako je. 

ali ako država zabrani pušenje unutra, onda neko puši, totalno mi je ok da mu se naplati i 500 evra kazne ako treba 🙂

Колико ми је познато, нека осигурања у Јунајтед Стејтс оф Америка, ускраћују део полисе (везан за лечење неких респираторних проблема везаних за пушење) уколико је особа пушач (ваде крв и проверавају). Што је по мени потпуно легитимно, те сматрам да тако нешто треба да се преслика на наше здравствено осигурање. 

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

Ne, ali Holandija recimo ima razlicite polise javne zdravstvene zastite, pri cemu polise kupujes od privatnih osiguravajucih kuca. I onda imas i osiguranu sumu, sta je pokriveno, sta nije. I onda recimo mozes imati program gde je covid lecenje deo osnovne polise ako si vakcinisan, ili skuplje polise ako nisi . pa ako zaglavis u bolnici od korone s osnovnom polisom i bez vakcine, stigne ti racun.

Edited by Neptune

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

mozes imati ili imas? Posto sam ja ubedjen da u holandiji imas samo obavezno osiguranje za sve i onda razne odatke na to (zubi, oci, bolnica....) ali te niko ne uslovljava vakcinom/pusenjem ili slicno.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...