Jump to content

Covid 19 - diskusija & offtopic


Recommended Posts

2 hours ago, Santa said:

da daju 50% na RTX 3070ti, primali bi ljudi direktno u rč, Kad kažem ljudi, mislim na RuR.

i verovatno pola planete koji ne mogu da kupe normalan komp već godinu dana :))

15 hours ago, qwert00 said:

davali mozda neke kupone? 😄

to i ja pomislih ali mislim da ipak nisu ... mada vesić najavljuje sad neke besplatne karte!

treba realno da daju džabe busplus godinu dana kapiram da bi ljudi se primili.

Link to comment
Share on other sites

pa davali su neke kupone u tržnim centrima u NS bar, kao i karte za EXIT, a video sam pre neki dan na dnevniku(!) neka PR EXIT-a priča kako je to sve super i kako treba mlade motivisati da se vaksinišu 😄 Poprilično jadno i kontraproduktivno, po mom mišljenju.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

i verovatno pola planete koji ne mogu da kupe normalan komp već godinu dana :))

to i ja pomislih ali mislim da ipak nisu ... mada vesić najavljuje sad neke besplatne karte!

treba realno da daju džabe busplus godinu dana kapiram da bi ljudi se primili.

Od januara pokusavam da uzmem komp i ne uspeva mi nikako, sve sama djubreta na stanju a ono sto narucis nikad im ne stigne...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, togFU said:

pa davali su neke kupone u tržnim centrima u NS bar, kao i karte za EXIT, a video sam pre neki dan na dnevniku(!) neka PR EXIT-a priča kako je to sve super i kako treba mlade motivisati da se vaksinišu 😄 Poprilično jadno i kontraproduktivno, po mom mišljenju.

Videh ono "Jel ima neko bolju ideju?" :)) 

Jeste kontra-produktivno ali iskreno, šta bi bilo produktivno za taj uzrast? Možda obrnuta psihologija - mada bi i to bilo trulo :))

2 hours ago, mohr said:

Od januara pokusavam da uzmem komp i ne uspeva mi nikako, sve sama djubreta na stanju a ono sto narucis nikad im ne stigne...

normalno 🙂 neće biti još neko vreme, kapiram ne pre 2022 godine.

3 hours ago, togFU said:

pa davali su neke kupone u tržnim centrima u NS bar

i ovde su, ali ono na početku tipa prvih 100 u ušću dobije vaučer na 5000 din 🙂 a sad je valjda u galeriji svaki 10. dobije isto neki vaučer, ali ovo u BEO mi je delovalo baš "organski" nekako, nije bilo ni nikakve reklame itd.

Link to comment
Share on other sites

Енглеска одлаже отварање са 21. јуна, поново расте број заражених
Премијер Борис Џонсон спрема се да данас објави да се "дан слободе" у Енглеској одлаже најмање за две до четири недеље, Делта сој вируса заразнији и отпорнији на вакцину.

Енглеска ће највероватније одложити укидање свих антипандемијских мера како би избегли да хиљаде људи буду хоспитализовани, а ову вест би премијер Џонсон требало ускоро да саопшти нацији.

Влада је направила план и заказала отварање за 21. јун када су и последење ковид рестрикције требало да буду укинуте у Енглеској, али се сада очекује одлагање свих планова због наглог раста заражених индијском Делта варијантом вируса.

Више од 90 одсто заражених последњих дана у Енглеској имају управо ту варијанту вируса, а здравствене раднике брине што је овај сој вируса делимично отпоран на вакцину, најмање 40 одсто је заразнији од ранијих сојева и могао би у болницу да пошаље двоструко више заражених.

Џонсон и чланови његовог кабинета требало је у недељу да донесу коначну одлуку, одмах по окончању Г-7 самита у Корнволу у Енглеској.

Премијер путује на НАТО самит у Бриселу у понедељак пре него што се врати у резиденцију да објави вести нацији.

Свако одлагање разгневиће противнике оштрих мера и радикалније конзервативце који се брину да би то могло имати драматичан утицај на туризам и индустрију услуга на самом почетку летње сезоне.

Они мисле да влада никада неће имати довољно храбрости да сасвим укине мере. У недељу је премијер Борис Џонсон избегао да одговори на питање новинара да ли би мере могле да се продуже и на дуже од четири недеље.

Здравствени радници сматрају да би, ако добију још две до четири недеље времена, стигли да вакцинишу довољно људи да би спречили масовније ширење, односно нови талас вируса.

Велика Британија је једна од земаља са највећим процентом вакцинисаних грађана, две трећине је примио барем једну, а 44 одсто обе дозе вакцине.

hahah 🙂

Link to comment
Share on other sites

a sad i zvanično 🙂

 

Британска влада одложила је потпуно отварање земље за још четири недеље због ширења индијске - "делта" варијанте коронавируса.

Од преко 52.000 позитивних на коронавирус у Великој Британији у последњих недељу дана, 90 одсто има "делта" сој овог вируса.

Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije na primer jasno kako se računa procenat vakcinisanih kod nas, mislim jasno mi je u teoriji kako se računa, nije u praksi :)

Tipa jedna od vesti vezano za ukidanje mera danas kaže:


Broj novozaraženih je ispod 200, a skoro 50 odsto punoletnog stanovništva primilo je barem jednu dozu vakcine protiv koronavirusa.


Ako je skoro 50% ja bih računao da je to tipa 46-48%, tako nešto. A kad pogledam na Google koji vadi sa onog Ourworldindata on prikazuje ispod 39% populacije da je dobilo prvu dozu. To mi deluje malo preveliko razmimoilazenje :)) kapiram ja da ćemo opet da proglasimo pobedu nad Koronom, ali čemu to kad to realno znači da ćemo na jesen opet biti u nekom problemu, doduše verovatno manje izraženom, ali opet ako se organizuju i festivali i utakmice i sve...

Inače sam sticajem okolnosti nešto ranije došao na odmor u Grčku, što se formalnosti na granici tiče svakako nikakvih problema, pokažeš papire i to je to. Interesantno je da je ovde i dalje na snazi mera nošenja maski na otvorenom što je meni nekako uvek i bilo besmisleno ali šta da se radi. S tim da naravno po manjim mestima i selima to niko ne poštuje napolju ali u gradovima je tipa 50-50%, čak i oni koji ne nose maske ih uglavnom imaju na bradi. I to na primer matorci tipa u 90% slučajeva nose maske i napolju. Unutra uglavnom svi nose, kafići i restorani rade samo u baštama (što i nije neki problem ovde) ali recimo so, biber, kečap, senf i tako te stvari možeš da dobiješ isključivo zapakovano u kesicama i sl.

A kad pogledam isti izvor za procenat vakcinisanih sad je Grčka ispred nas :)) mada je i kod njih trend dnevno obolelih definitivno u opadanju, pretpostavljam samo kasne jer su kasnije krenuli sa vakcinama.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Zwerko said:

Meni samo nije na primer jasno kako se računa procenat vakcinisanih kod nas, mislim jasno mi je u teoriji kako se računa, nije u praksi 🙂

Tipa jedna od vesti vezano za ukidanje mera danas kaže:
 

 


Ako je skoro 50% ja bih računao da je to tipa 46-48%, tako nešto. A kad pogledam na Google koji vadi sa onog Ourworldindata on prikazuje ispod 39% populacije da je dobilo prvu dozu. To mi deluje malo preveliko razmimoilazenje :)) kapiram ja da ćemo opet da proglasimo pobedu nad Koronom, ali čemu to kad to realno znači da ćemo na jesen opet biti u nekom problemu, doduše verovatno manje izraženom, ali opet ako se organizuju i festivali i utakmice i sve...

Inače sam sticajem okolnosti nešto ranije došao na odmor u Grčku, što se formalnosti na granici tiče svakako nikakvih problema, pokažeš papire i to je to. Interesantno je da je ovde i dalje na snazi mera nošenja maski na otvorenom što je meni nekako uvek i bilo besmisleno ali šta da se radi. S tim da naravno po manjim mestima i selima to niko ne poštuje napolju ali u gradovima je tipa 50-50%, čak i oni koji ne nose maske ih uglavnom imaju na bradi. I to na primer matorci tipa u 90% slučajeva nose maske i napolju. Unutra uglavnom svi nose, kafići i restorani rade samo u baštama (što i nije neki problem ovde) ali recimo so, biber, kečap, senf i tako te stvari možeš da dobiješ isključivo zapakovano u kesicama i sl.

A kad pogledam isti izvor za procenat vakcinisanih sad je Grčka ispred nas :)) mada je i kod njih trend dnevno obolelih definitivno u opadanju, pretpostavljam samo kasne jer su kasnije krenuli sa vakcinama.

 

d888db58-4cb8-4f68-9cd4-66367994d978.jpg

ispod 50% je i 40% 🙂

šalu na stranu, ne znam jel ovaj chart podrazumeva samo punoletne ili ne? ako je total, onda ima smisla da je ovo procenat jer su svi, a samo punoletnih onda bude ispod 50%.

Link to comment
Share on other sites

d888db58-4cb8-4f68-9cd4-66367994d978.thumb.jpg.7e637592aa6c196f833b83ab63dbe175.jpg
ispod 50% je i 40%
šalu na stranu, ne znam jel ovaj chart podrazumeva samo punoletne ili ne? ako je total, onda ima smisla da je ovo procenat jer su svi, a samo punoletnih onda bude ispod 50%.
Da, to deluju isti podaci koje sam i ja gledao. Mislim nemam pojma da li se računaju samo punoletni, ali bi meni bilo logično da se računaju samo oni koji mogu da dobiju vakcinu, a to su uglavnom ili punoletni ili 16+, nešto su pričali da mogu i mladji ali valjda u nekim specijalnim okolnostima.

S druge strane sećam se da je nešto tipa pre dve nedelje Vesić bio u fazonu "Beograd prešao 50% a mi ovde kidamo više nego bilo gde" pa mi onda čudno da je ostatak zemlje dostigao tako brzo, računam da ako je prosek 50% BG mora da bude bar 60-65...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

wtf :))

Merkel primila dve različite vakcine, posle AstraZeneke dobila Modernu

Nakon AstraZenekine vakcine u aprilu, nemačka kancelarka Angela Merkel sada je kao drugu dozu primila vakcinu Moderne.

Merkel (66) je vakcinisana pre nekoliko dana, rekao je njen portparol, prenosi BBC.

Eksperti smatraju da je kombinacija vakcina protiv kovida možda dobra ideja, ali da je rano to tvrditi sa sigurnošću.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Dule_smor said:

Ma debili, prvo je bilo Astra samo za mladje od 60, pa onda samo za starije od 60, pricali smo to...samo ne znam zasto je Merkelova obrmuto odradila:D

aha, da, zabranili su astru pa sad mora ovo :))) jbg 🙂

ali opet, kakav show 🙂

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, SATAN said:

šta ih briga, rade od kuće!

19 minutes ago, daniiL said:

Znaci, ovi sto su pelcovani sa Sputnik V su najebali najgore. Pelcovan si, a kao da nisi, niko ti ne priznaje pelcovanje.

bukvalno, vredi samo za onih 3000 din od vučka!

Quote

 

Ламбда сој се шири Латинском Америком
Док научници у Немачкој упозоравају на опасност од соја делта, већ се шири следећа варијанта вируса. Kолико је опасан сој ламбда који се убрзано шири пре свега по Лантинској Америци?

Сој Ц37. варијанта са Анда или једноставно ламбда. Могуће је да ће ускоро име овог соја доспети на насловне странице широм света. Пре недељу дана Светска здравствена организација сврстала је тај сој у категорију "под посматрањем".(VOI, Variants of Interest), јер доводи до учесталог заражавања и појављује се истовремено у више земаља. Тачније у 29, а седам од њих су латиноамеричке земље: Бразил, Kолумбија, Еквадор, Мексико, Аргентина, Перу и Чиле.>

 

ovoga sam se plašio, svi znamo šta se dešava kad se upetlja LAMBDA!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, daniiL said:

Znaci, ovi sto su pelcovani sa Sputnik V su najebali najgore. Pelcovan si, a kao da nisi, niko ti ne priznaje pelcovanje.

За све људе који се пелцују због признања и 3000 динара, постоји посебан круг пакла.

Најгори сценарио у Србији, може да се догоди због оних који одбијају вакцинисање, тј неспособности државе да вакцинише довољан број људи за стварање колективног имунитета, који би довео до стварања твз. "Балканског" соја. Тај сој потенцијално може бити јако опасан...

  • Like +1 1

Олимпијске игре на РУРу

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SATAN said:

За све људе који се пелцују због признања и 3000 динара, постоји посебан круг пакла.

pa to je i poenta tih 3000 dinara 🙂 što bi ih stavljao u poseban krug pakla? ako ih to natera, ok, neka ih...i dalje imaš one koji neće ni za 3k!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...