Get Adobe Flash player
ven0m

Monitor riknuo?

Recommended Posts

Cao drugari, samsung t220 je u pitanju.

Problem je poceo pre otp. mesec dana, nije hteo sliku da prikaze kad ga upalim. Problem sam resavao tako sto sam ga ugasio/upalio ili istakao/utakao iz struje i sve bi bilo ok. Ponekad bi pokazao samo pola slike ali iz 2-3 pokusaja uvek bi proradio.

Zatim pre tipa nedelju dana je jednostavno prestao da radi, nece nista da prikaze na ekranu, a dugme (tj. touch) na koje ga palim svetli svake 3-4 sekunde. Takodje zuji sem ako ne smanjim brajtnes. Zanima me u cemu je problem i da li se uopste isplati popravljati ga?

Jos jedno pitanje, drugar mi nudi - ASUS Version no: VS248H, proizveden u junu 2015. za 80e. Da li da pazarim?

Ukoliko je solidna ponuda uzeo bih ga bez obzira sta bi radio sa mojim starim monitorom.

zvuci kao problem sa kondenzatorima, imao sam skoro isti problem sa Samsung 2233BW pre par godina. ako ispadne da jesu kondenzatori, onda ce te popravka kostati 300 dinara i oduzeti pola sata vremena (ako znas da lemis) =)

otvori monitor i vidi da l' imas par ovakvih:

good_bad_ugly_capacitors.jpg

Edited by digrejzo

9 hours ago, ven0m said:

Jos jedno pitanje, drugar mi nudi - ASUS Version no: VS248H, proizveden u junu 2015. za 80e. Da li da pazarim?

deluje kao solidan monitor za sekundarni displej za te pare.

Drugari, imam isti problem, ali ne mogu da otvorim monitor zbog onog standa dole na kome stoji monitor. U pitanju je Philips 220 VW iz 2007. godine, ali je sljakao do jutros. Isto zuji i mislim da JESU problem kondenzatori, ali jednsotavno ne mogu da ga otvorim. Možda bi u nekom servisu mogli da mi pomognu?

Otvorio ga. Imao problem sa onim sranjima dole na kojima stoji monitor.

E sad, kad sam ga otvorio, imam problem sa konektorima. Nece da se izvuku. A imaju pomalo lepka na jackovima. Skinuo ja lepak, ali konektori nece da se izvuku... I onda ne mogu da pristupim kondenzatorima...

Ovo ne uspevam da prevazidjem http://prntscr.com/inls2w

Edited by themilann

Da li umeš da pročitaš topik redom? Ako umeš, zašto postavljaš suvišna pitanja?

Ah da, zato što si retard :(

image.png.fa6f3d9975be2c081cb6971630ff37f3.png

15 hours ago, tortky said:

Da li umeš da pročitaš topik redom? Ako umeš, zašto postavljaš suvišna pitanja?

Ah da, zato što si retard :(

image.png.fa6f3d9975be2c081cb6971630ff37f3.png

Lakše mi ovako tebra. Znam da će se naći dobri ljudi kao ti i čovek ispod da objasne u čemu je problem.

Hvala :)