Jump to content

trovacnica matijevic


Recommended Posts

Meni je poznanik koji je valjda veterinsrski inspektor za mesare i klanice spomenuo da te mesare od drzave dobijaju "preporuke" za koriscenje uvezenog smrznutog mesa iz EU, nije hteo detaljnije da objasnjava te "preporuke"

Inace tip nije cvecka, taj fazon u levi dzep pecenica u desni slannica i vozi misko, kao i svaki inspektor u srbiji

da li je to na delu prica da se totalno unisti stocni fond da bi i po pitanju proizvodnje hrane postali totalno zavisni od drugih ? verovatno teorija zavere napacenog krezavog radikala lol

meso u srbiji je odlicnog kvaliteta ako ne kupujes u matijevicu i zlatiborcu (jebote ne mogu da verujem da u 2016 godini to nekom mora da se pojasanjava) i kupujes na proverenom mestu/mesari, ali jebem mu mater to je tako bilo i pre 100 godina

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Veterinarska inspekcija zakljucila da nije bilo propusta, Matijevic zakljucio da je njima pre svega u interesu potrosac, udruzenje potrosaca odusevljeno brzom akcijom veterinarske inspekcije, javili se Karneks i Neoplanta da kazu da je i kod njih sve do jaja, ne znam sto pravite pometnju ;)

Gleda price o kupovanju domacih jaja i mesa. Sve to stoji ako imas proverenog i pouzdanog seljaka, ali naravno nema toliko seljaka u Srbiji da bi od njih direktno kupovalo meso i jaja 7 miliona ljudi. Tipa ja sam do skora uzimao jaja od nekog zeninog rodjaka, znas sta kupujes, bolja su jaja i sve to, ali covek na kraju zakljucio da mu se ne isplati, rasprodao pilice, eno ga sad radi kao magacioner u Knjaz Milosu ili tako neki dosta bezveze posao. S druge strane je opet problem ako krene sa razmisljanjem da napravi vecu marginu profita da bi mu se isplatilo onda moze da zavrsi radeci isto sto i Matijevic&co, mogu pilici i da se nezdravo uzgajaju da im bude bolji ukus, ne mora samo o masi da se brine, opet pod plastom prodaje "organskog" a zapravo nezdravo. 

I na kraju se bez nekog ozbiljnog regulatornog organa svede prica na to koliko potrosac veruje Matijevicu, Karneksu, sajtu koji prodaje organsko meso ili babi iz komsiluka. U kontekstu ovoga i jedna zanimljiva slika o prosecnom piletu starom 56 dana tokom vremena, doduse iz USA, ali ni kod nas verovatno nije daleko posto sam pre neki dan u mesari kupio pilece grudi tezine 1kg, dakle celo pile je imalo bar 3. 

ochicken570.jpg.CROP.promo-mediumlarge.j

  • Upvote (+1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nemojte da se pravimo kao da svi znaju sta jedu i da svesno prave izbor. Tacno je da ljudi nemaju para, ali tacno je i da ovo sto mi znamo ne znaju nase babe i dede, jer ne prate internete a ovoga na teveu nema.

Kad bi na tv-u i po medijima isla ova prica, svi bi znali pa bismo tek onda mogli da procenimo koliko ljudi ne brinu za zdravlje zbog nemastine, a koliko bi ipak bojkotovali i prebacili se na zdravije izvore, makar zobali zrnevlje svaki dan.

Samo bih se na ovo osvrnuo jer mislim da nisi baš u pravu, makar na primeru baba koje su meni dostupne. Obe tačno znaju šta jedu i svesno prave izbor da to i ne jedu. Pošto često volim da popričam sa babama :) svako malo na dnevnom redu bude tema hrane (ne povezano sa aferama u tom trenutku, već prosto ispliva priča). Samo mogu reći da postoje priče i iz sedamdesetih pa nadalje o sličnom ovakvom muljanju čak i kada si meso mogao da nađeš samo u mesari i na 5 mesta u gradu i tako to. Baba recimo ne jede niti kupuje mleveno meso osim ako ne kupi sama pa melje kod kuće i ne propušta priliku da svima kaže da ne kupuju mleveno meso kao gotov proizvod.

Link to comment
Share on other sites

Nije to dim, to je četvrti od 4 planinska vetra [xx(]

Ovo je bilo 2012 jos : http://forum.klanrur.rs/topic/234926437-pričajte/?do=findComment&comment=1959061 . Veterinaru na granici, stara garda, namesten otkaz jer nije hteo da pusti iz principa neko meso. Ako se dobro secam iz Estonije, namena uvoza: za proizvodnju hrane za zivotinje. Ispao je car u celoj prici jer je tuzio drzavu za otkaz, dobio i isplatili su mu sve plate i svasta nesto. 

Uvozimo i djubre -  arome dima, emulgatora i aditiva raznoraznih (od zadrzavanja vlage, preko pojacivaca ukusa do "Improved product structure")

Uvozimo i do jaja kvalitetne stvari, nije sve tako crno, pustite SKANDALOZNO naslove. Pogotovo sada, sa sankcijama Rusije. Ima brdo kvalitetne a jeftine robe. To mogu da potvrdim, izlazim i ja licno na svaki pregled, bilo veterinarski bilo fito.

Stara YU ekipa se snabdeva uglavnom Belgija / Francuska / Nemačka 

Ovi noviji "posleratni" imaju te izlete tipa: Estonija, 24 tone MOM-a za 6000 EUR dok drugi placaju 30k itd ... Nek mi neko baci irc na pm pa cu vas uputiti blize 

 

 

 

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Vladu Sorabije

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nauci rodove, Vladana.

primetio sam 'konstruktivna' naravno, samo sam pretpostavio da je typo. cekamo mawtchie-a da odgonetne!

edit: duvajte ga, morao sam da procitam zwerkov post da vidim da li sam nesto propustio, i sigurno sam u pravu!

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...