Jump to content

Gorivo na NIS-u


prota_

Recommended Posts

2 hours ago, Lucky said:

Ja 70 😞 

ne smem klimu da uključim leti!

Ja sam prestao klimu da palim, otvaram prozore ko u stara dobra vremena :c

Zakljucio sam da mi vise smeta razlika kad iz klime izadjem napolje i obrnuto, nego kad se adaptiram na vrucinu. Starost...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Smeta mi sve jedno. Generalno mi smeta klima. Na poslu, hvala bogu što nije centralizovana klima, isto otvorim prozor, a kod kuće nismo ni instalirali klimu.

 

Zato prozorče i teraj...

  • Like +1 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, absolute said:

Smeta mi sve jedno. Generalno mi smeta klima. Na poslu, hvala bogu što nije centralizovana klima, isto otvorim prozor, a kod kuće nismo ni instalirali klimu.

 

Zato prozorče i teraj...

Slilčna priča, svi prethodni automobili su ili bili bez klime ili nije radila, i nikad nisam punio niti mi trebala, prozor zakon... E sad ovaj auto koji vozim prosto nije kompatibilan sa otvaranjem prozora, nekako je čudno zaobljen i ne povlači lepo vazduh kroz prozor, samo ti "bubnja" i puca u ušima od tog vetra, a i dalje ti vrućina :( i onda mora klima :(

Edited by millanče
  • Haha (+1) 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, absolute said:

Evo i ja da potvrdim da otkad su krenuli sa cenama da luduju prošle godine, da samo sipam običan dizlo na NIS-u i da nikakvu razliku ne vidim u odnosu na pre kada sam samo g-drive sipao.

 

 

+1
samo što sam u mom slučaju prestao da sipam OMV MAXX MOTION, samo regular po definisanim maksimalnim cenama

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nije dovoljno skupo gorivo pa daj još malo!

Vlada Srbije usvojila je povećanje akciza na gorivo za osam procenata koje će stupiti na snagu 1. oktobra. Ekonomisti najavljuju da će s većim cenama goriva poskupeti proizvodi i usluge - bukvalno sve, od špedicije i transporta do proizvoda na zelenim pijacama i u pekarama.

Zbog povećanja akciza na naftne derivate za osam odsto, od 1. oktobra litar dizela će, umesto 204 dinara koštati 210, a cena benzina će sa 189, porasti na 195 dinara, rekao je za agenciju Beta, Nebojša Atanacković, stručnjak za energetiku.

Link to comment
Share on other sites

I Dule ima slične probleme :tf:

 

Ja još ovaj mesec vozim Pežoa, sledeće ide na doboš. Skupo gorivo, održavanje, registracija. Ne mogu dvoja kola da izdržavam. 

  • Like +1 1
  • Sad 1
  • Haha (+1) 1

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, dovlagsi said:

Pričam baš juče sa drugarom koji je upravnik na dve NIS pumpe - na obe pumpe ima povećanje od 15-20% (!) prodaje goriva u litrima u odnosu na prošlu godinu. Pa i ja bi dizao cene, da se razumemo.

bukvalno, isto je kao i sa prodavnicama itd - narod kuka kako je sve skupo ali kupuje.

ja sam ubeđen da su ovi u fazonu samo rokaj cene za sve dok narod plaća, šta sad. ako plaća dok je 50, a plaća i kad je 100 a plaća i kad je 150, što ne bi bilo 150. pa kad dođe eventualno do limita nekog onda mogu da se tu zaustave ili minimalno smanje i svi srećni.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dule_smor said:

Kao Milos Obrenovic kad pita, jel kuka narod...kuka kneze...zatezi onda jos...jel kuka narod...ne kuka kneze, ucutao se...popustaj! Iliti ona Njegoseva, pucina je stoka jedna grdna, dobre duse kad joj rebra pucu

pa bukvalno.

najskuplji smo u regionu, došli smo u onu situaciju da je jeftinije kad ideš negde preko na odmor.

sad u grčkoj kad sam bio sve što sam kupovao sam manje plaćao nego kod nas. ne isplati se više biti paradajz turista, sve treba tamo kupiti :))

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, absolute said:

Jbt, ne samo sto je u Greciji jeftinije, nego je 200 puta ukusnije. Pocevsi od pomenutog pradajza, grozdja, lubenice....

ima i toga 🙂

al' ne možeš biti ekonomski tigar sa niskim cenama!

šalu na stranu da ne zvučim kao sa tvitera, stvarno bih voleo da mi objasni neki ekonomista kako smo došli u ovu situaciju da sa da kažemo sličnim stopama inflacije kao okolina mi imamo duplo više cene nego region i još je to svima ok.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, cali said:

Primećujem da klizimo u sivu ekonomiju. Bio kod frizera, ne prima više kartice. Nema fiskalni. U pekari kupim hleb, opet nema fiskalni.

Poručim pice iz Botaka (častim tim pošto sam ih dovukao u kanc), samo keš, bez fiskalnog.

malo je specifična situacija ali ni burger fest nije primao kartice, samo keš!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dolazim na pumpu da sipam gorivo, lik ispred mene u alfi 147, sipa već i prekrstio noge u fazonu "da iskulira", samo što ne zviždi dok sipa. gledam dok dolazim kolima mislim se kakav je ovo stav za sipanje goriva prvi put vidim.

taman stajem iza njega kad on završava, lik se okreće prema meni i kao "sad ću da ga pomerim samo pa da platim". ja kao u fazonu ok, šta me briga, i što on to uopšte meni priča. 

kad lik sede u kola, gas i pravac paljba sa pumpe :))) 

bukvalno bez ikakvog stresa je bajko sipao 3500 din dao gas i otišao, ali čak nije ni otišao sa nekim mega gasom već ono lagano u nekoj standardnoj brzini 🙂

 

u prvi mah sam pomislio da je platio onim drive & go, međutim posle proverih sa kasirkom naravno nije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...